Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana 3:1 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HDD Olimpija Ljubljana
szerda 18.03.2015, 19:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

A vártál nehezebben, de összejött a továbbjutás a Ljubljana ellen! Bár nem végig gyönyörűen játszva, de megszereztük a győzelmet, és ezzel a döntőbe jutott a Fehérvár! Ezen a mérkőzésen nem az egyéni villanások, hanem a nagyszerű csapatmunka hozta meg az eredményt, és ez a hozzáállás kell majd a döntőben a Salzburg ellen is. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:31:56)

60:00

59:50
    Még egy támadás a végére!

58:47
    Kompolsek ül ki kettő oercre gáncsolásért.

58:47
    A Volán gólt szerzett!
    Bebiztosítja győzelmét, és ezzel továbbjutását a Fehérvár! Kocsis Ferenc asszolt NEMES BENJÁMINHOZ, aki már biztos kézzel lőtte a korongot a vendég kapuba!

58:37
    Kocsis Ferenc sem tudott betalálni az üres kapuba, tilos felszabadítás.

58:04
    Logar kék vonali lövését fogta Kornakker.

57:59
    Korbuly emelte kapura a pakkot, tilos felszabadítás lett a vége.

57:30
    Üres a ljubljanai kapu!

57:28
    Időt kérnek a vendégek.

57:28
    Jure Sotlar előretörése után védett Kornakker!

56:39
    Kornakker és a védelem egyelőre jól végzi a dolgát, az elmúlt percben többször is munkába kellett állnia.

55:51
    A vendégek próbálnak most magasabb sebességre kapcsolni, nem kéne ekkora teret adni nekik.

54:46
    Gal és Chvatal lövését is hárította Kornakker!

54:25
    Ismét Trelc védett egy hazai lövést!

53:59
    Nem tudunk lőni, pedig felállunk a vendég harmadban.

53:20
    Hadzic lövése száll mellé!

52:28
    Rátenyerel Trelc a korongra, miután 3 Volán csatár rontott rá.

52:17
    Mintaszerű támadás végén Reisz Áron lövését védte Trelc!

51:29
    Kis híján elkiabáltam magam, hatalmas ziccert hagyott ki Martin Rus!

50:53
    Csírájában fojtjuk el a vendég támadásokat, míg mi egymás után dolgozzuk ki a helyzeteket!

50:29
    Egyértelmű les miatt szakad meg a ljubljanai támadás.

49:43
    Centikkel száll mellé egy hazai lövés!

49:28
    Ismét a Fehérvár dominál, egyenlő létszámnál tudunk felállni.

47:59
    Egy lövést tudott megereszteni a Fehérvár Reisz Áron révén, mielőtt kivágták a korongot a vendégek.

47:26
    Kornakker teszi ki oldalra a korongot, indulhat a fehérvári támadás.

46:30
    A pálya középső részén zajlik a játék, egy-egy lövés megy a kapukra.

45:24
    Két perces Volánnyomás után tudott kiszabadulni a Ljubljana, a védelem azonban hamar leszerelte a vendég támadást.

44:47
    Először Vokla üt el a korong felett, majd Nemes lövését védi Trelc!

43:48
    A vendég harmadban folyik a játék, nem tudnak kitörni onnan.

43:10
    Tilos felszabadítás után buli Trelc kapuja előtt.

42:25
    Elütött a korong felett a vendég védő, támadhat a Fehérvár!

41:43
    Nagyon nyom most a Volán, próbájuk megszerezni a 3. gólunkat.

41:01
    Vendég tilos felszabadítás után buli Trelc kapuja előtt.

40:40
    Nemes ütőjéről lopták le a korongot a lövés pillanatában!

40:09
    Nekivágtak a záró harmadnak a felek, most minden eldől!

40:01

Nagyjából ugyanazt kaptuk a második harmadban, mint az elsőben: a Volán hajtott becsülettel, gólt is szerzett, a mutatott játék terén azonban mg adósaink maradtak a Volán hokisai. Hiszen annak ellenére, hogy Vokla Roland góljával már kettővel mentünk a vendégek előtt, nem sikerült megtörni őket, és Hadzic találatával nem sokkal a vége előtt szépíteni tudott a ljubljanai alakulat. 2-1 tehát a pillanatnyi állás, innen várjuk a folytatást, maradjanak velünk!

40:00

39:48
    Trelc véd hatalmasat, ez most hatalmas helyzet volt!

38:42
    A Ljubljana gólt szerzett!
    Villámgyorsan szépít az Olimpija Ljubljana! Kalan indult meg a bal szélen, átfűzött két védőt, középre adott, ahol SEBASTIAN HADZIC érkezett, és lőtte be Kornakker mellett a vendég szépítést jelentő találatot!

