EHC Black Wings Linz – Fehérvár AV19 2:0 (vége)
Steinbach Black Wings Linz
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Fehérvár AV19
kedd 24.02.2015, 19:15 • Keine Sorgen Eisarena, Linz • EBEL

43 percen át nem esett találat a találkozón, ám akkor megszerezte a vezetést a Linz. Az addig békésen csordogáló meccsen hirtelen megszaporodtak a kiállítások, a vezető gól is egyébként hazai előnyből esett.

A lövésarány 33-24 lett végül, így a hazai győzelem megérdemeltnek mondható. A mérkőzést eldöntő gól is emberelőnyből esett, a mai mérkőzésen ez hozta el a hazai győzelmet.

Linz – Fehérvár: 2-0!
    ---- (21:24:33)

60:00

58:25
    A Linz gólt szerzett!
    El is dőlt, attól tartok. BRIAN LEBLER góljával már 2-0 a Linz javára!
    Gólpassz: Sebastien Piche.

58:13
    Ez most nem hiányzott, Kovács Csaba is kiáll fogás miatt. A Linz támadhat 4 a 3 ellen, majd az utolsó percben öt a négy ellen.

57:03
    Páros kiállítás, a Volántól Sikorcin, a Linztől Fechtig megy ki két percre, mindketten fogás miatt. Négy a négy ellen támadhatnak a csapatok két percig.

53:50
    Tokaji visszatérhetett. Jön a mérkőzés hajrája, őrzi egy gólos előnyét a Linz.

51:50
    Most bepótolják az eddig nem sok kiállítást, Tokaji Viktor is kiszáll két percre fogás miatt.

50:54
    Lebler visszatérhetett.

48:54
    A hazaiaktól a negyedik kiállítás ma, Lebler áll ki két percre. Fehérvári esély az egyenlítésre.

47:36
    Visszatérhet Ejdepalm.

45:36
    Tovább romlik az esélyünk, Ejdepalm két perces büntetést kap gáncsolás miatt.

43:11
    Ez volt félő, hogy az első fehérvári hátrányt már góllal fogja büntetni a Linz, miután mi kihagytunk három lehetőséget is. ANDREW JACOB KOZEK góljával vezet a Linz! 1-0!
    Gólpassz: Franklin Macdonald.

42:16
    Az első kiállítás a Volántól, Sárpatki Tamás bottal akasztás miatt pihen két percet.

40:01

40 perc játék után sem tudott betalálni egyik csapat sem. Úgy tűnik, az első gól akár el is döntheti az összecsapást. A Volán kilenc alkalommal próbálkozott kapura lövéssel Ouzas ellen, míg az osztrákok 12x tüzeltek Rajnának. Eddig összesen 40 lövés ment kapura, de a hálóőrök 100%-osak maradtak.

Linz – Fehérvár: 0-0, a harmadik harmaddal jelentkezünk a szünet után!
    ----

40:00

39:39
    Ezt is kivédekezte a Linz.

37:39
    Harmadszor is osztrák kiállítás, Macierzynski gáncsolás miatt áll ki két percre.

31:00
    Nem fogunk ma gólcsúcsot dönteni, még mindig nincs találat.

26:00
    Nincs változás, maradt a 0-0.

23:45
    Nem sikerült kihasználnunk az emberelőnyt, teljes létszámban az EHC Black Wings Linz.

21:45
    Ismét egy linzi kiállítás, Mitterdorfer bottal ütés miatt áll ki két percre.

20:01

Egyetlen kiállítás és semmi több. Ennyi történt az első harmadban, amit feljegyezhettünk. A statisztika nyolc fehérvári és tizenegy linzi lövést említ, de a kapusok mindegyik esetben hárítottak, így az első harmadot követően Linz – Fehérvár: 0-0.

12:00
    A hazai csapatból az első kiállítás, Kozek akadályozás miatt száll ki két percre.

5:00
    Nincs változás, az első harmadnál tartunk, maradt a 0-0.

00:10
    Rajna kezdett a Fehérvár kapujában.

00:01

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Murphy, MacDonald, Lebler, Moran, Ulmer – Dorion, Piche, Kozek, Hisey, Ouellette – Mitterdorfer, Fechtig, Spannring, Lukas, Iberer – Mayhauser, Kirchschlager, Macierzynski, Gaffal, Pirmann

Fehérvár AV19: Rajna (Engstrand) – Orbán, Tokaji, Benk, Sikorcin, Magosi – Ejdepalm, Varga, Kovács Cs., Bartalis, Sárpatki – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Vincze – Reiter, Hetényi P., Németh A., Nemes, Erdély

Játékvezetők: Kincses Gergely – Rob Daum, Szűcs Márk.

Hat mérkőzés telt el eddig a felsőházi rájátszásból az EBEL Ligában. A Fehérvár a negyedik helyen áll, miután gyengébb kezdés után az utóbbi mérkőzéseken remekül helyt álltak. Az elmúlt öt nap kimondottan jól sikerült a Volánnak, a bécsi csapatot oda-vissza verték rendes játékidőben.

Ezzel jelenleg a 4. helyet tartják a Villach és a Vienna előtt és a Znojmo sincs még nagy távolságra. Az élen a Salzburg és a Linz eléggé elhúztak. Most a második helyezett Linz otthonába látogat a Volán, de azért nem feltartott kézzel lépnek jégre a magyarok. Szurkoljunk a fehérváriaknak zsinórban a harmadik győzelemért! A mérkőzést eredménykövetéssel tekinthetik meg.

A találkozó kedden 19:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik és eredménykövetéssel zajlik a közvetítés.

Gólok és gólpasszok: 44. Kozek (Macdonald), 59. Lebler (Piche)

Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Murphy, MacDonald, Lebler, Moran, Ulmer – Dorion, Piche, Kozek, Hisey, Ouellette – Mitterdorfer, Fechtig, Spannring, Lukas, Iberer – Mayhauser, Kirchschlager, Macierzynski, Gaffal, Pirmann

Játékvezetők: Kincses Gergely – Rob Daum, Szűcs Márk