PICK – Orosháza 33:22 (vége) | Csurgó – Tatabánya 30:32 (vége)
33:22 (17:10)
Orosházi Férfi KSE
szerda 04.03.2015, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Szerda késő délután második mérkőzését, de első hazai találkozóját vívja a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda-bajnokság 1-6. helyért vívott rájátszásában. Az alapszakaszt magabiztosan nyerő szegediek ellenfele ezúttal a felsőházba az utolsó pillanatban becsúszó, akár szomszédvárnak is tekinthető Orosháza lesz, soraiban az egykori szegedi legendával, Buday Dániellel. A meccs egyértelmű esélyesének a szegedi gárda számít, hatalmas meglepetés lenne, ha nem az ő sikerükkel érne véget a mérkőzés.

A szegediek három nyeretlen tétmeccs után nagy csatában tudtak nyerni legutóbb Tatabányán, a felsőházi rájátszás első fordulójában (26:22). Aznap az orosháziak Veszprémbe utaztak, s bár egy félidőn keresztül remekül tartották magukat, a második félidőben jött egy komoly összeomlás, s végül a papírformának megfelelő nagyarányú vereséget (35:17) szenvedtek a bajnoki címvédő otthonában.

Az alapszakaszban mindkét egymás elleni meccsükön a MOL-Pick Szeged diadalmaskodott: Orosházán 39:25-re, Szegeden pedig 35:25-re nyertek Zubaiék. Éppen Zubai az, aki sérüléséből felépülve Tatabányán már ott lehetett a pályán, ellenben ebben a szezonban már nem játszhat a szegediek súlyos térdsérülést szenvedő spanyol irányítója, Niko Mindegía.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 12 Pásztor, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Orosházi Férfi KSE: 1 Herjeczki, 12 Ivanisevic – 3 Szeitl, 4 Stranigg, 5 Knezevic, 6 Berta, 9 Morva, 10 Cemas, 14 Milovic, 15 Varsandán, 18 Németh Gábor, 22 Mazic, 23 Benmiloud, 32 Benis, 44 Németh László, 92 Tárkányi. Edző: Vladan Jordovic

Játékvezetők: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

A hazaiak tiszta kék szerelésben lépnek pályára, míg az Orosháza sárga-zöld mezben és sárga nadrágban.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A szegediek kezdik a meccset.

1

1
    Bombac eladott labdája után a lerohanás végén MAZIC eredményes ziccerből. (0:1)

2
    Ilyés lövését védi Ivanisevic, a vendégeké a labda. (0:1)

3
    Milovic lövését védi Sierra, a hazaiak támadhatnak. (0:1)

3
    Jó bejátszás jobbról beállóba, s ZUBAI kiegyenlít. (1:1)

4
    Németh László faultja után Bombac labdáját a bal kettőben betörő ILYÉS vágja a hosszú sarokba. (2:1)

5
    Milovic bal kettőben betörve harcol ki szabaddobást, majd ápolásra is szorul. (2:1)

6
    Eladott orosházi labda után PRODANOVIC lő kapufást gólt a léc alá. (3:1)

7
    Milovic remek bejátszását MAZIC lövi be beállóból a jobb sarokba. (3:2)

8
    Bombac passzát ANCSIN lövi középről a jobb sarokba. (4:2)

8
    Eladott labda után szegedi lerohanás, Källman passzát PRODANOVIC lövi be ziccerben. (5:2)

8
    Újabb hazai labdaszerzés után az orosházi térfélen egyedül végigrobogó KÄLLMAN lő a bal sarokba. (6:2)

