MAC Budapest – Budapešť 1:7 (vége)
MAC Budapest
1:7 (1:3, 0:0, 0:4)
UTE Újpest Budapešť
csütörtök 26.02.2015, 18:30 • Újpesti jégcsarnok, Bp. Megyeri út • Borsodi Magyar kupa

Sokáig jól tartotta magát a rendkívül harcosan, sőt sokszor talán túlzottan keményen a meccsbe álló MAC Budapest együttese, de aztán a végén kijött a két csapat közti rutin- és tudásbeli különbség és az Újpest magabiztosan, nagy különbséggel győzött!
    Az elképesztő mennyiségü kiállítással, nagy verekedésekkel tarkított mérkőzés azért nem volt rossz propagandája a jégkorong Magyar kupának!
    Folytatás majd márciusban, a MAC-Debrecen találkozóval!
    Tartsanak velünk akkor is és persze a többi közvetítésünk alkalmával is!
    Újpestről egyelőre köszönjük a kedves figyelmet! (20:56:40)

60:00

59:33
    Gágyor felemelt korongját fogta meg még így a végén Arany!

59:01
    Egy percen belül vagyunk a meccsen!

58:34
    Zalavári távoli lövését mentette a MAC kapusa!

58:07
    Gágyor elől Arany szedte fel végül a korongot!

58:00
    Kettő perc még a végéig!

57:04
    Terbócs korongját Schmál nem tudta közelről az újpesti kapuba terelni!

56:09
    Virág Csaba lövését védte a botossal Arany Gergő!

54:49
    Az Újpest gólt szerzett!
    Gólszerző REITER R.. Assziszt: Pichler és Garbacz. Garbacz nagy lövésébe előbb Pichler, majd REITER RICHÁRD is beleért a MAC kapuja előtt, utóbbi a gólszerző! 1-7

54:11
    Ezúttal Majoross Kristóf korongját fogta meg Pleszkán József!

53:51
    Teljes létszámban mindkét együttes a jégen.

53:42
    Silló bombaerős löketét nagyon szépen védte Pleszkán!

53:08
    Arany védte Gágyor lövését!

53:03
    Megszólalt a duda, mert Herner Olivér jogosulatlanul van a MAC kispadján, ugyanis Ő és az újpesti Mihalik is kapott egy végleges fegyelmit a néhány perccel ezelőtti bunyó következményeként!

52:00
    Bjelogrlic lövését hárította Pleszkán!

51:44
    Bödök lövése ment el az újpesti kapu mellett.

50:51
    Mostantól emberelőnyben 3 percig a MAC csapata!

50:10
    Schmál lövése találta el az újpesti kapuvasat!

49:44
    Terbócs bonyolódott bele cseleibe az újpesti kapu előtt!

48:51
    4 a 4 ellen tehát egyelőre a felek a jégen!

48:51
    A MAC-ból Inglis kapott 2 percet + nyilván fegyelmit a sportszerútlenségért, az Újpestből pedig Elomo 5+véglegest, mert hátulról leütötte a szabálytalankodó játékost!

48:51
    Egyelőre megint áll a játék, meg kell tanácskozni, hogy ki és hány perc kiállítást kapjon ezután a nagy bunyó után!

48:51
    Inglis Ákos nem bírta elviselni az újabb bekapott gólt, keménykedett, Elomo pedig elégtételt vett a MAC játékosán, ebből lett egy újabb hatalmas tömegbunyó!

48:51
    Gólszerző TAPIO. Elomo korongjából megint JUSSI TAPIO talált be Arany kapujába! 1-6

48:30
    Most egyre jobban beszorul harmadába a MAC!

48:01
    Pichler fonkját védte Arany!

47:13
    Kiegészültek az újpestiek!

46:21
    Stipsicz lövésébe beleszúrt egy MAC csatár a kapu előtt, végül Pleszkán üggyel-bajjal ugyan, de hárított!

45:13
    Lesz egy MAC emberelőny közben, Zalavári ütött oda, 2 perc ez is!

44:34
    Gólszerző COLEMAN. Assziszt: Lindgren. Ha egy üzlet beindul, Lindgren hosszú passzát DAVID COLEMAN vágta Arany kapujába! 1-5

44:12
    Gólszerző TAPIO. Assziszt: Kiss D.. Kihasználta végül az emberelenyőnt az Újpest, Kiss Dániel passzát JUSSI TAPIO vágta a kapuba! 1-4

43:38
    Tapio törte el a korongot lövőhelyzetben!

