Fehérvár AV19 – LA Stars 1 3:2 (vége)
Fehérvár AV19
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Hockey Club Lower Austria Stars 1
szerda 04.03.2015, 19:40 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Győzelemmel kezdte 2015-ös playoff szereplést a Fehérvár AV19 U18-a csapata! A kezdeti nehézségek után belelendült a csapat, és sikerült megszerezni a vezetést Kovács Olivér góljával. Ezután sikerült még egy gól ütni, Szabó Dávid követte el. Ezt követően azonban a vendégek kapcsoltak magasabb fokozatba, és ki is tudtak egyenlíteni 13 perccel a második hazai gólt követően. A csodás feltámadást azonban újabb fehérvári gól követte, és nem is változott ezután az eredmény. Így a Volán játékosok örülhettek a végső dudaszó után, zsebükben az első meccsel. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:53:03)

60:00

59:32
    Tilosra ütjük a korongot, miután az elsiklott a vendég kapu mellett

58:57
    Üres a vendégek kapuja!

58:38
    Blüml nem bírta türtőztetni magát a büntetőpadon, a játékvezető pedig ezt 10 perc fegyelmivel honorálta.

58:25
    Jan Blüml büntetése kettő perc bottal lökésért, ezzel egy időben pedig az L.A. Stars időt kért.

57:51
    A Fehérvár támad, közepes lelkesedéssel.

57:09
    Tilosra ütik a vendégek a korongot.

56:40
    Les miatt szakadt meg a vendégek támadása.

56:33
    Időt kért a Fehérvár.

56:33
    Bors tolt oldalra egy gyengécskére sikerült lövést.

55:32
    Támadnak az egyenlítésért a vendégek, kapuvasig már eljutottak!

54:59
    Kuchynski próbálkozott egy lövéssel, Bors védeni tudott.

54:29
    Szita Donát lövése pattan vissza a kapuvasról!

53:43
    Horváth Rihárd lövését védte Zorman.

53:11
    Villámgyors kontra után kellett Zormannak nagy bravúrral védenie.

52:53
    Bors tenyerelt rá a korongra, buli a kapuja előtt.

52:11
    Tilosra ütöttük, buli Bors kapuja előtt.

51:49
    Pontatlan passz miatt oda a fehérvári támadás, fordulhatnak a vendégek.

51:15
    Egymás után esnek itt-ott a lövések, egyik kapus sem unatkozik!

50:40
    Imre Patrik védekezett szépen, és állította meg a vendégek előretörését.

50:20
    Zorman tenyerelt rá a korongra, ez a gól új erőt adhatott a csapatnak.

49:06
    A Volán gólt szerzett!
    Ismét megszerzi a vezetést a Fehérvár! Villámgyorsan felálltunk emberelőnyben, SZABÓ DÁVID pedig egy kavarodás után belőtte csapata harmadik gólját!

48:59
    Höchmann büntetése kettő perc durva játékért.

48:39
    Egyenlő létszámnál tudtak felállni a vendégek, most sikerült felszabadítani.

47:51
    Megint csak Bors védésére volt szükség.

47:17
    Tröthan lövése után kellett Borsnak a korongra tenyerelnie.

46:44
    Les miatt szakad meg a vendégek támadása.

45:59
    Kiegészült a Fehérvár, ezt most megint megúsztuk gól nélkül, de nem rajtunk múlt.

45:36
    Két nagy Bors-védésre is szükség volt egymás után.

45:19
    Sajnos megint a vendégek dominálnak, teljesen beszorulunk.

44:21
    Szép emberhátrányos támadás után buli a vendég kapu előtt.

43:59
    Újabb fehérvári kiállítás, Szabó Dávid ül ki térdhasználatért.

42:55
    Kiegyenlítenek a vendégek! Sebastian Streu egymás után két asszisztot oszt ki, most is ő tálalt DIMITRY ISKORNEV elé, aki egy precíz lövéssel bevette Bors kapuját!

42:39
    Baranyai Balázst küldik ki két percre, vendég emberelőny következik.

42:39
    Bors tenyerel rá egy beemelt korongra.

42:12
    Kissé figyelmetlenek vagyunk hátul, az utolsó pillanatban előztük meg a bajt.

41:49
    Zorman is bemutatta első nagy védését a harmadban!

40:38
    A Lower Austria Stars gólt szerzett!!
    Megszerzi a szépítő gólt az L.A. Stars! Iskornev adta középre a korongot, SEBASTIAN STREU pedig elfektette Bors Gergelyt, majd a kapuba lőtt! 2-1!

