Diósgyőri VTK
2:2 (2:1)
Pécsi MFC
péntek 13.03.2015, 19:00 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Véget ér a találkozó, a hazaiak csalódottak, míg a Pécs fontos pontot gyűjtött be, ráadáasul kétgólos hátrányból álltak fel. Robert Jarni csapata nagy tartásról tett tanúbizonyságot, és mialatt a Diósgyőr játéka romlott, addig Rácz Ferenc jól szállt be a meccsbe és szép lövéssel egyenlített. Bár a hazaiak domináltak inkább a találkozón, a Pécs nagy küzdelmével megharcolt a bajnoki pontért. Mára köszönöm a figyelmet, további szép estét és jó hétvégét kívánok, tartsanak velünk a hétvége további bajnoki mérkőzésein is! (20:56:38)

90+4

90+3
    Elment egy perc a szöglettel, a Pécsnek láthatóan jó az egy pont.

90+2
    Rácz megint a bal szélen, Egerszegi szép becsúszással szereli, szöglet.

90+1
    Marjanovic kap szabadrúgást a jobb szélen.

90+1
    A hosszabbítás három perc lesz, a szabadrúgást Pauljevic előbb a sorfalba, majd onnan kapu mellé lövi.

90
    Dimitar Makriev helyén Horváth Adrián a hosszabbításban.

90
    Okuka szabálytalankodik Rácz-cal szemben, sárgát kap érte.

89
    Husic nyomul előre, szabálytalanul sem tudják megállítani, de végül mégis szerelik, mielőtt beadhatná a labdát.

88
    Nagy József kap sárgát, miután szabálytalanul állítja meg a kibontakozó diósgyőri kontrát.

87
    Megint Marjanovic ad be jobbról, ezt is kifejelik.

87
    Marjanovic félmagas beadását hatástalanítják.

86
    Husic keresi Griffiths fejét balról, a magas labdát kivágják, a kipattanót pedig Grumic bombázza huszonötről, kapásból a közeli vasgyárba.

85
    A szögletet az előrehúzódó Romic bólintja mellé.

85
    Rácz lövi a szabadrúgást, a sorfalról szögletre pattan.

84
    Senad Husic pakol alá Frölichnek, sárga lap és szabadrúgás veszélyes helyről.

83
    Gosztonyi sarokrúgása nem okozott veszélyt, könnyen szabadított fel a védelem.

83
    Griffiths birkózik meg egy szögletért.

82
    Ez viszont nem okozhatott veszélyt, hiszen Egerszegivel szemben szabálytalankodtak, így szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

81
    Ez az ötödik vendég szöglet, az előző kettő igen veszélyesre sikerült, az utóbbiból gól is lett.

81
    Pauljevic gyújtja be a rakétákat a jobb szélen, Németh Milán szép becsúszással szereli a tizenhatos sarkában. Szöglet.

80
    Okuka kap szabadrúgást a jobb szélen, miközben megkezdődik az utolsó tíz perc.

79
    Krstic állította meg szabálytalanul a bal szélről meginduló Makrievet, szabadrúgás.

78
    Marjanovic beadása Egerszegihez vágódik, aki visszateszi Marjanovichoz, a szerb szélső tizenhatról, ballal magasan kapu fölé teker.

77
    A meccsen először érezhető igazán a vendégek dominanciája, bár még csak pár perce. A Diósgyőrt megzavarta a bekapott gól.

76
    A szerb légiós az alapvonalon túlra küldte a pontrúgást.

76
    Krstic végezhet el szabadrúgást a jobb szélről.

75
    Elcsendesült a stadion, a kényszerű csereként beálló Rácz Ferenc sokadik veszélyes megmozdulásából egyenlített ki, ha valaki, ő megérdemelte a gólt a teljesítményéért.

74
    A Pécs gólt szerzett!
    Gyorsan elvégzett szöglet után Márkvárt Dávid passzából RÁCZ FERENC a tizenhatos sarkáról irtózatos bombát ragasztott a rövid fölsőbe! 2-2!

