Valencia CF
2:0 (0:0)
Deportivo La Coruňa
péntek 13.03.2015, 20:45 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División

Az első félidőben is volt már pár helyzete a Valenciának, de azokat Negredo kihagyta, a második játékrészben már többször kényszerítette hibára a Deport a hazai támadósor, tizenegyesből jutottak előnyhöz, amit a csereként egy perce pályán lévő Alcacer toldott meg, azzal a góllal már a 72. percben eldőlt a meccs. Összességében többet birtokolta a labdát a Depor, de igazi gólhelyzetük nem is volt, így esélyük sem volt még a döntetlenre sem. (22:38:05)

90+3

90+3
    A Depor tartja meg a labdát most, de nem jutnak kapuig.

90+2
    A túloldalon Cavaleiro is lesre kerül a jobb oldalon.

90+1
    Alcacert intik le lesen középen.

90
    3 perc a ráadás.

89
    A pálya közepén pattog a labda, távol a kapuktól.

88
    Összességében többet birtokolta a labdát a Depor, de hiába, ha igaz ólhelyzetbe nem tudtak kerülni.

87
    Feghouli kap jó labdát a jobbösszekötő helyén, túljut a kapuson, de éles szögből nem tud kapura lőni már.

86
    Feghoulit szerelik ügyel-bajjal a védők a 16-os előterében.

85
    Bergantinos labdája pontatlan a jobb szélen, jöhet a Valencia.

84
    Piatti nagyot játszott, de Paul a helyén.

83
    A hajrá perceiben járunk, vajon izgalmassá tudja tenni a Depor a végét?

82
    Otamendi nem tud átvenni egy labdát a jobb oldalon,dobhat a Depor.

81
    Parejo szögletét könnyedén mentik a védők.

80
    Piatti jó csel után ível középre, a hosszú sarokról csúsztatja ki Luisinho.

77
    Továbbra is képtelen helyzetbe kerülni a Depor, a mezőnyben ügyesen adogatnak, de ez már kevés a pontszerzéshez.

76
    Feghouli kapásból, ballal, 8 méterről lövi fölé Gomes remek beadását!

75
    Borges szöglete nem veszélyes.

74
    Bergantinos 16(!) méteres fejesét tolja fölé Diego Alves bravúrral!

73
    Rodriguez helyére Cuenca jön.

73
    Hát így kell visszatérni sérülésből: egy perc alatt gólt szerezve...
    ALCACER - 2:0

72
    A Valencia gólt szerzett!
    Piatti szerez vissza egy labdát a Depor ötösénél, róla Feghouli elé pattan az, aki középre teszi, ahol PACO ALCACER közelről helyezi a hálóba! 2:0

71
    Negredo lebiceg, Alcacer a helyén, aki két hónapos sérülésből tér vissza.

70
    A gól óta kiegyenlített a játék, de a Depor nem képes helyzetbe kerülni egyszerűen.

68
    Piatti indítja Parejót, aki 15 méterről csúnyán föl lő.

67
    Feghouli hozza helyzetbe Negredót, akit lesen állítanak meg.

67
    Rodrigo helyett Feghouli.

66
    Cavaleiro ível be szögletet, kifejelik a védők, Bergantinos kapáslövése veszélytelen.

65
    Cavaleiro marad le kevéssel gy bal oldali lapos beadásról a hosszú saroknál.

64
    Cavaleiro csinál egy jó cselt a bal szélen, de utána hosszan szökteti magát, oda a lehetőség.

62
    Végül egy 11-essel töri meg a jeget a Valencia, bár előtt Piatti lövése – amely utáni kipattanóból született a büntető – is gólt érdemelt volna.
    PAREJO - 1:0