8
    Vendég időkérés. (6:2)

9
    Morva passzát Cemas lövi a jobb sarok mellé, de az akció végén Blazevicet kiküldik két percre. (6:2)

10
    Bombac bejátszását ZUBAI lövi beállóból a jobb sarokba. (7:2)

10
    A túloldalon Benis lövése a jobb szélről kapufa, a hazaiaké a labda. (7:2)

11
    ILYÉS középről bombáz félmagasan a bal sarokba. (8:2)

12
    Cemas bejátszását BENMILOUD lövi beállóból a bal sarokba. (8:3)

12
    ANCSIN jobb kettőben betörve lő a hosszú alsó sarokba. (9:3)

12
    Németh László harcol ki hetest a bal oldalon. (9:3)

13
    KNEZEVIC a jobb sarokba lövi a büntetőt. (9:4)

13
    Ilyés passzát ANCSIN lövi középen betörve a jobb sarokba. (10:4)

14
    Németh Gábor bejátszása rossz beállóba, a lerohanás végén PRODANOVIC eredményes ziccerből. (11:4)

15
    Németh Gábor harcol ki középen szabaddobást, majd a lövését védi Sierra. (11:4)

16
    Robledo lövését remekül sáncolja a vendégvédelem. (11:4)

17
    Németh Gábor sáncolt lövése után a hazaiaké a labda. (11:4)

17
    Robledo lövését Herjeczki, Németh Lászlóét Sierra védi. (11:4)

18
    Straniggot küldik ki két percre a vendégektől. (11:4)

18
    Bombac passzát VADKERTI lövi a bal szélről a rövid sarokba. (12:4)

18
    Németh Gábor lövését Sierra védte, a hazaiak támadhatnak. (12:4)

19
    Robledo bejátszását VRANJES vágja beállóból félmagasan a jobb sarokba. (13:4)

20
    STRANIGG tör be bal kettőben, s a hosszú sarokba lő. (13:5)

20
    Eladott hazai labda után a lerohanás végén STRANIGG talál be ziccerben. (13:6)

21
    Ancsin passza után ROBLEDO közbelövése landol a jobb felső sarokban. (14:6)

21
    Milovic lövését Sierra hárítja, a hazaiaké a labda. (14:6)

22
    Parrondo eladott labdája után a vendégek támadhatnak. (14:6)

23
    Stranigg passza nem jó a bal szélre Németh László felé, a szegedieké a labda. (14:6)

23
    Bombac eladott labdája után a lerohanásból NÉMETH LÁSZLÓ lő a bal sarokba. (14:7)

24
    Hazai időkérés. (14:7)

24
    Balogh tört be bal kettőben, de a rövid sarok mellé lőtt. (14:7)

25
    Milovic passzával STRANIGG tör be bal kettőben, s a hosszú alsó sarokba lő. (14:8)

25
    Parrondo a jobb szélről a bal kapufát találja el, a vendégek támadhatnak. (14:8)

26
    Stranigg eladott labdája után a lerohanás végén VRANJES lövi be beállóból Blazevic passzát. (15:8)

27
    Benis harcol ki hetest bal kettőben betörve. (15:8)

27
    Vranjes kapott még két percet is mellé. (15:8)

27
    KNEZEVIC a bal felső sarokba lövi a büntetőt. (15:9)

28
    Bombac eladott labdája után a túloldalon belemenést fújnak Milovicnál. (15:9)

29
    A középen betörő BALOGH lő szépen a bal sarokba. (16:9)

29
    STRANIGG ugrik fel bal kettőben, s biztos kézzel lő a hosszú sarokba. (16:10)

30
    Vranjesen védekezve küldik ki két percre a vendégektől Bertát. (16:10)

30
    ROBLEDO megpattanó lövése vágódik a hálóba jobbátlövőből. (17:10)

30
    Stranigg időn túli szabaddobása levágódik a hazai sáncról. (17:10)

30
    Befejeződött az első félidő. (17:10)

A papírformának megfelelően magabiztos előnyt építettek ki a szegediek már a szünetre Békés megyei ellenfelükkel szemben. Elég álmos hangulatban és játékkal indult a meccs, majd hirtelen elhúzott a Pick a támadásban sokat hibázó Orosháza mellett. Az egész első félidőben nagyon sok volt a technikai hiba mindkét oldalon, ami különösen a hazaiakra nézve meglepő, de egyelőre ezt is simán elbírja Pastor mester csapata.

Az Orosháza kezdi majd a második játékrészt.

Berta áthúzódó kiállítása miatt még bő egy percig emberelőnyben játszhat majd a Pick.

Wyszomirski váltotta Sierrát a hazai kapuban.

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:10)

31
    Milovic bejátszása rossz Mazic felé, a hazaiaké a labda. (17:10)

32
    A gyors hazai támadást PRODANOVIC fejezi be eredményesen a jobb szélről. (18:10)

32
    Stranigg tör be bal kettőben, de lövését védi lábbal Wyszomirski. (18:10)

33
    A túloldalon ILYÉS lő szép gólt balátlövőből. (19:10)

33
    Stranigg lövését védte Wyszomirski, a leindítás végén ZUBAI talál be ziccerben. (20:10)

33
    Eladott labda a vendégeknél a bal oldalon, a gyors hazai akció végén most BALOGH eredményes. (21:10)

33
    Vendég időkérés. (21:10)

34
    KNEZEVIC lő bal kettőből a rövid sarokba. (21:11)

35
    Bombac passzát a középen remekül betörő BALOGH pattintja a bal felső sarokba. (22:11)

36
    Morva nagy bejátszását MAZIC lövi beállóból a jobb sarokba. (22:12)

36
    A túloldalon Herjeczki védi bravúrral Prodanovic ziccerét. (22:12)

37
    Passzív vendégtámadás után a szegediek indulhatnak. (22:12)

38
    Bombac passzát a jobbról betörő BALOGH lövi a hosszú sarokba. (23:12)

38
    Knezevic lövését védi Wyszomirski, a hazaiaké a labda. (23:12)

39
    Morvát küldik ki két percre Zubain védekezve. (23:12)

39
    Bombac bejátszása nem jó Zubainak, a leindításból BENIS lő ziccerben a jobb sarokba. (23:13)

40
    Bombac passzát a jobb kettőben betörő BALOGH lövi a rövid sarokba. (24:13)

40
    Cemas eladott labdája után Bombac ziccerét védi bravúrral Herjeczki. (24:13)

41
    Varsandán labdáját Benis ejti a jobb szélről a hosszú sarok mellé, de a túloldalon Balogh lövését sáncolják. (24:13)