74
    Rácz szédítette meg Okukát két szép csellel, majd beadta, a blokkról szöglet.

73
    Makriev esik el a felezővonalnál, szabadrúgást kap.

71
    Robert Jarni Ivor Weitzert hozza le és Fröhlich Rolandot küldi be, Szivics Tomiszláv Barczi Dávid helyére Egerszegi Tamást állítja.

71
    A vendégeknél Frölich fog beállni.

70
    Gosztonyi lő huszonegyről, jobbal, Poleksic ölébe.

69
    Egerszegit szólítja magához Szivics, ő lesz majd a hazaiak utolsó cseréje.

68
    Marjanovic megpattanó lövését gyűjti be Poleksic.

67
    Bacsa Patrik helyére Georges Griffiths érkezik. Bacsa góllal vette ki a részét a meccsből, ám ez volt az egyetlen pozitívum a játékában – tegyük hozzá, lehet, hogy elég lesz.

67
    Márkvárt passzolja a szögletet Rácznak, aki üresen marad, rákészül, de mellé lő.

66
    Barczi ígéretes indításába piszkált bele Ojdanic, így Gosztonyi épphogy nem tudta átvenni.

65
    Megint Rácz okozott zűrzavart a bal szélen, beadása Makriev mögé érkezett, aki még estében, ballal kanalazta Antalhoz a labdát.

64
    Weitzer végez el szabadrúgást a félpályáról, Szivics Tomiszlávot látta meg a pálya mellett és hozzá ívelte félmagasan a labdát.

64
    Georges Griffiths készülődik cseréhez, változtatni fog tehát Szivics Tomiszláv.

63
    Manjrekar dominál a középpályán, Krstic marad alul vele szemben ismét.

62
    Rácz forgatta be Szalait a tizenhatos sarkánál, majd élesen középre lőtt, de senki nem ért bele.

61
    Szalai előrevágott labdájával menne Bacsa, de Romic volt előnyösebb helyzetben és meg is oldotta.

60
    Krstic talán második jó szögletére Grumic érkezik a hosszú oldalon és szép mozdulattal bólint, centikkel fölé.

60
    Krstic lövi rá váratlanul a szabadrúgást, Ojdanic fejeli ki szögletre.

59
    Husic kavargat a bal szélen, majd betörne a tizenhatoson belülre, de Nagy lerántja, szabadrúgás jöhet.

58
    Barczi leheletfinom passzával Marjanovic gyalogolt bele a védelembe.

57
    Husic szép emelését Barczi lövi középre, de csapattársat nem talál.

56
    Grumic indítása hosszú Bacsának.

55
    Marjanovic szelídítette meg akrobatikus mozdulatokkal a labdát, majd tizenhatról Uzomát bombázta fejbe.

54
    Ivor Weitzer kapja a harmadik sárgát a meccsen.

53
    A sérült Szatmári Lóránd helyén Rácz Ferenc folytatja.

53
    Pauljevic húz be jobbról, majd lő ballal, meglehetősen gyengén, könnyű zsákmány Antalnak.

52
    Szatmárit közben a kispadhoz támogatják, mégsem fogja folytatni. Krstic szöglete elszáll mindenki fölött, nem talál embert.

51
    Barczi száguld a bal szélen, leviszi az alapvonalig, majd sikerül kiharcolnia egy szögletet.

51
    Szatmári lassan visszatér a pályára, közben majdnem újabb ápolás kell, de végül mégsem.

50
    Weitzer szabadrúgását Pauljevic emelte ki a pályáról.

49
    Szatmári menne el Grumic mellett, aki szabályosan szereli becsúszva. Szatmárit ápolni kell.

48
    Weitzer indításába Szalai rúg bele elég sután, de nagyobb veszélyt már nem okoz.

47
    Makriev mellett esik el Marjanovic, megkapja a szabadrúgást.

46
    Krstic passzába lép bele Manjrekar, bedobás lesz.

46
    Visszatértek a csapatok a pályára, Szivics Tomiszláv cserélt, Gosztonyi András folytatja Koman Vladimir helyén.

46

Véget ér az első felvonás, izgalmas és mozgalmas negyvenöt percet hagytunk magunk mögött. A Diósgyőr kezdett határozottabban, majd a vezetést is megszerezték Bacsa Patrik – némiképp véleményes – találatával. Marjanovic rögtön duplázta is az előnyt, de hogy ne legyen nyugodt a hazaiak szünete, arról Makriev gondoskodott, aki szép kontra végén szépített. Így tehát 2-1-gyel fordulhatnak a csapatok, igen érdekes második félidő vár ránk, maradjanak továbbra is velünk!

