Ceglédi EKK – PINKK-Pécsi 424 66:70 (vége) | UNIQA Euroleasing Sopron – Szekszárd 95:59 (vége) | PEAC-Pécs – Aluinvent-DVTK 73:90 (vége)
Györ – ZTE NKK 74:70 (vége)
PEAC-Pécs
73:90 (24:27, 41:45, 64:64)
Aluinvent-DVTK
csütörtök 12.03.2015, 18:00 • Audi Aréna, Győr • Magyar Kupa

Nagyon szoros mérkőzés volt egészen a hajráig, amit erővel és egyben idegekkel is lényegesen jobban bírt a DVTK, teljesen megérdemelten jutnak az elődöntőbe, ahol vagy a Győr, vagy a ZTE lesz az ellenfelük. Ez hamarosan kiderül a 20.30-kor kezdődő mérkőzésen. (19:55:57)

39:35
    Szabó Petra a palánk alól a saját lepattanóját dobja be. (73:88)

39:15
    Eladott labda a Pécsnél. (73:86)

39:05
    Rasheed egy büntetőt dob be a kettőből, Coulibalyé a lepattanó, ő hozzátesz még két pontot. (73:86)

38:58
    Nevena Jovanovic dobását blokkolják, a DVTK jöhet. (73:83)

38:49
    Rasheed triplája tíz pontos előnyt jelent már a borsodiaknak. (73:83)

38:28
    A DVTK jöhet oldaldobással. (73:80)

38:28
    A visszajátszást tekintik meg a játékvezetők az ítélethozatal előtt. (73:80)

38:27
    Egy szerencsétlen ütközés után borult a játékvezető, de még az elektromos reklámfal is... (73:80)

38:18
    Pécsi időkérés. (73:80)

38:17
    Allison csont nélküli triplája juttatja komoly előnyhöz a borsodiakat. (73:80)

38:16
    Coulibaly az első büntetőt bedobja, a másodikból a kipattanó a DVTK-é. (73:77)

38:06
    Orozovic a palánk alól nem talál be, a túloldalról Coulibaly jöhet büntetőkkel egy pécsi személyi után. (73:76)

37:49
    Coulibaly kezéből perdül ki a labda, támadhat a PEAC. (73:76)

37:29
    Hurst szép betörése után nem talál a kosárba, a DVTK jöhet. (73:76)

37:13
    Bishop távolija után a Pécsé a lepattanó. (73:76)

37:05
    Pontatlan dobás a pécsiektől, jöhet a DVTK. (73:76)

36:39
    Allison kosara egy lepattanó után, majd a büntetőt is bedobja. (73:76)

36:20
    Hurst triplája kijön a gyűrűről, Coulibalyé a lepattanó. (73:73)

36:06
    Bishop szép tempódobással egyenlít. (73:73)

35:37
    Raksányi értékesít egy büntetőt Coulibaly faultja után. (73:71)

35:25
    Hurst dobhat egy bünetőt, él is vele, marad a labda a PEAC-nál. (72:71)

35:20
    Nevena Jovanovic triplája kijön a gyűrűről, Coulibalyé a lepattanó, de ellépi. (71:71)

35:04
    Rasheed személyije a pécsi palánk alatt, a labda a PEAC-nál. (71:71)

34:48
    Kettő plusz kettőt dobhatott Coulibaly, kettő sikerült ezekből. (71:71)

34:48
    Tina Jovanovic személyije után Coulibaly dobhat büntetőket, de előtte egy időkérés jön. (71:69)

34:38
    Williams adja el a labdát a palánk alatt. (71:69)

34:20
    Rasheed távolija kijön a gyűrűről, támad a Pécs. (71:69)

34:03
    Williams gyűjt be egy lepattanót, bedobja a palánk alól, előtte csúnyán eladta a labdát a Diósgyőr. (71:69)

33:33
    Pontatlan dobás a DVTK-nál is, Williams a palánk alól eredményes a túloldalon, a plusz büntetőt azonban nem dobja be. (69:69)

