Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 90:93 (vége) | Soproni Sördögök – KTE-Duna Aszfalt 71:79 (vége) | Pécsi VSK-PANNONPOWER – EGIS Körmend 83:85 (vége)
TLI-Alba Fehérvár
90:93 (24:21, 48:41, 66:66)
Naturtex-SZTE-Szedeák
szombat 14.03.2015, 18:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Férfi NB I. A csoport

A végét ezúttal sem bírta az Alba, az idegek harcát az okosabban játszó Szedeák nyeri. A fehérváriak nem tudták tartani első félidei teljesítményét, a végletekig kiélezett találkozón Ciric és Jereminov büntetői döntöttek, a végén Mitchell nem tudta bedobni a triplát, ezzel tovább nő a két csapat közti különbség a középház tabelláján. Ezzel nehéz helyzetbe kerül az Alba, a Szeged pedig a legjobbkor szerez győzelmet a fehérváriak ellen. A középszakasz első fordulójában tehát TLI-Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 90:93! (19:52:37)

40:00
    Mérkőzés vége. (90:93)

39:59
    Mitchell négy másodperccel a vége előtt elvállalja a hármast két emberrel a nyakán, kimarad. A lepattanó a Szedeáké, ahogy a mérkőzés is! (90:93)

39:53
    Ciric nem hibázik, bedobja büntetőit, három pont közte! (90:93)

39:53
    Kromah kihagyja az első büntetőt! A másodikat már bedobja, de így is egy ponttal vezet a Szedeák. Simon egyből faultolja Ciricet! (90:91)

39:53
    Ciric fault, Kromah egyenlíthet, két büntető! (89:91)

39:47
    Ciric az elsőt bedobja, a második kimarad, Kromahé a pattanó! (89:91)

39:47
    Kromah egyből faultolja Ciricet, két büntető. (89:90)

39:47
    13.7 másodperc az órán. (89:90)

39:47
    Kromah osztja ki az üresen maradó Csorvásinak, sima ziccer. Időt kér a Szeged! (89:90)

39:40
    Kromah kapja a labdát, Molnár lábát éri a labda. (87:90)

39:38
    Időt kér az Alba Fehérvár! (87:90)

39:38
    Jereminov bedobja büntetőit, három pont a különbség! (87:90)

39:38
    Tóth Péter fault, kipontozódik. Jereminov büntetőzhet! (87:88)

39:32
    Mitchell csak a másodikat dobja be, egy pont a különbség! (87:88)

39:32
    Molnár faultolja Mitchellt, ez is két büntető. (86:88)

39:32
    Jereminov az elsőt kidobja, a második kimarad! (86:88)

39:26
    Mitchell faultolja Jereminovot, két büntető! (86:87)

39:19
    Simon középtávolija kimarad! (86:87)

39:00
    Balaban ziccerével vezet a Szedeák! (86:87)

38:43
    Tóth Péter nem tudja visszadobni a triplát, lejön a gyűrűről. (86:85)

38:15
    Kiss Zsolt tripla a sarokból, jó a kosár! (86:85)

37:45
    Kiss Zsoltot üresen hagyják, de nem tudja bedobni a hárompontost. (86:82)

37:29
    Tóth Péter nem hibázik, négy pont a különbség. (86:82)

37:29
    Balaban faultja Tóth Péteren, negyedik csapatfault. Két büntető! (84:82)

37:20
    Ciric mindkét büntetőjét bedobja. (84:82)

37:18
    Ernests Kalve kipontozódik, kigyűlik az öt fault a hazaiaknál. Ciric büntetőzhet. (84:80)

37:09
    Csorvási vállalja el a dobást, jó a kétpontos! (84:80)

36:57
    Hatalmas harc megy a fehérvári palánk alatt, a szegedi támadás végén Balaban tempója nem ér gyűrűt. (82:80)

36:39
    Tóth Péter és Csorvási dobásai is kimaradnak, nem kapnak faultot, jöhet a Szeged. (82:80)

36:23
    Molnár András visszahozza a meccsbe a szegedieket, hárompontosa után az Alba kér időt. (82:80)

36:05
    A túloldalon Molnár András válaszol egy kettessel. (82:77)

35:48
    Tóth Péter assziszt, Kalve dobja be a középtávolit. (82:75)

35:20
    Kiss Zsolt ver be egy triplát Kromahól! (80:75)

35:10
    Juhos Levente személyi hibája, négy fault az Albánál. (80:72)

34:58
    Kromah kettese ezúttal kimarad. (80:72)

34:20
    Juhos zavartalanul hagyja ki a tempót. (80:72)

