verseny vége
Teszt - Sepang

Marquez (Honda)

szerda 25.02.2015, 06:00 • Sepang, Malajzia • MotoGP

A keddi után a szerdai tesztnapot is a világbajnoki címvédő Marc Marquez nyerte Repsol Hondával, de már 1:59 elejére volt képes a tegnapi 1:59,9 után. Lorenzo ismét megszerezte a második helyet, három tized hátrányt szedett össze a ma Rossinál gyorsabb Yamahás. Crutchlow nagyon kellemes meglepetés a harmadik helyen az LCR Hondával, fél másodperc csak a lemaradása. Rossi közel négy tizedet, Pedrosa azonban majdnem nyolc tizedet kapott a csapattársától. Meglepetés Iannone sebessége a gyári Ducatival, negyedik helyével jócskán verte a rutinosabb Doviziosot, aki ma tizedik lett.

Hector Barbera 8. helye mindenképpen figyelemre méltó, remekül beékelődött a gyári pilóták közé a mai napon. Szerdán nem sikerült annyira fényesre a Suzuki teljesítménye, Aleix Espargaro azonban így is befért a tízbe, Vinalesnek meg kellett elégednie a 14. pozícióval. Az Aprilia számára még igen sok munka van hátra, Bautista 19., Melandri ismét utolsó, 27. pozícióban zárt.

Az első hét helyezett 8 tizeden belül végzett, ez igen biztató, ráadásul három különböző márka képviselői az első négy helyen.

Holnap is folytatódik a teszt Sepangban, de az előzetes hírek szerint csak a tesztpilóták futnak próbagumikkal. Ha változás állna be és minden pilóta tesztel, jelentkezünk élőben!

15 BRADL, Stefan Forward Racing Team 2:00.685 1.570 0.081 10 / 45 2:41.800
    16 REDDING, Scott Estrella Galicia 0.0 Marc VDS 2:00.695 1.580 0.010 7 / 57 3:04.170
    17 HAYDEN, Nicky Drive M7 Aspar 2:00.813 1.698 0.118 15 / 49 1:18.110
    18 PIRRO, Michele Ducati Test Team 2:00.875 1.760 0.062 8 / 48 1:07.676
    19 BAUTISTA, Alvaro Aprilia Racing Team Gresini 2:01.310 2.195 0.435 7 / 58 1:46.507
    20 DI MEGLIO, Mike Avintia Racing 2:01.487 2.372 0.177 8 / 37 1:45.074
    21 ABRAHAM, Karel AB Motoracing 2:01.536 2.421 0.049 20 / 30 6:07.621
    22 MILLER, Jack CWM LCR Honda 2:01.593 2.478 0.057 9 / 40 1:25.181
    23 LAVERTY, Eugene Drive M7 Aspar 2:01.815 2.700 0.222 16 / 61 1:20.677
    24 BAZ, Loris Forward Racing Team 2:02.587 3.472 0.772 11 / 47 1:48.444
    25 DE ANGELIS, Alex Octo Ioda Racing Team 2:03.300 4.185 0.713 8 / 52 1:25.953
    26 NAKASUGA, Katsuyuki Yamaha Factory Test Team 2:03.448 4.333 0.148 3 / 39 1:12.829
    27 MELANDRI, Marco Aprilia Racing Team Gresini 2:03.569 4.454 0.121 4 / 48

Verseny vége.

11:00
    Pedrosa javított még az utolsó előtti körében jó másfél tizedet, de nem sikerült helyezésben előre ugrania. Maradt hetedik. Lejárt az idő!

10:59
    Úgy tűnik, ma nem lesz nagy ugrás a teszt végén, mindenki marad a jelenlegi helyezésében.

10:45
    Marquez, Iannone és Rossi a pályán az élmezőnyből jelenleg. Rossi is közelít a 60 körhöz.

10:41
    Marquez toronymagasan a legtöbb kört teljesíti eddig ma, már a 72.-t fejezte be, Iannone 57-nél, Rossi és Lorenzo pedig 55-nél tartanak.

10:32
    Egyetlen említésre méltó javítás az utóbbi percekben, Hernandez a 18. pozícióból előreugrott a 13. helyre, pontosan csapattársa, Petrucci mögé. A 14. helyre lökte ezzel vissza Maverick Vinalest.

10:25
    Sajnos úgy tűnik, hogy De Angelisnek sem lesz könnyű éve, stabilan a 25. hely környékén jelenik meg, ahogy most is. Ennél rosszabb hír, hogy megint 4,1 mp a hátránya. Igaz, Melandrinak 4,4, de ha összeszokik az Apriliával, könnyedén lefelezheti.

10:23
    Marquez már 64-re növelte köreinek számát, Pol Espargaro maradt 25-nél, ezzel most a legkevesebb körrel rendelkezik, mert Di Meglio 26-ra növelte.

10:10
    Ismét emeljük ki Hector Barbera 8. pozícióját egy szatelit Ducatival (open kategóriás segítséggel). Tavaly év közepén nagyon jót tett az Avintia csapatnak a Ducati erőforrásra váltás, onnantól Barbera szinte folyamatosan a legjobb 12-ben végzett.

10:09
    Crutchlow formája nagyon biztató, talán tavalyelőtti formáját nyerheti vissza a Honda nyergében. Vándormadár lett Cal, két éve Yamaha, tavaly Ducati, most pedig Honda.

10:09
    Az első 10 helyezettből hatan az első tíz körükben futották meg mai eddigi legjobbjukat, amikor még nem volt annyira tűzforró az aszfalt. Malajzia időjárása most sem hazudtolja meg önmagát. Magas hőmérséklet, forró aszfalt és levegő, magas páratartalom.

10:07
    A mai eddigi legkevesebb kört Pol Espargaro (25) és Mike Di Meglio (23) futotta. Marquez közben ebben is visszavette a "vezetést" 56 megtett körével.