42:59
    Arany védett egy szépet!

42:40
    Terbócs kapta a kettő percet, újpesti emberelőny!

42:40
    Garbacz lövését védte Arany, de kiállítás lesz a MAC-ból!

41:57
    Most újpesti tilos felszabadítás!

41:22
    Arany védte Tóth Gergő közeli kísérletét!

41:01
    MAC tilos felszabadítás!

40:54
    Mihalik korongját Tapio nem tudta a MAC kapujára ütni.

40:01

Pillanatokon belül kezdődik a Magyar kupa idei selejtezősorozata első mérkőzésének harmadik harmada. A sokkal esélyesebb Újpest egyelőre csak két góllal vezet a junior- illetve ifjósági korú játékosaival is roppant harcosan játszó MAC Budapest ellen, úgyhogy még semmi sem dőlt el! Érdemes velünk tartani a továbbiakban is!

A második 20 percben ugyan nem született gól, de azért a szép számban kilátogató nézők most sem unatkozhattak, hiszen sok helyzet, bunyó, kiállítások és remek iram jellemezte ezt a játékrészt! A MAC remekül tartja magát, lesznek még izgalmak a harmadik harmadban is!

39:00
    1 perc még a második harmadból, egyelőre 4 a 4 elleni a játék!

37:30
    Páros kiállítás dulakodásért; Mihalik és Bjelogrlic!

37:30
    Pleszkán védett egyet, de megint kiállítás lesz!

37:03
    Kiegészült az Újpest, kihúzták a kettős emberhátrányt!

36:40
    Terbócs nem találta el jól a korongot az újpesti kapu előtt!

35:50
    Schmál fonákja akadt el az újpesti védők egyikében!

35:23
    Herner lövését védte mamutjával Pleszkán!

35:03
    Hegyi és Elomo is a kiállítás sorsára jutott, kettős MAC emberelőny következik!

35:03
    Megint egy kisebb bunyó, most Mihalik és Bjelogrlic akaszkodott össze, amikor már újpesti kiállítást jeleztek a bírók!

34:20
    Kiegészült a MAC, kihúzták a fiatalok az ötperces emberhátrányt!

34:05
    Most Zalavári lőtt, Arany megint elkapta a korongot!

33:41
    Mihalik közeli kísérletét mamuttal védte Arany!

33:14
    Kiss Dániel lövését parádés mozdulattal hárította a MAC kapusa!

32:35
    Lindgren lövését hárította Arany!

32:00
    Egyelőre jól védekeznek a MAC fiataljai!

30:16
    Kiegészült az Újpest, most Nekik lesz egy hosszú emberelőnyük.

29:58
    Coleman elől Arany kapus szedte fel a korongot!

29:20
    4 a 4 ellen folytatódhat végre a játék!

Továbbra is áll a játék, végül úgy tűnik, hogy mégiscsak Tóth Richárd kapta az 5+végleges kiállítást!

29:20
    Terbócs István a jelek szerint ötperces kiállítást kapott, ezt egyelőre nem akarják elfogadni a MAC Budapest játékosai, vezetői!

29:20
    A Pleszkán kapuja mögött történt eset után újpesti időkérés!

29:20
    Egy bottal akasztást követően Tóth Richárd és Durak vívott egy nagyon komoly ökölpárbajt, újabb kiállítás lesz!

28:42
    Garbacz visszaállhatott, 5 a 4 ellen támadhat a MAC!

28:16
    Kiss Dániel is kapott egy 2 percet, 25 másodpercig kettős a MAC emberelőnye!

27:55
    Most Silló lövésénél volt a helyén az Újpest kapusa.

27:33
    Stipsicz jó lövését fogta meg Pleszkán!

26:42
    Pleszkán ugyan védett, de közben Garbacz odaütött az egyik MAC csatárnak, 2 perces MAC emberelőny!

26:10
    A lendületes Terbóccsal szemben védekeztek jól az újpestiek!

25:05
    Tapio fonákját is mentette a MAC kapusa!

24:40
    Turbucz kétszer is próbálkozhatott, de Arany mindkét alkalommal a helyén volt.

24:10
    Sommer bombáját vállal hárította Arany!

23:21
    Szép újpesti játék végén Pichler nem jutott lövéshez.

22:23
    Coleman lövése ment el Arany kapuja mellett.