34:02
    Ciric ezúttal bedobja a triplát, gyors pontok a Szegedtől. (80:72)

33:50
    Csorvási adja a zárást Kromahnak, jó a középtávolija. Tíz pont fölött a különbség, szegedi időkérés. (80:69)

33:30
    Ciric triplája kimarad, az Albáé a pattanó. (78:69)

33:16
    Simon személyi, harmadik fault az Albánál. (78:69)

33:08
    Tóth Péter teljesen üresen marad a sarokban, be is pörköli a triplát! (78:69)

32:45
    Mike János személyi hibája a harmadik csapatfault a vendégeknél. (75:69)

32:15
    Simon tempója jó, hat pont közte! (75:69)

31:55
    Ciric fordulásból dobja el a közelit, nem ér gyűrűt a labda. (73:69)

31:32
    Mitchell üresen kapja a labdát a triplavonal mögött, ezt is bevágja! Időt kér a Szedeák. (73:69)

31:15
    Csorvási kettesével azonban visszaveszi azt az Alba. (70:69)

30:50
    Jereminov triplával átveszi a vezetést a Szedeák! (68:69)

30:30
    Balabanról ismét lemarad Csorvási, viszont ezúttal kimarad a ziccer. (68:66)

30:13
    Mitchell bedobja a büntetőit. (68:66)

30:13
    Mitchell viszi be a festékre, Balaban faultolja. Két büntető! (66:66)

30:04
    Mikére fújnak személyit. (66:66)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (66:66)

Hét pontos hátrányát ledolgozva a Szeged tesz róla, hogy a negyedik negyed döntsön a mérkőzésről, 66:66!

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (66:66)

29:58
    Jereminov három embert húz magára, ezzel megcsinálja a helyet Balabannak, aki zavartalanul dobja be a ziccert! (66:66)

29:44
    Balabant ezúttal levédekezik, nem eredményes a festékről. (66:64)

29:30
    Juhos hármasa kimarad a sarokból. (66:64)

29:18
    Mike faultja a negyedik csapatfault. (66:64)

29:03
    Jereminov passzába beleér Kromah, a labda marad a Szegednél. (66:64)

28:48
    Csorvási büntetői jók. (66:64)

28:48
    Balaban faultja után Csorvási büntetőzhet. (64:64)

28:40
    Ciric triplájával egyenlít a Szedeák! (64:64)

28:01
    Balaban bedobja a büntetőt is, egy labdás különbség! (64:61)

28:01
    Időt kér az Alba Fehérvár. (64:60)

28:01
    Darko Balaban tarthatatlan, Simonról szerzi újabb kosarát, ráadásul még kap egy fújást is, hárompontos akció lehet belőle. (64:60)

27:41
    Jereminov személyi hibája a harmadik a vendégeknél. (64:58)

27:40
    Kuntic hármasa lejön a gyűrűről. (64:58)

27:20
    Ciric faulttal együtt dobja be a ziccert, jó a plusz egy is. (64:58)

27:03
    Kalve vállalja el a hárompontost, be is pörköli, 9 pont a különbség! (64:55)

26:50
    Jereminov triplája kimarad, jöhet a labdával az Alba. (61:55)

26:20
    Balaban ziccer a Szegednél, 16 pontnál jár ezzel. (61:55)

25:45
    Mitchell enged el egy nehéz tempót, jó a kosár, húsz pontos az Alba irányítója. (61:53)

25:20
    Jereminov büntetői a helyükön, a másik oldalon Mitchell asszisztja után Kromah ziccere is jó. (59:53)

25:00
    Csorvási faultja után Jereminov kap két büntetőt, kigyűlik az öt személyi az Albánál. (57:51)

24:38
    Balaban mindkét büntetőjét kihagyja. (57:51)

24:38
    Balaban kapja a palánk alatt a labdát, nehezen tudják csak megállítani, Tóth Péter faultja után mehet büntetőzni. (57:51)

24:09
    Jereminov háromból két büntetőt értékesít. (57:51)

24:09
    Az elzárás után Mitchell dobja be a tempót, a másik oldalon Jereminovot faultolják tripladobás közben, mehet a vonalra. (57:49)

23:30
    Tóth Péter passza után Csorvási zsákol egy kézzel! (55:49)

22:52
    Balaban tépi meg a gyűrűt Csorvásiról, nagy zsákolás a szegedi centertől. 14 pontos! (53:48)

22:34
    Kalve kosara jó a másik oldalon, két pontot ér. (53:46)