33:15
    Hurst, majd Raksányi triplakísérlete kijön a gyűrűről, a lepattanó a DVTK-é. (67:69)

32:51
    Időkérés a Pécsnél. (67:69)

32:35
    Hurst dobja el a labdát a támadóidő lejárta előtt, a lepattanó a Diósgyőré. (67:69)

31:57
    Allison tempódobása kijön a gyűrűről, a Pécsé a lepattanó. (67:69)

31:32
    Kaposi támadófaultja után jöhet a DVTK. (67:69)

31:20
    Czank tempódobása már a vezetést jelenti a DVTK-nak. (67:69)

30:35
    Czank kosara jó és bedobja az utánajáró büntetőt is. (67:67)

30:25
    Raksányi csont nélküli triplájával indul a negyed. (67:64)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (64:64)

Ennél kevésbé alakulhatna izgalmasabban a mérkőzés, megjósolhatatlan a vége.

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (64:64)

29:58
    Szécsi dobása pontatlan, a pécsiek távolról még rádobják, de "csak" a gyűrűt találják el. (64:64)

29:40
    Nevena Jovanovic dob be két büntetőt. (64:64)

29:28
    Allison bedobja a büntetőket. (62:64)

29:28
    Allison szerzi meg a saját dobása utáni kipattanót, dobás közben szabálytalankodnak vele. (62:62)

29:14
    Szűcs dobja be a két büntetőt Kaposi személyije után és oldalról jöhet a DVTK. (62:62)

28:56
    Czank a palánk alól eredményes, dobhat még egy büntetőt is, de azt kihagyja. (62:60)

28:41
    Nevena Jovanovic értékesít két büntetőt csont nélkül. (62:58)

28:40
    Bishop nem tud átvenni egy labdát a palánk alatt, jöhet a Pécs. (60:58)

28:19
    Kaposinál fújnak belemenést, támad a DVTK. (60:58)

28:05
    Allison remek tempódobása. (60:58)

27:35
    Időkérés a DVTK-nál. (60:56)

27:35
    Tina Jovanovic a palánk alól eredményes. (60:56)

27:25
    Bishop válaszol egy csont nélküli triplával. (58:56)

27:06
    Bent van a büntető csont nélkül. (58:53)

27:04
    Nevena Jovanovic kosara az indulás után, dobhat egy büntetőt is. (57:53)

26:48
    Allison szerez meg egy lepattanót, jöhet a DVTK, de Bishop eladja a labdát. (55:53)

26:25
    Bishop dobása kijön a gyűrűről, a Pécsnél a labda. (55:53)

25:59
    Czank is bedobja a büntetőt, a DVTK jöhet oldalról. (55:53)

25:59
    Hurst bedobja a két büntetőt, de a túloldalról is dobhat egyet Czank. (55:52)

25:59
    A vezetőedzőknek magyarázzák a bírók az ítéleteket, nagy az értetlenkedés. (53:52)

25:50
    Czank dobása pontatlan, Hurst indul, Horváth faultolja. (53:52)

25:35
    Williams szép csel után a palánkról talál be. (53:52)

25:15
    Bishop triplakísérlete kijön a gyűrűről, támad a Pécs. (51:52)

24:56
    Williams közelről eredményes. (51:52)

24:30
    Williams személyije után Bishop használja ki a büntetőket. (49:52)

24:25
    Elrontott támadás a pécsiektől, jöhet a DVTK. (49:50)

24:05
    Coulibaly a palánk alól válaszol. (49:50)

23:50
    Nevena Jovanovic triplája már a vezetést jelenti a pécsieknek. (49:48)

23:22
    Czank dob be egy büntetőt Raksányi hibája után. (46:48)

22:55
    Nevena Jovanovic csont nélküli triplája egy pontra hozza fel a pécsieket. (46:47)

22:25
    Tina Jovanovic pontatlan a palánk alatt, a túloldalon belemenés Bishoptól. (43:47)

21:55
    Coulibaly értékesít két büntetőt Tina Jovanovic személyije után. (43:47)

21:40
    Kapusi gyűjt be egy lepattanót, bedobja. (43:45)

21:22
    Coulibaly nem tud átvenni egy beadást, jöhet a Pécs. (41:45)

20:40
    Horváth triplakísérlete is kijön a gyűrűről. (41:45)

20:20
    Hurst dobása kijön a gyűrűről, a DVTK-é a lepattanó. (41:45)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (41:45)

Ahogy vártuk, nagyon izgalmas és látványos meccset láttunk, árnyalatnyival pontosabbak a borsodi lányok, de ez a négy pontos előny pillanatok alatt ledolgozható, teljesen nyílt a mérkőzés.