21:50
    Pichler korongja vágódott le a MAC védelméről.

21:09
    Mindkét csapat telje létszámban a jégen!

20:30
    Tóth Gergő lövését kellett fognia Arany Gergőnek!

20:01

A csapatok már a jégen, azonnal kezdődik a második harmad, egyelőre 4 a 4 elleni lesz a játék!
    Tartsanak továbbra is velünk!

Egy roppant jó iramú, érdekes, változatos találkozón az első harmad során sok bunyó is volt, de azért a sokkal rutinosabb és jobb Újpest kétgólos vezetéséhez nem férhet kétség.
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:41
    Gólszerző KISS D.. Assziszt: Durak és Mihalik. 4 a 4 elleni szituációban Mihalik cselei és Durak lövése után a kipattanót végül KISS DÁNIEL vágta a léc alá! 3-1 az Újpest javára!

19:09
    Oda a MAC fórja, Nagy Patrik nem bírt magával, ez is kettő perc!

18:51
    Oleszkán megint védett, de közben Elomo szabálytalan volt, újabb 2 perces MAC emberelőny!

18:14
    Terbócs parádés cselek után lőtt a túloldalon, de Pleszkán védeni tudott!

17:37
    Hodos Detre egészen közeli korongját védte Arany!

17:02
    Pichlert szerelték szólója végén a MAC védői!

15:34
    Kiegészült az Újpest!

15:18
    Durak lövése egy MAC védő botjáról vágódott a kapu fölé!

14:55
    Tilosra ütötte a korongot a MAC védelme!

14:45
    Nem nagyon látszik most meg, hogy emberelőnyben van a MAC!

13:34
    Újabb MAC emberelőny, most Virág Csaba ütött oda az egyik fiatalnak, ez is kettő perc!

13:20
    Tóth Gergő korongját Turbucz szép mozdulattal sem tudta a kapura tenni.

12:42
    Teljes létszámban a felek a jégen!

12:20
    Elomo bombáját fogta a MAC kapusa!

12:04
    Tapio lövése zúgott el Arany kapuja felett.

10:57
    Időközben kiegészült az Újpest, most Ők lesznek emberelőnyben.

10:42
    Terbócs tehát a büntetőpadon, 4 a 3 elleni lesz a játék.

10:42
    Terbócs lövését fogta Pleszkán, a MAC gólszerzője még odaszúrt a kapusnak, ebből is lesz egy kettő perces büntetés.

10:11
    Bjelogrlic lövése ment el keresztben az újpesti kapu előtt.

09:27
    Tóth Richárd lövését hárította megint Pleszkán!

08:57
    Maklári Erik volt túl kemény, Ő is kapott 2 percet, kettős a MAC emberelőnye!

08:50
    Sillóval szemben védekeztek jól az újpestiek.

07:45
    Stipsicz Bence lövése ment el az Újpest kapuja mellett.

07:24
    Miroslav Durak kapott végül 2+2 percet, hosszú MAC emberelőny következik!

07:24
    Újabb hatalmas ökölpárbaj, ezúttal Terbócs és Durak kelt birokra a MAC védőharmadában!

05:59
    A MAC gólt szerzett!
    Gólszerző TERBÓCS. A hatalmas kavarodásban végül Bjelogrlic volt a passzos és TERBÓCS ISTVÁN lőtte végül az ítélet szerint szabályos körülmények között a MAC szépító gólját! 1-2

05:59
    Az újpesti kapuba került a korong? Egyelőre tanácskoznak a bírók, de egy hatalmas bunyó már volt az eset után Pleszkán kapujánál a felek között!

05:31
    Reiter szerzett korongot a MAC kapuja mögött, de a visszapasszból végül nem lett kapuralövés.

04:31
    Újpesti védelmi megingás után Tóth Richárd lövését fogta Pleszkán!

03:30
    Gólszerző MIHALIK. Assziszt: Elomo. Máris itt a második, Elomo remek passzát JÓZEF MIHALIK váltotta gólra! 0-2

03:17
    A MAC kapusának, Arany Gergőnek kellett védenie egyet.

02:53
    Gólszerző DÖMÖTÖR. Assziszt: Pichler. Pichler kerülte meg a MAC kapuját, a remekül visszatett korongból DÖMÖTÖR RÓBERT lőtte ki a jobb alsó sarkot! 1-0 az Újpest javára!