40:01

Pörgős, dinamikus középső harmadon vagyunk túl, melynek legfontosabb történése természetesen a második fehérvári gól megszületése volt. Előtte is már ellenfele fölé nőtt a Volán, nem is volt kérdéses, ki lövi a következő gólt. A találat után azonban visszavett a Fehérvár, valamint feljavult a vendégek támadójátéka, és ez számos Stars-helyzetben megmutatkozott – köztük egy kapuvasban is. Mindenképpen maradjanak velünk a záró harmadra, hiszen egy playoff-meccsen bármi megtörténhet az utolsó pillanatokban is!

40:00

39:42
    A Fehérvár kiegészült.

39:32
    Támadnak a vendégek.

38:52
    Emberhátrányban tudtunk veszélyeztetni, és végül Zorman védésére volt szükség.

38:14
    Bors védett egy váratlan éles szögből érkező lövést.

37:42
    Takács Bence ül ki ezúttal, bottal lökésért pihenhet két percet a büntetőpadon.

37:35
    Erősen nyomnak a vendégek, most kissé elvesztettük a fonalat.

36:24
    A Fehérvár kiegészült, ezt a hátrányt megúsztuk kapott gól nélkül.

36:03
    Most sikerült felszabadítani.

35:37
    Továbbra is támad a vendég alakulat, beszorul a Fehérvár.

34:50
    Dimitri Iskornev trafálta telibe a kapuvasat, most a szerencse is mellettünk volt.

34:24
    Újabb fehérvári kiállítás, Antal Arnold büntetése 2 perc könyökhasználatért, és 10 perc sportszerűtlen magatartásért.

33:45
    Támadnak a vendégek, nemigazán tudunk kijönni a harmadunkból.

32:39
    Kieészültek a vendégek, ez nem a legjobb előnymegjátszás volt.

32:34
    Antal Arnold lövése száll mellé nem sokkal.

31:50
    Nem tudunk felállni, jól védekezik a Stars.

31:15
    Bors tenyerel rá egy beemelt korongra a biztonság kedvéért

30:52
    Zorman véd egy becsapós kék vonali lövést.

30:39
    Most lép életbe a büntetés, René Trothan ül ki térdhasználatért.

30:32
    Vendég kiállítás következik.

29:11
    Tovább növeli előnyét a Fehérvár, mégpedig egy hatalmas bombával! Takács Bence hozta el a bulit a vendég kapu előtt, SZABÓ DÁVID pedig elemi erővel zúdította a korongot a jobb alsóba!

29:05
    Buli a vendég kapu előtt.

29:00
    Nem sikerült lövésig eljutni egy komoly támadás végén.

28:25
    Ismét Bors kesztyűjében halt el a vendég próbálkozás.

27:52
    Kuchynski kék vonali lövése után sikerül előbb eltakarítani a kipattanót, minthogy az ellenfél csatára odaért volt.

26:28
    Kovács Olivér előretörését állították meg a vendég védők.

25:29
    Egyik csapat sem tudja beszorítani a másikat, gyorsan cserél gazdát a korong.

24:57
    Paul Hochman lövését védte Bors!

24:36

24:22
    Emberhátrányban tudtunk támadni, és végül Zorman védésére volt szükségük a vendégeknek!

23:42
    Felállnak a vendégek, beszorul a Fehérvár.

23:15
    Bors védett gyönyörűen!

22:36
    Erdei Zoltán csapott oda Zormannak a kipattanót keresve, a játékvezető pedig kiállította testre ütésért.

22:16
    Imre Patrik lövése pattant fölé Zorman bárdjáról.

22:01
    Bors védett Rosenberger próbálkozása után.

21:43
    Kuchynski kapott remek passzt, de végül lesre korcsolyázott.

21:08
    Hochman ütött oda ellenfelének, a bíró azonban semmit sem ítélt az eset után.

20:27
    Ismét Szita próbálkozott, ismét Zorman védett.

20:10
    Szita Donát lőtte szíven Zorman kapust.

20:01

Kissé nehézkesen indult ez a harmad, a vendégeknek többször is sikerült veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Végül azonban nem fáztunk rá az álmos kezdésre, és az egyre erősödő Volán-nyomásnak nem tudtak ellenállni a vendégek: 3 perccel a harmad vége előtt Kovács lőtt a kapuba, kialakítva az 1-0-s eredményt a harmad végére. Innen folytatjuk hamarosan, maradjanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Sikerül felszabadítani.

19:05
    Támadnak a vendégek, jönnek az egyenlítésért.

18:10
    Iskornev csúszott meg pont a lövés pillanatában, így pontatlanra sikerült a lövése.

16:59
    Vezető góllá érett a fehérvári nyomás! Szépen körbejárattuk a korongot, majd Horváth Richárd lőtt kapura, a kipattanót pedig KOVÁCS OLIVÉR paskolta be az üres kapuba!

