Szolnoki Olaj KK – Kaposvári KK 90:69 (vége)
Szolnoki Olaj KK
90:69 (23:12, 40:24, 65:39)
Kaposvári KK
kedd 10.03.2015, 18:00 • Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

Szolnoki Olaj KK: Lee 6, KELLER 15, Wittmann 10, VOJVODA 12, Rakics 6, Csákvári 2, Báder 7, Somogyi 8, BRKICS 20, Pavlovics 0, Gipson 2.

Kaposvári KK: Benke 3, Raivio 6, Fodor 2, Kovács 2, Jancsikin 9, HENDLEIN 15, Frazier 16, Horváth 2, Grebenár 2, Papp 0, Spica 12.

Szolnoki Olaj KK – Kaposvári KK 90 : 69

Köszönöm a figyelmet! (19:38:38)

Egy percig sem forgott veszélyben a szolnoki győzelem. Már öt perc után tíz ponttal ment az Olaj és az előnyét egyre csak növelte. A negyedik negyedben visszavettek a hazaiak, akkor már a fiatalok is szerephez jutottak. Akárcsak a Magyar Kupában ezúttal is nagyon fölényes szolnoki siker született. Kijött ismét, hogy a két csapat nem egy szintet képvisel.
    A meccs legponterősebb játékosa Brkics volt, aki 20 pontig jutott. Alekszicsnek lehetősége volt pihentetni játékosait, 26 percnél többet senki sem játszott.
    A Kaposvár három negyedig 39 pontot szerzett az utolsó negyedben viszont 30-at.

A harmadik negyedet is fölényesen nyerte a Szolnok. Ebben a tíz percben különösen Brkics volt elemében. A vendég sokszor üres dobóhelyzetben is hibáznak.

Nagyon nagy erőfölényben van a Szolnok, már öt perc játék után tíz pont volt a csapatok között. Nem is tudott innen közelebb kerülni a Kaposvár. Ráadásul az Olaj a második negyedben még tovább növelte előnyét.

Hazai oldalon Vojvoda, a vendégeknél Spica a legponterősebb, mindketten nyolc pontot szereztek az első félidőben.

Nagy fölényben volt az Olaj az első negyedben. Gyorsan tíz pontos előnyt alakítottak ki és ezt őrizték a negyed végégig.

szollope

Szolnoki Olaj KK: 5 Lee, 6 Keller, 8 Wittmann, 9 Vojvoda, 11 Rakics, 13 Csákvári, 14 Báder, 15 Somogyi, 21 Brkics, 23 Pavlovics, 30 Gipson.
    Kaposvári KK: 5 Benke, 6 Raivio, 8 Fodor, 9 Kovács, 10 Jancsikin, 11 Hendlein, 12 Frazier, 21 Horváth, 23 Grebenár, 33 Papp, 34 Spica

Játékvezetők: Papp, Pálla, Minár