Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 3:4 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
3:4 (0:1, 3:0, 0:3)
UTE Újpest Budapešť
péntek 13.03.2015, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • Borsodi Magyar kupa

A Ferencvárosnak nem volt elég végül a két harmad alatt megszerzett kétgólos előny, az Újpest jobban bírta az utolsó játékrészt és egyenlített! A Fradi ezután kockáztatott a három pontért, emberelőnyben levitte a kapusát is, de az Újpest amint kiegészült korongot szerzett és Gágyor eldöntötte a mérkőzést az Újpest javára! Összességében ez az eredmény senkinek sem jelent üdvösséget, a továbbjutásra így a Fradinak sincs már esélye, mert a Debrecen kiütötte a Dunaújvárost!
    Az idei szezon utolsó FTC-UTE hokimeccse tehát végül lila-fehér sikerrel zárult, az erzsébeti jégcsarnokból köszönjük a kedves figyelmet, de tartsanak velünk továbbra is! (21:17:44)

60:00

59:54
    Az Újpest gólt szerzett!
    Nem jött be a kockázat vállalás a Fradinak, korongot vesztett a hazai csapat és Mihalik passzát GÁGYOR PÉTER lőtte az üres kapuba.
    Gólpassz: Jozef Mihalik.3-4

59:47
    Kiegészült az Újpest, de Marton maradt lenn a padon, mert a Fradinak nagyon kellene a továbbjutáshoz a rendes játékidős siker!

58:48
    Kiss Ákos nagy lövése vágódott fel egy botról!

58:30
    Marton is lekorcsolyázott, 6 a 4 ellen próbál gólt szerezni a Fradi!

58:15
    Moravec majd Guren lövését hárította Pleszkán!

57:47
    Mostantól emberelőnyben a Fradi!

57:45
    Időt kért a ferencvárosi szakvezetés!

57:45
    Elcserélte magát az Újpest, oda az emberelőnyük!

57:29
    A tőloldalon Kiss Gábor csúsztatott korongját kellett védenie Pleszkánnak.

56:28
    Csanyi közeli lövését védte Marton!

56:08
    Mihalik lőtt egy hatalmas kapuvasat!

55:47
    Megint Guren kapott 2 percet, most akadályozásért, újabb újpesti fór!

55:16
    Pleszkán korcsolyázott ki a kapujából és mentett a bárddal Papp Csabával szemben!

54:28
    Mihalik lövése ment el az újpesti kapu mellett.

53:05
    Gólszerző TAPIO. Assziszt: Kiss D..Emberelőnyből egyenlített az Újpest! Kiss Dániel lövése kijött a kapuvasról és JUSSI TAPIO az üres kapuba lőtte a korongot! 3-3

52:25
    Mihalik egészen közelről nem tudta Marton alatt kapuba gyömöszölni a korongot!

52:07
    Guren kente fel keményen a palánkra Virág Csabát, újabb 2 perc és újpesti emberelőny!

50:26
    Gólszerző MIHALIK. Assziszt: Pichler. Pichler passza után JOZEF MIHALIK előszőr még Martonba ütötte a korongot, majd a kipattanót a cseh csatár már a kapuba emelte! 3-2

49:27
    Rafaj lövésszerű beadása elsuhant az Újpest kapuja előtt!

48:36
    Kiss Dániel belőtt korongját blokkolta a ferencvárosi védelem!

45:13
    Közben Tóth Gergő is kiül a büntetőpadra testre ütésért, de hasonlóért Moravec is kapott büntetést, így nem változnak a jégen az erőviszonyok, legalábbis ami a létszámot illeti.

45:10
    Virág Csaba fonákja kerülte el a Fradi kapuját!

43:40
    Guren tusakodott Csanyival, 2 perc lett a "jutalma" a ferencvárosinak! Újpesti emberelőny!

43:05
    Gágyor lövését védte Robert Marton.