22:18
    Ciric lép ki triplára, be is szórja, öt pontra jön vissza a Szedeák! (51:46)

21:53
    Supola triplája kimarad, Ciric szedi a pattanót. (51:43)

21:37
    Kalvéra fújnak támadót. (51:43)

21:30
    Molnár András eredményes a betörés végén. (51:43)

20:55
    Jereminové a harmadik negyed első személyi hibája. (51:41)

20:35
    Kalve tripla a sarokból, tíz pont a különbség! (51:41)

20:20
    Ciric vállal nehéz kosarat, le is jön a gyűrűről. (48:41)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (48:41)

A hazaiak legeredményesebb játékosa Ashton Mitchell a maga 16 pontjával, emellett négyből négy triplát értékesített. A Szedeáknál Darko Balaban 83%-os mezőnyözéssel 12 pontnál tart.

Kiegyenlített volt a játék az első félidőben, az Alba viszont Mitchell és Simon tripláinak köszönhetően három labdabirtoklásos előnyt dolgozott ki a harmadik negyed kezdetére. A Szegednél elsősorban Balabantól érkeztek a pontok, míg az Alba inkább a periméterről eredményes. A félidőben tehát bTLI-Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 48:41!

20:00
    Vége a második negyednek. (48:41)

19:59
    Simon Balázs utolsó pillanatban eleresztett triplája még behullik, ezzel hét pontos előnnyel várhatja a második félidőt az Alba! (48:41)

19:45
    Jereminov nehéz helyzetben dobja be a triplát! (45:41)

19:25
    Ashton Mitchell újabb hármasba áll bele, ez is jó! Időt kér a Szedeák! (45:38)

19:10
    Kromah büntetői jók, Jereminov válaszol egy ziccerrel, majd Mitchell süllyeszt el egy hármast. (42:38)

17:57
    Stefanovic futtából elengedett dobása lejön a gyűrűről, a másik oldalon Mitchell hármasát Kromah szedi le, majd harcol ki két büntetőt. (37:36)

17:30
    Kuntic kihagyja a másodikat, de elszórja a labdát az Alba. (37:36)

17:24
    Kuntic harcol ki újabb faultot, két büntető. (37:35)

17:13
    Tóth Péter mindkét büntetőjét bedobja. (37:35)

17:13
    Tóth Péter büntetőzhet, Balaban fault. (35:35)

17:09
    Kuntic a büntetőt is bedobja, a fehérváriaknál Tóth Péter ront triplát. (35:35)

16:58
    Kuntic viszi végig a letámadást, faulttal együtt is bedobja a ziccert. (35:34)

16:38
    Kromah ziccerére Balaban válaszol a másik oldalon. (35:32)

16:10
    Jereminov hármasa lejön a gyűrűről. (33:30)

15:42
    Jereminov passza nem találja Balabant, eladott labda a Szedeáknál. (33:30)

15:25
    Kromah marad üresen a sarokban, de a dobása ezúttal sem jó. (33:30)

15:09
    Balaban két ember mellől csinálja meg a ziccert, Alba időkérés! (33:30)

15:00
    Kromah hármasa kimarad. (33:28)

14:37
    Molnár András kétszer teszi fel a ziccert, mindkétszer kiszédül a labda a gyűrűről. (33:28)

14:11
    Jereminov büntetői jók, öt pontra zárkózik a Szeged. (33:28)

14:11
    Simon faultja után Jereminov büntetőzhet. (33:26)

13:58
    Kalve rázza le védőjét, majd teszi fel szépen a ziccert, jó a kosár! (33:26)

13:40
    Kuntic süllyeszt el egy triplát a sarokból. (31:26)

13:20
    Kromah középtávolija a helyén. (31:23)

13:05
    Csorvási kimaradt dobása után Simon szed támadót. (29:23)

12:58
    Simon teszi fel a ziccert a betörés végén, Balaban oszt ki neki nagy blokkot! (29:23)

12:45
    Kiss Zsolt tripla, ez is kimarad. (29:23)

12:25
    Kromah osztja ki szépen a passzt Csorvásinak, akinek már nincs nehéz dolga. (29:23)

12:00
    Balaban csinálja meg szépen a ziccert a palánk alatt. (27:23)

11:49
    Tóth Péter személyi hibája, a második a fehérváriaknak. (27:21)

11:35
    Jereminov sietve elengedett triplája lejön a gyűrűről. (27:21)

11:28
    Kiss Zsolt passzába belekap Kromah, de a labda marad a Szedeáknál. (27:21)

11:10
    Supola triplája kimarad. (27:21)