38:22
    Fehérvári harmadban a korong, támadnak a vendégek.

37:42
    Két gólosra növeli előnyét a Fehérvár! Kocsis Ferenc kapott egy jó passzt a kék vonalon, majd VOKLA ROLAND felé továbbított, aki elemi erővel zúdította a korongot a vendég kapuba!

37:17
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás.

36:57
    Beszorul emberhátrányban a Ljubljana, Trelc védett kétszer egymás után!

36:05
    Kompolsek kiállítása után kerül emberelőnybe a Volán

35:49
    Támad a Fehérvár, Trelc védi a lövést!

35:10
    A Fehérvár is kiegészült, öt az öt ellen a csapatok a folytatásban.

34:08
    A Ljubljana kiegészült.

33:41
    Reiter lövéséből nem látott semmit Trelc, de végül elakadt benne a pakk.

33:10
    Reisz Áron forgolódott ellenfelével a nyakán, és végül bottal akasztásért küldik ki a magyar csatárt

32:19
    A Fehérvár kiegészült.

32:08
    Nemes megindulása után a vendégektől is kiül egy játékos, Zan Luka Srpcic büntetése kettő perc fogásért.

31:34
    Kompolsek első lövése igencsak besült, a másodiknál viszont már Kornakkernek kellett védenie.

31:07
    Kornakker védése után alakult ki hatalmas bunyó, ami után mindkét csapatból két-két játékost szórtak ki, így marad a vendég emberelőny-

30:56
    Reisz Áron robbant ki a védők között, Trelc védte a ziccert!

30:19
    Korbuly Gergely kapja az első hazai kiállítást, bottal akasztásért.

29:49
    Ismét a fehérvári védelemnek kellett állnia a a sarat!

29:07
    Egyre komolyabb támadásokat vezet a ljubljanai 2. sor, Kornakkernek többször is játékba kellett avatkoznia.

28:27
    Mellé száll egy pontatlan Volán-lövés.

27:47
    Nem hagyjuk kijönni a vendégeket, erősen letámadunk már a kék vonalnál.

27:04
    A mezőnyben folyik a játék, egyik csapat sem tud eljutni a másik kapujáig.

26:06
    Egy kósza vendég támadás után kellett Kornakkernek védenie.

25:00
    Kiegészült a Ljubljana, nem sikerült most góllá formálni az előnyt.

24:31
    Hamvai lövése okozott veszélyt Trelc kapujára, de a védők tisztáztak utána.

23:56
    Nem tudunk egyelőre felállni, mindig felszabadtanak a vendégek.

23:00
    Hosszasan érlelődött, és most lép életbe egy késleltetett kiállítás. Luka Ilic ül ki a vendégektől gáncsolásért.

22:11
    Balogh Bence lövését hárította Trelc szépen!

21:50
    Kőkemény ütközések, ám egyelőre nekünk kedvez a kemény játék.

21:26
    Reisz lövése pattan le Trelc mellvédőjéről, és kivágják a pakkot a védők.

20:46
    Korbuly lövését fogja Trelc!

20:24
    Fehérvári ütőkön a korong a második harmad elején.

20:01

Annyit adott ki magából a Fehérvár az első harmadban, amennyi nagyon szükséges volt, ennek eredménye az az 1 gólos előny, amelyről várhatjuk a folytatást. No persze félreértés ne essék, jól játszik a Volán, csak látszik az, hogy képesek lennének egyrészt jobb teljesítményre, másrészt azt huzamosabb ideig fenntartani. Véleményem szerint a folytatásban magasabb sebességbe kapcsolnak majd a Volán-spílerek, maradjanak velünk, ha semmiről sem szeretnének lemaradni!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Még egy Volán támadás a végére.

18:59
    Reisz ért bele egy lövésbe, Trelc védett óriásit!

18:43
    Centikkel suhan el a korong a vendég kapu mellett!

17:57
    Nem túl acélosan támad a Fehérvár, mintha megelégedtünk volna ezzel az egy góllal erre a harmadra.

17:08
    Kornakker nagy védése után maradt támadásban a vendég csapat, és bizony ismét a fehérvári kapus hárítására volt szükség!

16:38
    Két nagy védést mutatott be Trelc, mielőtt a védők fel tudtak szabadítani.

16:12
    Chvatal indult meg Kornakker kapuja felé, les miatt viszont visszafújták az akciót.

15:42
    Tartja a korongot a Ljubljana, támadást azonban egyelőre nem tud indítani.