02:01
    Megint Pleszkánnak kelletta helyén lennie, most Kovács Attila kísérletezett.

01:10
    Tóth Richárd közeli lövését hárította Pleszkán József.

00:02
    A lila mezes újpestieké az első buli, fehér felsőben játszik a MAC!

00:01

MAC Budapest: Arany (Győri) – Jászai D., Stipsicz, Bjelogrlic, Terbócs, Silló – Herszényi, Nagy P., Majoross K., Schmál, Tóth R. – Kovács A., Herner, Inglis, Fekete G., Papp D. – Berendi, Egyed, Vajda, Bödök. Vezetőedző: Robert Dever

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Durak, Kiss D., Mihalik, Tapio, Elomo – Lindgren, Hegyi Á.Z., Virág Csaba, Tóth G., Turbucz – Garbacz, Zalavári, Reiter R., Coleman, Pichler – Maklári, Sommer, Dömötör, Hodos, Gágyor. Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Németh Márton, Rencz Dániel – Soós Dániel, Berger Ákos.

Már befejeződött a bemelegítés itt, az újpesti jégcsarnokban, ahol hamarosan elrajtol az idei hoki Magyar kupa sorozat. A MAC együttesében rengeteg ismert név olvasható, főleg azon kedves látogatóink számára, akik például figyelemmel kísérték a magyar juniorválogatott mérkőzéseit is.
    Az Újpest ugyanakkor a legjobb MOL ligás együttesével lép ma jégra, talán csak Ales Sila és Karol Csanyi tekinthető hiányzónak a húzóemberek közül.
    A meccs rövidesen kezdődik, jó szórakozást kívánunk hozzá!

Csütörtökön elkezdődnek a küzdelmek férfi jégkorongozóink Magyar kupa sorozatában is!
    A Székesfehérvárott, március 27-29. között megrendezendő négyes döntőnek már biztos tagja az EBEL rájátszásában érdekelt Fehérvár és a MOL liga fináléjába jutó Miskolc együttese!
    A többi, a sorozatba benevező magyar csapat – öt együttes – körmérkőzéses formában küzd majd a még kiadó két helyért, mindenki egyszer játszik mindenkivel!
    Az első találkozón, bár a meccsre Újpesten kerül sor, a juniorkorú játékosaival jégre lépő MAC lesz a pályaválasztó, az UTE pedig hivatalosan a vendégcsapat. Ennek ellenére hatalmas meglepetés lenne, ha a fiatalok akárcsak meg tudnák szorítani a MOL ligában vitézül helyt álló lilákat, de azért azt – sportról lévén szó – természetesen nem lehet kijelenteni, hogy az Újpest máris elkönyvelheti magának a három pontot. Egyébként sem úgy ismerjük a mindig maximalista újpesti vezetőedzőt, Szilassy Zoltánt, hogy az Érsekújvár elleni remek bajnoki helytállás után lazítást engedne csapatának, a MAC fiataljainak pedig remek erőfelmérő lehet a selejtezősorozat valamennyi mérkőzése, tekintettel arra, hogy a következő szezonban Ők is szeretnének elrajtolni a nemzetközi versenysorozatban!
    Kíváncsian várjuk tehát a Magyar kupa selejtező rajtját, azét a kupasorozatét, melyet korábban a Ferencváros 14-szer, a Dunaújváros 11-szer, az Újpest kilencszer, a Fehérvár pedig nyolc alkalommal nyert meg öt évtized során.
    A csütörtöki meccsről és persze a selejtező valamennyi összecsapásáról is a helyszínről jelentkezünk, hogy Önök semmiről se maradjanak le!
    Jó szórakozást kívánunk a jégkorong szerelmeseinek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Terbócs (Bjelogrlic, Kovács A.) – 3. Dömötör (Pichler), 4. Mihalik (Elomo), 20. Kiss D. (Durak, Mihalik), 45. Tapio (Kiss D.), 45. Coleman (Lindgren), 49. Tapio (Elomo), 55. Reiter R. (Pichler, Garbacz)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Durak, Kiss D., Mihalik, Tapio, Elomo – Lindgren, Hegyi Á.Z., Virág Csaba, Tóth G., Turbucz – Garbacz, Zalavári, Reiter R., Coleman, Pichler – Maklári, Sommer, Dömötör, Hodos, Gágyor. Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Németh Márton, Rencz Dániel – Soós Dániel, Berger Ákos