20:00
    Vége a második negyednek. (41:45)

19:58
    Coulibaly a palánk alól szerez pontokat, beállítva ezzel a félidei eredményt. (41:45)

19:38
    Hurst adja el a labdát. (41:43)

19:25
    Coulibaly harcol ki magának dobóhelyzetet, be is talál. (41:43)

18:55
    Horváth triplakísérlete kijön a gyűrűről, a DVTK-é a lepattanó. (41:41)

18:42
    Hurst válaszol egy csont nélküli hárompontossal. (41:41)

18:20
    Allison triplája. (38:41)

18:07
    Tina Jovanovic a palánk alól eredményes. (38:38)

19:42
    Coulibaly egy büntetőt dob be Tina Jovanovic személyije után. (36:38)

17:09
    Pontatlan dobások mindkét oldalon, a Pécs támad, Tina Jovanovic középtávolija pontatlan ezúttal is. (36:37)

15:05
    Két kihagyott büntető a DVTK-tól. (31:32)

14:43
    Nevena Jovanovic dobja be a büntetőket Allison személyije után. (31:32)

14:16
    Pécsi időkérés. (29:32)

14:16
    Allison látványos kosara. (29:32)

13:57
    Williams szerez vissza egy labdát Bishoptól, de már időn túl dobja rá. (29:30)

13:40
    Bishop triplája. (29:30)

13:10
    Pontatlan kísérlet Czanktól, a túloldalon Williamstől is. (29:27)

09:58
    Bishop középtávolija állítja be a részeredményt az első negyed után. (24:27)

09:40
    Hurst triplája csont nélkül benn van. (24:25)

09:25
    Czank labdája kijön a gyűrűről, a Pécs támad. (21:25)

09:10
    Hurst remek csel utáni tempója ér két pontot. (21:25)

08:40
    Kis szerez lepattanót, a Pécs támad. (19:25)

08:10
    Hurst próbálkozik triplával, nincs benn, a DVTK támad. (19:25)

07:43
    Coulibaly csont nélküli büntetői. (19:25)

07:40
    Orozovic triplakísérlete kijön a gyűrűről, a DVTK-é a lepattanó. (19:23)

07:20
    Eladott labda itt is, ott is. (19:23)

06:55
    Coulibaly szerez egy kosarat és dobhat még egy büntetőt, bent van ez is. (19:23)

05:35
    Rasheed remek betörés után szerzi vissza a vezetést. (16:18)

05:17
    Időkérés a DVTK-nál. (16:16)

05:17
    Nevena Jovanovic betörés után eredményes. (16:16)

05:04
    Coulibaly válaszol azonnal a palánk alól. (14:16)

04:48
    Hurst középtávolija. (14:14)

04:22
    Czank triplája. (12:14)

04:11
    Tina Jovanovic szerez meg egy lepattanót, bedobja. (12:11)

03:47
    Bishop a palánk alól helyezi a gyűrűbe a labdát. (10:11)

03:30
    Hurst remek triplája. (10:9)

03:19
    Allison kosara közelről. (7:9)

03:07
    Williams értékesít két büntetőt Szécsi személyije után. (7:7)

02:52
    Coulibaly a palánk alól eredményes. (5:7)

02:35
    Orozovic betörés utáni kosara. (5:5)

02:02
    Coulibalynak járt le az ideje a palánk alatt. (3:5)

01:48
    Williams csont nélküli triplája. (3:5)

01:28
    Szécsi látványos kosara közelről. (0:5)

01:05
    Jovanovic N. pontatlan dobása a túloldalon. (0:3)

00:45
    Rasheed triplája oldalról. (0:3)

00:25
    Orozovic pontatlan dobása. (0:0)

00:01

A női kosárlabda Magyar Kupa-sorozat a döntőjéhez érkezett, a legjobb nyolc csapat részvételével Győrben dől el a végső győzelem kérdése, a mai harmadik negyeddöntőn a PEAC Pécs és a DVTK csapnak össze 18 órai kezdéssel.

