Fehérvár AV19 – LA Stars 1 4:6 (vége)
Fehérvár AV19
4:6 (3:0, 1:5, 0:1)
Hockey Club Lower Austria Stars 1
szerda 11.03.2015, 16:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Nem sikerül kijavítani a második harmad kisiklását, így a Fehérvár AV19 U18-as csapata számára véget ér az Erste Bank Juniors League idei kiírása! A negyeddöntő tehát a végállomás, ami csalódás a remek alapszakasz után! (18:02:45)

60:00

59:43
    Megint mellé megy kísérlet, ezúttal centikkel.

59:30
    Mellé ütnek a vendégek az üres kapura, így viszont tilos lesz a dologból.

59:16
    Lesre korcsolyáznak a fehérváriak!

59:09
    Megint leviszik a kapust a hazaiak!

59:02
    Időt kér a Hockey Club Lower Austria Stars 1 csapata!

59:02
    A Lower Austria Stars gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Közben üres a hazai kapu, PAUL HOCHMAN kilép, és bevezeti a korongot a kapuba! 4-6!

58:51
    Szabó Dávid fölé üt!

58:27
    Felszabadítanak a vendégek.

58:06
    Négy a háromban csak a hazaiak! Erdei (Fehérvár) ül le kettő percre magas bottal való játék miatt!

58:03

58:01
    Belül vagyunk az utolsó két percen!

57:59
    Időt kér a Fehérvár AV19 csapata!

57:59
    Öt a háromban a Volán! Blüml (Austria Stars) ül le kettő percre a játék késleltetéséért!

57:44
    Imre kapáslövése távolról, Zorman kirúgja a korongot a rövid alsóból!

57:13
    Antal a kékről, Zorman szedi le a lepkéssel.

56:50
    Előnyben a hazaiak! Hochman (Austria Stars) megy le kettő percre!

56:47
    Beszorulnak a vendégek! Erdei lövése felpörög, nincs szerencsénk!

55:55
    Koudelka marad üresen a kapu torkában, Bors hatalmas bravúrral véd!

55:17
    Török passzába Péter teszi bele az ütőjét a kapu előtt, mellé!

54:27
    Tilos felszabadítás (Fehérvár).

53:22
    Imre tüzel a kékről, Zorman véd a lepkéssel.

52:32
    Bors nyeli el a pakkot, buli következhet.

52:21
    Szabó Dávid szánja rá magát lövésre, a korong nem sokkal kerüli el a rövid alsót!

51:36
    Blüml kanalazza vissza a pakkot a kékről, veszélyesen suhan el a korong a hosszú alsó mellett.

50:40
    Hochman közelről, a magyar kapus ezt is védi!

50:13
    Hochman hagyja ott a pakkot Kuchynskinek, Bors véd a mamuttal!

49:24
    Tóth Renátó lövése vágódik le a bekkről.

48:17
    Távoli osztrák próbálkozás, a korong Borsról felpörög, amit a magyar kapus aztán a lepkéssel kap el.

47:51
    Nagy az iram, jobbára a fehérváriak birtokolják most a pakkot.

46:36
    Antal laposan középre, fekszik Zorman, de nem sikerül lőni.

45:57
    Iskornev halászik a zavarosban, oldalról tüzel, kapuvas!

45:27
    Török Patrik előtt a lehetőség, középről inkább helyez, a lepkéssel halássza le a pakkot Zorman!

44:37
    Időközben kiegészülnek a hazaiak, nagyon fontos időszakot vészelt át a Volán!

44:37
    Steffler tüzel kintről, beleteszik az ütőjüket a vendégek, Bors ezt is kivédi!

43:57
    Koudelka bántóan üresen a fehérvári kapu torkában, még ideje is van, Bors hárít!

43:00
    Wolf legalább háromszor próbálkozik betuszkolni a pakkot a hazai kapuba, Bors a helyén!

42:40
    Rögtön felállnak a vendégek.

42:34
    Szabó Dávid (Fehérvár) pihen kettő percet fogásért, először hátrányban a hazaiak!

42:16
    Koudelka lapos lövését fogja Bors!

41:54
    Sort cserél mindkét csapat, a hazaiak építkezhetnek.

41:02
    Bors üt oldalra a botossal egy lövést, szerencsére nem lesz baj a kipattanóval!

40:45
    Kiegészülnek a vendégek.

40:01

Hamarosan kezdődik a záró harmad, nézzük, ki jut az elődöntőbe!