14:47
    Szabó P. Krisztián marad lenn a jégen, de szerencsére nincs komolyabb sérülés a dologból.

14:35
    Tovább támad a Volán, Trelcnek kell védenie.

13:26
    Megszerzi a lélektanilag oly fontos első gólt a Fehérvár! Jól megjátszottuk az emberelőnyt, majd Szabó Dániel lövése után HAMVAI SZILÁRD helyezte el a kipattanót a vendég kapuba!

12:44
    Nem tartott sokáig ez az állapot, már a hazai harmadban a korong.

12:20
    Feláll a Volán a ljubljanai harmadban.

12:04
    A vendég harmad előtt lesz a buli.

11:42
    Luka Srpcic kapja a mérkőzés első büntetését, testre ütésért.

11:35
    Szabó Dániel lövése nem talált utat a kapuba.

10:40
    Martin Rus előtt adódott hatalmas lehetőség, szerencse most a mi oldalunkon állt!

10:16
    Egy kék vonalról megeresztett vendég lövés is mellé száll.

09:11
    Az első komolyabb vendég támadás után Sotlar lövése ment mellé nem sokkal!

08:40
    Korbuly Gergely lövését védte bravúrral Trelc!

07:59
    Ismét fel tudunk állni a vendég kapu előtt!

07:23
    Prácser Ádám vitte be a korongot a ljubljanai harmadba, lövésig viszont nem jutottunk el.

06:10
    Matic Snoj kapott remek passzt csapattársától, a lövése azonban messze elszállt Kornakker kapuja mellett!

05:53
    Elhamarkodott lövés után oda a helyzet, pedig teljesen beszorítottuk a vendégeket!

05:30
    A túloldalon pedig már Kornakkernek kell védenie!

05:15
    Szabó Dániel lövését hárítja Trelc!

05:07
    Trelc tenyerelt rá a pakkra.

04:25
    Snoj kapott ajándék-korongot, a védelem azonban időben javította hibáját.

03:57
    Nem biztos, hogy szabályos eszközökkel, de végül megállítják a fehérvári támadást a vendégek.

03:10
    Szabó Krisztián lövése ment mellé.

03:07
    Az erős fehérvári nyomás eredménye egy ljubljanai tilos felszabadítás.

02:31
    Keményen védekezik a Volán, nem engedünk teret a vendégeknek.

01:43
    Nem veszélytelen dolog jégkorong meccsre járni, ismét a nézőtéren kötött ki a korong!

01:29
    Fehérvári támadások után a hazai kapu mögül indul az újabb akció!

01:02
    Reiter lövése pattan ki a nézőtérre.

00:25
    Kocsis lövése száll fölé!

00:14
    Fehérvári támadással kezdődik a mérkőzés!

00:01

A mindent eldöntő, harmadik mérkőzés következik a Fehérvár-Ljubljana párharcban! A két gárda minden bizonnyal teljes gőzzel fog hajtani a győzelemért, hiszen a ma esti összecsapás győztese jut be az Erste Bank Young Stars League idei döntőjébe! Az első meccs sima Volán győzelmet hozott Székesfehérváron, ám a második felvonást a szlovének nyerték: 2-1 arányban győzték le a Fehérvárt, először az idény során. Így tehát 1:1-ről folytatódik a sorozat, a mai befejező rész pedig rengeteg izgalmat ígér a számunkra! Még úgy is, hogy Tyler Dietrich, a fehérvári vezetőedző nem számíthat Pillók Martin és Arany Máté játékára, csakúgy mint Ljubljnában. Ennek ellenére mindenki bízik a fehérvári diadalban, szurkolják ki velünk, a Volán döntőbe jutását!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 14. Hamvai (Szabó D.), 38. Vokla (Kocsis, Hamvai), 59. Nemes (Kocsis) – 39. Hadzic (Kalan, Subic)

Fehérvár AV19: Kornakker (Plesz) – Vokla, Korbuly, Kocsis, Nemes, Hamvai – Reiter, Szaller, Szabó P., Reisz, Sárpátki – Pados, Szabó D, Mazzag, Balogh, Prácser – Szakácsi, Sofron, Varga

Vezetőedző: Tyler Dietrich

HDD Olimpija Ljubljana: Trelc (Spreitzer) – Gal, Kompolsek, Ilic, Subic, Hadzic – Cepon, Logar, Snoj, Kalan, Sotlar – Batic, Srpcic, Chvatal, Krasovec, Rus – Koncilja, Matic

Vezetőedző: Ales Burnik

Játékvezetők: Varjú Árpád, Mayer István, Csibi József