42:06
    Hodos lövése ment el a Fradi kapuja felett.

41:30
    Kiegészültek a lila-fehérek!

40:50
    Egyelőre jól bekkel az Újpest!

40:01

A csapatok már a jégen, azonnal kezdődik a harmadik harmad és másfél percig még emberelőnyben a Ferencváros!

Ennek ajátékrésznek az elejét nagyon megnyomta a Fradi, villámgyorsan fordítottak a hazaiak, az Újpesten az időkérés sem segített, sőt ha Pleszkán nem véd ilyen jól, akkor már végleg el is dőlhetett volna a meccs! A Fradi ráadásul a harmadik 20 percet emberelőnyben is kezdheti!
    Maradjanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:26
    Cerny lövése ment el a kapu mellett, de közben Durak kapott 2 percet fogásért! Áthúzódó Fradi emberelőny lesz ebből!

39:01
    Az utolsó percen belül vagyunk a második harmadban!

38:06
    Pichler jött lendületbe, lőtt is, de Marton a helyén volt!

36:46
    Galló próbálkozását hatástalanította az újpesti kapus.

35:26
    Gágyor fonákja ment el a Fradi kapuja mellett!

34:03
    Marton korcsolyázott ki jó ütemben a kapujából és mentett Mihálik elől!

33:23
    Kiegészült az Újpest!

32:23
    Lichanec lövése zúgott el az újpesti kapu felett!

31:34
    Rafaj rövid sarokra tartó korongját védte Pleszkán!

31:23
    Mihalik gáncsolta Pált, újabb ferencvárosi emberelőny!

30:48
    Galló bal felső sarokra tartó lövését lepkéssel fogta Pleszkán!

29:42
    Guren lövését Pleszkán hárította a túloldalon.

29:27
    Coleman középre tartó lövésénél jól zárta mamutjait Marton!

28:40
    Csanyi került nagy helyzetbe a túloldalon, de mentettek előle a ferencvárosiak!

27:08
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző PÁL Z..PÁL ZOLTÁN ugrott ki, egyedül vitte a korongot kapura, Pleszkánt is kicselezte és úgy lőtte be a Fradi harmadik gólját! 3-1

26:55
    Turbucz lövése után vágódott fel a korong a tetőre!

26:21
    A túloldalon Marton védett egyet!

26:04
    Rafaj lövése ment el az újpesti kapu mellett.

25:25
    Pleszkán védte szépen Dubek lövését.

25:10
    Dubek vitte volna rá a korongot az újpesti kapusra, de lesen kapta!

23:15
    Páros büntetés lett a durváskodásból; Kiss Dániel és Rafaj ül ki 2 percre a büntetőpadra! 4 a 4 elleni a játék!

23:15
    Dömötör kapott egy nagyot a felezőnél, ebből lett is egy kis bunyó a jégen!

23:00
    Továbbra is támadásban a Ferencváros.

21:36
    Időt is kért az Újpest a gyorsan bekapott két gól után!

21:36
    Gólszerző KISS Á.. Assziszt: Pál Z.. Pál korongja lejött Pleszkánról és a kipattanót KISS ÁKOS vágta a kapuba! 2-1

20:20
    Gólszerző RAFAJ. Assziszt: Lichanec. Rafaj lövését előbb még védte Pleszkán, de aztán Lichanec visszatette a korongot RAFAJ ATTILA elé, aki másodjára már nem hibázott! 1-1

20:02
    Kiegészült az Újpest a második harmad elején.

20:01

Egy kicsit a szokotthoz képest csendesebben csordogáló első harmadban az emberelőny nem volt előny, sőt az Újpest emberhátrányból talált be, míg a Fradi lehetőségei eddig kimaradtak!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:45
    Lichanec találta még el a jobb oldali kapuvasat!

19:20
    Moravec középre tartó korongját Pleszkán biztosan fogta meg!