10:35
    Majd bepörköl egy triplát a másik oldalon, tíz pontos ezzel ő is. (27:21)

10:23
    Kromah szerzi meg a labdát Balabantól. (24:21)

09:59
    Jereminov a végén elengedi a hármast, kimarad, így Alba vezetéssel ér véget az első negyed. (24:21)

09:40
    Juhos hármas kimarad, ugyanaz a képlet, mint az előző támadásnál, Csorvási teszi vissza! (24:21)

09:00
    Simon hármasa kimarad, de Csorvási leszedi a támadót, és egyből visszateszi, jó a kosár! (22:21)

08:29
    Jó védekezés az Albától, Balaban már idő után engedi el a ziccert. (20:21)

07:56
    Balaban nem hibázik, ismét vezet a Szedeák! (20:21)

07:56
    Balabant szolgálja ki Jereminov, Kromah üt oda a centernek, két büntetővel jöhet a Szeged. (20:19)

07:45
    Kiss Zsolt újabb hármast enged el, ez most kimarad. (20:19)

07:24
    Mitchell büntetői a helyükön, már tíz pontnál jár! (20:19)

07:24
    Mitchell harcolja ki a faultot, Ciricé a személyi. Két büntető! (18:19)

07:10
    Mitchell rögtön visszadobja a triplát a másik oldalon! (18:19)

06:54
    Újabb tripla Kiss Zsolttól, már a harmadik! (15:19)

06:40
    Csorvási adja el a labdát, Jereminov fülelte le a passzt. (15:16)

06:23
    Kromah szedi a pattanót, Molnár azonnal faultolja. (15:16)

06:00
    Tóth Péter agresszív, labdaszerzés a jutalma, viszont Kalve hármasa nem jó. (15:16)

05:46
    Tóth Péter személyije után Kromah a pályán, Supola jön le. (15:16)

05:27
    Balaban és Kiss Zsolt kosaraival átveszi a vezetést a Szedeák! (15:16)

03:53
    A másik oldalon Tóth Péter emel rá egy trojkát, ez is lejön a gyűrűről. (11:8)

03:45
    Ciric triplája kimarad, Supola szedi a pattanót. (11:8)

03:31
    Csorvási nem hibázik a vonal mögül. (11:8)

03:29
    Ciric személyi hibája után Csorvási büntetőzhet. (9:8)

03:10
    Balaban ziccere a helyén. (9:8)

03:00
    Csorvási és Mitchell kosaraira Molnár András és Ciric válaszol triplával. (9:6)

00:47
    Kalve hagyja ki a hárompontost. (0:0)

00:39
    Molnár Andrásé a meccs első személyi hibája. (0:0)

00:20
    Ciric kosara nem jó a betörés után. (0:0)

00:01
    Balaban hozza el a feldobást. (0:0)

00:01

TLI-Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs "KAP", 5 Ernests Kalve, 7 Czirbus József, 8 Juhos Levente, 10 Kovács Ádám, 11 Tóth Péter, 12 Csorvási Milán, 14 Molnár Máté, 15 Supola Zoltán, 21 Lasan Kromah, 22 Fülöp Bence, 24 Ashton Mitchell

Vezetőedző: Góbi Henrik

Naturtex-SZTE-Szedeák: 5 Branko Jereminov, 6 Mike János, 7 Molnár Bence, 9 Demeter Attila, 10 Kiss Zsolt, 11 Molnár András, 12 Darko Balaban, 14 Ivan Stefanovic, 22 Andrija Ciric, 23 Davorin Kuntic, 33 Meleg Károly, 35 Révész Ádám

Vezetőedző: Nikola Lazic
    Edző: Simándi Árpád

Játékvezetők: Földházi Tamás, Szabó Gergő, Gorka Szabolcs, Benczur Lajos (ellenőr).

Szombaton megkezdődnek a középszakasz küzdelmei a magyar bajnokságban! A Középház első fordulójában az alapszakaszt nyolcadik helyen befejező Alba Fehérvár fogadja az őket egy hellyel megelőző Szedeákot.

A hazaiaknál komoly változás történt a Falco elleni, alapszakaszt lezáró mérkőzés óta, ugyanis a csapat eredménytelenségére hivatkozva lemondott a fehérváriak vezetőedzője, Székely Norbert. Helyét az eddigi másodedző, Góbi Henrik veszi át a szezon hátralevő részében. Ha a kispadon történő változás és a csalódást keltő szereplés nem is, az a tény mindenképpen bizakodásra adhat okot Székesfehérváron, hogy csongrádiakat oda-vissza verték az alapszakasz küzdelmei során.