45+1

45+1
    Egy perc a hosszabbítás. Gyors pécsi háromszögelés végén ezúttal Márkvárt passza volt hosszú.

45
    Okuka ível fel egy szabadrúgást, Bacsa veszi le, Grumic elé passzol, aki kapásból fölé durrantja.

44
    Azonnal támadóbban lépnek fel a vendégek, Manjrekar indítása egy kicsit volt csak hosszú Weitzernek.

43
    Gyors kontra végén szépít a Pécs, szinte a semmiből! Márkvárt ugrik ki a bal szélen, passzol középre, DIMITAR MAKRIEV pedig tökéletes ütemben érkezik és hét méterről a kapuba passzolja a labdát. 2-1!

42
    Marjanovic tűnik fel a bal szélen, lapos beadását könnyedén tisztázzák.

41
    A tizenhatos sarkáról ad be ezúttal Barczi, Poleksic zsákmánya lett.

41
    Szép diósgyőri támadás végén Koman indítja jó ütemben Barczit, aki centerezni próbál, de Bacsa lemarad róla egy hajszállal.

40
    Jön a kontra, Szatmári jut lövőhelyzetig, tizenhétről a blokkba tüzel.

39
    Marjanovic "biciklizik" indokolatlanul a jobb szélen, aztán labdát veszít.

38
    Krstic íveli be a labdát, egyenesen Poleksic kezébe.

38
    Barczi és Marjanovic tartják majd' egy percig a labdát a szögletzászlónál, majd szabadrúgáshoz jut a Diósgyőr, igaz már a picit hátrébb.

37
    Weitzer tekeri be a labdát, Antal öklözi el az ötösről.

36
    Pécsi szöglet következik, az első a meccsen.

36
    Kissé lenyugszik a meccs, Szivics Tomiszláv tapsol és biztat, Robert Jarni hangosan kiabál egy-két játékosával.

35
    Makriev helyzetben ezúttal, tizenegy méterről tüzel, Antal nagyot véd.

34
    Krstic futtatta Barczit, aki óriási sprint végén majdnem elfutott Romic mellett, de végül a védő kerekedett felül.

33
    Szalai és Manjrekar sárgulnak be végül a balhé végén.

32
    Makriev próbál gyorsan helyzetbe kerülni, de Németh kikíséri a labdát. Makriev meglöki Némethet, ő visszalök, a bolgár hatalmasat esik, majd kakaskodás veszi kezdetét.

31
    A DVTK gólt szerzett!
    Még fel sem ocsúdott a Pécs, már kapja is a másodikat! LAZAR MARJANOVIC indul be az elbambuló védők közt és egyedül, higgadtan, tizenötről a jobb alsóba lő! 2-0!

28
    Vezet a Diósgyőr! Barczi Dávid passzol BACSA PATRIKHOZ, aki a megpattanó labdát átveszi, majd Poleksicbe lövi, ám a játékszer visszapattan rá, róla pedig a kapuba gurul. Az asszisztens lest jelzett, ám Solymosi felülbírálta, mert ellenféltől jutott Bacsához a labda. A lényeg, hogy a gól érvényes, 1-0-ra vezet a DVTK!

27
    Manjrekar ugrik fel Komannal és taglózza le a diósgyőri játékost, Solymosi továbbot int, amivel nem lopja be magát a hazai szurkolók szívébe, akik eddig sem igazán kedvelték.