19:01
    Egy percen belül az első harmadban!

18:01
    Az iménti esetnél Durak akasztotta a kapu előtt Pált, ez is 2 perc, ismét ferencvárosi emberelőny!

18:01
    Hardi korpngját fogta Pleszkán!

17:31

16:34
    Gólszerző COLEMAN. Assziszt: Tapio. Emberhátrányban 2 az 1 ellen ugrottak ki az újpestiek és Tapio nagyon önzetlen volt! A korongot végül DAVID COLEMAN emelte a kapuba! 0-1

15:31
    Rossz újpesti csere, technikai büntetés, Hodos üli le a 2 percet, Fradi emberelőny!

15:18
    Kiegészültek a lilák is!

13:55
    Kiegészült a Fradi, most Ők lesznek emberelőnyben!

13:18
    Oda az Újpest fórja, Mihálik is kapott 2 percet, testre ütésért!

13:05
    Jól védekezik most a Fradi emberhátrányban!

12:25
    Egyelőre kiütik a korongot harmadukból a ferencvárosiak!

11:55
    Emberelőnybe került az Újpest, Hardi Richárd kapta a 2 percet szabálytalan testjátékért!

10:50
    Kiss Gábor korongjánál zárta jól a szöget Pleszkán József!

10:00
    Pontosan az első harmad felénél járunk, egyelőre egy kicsit "csendes" ez a találkozó!

09:25
    Moravec lövése ment el az újpesti kapu felett!

08:34
    Megint egy újpesti tilos!

08:00
    Egy kicsit most beszorult az Újpest, de komoly Fradi gólhelyzet egyelőre nincs ebből!

06:15
    Rafaj és Dubek akciója sem vezetett eredményre!

05:55
    Tilost ütöttek az újpestiek!

05:18
    Durak majd Hodos nagy lövését is hárította a Fradi kapusa!

04:44
    Durak emelt fölé, jó helyzetben!

04:16
    Pichler szólója után csípte el a korongot Marton!

02:45
    Rafaj középre tartó bombáját fogta Pleszkán!

02:31
    Maklári eresztett meg távolról egy sistergőset, Marton megint hárított!

01:52
    Dömötör megpattanó korongjára Marton a gólvonalon, az utolsó pillanatban tudott még rátenyerelni.

01:23
    Kiss Ákost szerelték az újpesti védők, jó cselei után.

00:49
    Lesen az újpesti támadók.

00:20
    Rögtön az újpesti kapus, Pleszkán védett egy szépet!

00:02
    A ferencvárosiak indíthatják az első támadást.

00:01

A két csapatkapitány, a két Kiss, a ferencvárosi Gábor és az újpesti Dániel fogtak kezet a játékvezetőkkel és egymással!

Fehér mezben a vendég Újpest, zöld felsőben a pályaválasztó Ferencváros!

Jönnek a csapatok a mérkőzéshez, mindjárt megtörténik az első korongbedobás, maradjanak velünk!

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Moravec, Guren, Dubek, Rafaj, Lichanec – Hegyi Á., Cerny, Galló I., Kiss G., Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Hardi R., Pál Z., Revák – Géczi, Papp Cs. Vezetőedző: Szakács Ferenc

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Kiss D., Durak, Mihalik, Tapio, Csanyi – Maklári, Lindgren, Virág Csaba, Coleman, Turbucz – Sommer, Zalavári, Tóth G., Reiter R., Pichler – Dömötör, Gágyor, Hodos. Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Jozef Brachulik, Druga Norbert – Soltész Áron, Pálkövi Botond.

Már a Pesterzsébeti jégcsarnokban melegít a Ferencváros és az Újpest, ez előtt a jelentős Magyar kupa meccs előtt!
    A sorösszetételek már olvashatóak, a Fradinak 17, míg az Újpestnek 18 bevethető mezőnyjátékosa van a mai estén! A legnagyobb a hiányzó a lilál csapatkapitánya, a MOL liga All-Star csapatba is jó eséllyelpályázó Teemu Elomo!
    A mérkőzés negyedóra múlva kezdődik, tartsanak velünk!