16:30
    Teljesen beszorul a St Pölten!

16:13
    Tóth Renátó lövése megy fölé!

15:19
    Kuchynski az újabb kiállított játékos, könyökhasználatért ül ki két percre.

14:52
    Erdei Zoltán bombáját hárította Zorman.

14:41
    Antal Arnold lövése után vetődött Zorman rá a korongra.

14:02
    Egyre inkább feljavul a védekezésünk, és ezzel együtt egyre kevesebb a komoly vendég támadás.

13:19
    Szabó Dávid lövése meg mellé.

12:40
    Imre Patrik lövése zúg el a vendég kapu mellett!

12:00
    Egy kék vonali lövés pattan a fehérvári kapu mellé..

11:53
    Tilos felszabadítás fehérvári részről.

11:32

10:39
    Erdei kapott remek keresztpasszt, ám a lövése sajnos a kapusban akadt el.

09:53
    Sikerül beszorítani az ellenfelet, de lövésig nem jutunk.

08:50
    Scherz szólója után Borsnak kellett védenie.

07:50
    Mindkét csapat cserél, a korong a fehérvári kapu mögött.

07:03
    Kiegészült a Stars is, öt az öt ellen a csapatok.

06:58
    Imre Patrik lövése pattan mellé.

06:35
    Most tud felállni a Volán.

05:45
    Takács Bence kissé sokat várt a lövéssel, a korong pedig a kapus zsákmánya lett.

05:15

05:03
    Simon Wolf is kiül a büntetőpadra fogásért, egyenlő létszámban a csapatok.

04:46
    Jól védekezünk, nem tud támadni az ellenfél.

04:00

03:32
    Feláll a Stars.

03:15
    Itt a meccs első büntetése, Kiss Patrik ül két percre bottal akasztásért.

02:11
    Érdekesen pattant a korong, majd a fehérvári kapuvasról pattan vissza a pakk.

01:32
    Bors fogja meg a korongot.

01:09
    Iskornev indult meg szépen, de végül Bors védeni tudott.

00:50
    Szita lövése szállt fölé.

00:15
    Volán támadással kezdődik a mérkőzés!

00:01

A csapatok már a jégen, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés!

A Fehérvár AV19 U18-as csapata is megkezdi a mai napon playoff-menetelését, már csak az a kérdés, hogy meddig jutnak az ifjoncok.

Ami a mai negyeddöntőt illeti, igencsak felbillen majd a pálya a papírforma szerint, tekintve, hogy a Volán abban a szerencsés helyzetben volt, hogy választhatott ellenfelet magának. Az LA Sars együttesére esett végül a választás, és nem is véletlenül: a St.pölteni csapat minden mutatóban jócskán a Fehérvár mögött kullog (szerzett pont, lőtt gól, emberelőny-kihasználás, stb). Az viszont sokakat meglepetésként érhet, hogy a két egymás elleni meccsből egyszer sikerült legyőzniük a Fehérvárt idén. Mégpedig nem is olyan régen, február 22-én, büntető lövések után 6-7-re győzedelmeskedtek az osztrákok Székesfehérváron.

Ezért is revansot vehet majd ma este Kóger István legénysége, akik számára természetesen a cél a végső győzelem. Ez mondjuk egy olyan alapszakasz után, mint az idei, nem is lehetne másképp. Ugyanis a Fehérvár lőtte a legtöbb gólt idén (139), többet, mint az utolsó két helyezett együttvéve (123), a legkevesebb gólt kapta (70), és így a legtöbb győzelemmel is rendelkezik, 26 meccséből 18-at rendes játékidőben, 3-at pedig hosszabbítás után tudott megnyerni.

Vérbeli playoff-meccsre készülhetnek a Kedves Olvasók, tartsanak velünk, ha semmiről sem szeretnének lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:40 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 17. Kovács (Horváth), 30. Szabó D. (Takács), 50. Szabó D. – 41. Streu (Iskornev), 43. Iskornov (Streu)

Fehérvár AV19: Bors (Gadácsi) – Imre, Antal, Szita, Erdei, Kiss – Takács, Szabó D., Tóth, Horvárth, Kovács – Baranyai, Fürst, Rajz, Török, Toldy – Járossy, Szabó M., Négyesi

Vezetőedző: Kóger István

Hockey Club Lower Austria Stars 1: Zorman (Wehrhan) – Steffler, Wolf, Tröthan, Streu, Iskornev – Aleksev, Blüml, Stamboldis, Kuchynski, Hochman – Villas, Fuchs, Seliga, Scherz, Zavalynuk – Eyre, De Schepper, Galaguzov, Koudelka, Rosenberger

Vezetőedző: Craig Streu