61
    DANIEL PAREJO a jobb alsó sarokba helyezi a labdát a büntetőből, Fabri a másik irányba indult, nem védhetett. 1:0

60
    Piattit buktatják a tizenhatoson belül, 11-es!

58
    A Valencia birtokolja most többet a labdát, de jobbára a pálya közepén.

57
    Két helyzet Negredo előtt egy percen belül, az egyiket lábbal, a másikat fejjel puskázza el...

56
    Farina éles szögből lő jó cselek után, de nem talál kaput.

55
    Borges ível előre szabadrúgást, könnyedén mentenek a hazai védők.

54
    Riera helyett Farina a pályán.

54
    Piatti íveli be a szabadot, Negredo a hosszú sarokról fejel, de nem talál kaput.

53
    Lucas buktatja Barragánt a jobb szélen, szabadrúgás.

52
    Parejo várna egy labdát a 16-os előterében, de maga mögé kapja Piattitól, oda a lehetőség.

50
    Perez rúgja meg a vonal mellett Juanfrant, szabadrúgás.

49
    Lucas indul a jobbösszekötő helyén, de egy védőben elakad a labda, végül Depor játékosról pattan ki.

48
    Negredo fejel középre egy labdát, középen lemarad róla Rodrigo, majd Fabri kapus mintha fellökné a labdáért induló Piattit, de nincs sípszó.

46
    Piatti teker be jobbról, mentenek a védők fejjel a kapu előtt.

46

Gyenge eddig a mérkőzés, az iram nem annyira rossz, de a támadásbefejezéseknél sok a pontatlanság, és a gyermeteg megoldás. Helyzetek Negredo előtt adódtak, aki fejjel bevehette volna kétszer is a Depor kapuját, de egyszer sem sikerült, így a 0:0 teljesen jogos eredmény.

45

45
    Piatti bal oldali beadása nem talál társat.

45
    Cavaleiro labdája pontatlan a bal szélre, jöhet a Valencia.

44
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rodrigo (Valencia CF), Luisinhót rúgta meg a vonal mellett.

43
    Borges szögletét Negredo most lábbal tisztázza a rövid sarokról.

43
    A balról érkező szögletet Negredo csúsztatja ki, szöglet jobbról.

42
    Lucas sarokkal tesz egy labdát Cavaleiro elé, akit megelőznek a védők, szöglet jön.

41
    A hajrában járunk, de nagy hatás nincs a pályán...

40
    Negredo kap hosszú labdát a jobb oldalon, Fabri gyűjti be.

38
    Bergantinos szerezi meg Parejo eladott labdáját, de a beadása mély, kirúgás jön.

37
    Luisinho kap pontatlan labdát a bal szélen, dobás jön.

36
    Cavaleiro lépne ki középen, lesen intik le.

35
    Lusinho beadását Otamendi menti a kapu előtt, de rárúgja a labdát Rierára, ami majdnem a kapuba kerül a támadóról...

34
    Cavaleirót szereli becsúszva Otamendi, dobhat a Depor.

33
    Parejo íveli be a szögletet balról, Negredónál látnak lökést, szabadrúgás kifelé.

32
    Gayá beadását csúsztatják ki a védők, a dobás után Negredo lövése pattan szögletre.

31
    Gomes beadása nagyon pontatlan balról, Fabri a végállomás.

31
    A dobás után elveszítik a labdát a vendégek.

30
    Luisinhót szerelik a bal szélen, dobhat a Depor.

29
    Negredo érkezik a rövid saroknál egy labdára, de nem tudja kapura tenni, nem volt szabálytalanság, kirúgás jön.

28
    Piatti cselezget a 16-os előterében, szerlik, majd Gomes beadását szögletre mentik a védők.

27
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Luisinho (Deportivo La Coruňa), Negredót rúgta meg csúnyán.

26
    Most a Depor tartja meg a labdát, de nem jutnak kapuig.

25
    Piatti beadása mély, senkinek nem jó így.

24
    Rodrigót lökik fel a jobb szélen, szabadrúgás.

23
    Negredo hihetetlen helyzetből fejeli gyengén kapura Gomes beívelése után, könnyedén védi Fabri.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cavaleiro (Deportivo La Coruňa).