A Szeged az alapszakasz utolsó fordulójában aratott győzelmével megelőzte az Albát, így a középházban a rájátszást érő harmadik helyről indulhat Nikola Lazic csapata. Idegenben eddig nem szerepelt jól a Szedeák, tizenkét mérkőzésen nyolc vereség a mérlegük Balabanéknak az idei szezonban. A legutóbbi, Pécs elleni győzelem azonban lendületet kell, hogy adjon a vendég csapatnak, amire szükségük is lesz a rájátszást érő pozíciókért folyó kiélezett küzdelemben.

Középház:

1. Falco-Trend Optika KC Szombathely 0.625 (15-9)
    2. PVSK-PANNONPOWER 0.542 (13-11)
    3. Naturtex-SZTE-Szedeák 0.500 (12-12)
    - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – -
    4. TLI-Alba Fehérvár 0.458 (11-13)
    5. Egis Körmend 0.417 (10-14)

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00-kor kezdődik.

Ákos Pallag

Nézőszám: 1800
    Statisztikák

90 pont (32/70 46%, 3PT: 10/27 37%, Büntető: 16/18 89%), 37 lepattanó (TL: 7), 18 gólpassz, 13 szerzett labda, 12 eladott labda

/Ashton Mitchell (Kezdő): 26 pont (8/15 53%, 3PT: 5/7 71%, Büntető: 5/6 83%), 1 gólpassz, 3 szerzett labda 33 perc játék alatt
    /Csorvási Milán (Kezdő): 22 pont (9/12 75%, Büntető: 4/4 100%), 15 lepattanó (TL: 5), 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 4 eladott labda 34 perc játék alatt
    /Lasan Kromah: 14 pont (5/10 50%, 3PT: 1/4 25%, Büntető: 3/4 75%), 4 lepattanó (TL: 1), 4 gólpassz, 1 szerzett labda, 4 eladott labda 30 perc játék alatt
    /Ernests Kalve (Kezdő): 14 pont (6/10 60%, 3PT: 2/5 40%), 5 lepattanó, 2 eladott labda 29 perc játék alatt
    /Tóth Péter (Kezdő): 7 pont (1/7 14%, 3PT: 1/3 33%, Büntető: 4/4 100%), 7 lepattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 eladott labda 27 perc játék alatt
    /Simon Balázs: 5 pont (2/7 29%, 3PT: 1/2 50%), 6 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz 20 perc játék alatt
    /Supola Zoltán (Kezdő): 2 pont (1/4 25%, 3PT: 0/2 0%), 2 gólpassz, 2 szerzett labda 12 perc játék alatt
    /Juhos Levente: 0 pont( 0/5 0%, 3PT: 0/4 0%) 15 perc játék alatt

93 pont (29/60 48%, 3PT: 14/30 47%, Büntető: 21/28 75%), 34 lepattanó (TL: 6), 7 gólpassz, 1 blokk, 9 szerzett labda, 14 eladott labda

/Darko Balaban (Kezdő): 23 pont (10/16 62%, Büntető: 3/5 60%), 10 lepattanó (TL: 3), 1 gólpassz, 1 blokk, 1 szerzett labda, 5 eladott labda 40 perc játék alatt
    /Andrija Ciric (Kezdő): 20 pont (5/15 33%, 3PT: 4/9 44%, Büntető: 2/3 67%), 9 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 2 eladott labda 35 perc játék alatt
    /Branko Jereminov (Kezdő): 17 pont (3/7 43%, 3PT: 2/5 40%, Büntető: 9/11 82%), 4 lepattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 3 eladott labda 39 perc játék alatt
    /Kiss Zsolt (Kezdő): 15 pont (5/8 62%, 3PT: 5/8 62%), 3 lepattanó, 1 szerzett labda, 1 eladott labda 31 perc játék alatt
    /Molnár András (Kezdő): 11 pont (4/8 50%, 3PT: 2/4 50%, Büntető: 1/2 50%), 4 lepattanó (TL: 2), 1 szerzett labda, 1 eladott labda 26 perc játék alatt
    /Davorin Kuntic: 7 pont (2/4 50%, 3PT: 1/3 33%, Büntető: 2/3 67%), 2 lepattanó, 1 gólpassz, 1 eladott labda 19 perc játék alatt
    /Ivan Stefanovic: 0 pont (0/1 0%), 1 lepattanó, 1 szerzett labda 5 perc játék alatt
    /Mike János: 0 pont (0/1, 3PT: 0/1) 5 perc játék alatt
    Negyedek: 24:21, 24:20, 18:25, 24:27