42
    Prodanovic szerelte Cemast, a leindításból KÄLLMAN talál be ziccerben. (25:13)

42
    Morva jobb kettőben beforogva harcol ki hetest, belülvédekezés. (25:13)

43
    KNEZEVIC a bal felső sarokba lövi a büntetőt. (25:14)

43
    Balogh passza után Ilyés harcol ki hetest középen betörve. (25:14)

43
    PRODANOVIC a bal alsó sarokba küldi a labdát a büntetőből. (26:14)

44
    Cemas sáncolt lövése kapufa, de a vendégeké marad a labda. (26:14)

45
    Cemas bejátszása nem jó Mazic felé, de a lerohanás végén Prodanovic a jobb szélről a kapu fölé ejt. (26:14)

45
    Knezevic labdáját a középen betörő CEMAS lövi be. (26:15)

46
    PARRONDO húzott befelé a jobb szélről, s szép gólt lőtt a rövid felső sarokba. (27:15)

47
    Morva sáncolt átlövését védi Wyszomirski. (27:15)

47
    A gyors hazai támadás végén VRANJES eredményes beállóból. (28:15)

47
    Vendég időkérés. (28:15)

47
    Pásztor áll a hazai kapuba az időkérést követően. (28:15)

48
    Németh Gábor eladott labdája után lépéshiba Robledónál, majd Németh Gábornál is. (28:15)

49
    Vranjes szabálytalan zárása után támadnak a vendégek. (28:15)

49
    BENMILOUD lövi be beállóból Németh Gábor remek bejátszását. (28:16)

50
    Robledo közbelövése egy védőt érintve suhan a jobb sarok mellé. (28:16)

50
    Robledo passzát ANCSIN vágja jobbátlövőből a rövid sarokba. (29:16)

51
    NÉMETH GÁBOR jobb kettőben betörve, estében lő a hosszúba. (29:17)

52
    Blazevic átlövését védi Herjeczki, de a hazaiaké marad a labda. (29:17)

52
    Ancsin átlövését Herjeczki kiszedte a jobb felső sarokból, a leindítás végén SZEITL eredményes ziccerben. (29:18)

53
    Robledo bejátszását VRANJES lövi be beállóból. (30:18)

53
    Straniggot még ki is küldték két percre. (30:18)

53
    Németh Gábor átlövése kivágódik a bal kapufáról, a hazaiaké a labda. (30:18)

54
    ANCSIN középről lő irgalmatlan nagy átlövésgólt a bal felső sarokba. (31:18)

54
    Németh Gábor bejátszása nem jó beállóba, megszerzik a labdát a hazaiak. (31:18)

54
    Herjeczki azonban védi Vranjes ziccerét beállóból. (31:18)

55
    Knezevic bejátszása után Szeitl harcol ki hetest beállóban. (31:18)

55
    KNEZEVIC a kapu közepén a léc alá pattintja a büntetőt. (31:19)

56
    Ancsin lő hatalmas felső kapufát, de a hazaiakhoz pattan vissza a labda. (31:19)

56
    A jobbról keresztbe mozgó ANCSIN lő a bal sarokba. (32:19)

57
    A túloldalon a középen betörő STRANIGG talál be. (32:20)

57
    Blazevic lövését védi Herjeczki, a kipattanót Hegedűs lövi a bal sarok mellé. (32:20)

58
    A leindítás végén KNEZEVIC talál a jobb sarokba ziccerben. (32:21)

58
    Eladott hazai labda után Pásztor védi Szeitl ziccerét. (32:21)

59
    Eladott labda mindkét oldalon, végül PARRONDO pörget ziccerben a jobb alsó sarokba. (33:21)

59
    Németh Gábor átlövését Ancsin sáncolja, sarokdobás. (33:21)

60
    STRANIGG lő szép átlövésgólt középről. (33:22)

60
    Ancsin lövését védi Herjeczki, de a hazaiaké marad a labda. (33:22)

60
    Nem jutnak azonban már jó lövési lehetőséghez a szegediek a dudaszóig. (33:22)

60
    Mérkőzés vége. (33:22)

Második meccsét is megnyerte a MOL-Pick Szeged a felsőházi rájátszásban. Egy elég álmos hangulatú, nagyon sok hibával tarkított meccsen gyorsan elhúztak ellenfelüktől, s végül igazi esélyesként nyertek 11 góllal a védekezésben ma nem túl stabil orosháziak ellen. A vendégek nagyot küzdöttek, de nem tudták ma annyira megszorongatni ellenfelüket, mint tették azt a hétvégén az első félidőben a veszprémiekkel.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:26:42)

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 12 Pásztor, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Hargitai Gábor, Markó Gábor