20
    Folyamatosan támad a Valencia továbbra is, helyzetek nélkül teszi mindezt.

18
    Juanfran veszélyes ívelése után ügyel-bajjal mentenek a hazai védők a kapu előtt.

16
    Diego Alves vág ki a mezőnybe egy röviden hátratett hazaadást.

15
    Gayá teker a kapu elé jobbról, Fabri hárítja könnyedén.

14
    Szöglet balról is a hazaiaknak, Piatti ívelése után Negredo Fabri kezébe fejeli a labdát.

13
    Piatti szögletére Vezo érkezik középen, centikkel fejel a jobb alsó mellé!

12
    Piatti adhat be szögletet jobbról.

11
    Luisinho íveli előre a szabadot, kiöklözi Diego Alves, Rodríguez visszateszi, ezt fogja a kapus.

10
    Szabadrúgáshoz jut a Depor a hazai kaputól 30 méterre.

9
    Perez ível be balról, Rodrigo nem tud fejelni a védője mellett a hosszú saroknál.

8
    Labdával még nem jutott a Valencia 16-osáig sem a Depor.

7
    Parejo indulna egy labdára, de érzi, hogy lesen van, meg is áll.

6
    Szinte folyamatosan a Valencia birtokolja a labdát, de helyzetük még nem volt.

5
    Rodrigo a 16-os jobb sarkáról lő ballal, könnyedén véd Fabri ezúttal is.

4
    Piatti indul a védők között a labdával, elesik, de nincs sípszó.

3
    Parejo passzolja el a labdát a jobb szélen, jöhet a Depor.

2
    Rierát állítják meg lesen középen.

1
    Negredo jó labdát tesz Gomes elé, akitől elpattan, éles szögből rátűzi Negredo, de nem gond a védés Fabrinak.

1

A spanyol élvonal 27. fordulójában járunk, a negyedik helyezett Valencia a 16. helyen szerénykedő Deportivo La Corunát fogadja ma este.

A hazaiak mérlege 16-6-4, ez 54 pontot ér, és csak eggyel vannak lemaradva a harmadik Atléticótól, de öttel előzik meg a Sevillát, egy győzelemmel mindenképpen stabilizálnák a helyüket, és tartanák a lépést az élbollyal. Jó formában is vannak, az utóbbi 5 meccsükön csak két pontot veszítettek.

A Depor mérlege 6-7-13, a 25 pontjukkal csak eggyel előzik meg a kieső helyen álló Almeriát, nekik létkérdés lenne legalább egy döntetlent elcsípni. Ami nem lesz könnyű, mert az elmúlt négy fordulóban csak egy pontot szereztek, csak az ad némi reményt a számukra, hogy októberben 3:0-ra verték a Valenciát odahaza, ám ellenfelüket ezért nyilván fűti a bosszúvágy.

Így mindenképpen izgalmas meccsre lehet számítani, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 61. Parejo (bünt.), 72. Alcacer

Lapok:   44. Rodrigo (VAL) – 22. Cavaleiro (DEP), 27. Luisinho (DEP)

Valencia CF: Diego Alves – Gayá, Otamendi, Vezo, Barragán – Gomes, Perez, Parejo – Piatti (84' de Paul), Negredo (71' Alcacer), Rodrigo (67' Feghouli)

Cserék: R. Yoel – Cancelo, Orban, Augusto, Feghouli, de Paul, Alcacer

Deportivo La Coruňa: Fabri – Moreno Juanfran, Lopo, Sidnei, Luisinho – Borges, Bergantinos – Rodríguez (73' Cuenca), Lucas, Cavaleiro – Riera (54' Farina)

Cserék: Lux – Insua, Laure, Medunjanin, Domínguez, Farina, Cuenca

Játékvezetők: A. Alvarez – J. Gallego, J. Barranco – V. Sanchez