Beindult az osztrák gólhenger, Iskornevék ötször köszöntek be a többször kiszolgáltatott helyzetbe hozott Bors Gergőnek, mivel a fehérváriaknak csak egy válaszuk volt, már a Hockey Club Lower Austria Stars 1 csapatánál van az előny! Veszélyben tehát a székesfehérvári alakulat továbbjutása!

40:00

39:01
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:41
    Kuchynski (Austria Stars) áll ki kettő percre palánkra lökésért!

37:55
    GÓÓÓÓL! Először vezetnek az osztrákok! Mekkora gól, te atya úr Isten! PAUL HOCHMAN a harmad közepétől, hatalmas erővel tüzel, a korong a kapuvasról pattan a hálóba! 4-5!

Gólpassz: Jan Blüml.

37:40
    Zavalnyuk lövése lassul le egy fehérvári boton, Bors tenyerel rá végül a pakkra.

37:31
    Tilos felszabadítás (Austria Stars).

36:32
    GÓÓÓL! Egyenlítenek újfent az osztrákok! DIMITRY ISKORNEV iramodik meg a jobb oldalon, hatalmas löketét Bors védi a sisakkal, a kipattanó után jön az ismétlés, ekkor már tehetetlen Gergő! 4-4!

35:38
    A védekező harmadban eladja a labdát a vendég együttes, Tóth Renátó azonban nagyon egyedül van, nem lesz belőle helyzet.

34:47
    Lesre korcsolyáznak a székesfehérváriak.

33:29
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Gyorsan válaszolnak, és ezzel ismét vezetnek a fehérváriak! Szita lövése szerencsésen KOVÁCS OLIVÉR elé pattan, aki hamar betessékeli a korongot az osztrákok kapujába! 4-3!

Gólpassz: Szita Donát és Horváth Richárd.

32:49
    GÓÓÓL! Egyenlítenek az osztrákok! Koudelka passza után DIMITRY ISKORNEV elfekteti Bors Gergőt, a kapus az első lövést még fogja, az ismétlést azonban már lehetetlen! 3-3!

Gólpassz: Paul Koudelka.

31:54
    Ketten is elfekszenek Erdei előtt, magasan próbálkozik a fehérvári játékos, fölé!

31:38
    A bedobás a hazai harmadban lesz.

31:08
    Hochman ereszt el egy bombát, mielőtt cserére menne, Bors véd a mamuttal, a korong felpörög, szerencsére nem befelé pattan!

29:48

29:45
    Szita Donát tüzel közelről, előtte két bekk és a kapus, a korong elakad.

29:32
    Imre Patrik próbálkozik kicsit közelebbről, takarják a kilátást a kapus előtt, de nincs kipattanó.

28:36
    Járossy próbálkozik messziről, Zorman lekapja a lepkéssel a hosszú felsőbe tartó korongot!

28:05
    GÓÓÓÓL! Tovább zárkóznak az osztrákok! PAUL HOCHMAN kerüli meg a fehérvári kaput, mindenki beadást vár, az osztrák játékos gondol egy merészet, és onnan is beüti! 3-2!

27:41
    Zavalnyuk tüzel a kék elől a palánknál hatalmas erővel, Bors csak másodszorra tudja fogni a próbálkozást!

27:19
    Kézpassz miatt kiviszik a játékvezetők a fehérvári harmadból a pakkot.

26:40
    Zorman véd a másik oldalon, csak úgy kapkodja az ember a fejét!

26:30
    Iskornev lövés helyett passzol, de a társ eltotojázza a lehetőséget!

26:06
    Zorman nyel el egy hazai próbálkozást, közben kiegészülnek az osztrákok.

25:46
    Mi marad ki! Kuchynski ugrik ki emberhátrányban, nagyon sok ideje van, de fölé lő a vendégek játékosa, aki aztán bosszúsan a jeget üti a botjával!

25:08
    A bedobás az Austria Stars kapuja elől jöhet.

24:38
    Kiss Patrik lopja a távolságot középen, ellő az játékosok között, Zorman a végállomás!

24:00
    Eyre (Austria Stars) kap kettő percet magas bottal való játék miatt!

23:40
    Fonák emelés hazai részről, Bors a helyén.

22:10
    Streu senkitől sem zavartatva üt a hosszú felső mellé a bedobó körből!

22:03
    GÓÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Hochman átadása után VILIAM SELIGA üt szép gólt Bors kapujába! 3-1!

Gólpassz: Paul Hochman.

21:59
    Hochman lövésébe beleér egy bot, mellé megy a korong.