27
    A pécsi ellentámadás jobboldali beadással és kapustámadással végződött, szabadrúgás kifelé.

26
    Bacsa passza épp Barczi lába előtt pattan fel, a megzavart középpályást Manjrekar szerelte.

25
    Márkvárt próbál trükközni a bal szélen, az alapvonal mellett. Az eredmény diósgyőri bedobás.

24
    Szabadrúgás huszonnyolc méterre a pécsi kaputól, Husic vállalja el és alig durrantotta fölé.

23
    Barczi passzol Komanhoz középen, aki tizennyolcról tüzel, de igen gyengén, Poleksic számára csemege.

22
    Makriev is sántikál, miközben Márkvárt már visszatért. Huszonkét perc alatt három ápolást regisztrálhattunk a vendégeknél.

21
    Pauljevic meggyógyult, Márkvártot még ápolják.

20
    Barczi mozdulatára lenget az asszisztens, Solymosi viszont továbbot int. Barczi keze közel volt Pauljevic fejéhez, aki látványosan szenvedett a következő játékmegszakításig, amikor viszont már Márkvártot kell ápolni.

19
    Ismét Bacsa tevékenykedik az alapvonal közelében, a labda átlépi a csíkot, az eredmény pedig kirúgás. Az első húsz perc nem a fiatal miskolci csapatkapitányé volt.

18
    Grumic fejeli le jól a hátulról érkező indítást Krstic elé, aki Bacsát indítja, de ő nem tudja átvenni a labdát.

17
    Járatják a labdát a hazaiak, de különösebb előrehaladás nélkül.

16
    Nagy lódul meg a jobb szélen, egy szép csellel el is vitte a védők mellett, majd Koman kíséretében kivezette az alapvonalon.

15
    Pauljevic fűzné be Husicot, de a bosnyák védő remek becsúszással hatástalanítja.

14
    Barczi ad el egy labdát saját térfelén, majd Márkvárt indul a jobb szélen, a tizenhatoson belülre érve lő, de Husic blokkol, Antal pedig megfogja a levágódó labdát. A vendégek kezezést reklamálnak, eredménytelenül.

13
    Hatalmas kavarodás a sarokrúgás után, végül eltakarítja valahogy a védelem a labdát az ötösről.

12
    Grumic szánja el magát lövésre ezúttal huszonhárom méterről, Nagy József blokkol, újabb szöglet jön.

11
    Krstic szögletét kifejelik a tizenhatoson belülről, érkezik Husic, aki kapásból, huszonötről fölé durrant – nem kicsivel.

11
    Husic ad be a balszélről, Marjanovic elől az utolsó pillanatban tisztáz Romic. Szöglet jön, az első a meccsen.

10
    Uzoma visszatér a pályára a rövid ápolás után.

9
    Marjanovic fordul le szépen a jobb szélen, majd be is tör a tizenhatoson belülre, ahol centerezni próbál, de gyenge lapos passzát Poleksic simán fogja meg.

8
    Makriev kontrázna a jobb szélen, passzát Husic olvassa szépen. Eközben Uzomát kell ápolni, aki lesántít a pályáról.

7
    Grumic kerül jó helyzetbe – szintén egy előnyszabály után – de igen gyenge passzal lepi meg Bacsát, aki ráadásul bele is vezeti védőjébe a labdát.

6
    Barczi indulna meg, elsodorja Pauljevic, Solymosi előnyszabályt alkalmaz, de Krstic rossz passza miatt a tényleges előny elmaradt.

5
    Barczi bedobására startol Bacsa, de Ojdanic volt kedvezőbb helyzetben, tisztázott is.

4
    Krstic kereste indítással Barczit, de picit hosszú lett a labda, így Poleksic könnyen szedi fel.

3
    Krstic tette ki Okukának a szélre, aki nem érte el a füvön megcsúszó labdát.

3
    Weitzer huszonötről lő ballal, körülbelül két méterrel a jobb kapufa mellé.

2
    Krstic beadását Weitzer fejelte ki a tizenegyespont környékéről.

1
    Grumic kapja az első belépőt, Weitzer volt az elkövető. Szabadrúgás a jobb szélről, jó szög egy beadáshoz.

1

A kezdőrúgást egy szurkoló végezte karonülő unokája társaságában, most pedig jöhet a valódi kezdés, amelyet a DVTK végez.