A pécsiek a második helyen végeztek a bajnokság alapszakaszában, Pécsen legyőzték, Miskolcon kikaptak a DVTK-tól, akik a harmadik helyet szerezték meg az alapszakaszban. Tavaly a PEAC megnyerte a kupát, míg a DVTK már a negyeddöntőben búcsúzott a Sopron ellenében.

Nézzük, hogyan látják a mai esélyeket a főszereplők.

Címvédésre készül a PEAC

Raksányi Krisztina az MTK elleni bajnokin részleges bokaszalag-szakadást szenvedett, de mindent megtesz annak érdekében, hogy csapata rendelkezésére állhasson.

'Címvédőként vágunk neki a sorozatnak, természetesen szeretnénk idén is megnyerni a trófeát. Ez azonban nem lesz könnyű, hiszen nagyon kiegyenlített a mezőny, több erős csapat is pályázik a kupagyőzelemre. Negyeddöntőbeli ellenfelünk, a DVTK az egyik ilyen, ráadásul most Abby Bishop személyében a napokban még erősödtek is. Annyi előnyünk lehet, hogy őt jól ismerjük, hiszen tavaly még a mi centerünk volt. Nagy csatára számítok, harcos, kemény meccset várok, biztos, hogy mindkét csapat belead majd apait-anyait, hogy pénteken és szombaton is érdekelt legyen Győrben. Egyelőre még nem tudom, hogy pályára léphetek-e a kupadöntőn, de minden erőmmel azon leszek. Már elkezdtem edzeni, bízom benne, hogy bevethető állapotban leszek csütörtökre."

A semleges helyszín nem lehet kifogás a borsodiaknak.

Dubei Debóra, az Aluinvent DVTK Miskolc 18 éves hátvédje kemény, szoros meccsre számít a PEAC elleni negyeddöntőn.

"Úgy érzem, hogy mi kaptunk az egyik legnehezebb ellenfelet, a PEAC nagyon jól védekező csapat, amely támadásban főleg a gyors indításokat erőlteti. Egész héten arra készülünk, hogy ezt megállítsuk, igyekszünk felkészülni a figuráikból. Hál’ Isten most jó szériában vagyunk, folyamatosan nyertük a meccseket az alapszakasz végén, jó lenne folytatni ezt a sorozatot a Magyar Kupában is. Bár mindig csak a soron következő meccsre koncentrálunk, most jelenleg csak a PEAC lebeg a szemünk előtt, szeretnénk pénteken és szombaton is Győrben maradni, jó lenne döntőbe kerülni, de érmet mindenképpen szeretnénk nyerni. Úgy érzem, hogy belső posztokon erősebbek vagyunk, talán a magassági fölény mellettünk szólhat, a külső posztokon nagyjából egyenlő az arány. Nem tudjuk, hogy Raksányi játszhat-e az ellenfélnél, vagy sem, de mi úgy készülünk, hogy ott lesz a pályán. Kemény, szoros meccset várok, biztos, hogy mindkét csapat harcolni fog. A semleges helyszín nem lehet kifogás, ugyanolyan eséllyel indul mindkét csapat."

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

PEAC-Pécs: Kis, Raksányi, Orozovic, Hurst, Szűcs, Jovanovic N., Williams, Pap, Raus, Jovanovic T., Kaposi, Zólyomi
    Aluinvent-DVTK: Allison, Dubei, Ciappina, Horváth, Szabó, Czank, Bálint, Sikora, Coulibaly, Rasheed, Szécsi, Bishop

Játékvezetők: Cziffra, Győrffy, Benczur