Nagy- és rendkívül fontos meccs, igazi hokiderbi lesz pénteken este Pestszenterzsébeten!
    Ezúttal nemcsak a szűken vett sport, a jégkorong kerül fókuszba, hanem a jótékonyság is, erről bővebben kissé lejjebb görgetve olvashatnak.
    Ami magát a mérkőzést illeti, az Újpestnek már szinte a matematikai esélynél is kevesebb sansza van bejutni a Magyar kupa négyes döntőjébe, tekintettel arra, hogy a MAC elleni "bunyós" meccsükön két találkozóra elvesztették két legobb légiósukat, Mihalíkot és Elomot, nélkülük pedig a Debrecentől és a Dunaújvárostól is nagy különbségű vereséget szenvedtek. Utolsó reménysugaruk egy esetleges sokgólos győzelem a Fradi ellen, majd egy FTC siker Debrecenben és persze a hajdúságiak zakója a DAB-tól és íly' módon egy hármas körbeverésből, pontazonosságból a legjobban kijönni! Valljuk meg, erre roppant kevés az esélyük a lila-fehéreknek!
    A Fradi ugyanakkor még jobban áll mostani riválisánál legalábbis mindenképpen, de ahhoz, hogy elcsípjék a még továbbjutást jelentő második helyet a selejtezősorozatban, most- és majd egy hét múlva Debrecenben is nyerniük kell!
    A MOL liga alapszakaszában ugye hat meccset játszott egymással a két ősi rivális; négy újpesti- és csak két ferencvárosi sikert jegyezhettünk fel, ráadásul az UTE két ponntal megelőzte az FTC-t, kiszorítva Őket ezzel a rájátszásból!
    A meccset természetesen ezúttal is végig követhetik oldalunkon, mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk, hogy Önök semmiről se maradjanak le!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

A jégkorong Magyar Kupa FTC-UTE meccse egyébként is jelentős esemény, de most a jegyvásárlással nemes célt is szolgál minden kedves szurkoló.
    Az egykori kétszeres bajnok ferencvárosi vízilabdázó, Ambrus Tamás agyi lymphomában szenved, hosszú ideje kapja a kemoterápiás kezeléseket, az életéért küzd. Az utóbbi időben számos fórumon kezdeményeztek gyűjtést, hogy támogassák Ambrus Tamás kórházi költségeit, a Ferencvárosi Torna Club például több millió forinttal támogatta a kezeléseket.
    Most a Fradi jégkorong szakosztálya is bekapcsolódik a gyűjtésbe, a pénteki FTC-UTE találkozó jegybevételét Ambrus Tamásnak és családjának adományozzák.
    A mérkőzés pénteken lesz Pesterzsébeten, 19 órától, a jegyeket a helyszínen lehet megvásárolni.
    Aki nem tud eljönni a meccsre, de szeretné támogatni Ambrus Tamást, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász által nyitott számlaszámra küldheti adományát (OTP
    11731001-20159443; beírandó közlemény: Ambrus Tamás).

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 21. Rafaj (Lichanec), 22. Kiss Á. (Pál Z.), 28. Pál Z. (Papp Cs.) – 17. Coleman (Tapio), 51. Mihalik (Pichler), 54. Tapio (Kiss D.), 60. Gágyor (Mihalik)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Kiss D., Durak, Mihalik, Tapio, Csanyi – Maklári, Lindgren, Virág Csaba, Coleman, Turbucz – Sommer, Zalavári, Tóth G., Reiter R., Pichler – Dömötör, Gágyor, Hodos. Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Játékvezetők: Jozef Brachulik, Druga Norbert – Soltész Áron, Pálkövi Botond