A csapatok bevonulnak a pályára, a Pécs tiszta fehér, a Diósgyőr tiszta fekete szerelésben játszik.

Szűk negyedóra van még hátra a kezdésig, a hazaiak már korábban, a vendégek éppen most hagyják abba a bemelegítést és vonulnak vissza az öltözőbe a bevonulás előtt.

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai, Husic, Németh – Krstic, Grumic – Marjanovic, Barczi, Koman – Bacsa
    vezetőedző: Szivics Tomiszláv
    Cserék: Rados, Bognár, Kim, Gosztonyi, Egerszegi, Takács, Griffiths

Pécsi MFC: Poleksic – Nagy, Ojdanic, Romic, Uzoma – Márkvárt, Manjrekar, Pauljevic, Weitzer, Szatmári – Makriev
    vezetőedző: Robert Jarni
    Cserék: Gőcze, Frőlich, Horváth, Kővári, Rácz, Tadejevic, Frank

Játékvezetők: Solymosi – Kelemen, Horváth – Oláh, Berger – Becséri.

Robert Jarni, a PMFC mestere a meccs előtti sajtótájékoztatón elmondta, csapata külön készült arra, hogy ellenfele az egyik legmagasabb együttes, jól fejelő támadókkal. Hozzátette, okozhat még meglepetéseket az, hogyan pótolja hiányzóit Szivics Tomiszláv. A korábbi VB-bronzérmes horvát válogatott figyelmeztette játékosait arra is, hogy eredménykényszerben játszik az ellenfél, ám ők sem kényelmesedhetnek el addig, amíg meg nem húzzák alattuk a tabellán azt a bizonyos vonalat.

Szivics Tomiszláv elmondta, több játékost is kipróbált a kritikus belső védő posztján, ám egyik sem volt tökéletes, valakit mégis választani fog péntek estig. A sajtótájékoztatón Okukát, Husicot, Szalait és Krstic-et nevezte meg, mint akik biztosan a kezdőben kapnak majd helyet. A vezetőedző hangsúlyozta, csapatának a pályán kell megmutatnia, hogy igenis harcolhat a dobogóért, ehhez pedig elengedhetetlen, hogy három pontot szerezzen első tavaszi hazai meccsén.

Pénteken este Diósgyőrbe is megérkezik az OTP Bank Liga tavaszi szezonja, amikor a miskolciak a Pécsi MFC csapatát fogatják. Bár a Diósgyőr dobogóról, míg a Pécs kieső helyről várta a szezon második felét, ezzel ellentétes rajtot vettek a csapatok.

A DVTK (miután a Ligakupa nyolcaddöntőjében a Honvéd ellen kiesett) Szombathelyen kezdte a tavaszt és egy értékelhetetlen színvonalú meccsen egy pontot tudott elhozni a bennmaradásért harcoló Haladástól. Ezt követően múlt héten Kecskemétre utaztak Gosztonyiék, ahol 2-1-es vereséget szenvedtek, piros lappal, újrarúgatott és kihagyott tizenegyessel és szenvedéssel tarkítva. Így a lehetséges hatból egy pontot szerezve a piros-fehérek rögtön lecsúsztak a dobogóról, jelenleg az ötödik helyen állnak 33 ponttal, máris négy egységnyi hátrányban a 3. helyre feljövő Ferencvárostól.

A PMFC Újpesten vendégszerepelt az első tavaszi körben és rögtön meglepetést okozott. Robert Jarni első tétmeccsén 2-0-ra nyertek a piros-feketék, akik ezt követően Székesfehérváron kikaptak ugyan a Magyar Kupa negyeddöntőjében (2-1), de ez is bőven vállalható teljesítménynek számít a Liga éllovasának otthonában. Hétvégén aztán alsóházi rangadón, igazi "hatpontos" meccsen fogadták a Haladást és nagy küzdelemben 2-1-re nyertek, nagyon fontos sikert aratva.
    Ezzel az eredménnyel a Pécs a 13. helyre jött fel, tizenhat pontjuk hárommal több mint a mögöttük helyezkedő Honvédé és (a már kieső helyen álló) Dunaújvárosé.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.