20:41
    Lesre korcsolyáznak a vendégek.

20:01

Jó iramban kezdtek a csapatok, a 7. percben Szita Donát, majd rögtön utána Erdély mattolta Zormant, a 12. percben pedig egy kiugrás után Tóth Renátó is betalált az osztrákok kapujába!
    Ha nagyon nagy fordulat nem áll be a mérkőzésbe, a magyarok jutnak be az elődöntőbe!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:46
    Imre Patrik lövi a palánkra a korongot, majd a visszapattanóra ugyanő csapna le, de Zorman jó ütemben kiszúr a botossal.

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:30
    Folyamatosan zajlik a játék a jégen.

16:59
    Kiegészül a Hockey Club Lower Austria Stars 1 csapata.

16:43
    Szépen jár a pakk, de Antal kék elől eleresztett kapáslövése nem az igazi, le is vágódik egy bekkről.

16:05
    Átmenetileg felszabadítanak az osztrákok.

15:48
    Teljesen beszorulnak a vendégek.

15:09
    Erdei kapáslövése akad el Zorman mamutjában!

14:59
    És itt az első kiállítás! Kuchynski (Austria Stars) áll ki kettő percre palánkra lökésért!

12:39
    Négyesihez kerül a pakk, több irányból is rárontanak a magyar játékosra, Armand ezért gyorsan lő, de nincs benne elég erő, Zorman mamutjáról oldalra pattan a pakk.

11:59
    GÓÓÓÓL! Már három a különbség! TÓTH RENÁTÓ ugrik ki a palánk mellett ziccerben, elfekteti Zormant, a korong a hálóban! 3-0!

Gólpassz: Antal Botond.

11:20
    Seliga lágyan a kapu elé teszi a korongot, Szita ütője még bele is ér, könnyű csemege Bors számára.

10:35
    Baranyai elől takarítanak a vendégek a kapu mögött.

09:20
    Kedves nézőink! Elhárult a technikai akadály, vezetünk 2-0-ra, kövessék nálunk továbbra is a negyeddöntőt!

07:13
    GÓÓÓÓL! Gyorsan jön a második találat! A ERDÉLY ZOLTÁN közelről üt a rövid felsőbe, Zormannak esélye sem volt hárítani! 2-0!

Gólpassz: Kiss Patrik.

06:50
    GÓÓÓÓL! Vezetnek a fehérváriak! SZITA DONÁT kerül ziccerbe, senki sincs körülötte, több lövőcselt is bemutat, Zorman már teljesen fekszik a jégen, a korong a felső sarokban! 1-0!

Gólpassz: Horváth Richárd.

00:01

Fehérvár AV19: Bors (Gadacsi) – Antal, Imre, Tóth R., Erdei, Kiss P. – Takács B., Szabó D., Szita, Horváth R., Kovács O. – Fürst, Járossy, Négyesi, Török, Toldy – Erdély, Sándor, Baranyai, Péter, Madácsi

Vezetőedző: Kóger István

Hockey Club Lower Austria Stars 1: Zorman (Wehrhan) – Steffler, De Schepper, Seliga, Kuchynski, Hochman – Wolf, Blüml, Koudelka, Streu, Iskornev – Alekseev, Eyre, Zavalnyuk, Scherz, Rosenberger – Villas, Sztatecsnyy, Galaguzov, Atamanchuk, Fuchs

Vezetőedző: Craig Streu.

Technikai okok miatt az első percekben csak az esetleges gólokról tudunk beszámolni. Egy kis türelmet kérünk!

A Fehérvár AV19 U18-as csapata az Erste Bank Juniors League negyeddöntőjében az osztrák Hockey Club Lower Austria Stars 1 csapatával küzd meg.
    Az első mérkőzésen a fehérváriak 3-2-re diadalmaskodtak a Raktár utcában, a második összecsapást viszont az Austria Stars együttese nyerte meg. A párharc két nyert mérkőzésig tart, a pályaelőny a magyaroknál, így szerda délután hazai jégen juthat az elődöntőbe a Fehérvár AV19!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 7. Szita (Horváth R.), 8. Erdély (Kiss P.), 12. Tóth R. (Antal), 34. Kovács O. (Szita, Horváth R.) – 23. Seliga (Hochman), 29. Hochman, 33. Iskornev (Koudelka), 37. Iskornev, 38. Hochman (Blüml), 60. Hochman

Vezetőedző: Craig Streu

Játékvezetők: Varjú Árpád, Gangel László – Árkovics Gergő, Mayer István