Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 4:3 (vége)
Fehérvár AV19
4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
spusu Vienna Capitals
péntek 06.03.2015, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Emlékezetesre sikerült mérkőzésen vagyunk túl, nagyszerű teljesítményt nyújtott a Volán a hatvan perc során. A mérkőzés elején is már inkább a Volán dominált, ami végül Banham vezető góljában nyílt meg (1-0). Azután kissé megroppantak a vendégek, amit Kóger Dániel révén, 3 perccel később tudtunk kihasználni (2-0). A középső harmadban szintén brillírozott a csapat, további két gólt tudtunk szerezni: először Kevin Wehrs bombázott a kapuba (3-0), majd Banham duplázta meg góljainak számát Wehrs passzát követően (4-0). A harmadik harmad szöges ellentétben a többivel rosszul indult fehérvári szemszögből, mindössze 40 másodperc kellett a vendégeknek a szépítéshez (4-1). A bécsi gól felrázta a mieinket is, több helyzetet is kialakítottunk, ám a következő találatot is a vendégek jegyezték: Iberer lőtt a fehérvári kapuba (4-2). Ekkor még senki sem izgult, 1 perc 8 másodperccel a vége előtt viszont Magowan góljával már egy gólra zárkózott a Bécs, és a végén 6 mezőnyjátékossal támadtak az egyenlítésért. Ez szerencsénkre nem jött össze nekik, így győzelemmel kezdi playoff-szereplését a Fehérvár, akik vasárnap játsszák a második meccset, Bécsben. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:44:36)

60:00

59:59
    Még egy tilos felszabadítás!!

59:29
    Kapus nélkül a Bécs, a Fehérvár pedig időt kért.

58:52
    A Capitals gólt szerzett!
    Egy gólra jön fel a Capitals! Szépen megjáratták a korongot a vendégek, majd KENNY MAGOWAN bombájával vészesen közel férkőztek a bécsiek!

58:09
    Engstrand védése után buli a hazai harmadban.

58:00
    Kettő perc van hátra, a korong a bécsi kapu mögött.

57:15
    Foucalt és Boivin akaszkodott össze, mindkettejüket 2+10 percre küldik ki.

57:06
    Támad a Bécs, mindenki védekezik a Volántól.

56:23
    Kovács emelte ki a korongot a vendég harmadba, hogy a fáradt sor el tudjon menni cserélni.

55:57
    Bartalis indult meg egy szerzett koronggal, ám a lövése mellé szállt.

55:35
    Les után buli a fehérvári harmad előtt.

54:04
    Tovább zárkózik a Bécs! Jól megjáratták a korongot emberelőnyben a vendégek, és végül Magowan passzát FLORIAN IBERER zúdította kapásból a fehérvári kapuba!

53:45
    Kisles miatt szakad meg a vendég támadá, a bulit kiviszik a Volán harmadából.

53:19
    Fehérvári emberhátrány következik, Benk Andrást küldik ki fogásért.

52:26
    Sikerült kiemelni a korongot, miután egy pontatlan passz miatt megszakadt a vendégek támadása.

51:02
    Megakadályozunk minden vendég támadást, a védelem nagyon nagyot játszik ma

50:19
    Ide-oda pattogott a korong, végül Magosi lőtt kapura!

49:45
    A Volán kiegészült, és bár nem tudtunk ólt szerezni, jó néhány komoly helyzetet sikerült kialakítanunk.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 7. Banham (Sarauer, Kóger), 10. Kóger (Sarauer), 24. Wehrs (Kóger, Sarauer), 37. Banham (Wehrs, Sarauer) – 41. Fraser (Ferland, Macarthur), 55. Iberer (Magowan, Carson), 59. Magowan

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Ejdepalm, Varga, Kovács (A), Bartalis, Vincze – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Ejdepalm, Varga, Kovács, Bartalis, Vincze – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Hetényi P., Tokaji, Németh, Erdély, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

spusu Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Magowan, Bois, Fischer – Fraser, Lakos, Ferland (C), Macarthur, Foucault – Klimbacher (A), Peter, Nödl, Watkins (A), Rotter – Hackl, Großlercher, Puschnik, Schiechl, Hartl

Vezetőedző: Jim Boni