Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE 80:67 (vége)
Szolnoki Olaj KK
80:67 (27:10, 46:28, 59:50)
Atomerőmű SE
péntek 20.03.2015, 18:00 • Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

Szolnoki Olaj KK: LEE 21, Keller 3, Wittmann 8, VOJVODA 11, Rakics 8, JONES 13, Csákvári 0, Báder 7, Somogyi 0, Pavlovics -, Gipson 9.

Atomerőmű SE: Evans 6, Szabó Zs. 4, KOVÁCS Á. 14, Eilingsfeld 1 , DUGAT17, Medve 6, Baki 0, Gomola -, Gulyás M. -, Markovics 7, Antóni -, Körtélyesi 12.

Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE 80:67

Köszönöm a figyelmet! (19:48:42)

Rapszódikus mérkőzést játszottak a felek, amelyet végül a nagyobb játékerőt képviselő Szolnok nyert meg 13 pontos különbséggel.
    18:1-gyel kezdett a Szolnok, a hetedik perc végén szerzett először kosarat a Paks. Az első félidőben már 20 pont fölött volt a különbség a csapatok között. A harmadik negyedet viszont megnyomta az Atomerőmű és feljött 50:46-ra. A záró játékrészben Kovács triplája után 59:56 állt az eredményjelzőn. Ekkor rákapcsolt a Szolnok és egy 16:2-es futással eldöntötte a találkozót.
    Dicséretet érdemel a Paks, hogy nagy hátrányból visszajött, de bizonyította ma is az Olaj, hogy jobb csapat mint ellenfele.
    Lee volt a meccs legeredményesebbje a maga 21 pontjával. Rajta kívül Jones és Vojvoda, a másik oldalon pedig Kovács és Dugat dicsérhető.

Ezzel a győzelemmel továbbra is magabiztosan vezeti a bajnokságot a Szolnok.

40:00
    Mérkőzés vége. (80:67)

39:59
    Keller szerzett labdát a földön csúszva. (80:67)

39:46
    Keller mindkét büntetőjét kihagyta. (80:67)

38:54
    Körtélyesi nem tudta átvenni Szabó passzát. (80:67)

Hazai időkérés. (80:67)

38:31
    KÖRTÉLYESI hármasa is a helyén, akárcsak Lee, ő is a sarokból talált be. (80:67)

37:15
    EVANs szedett támadó lepattanót, majd bravúrosan tette fel a labdát. (75:61)

36:39
    LEE mindkét büntetője sikeres, már 18 pontos az amerikai. (75:59)

36:31
    Előbb Kovács, majd Evans hibázott üres dobást, előbbi távolról, utóbbi közelről. (73:59)

36:04
    Evans dobócsele jó, de a dobása nem. (73:59)

35:56
    Vojvoda vétett taktikai faultot. (73:59)

szollope

Szolnoki Olaj KK: 5 Lee, 6 Keller, 8 Wittmann, 9 Vojvoda, 11 Rakics, 12 Jones, 13 Csákvári, 14 Báder, 15 Somogyi, 23 Pavlovics, 30 Gipson.
    Atomerőmű SE: 1 Evans, 5 Szabó Zs., 6 Kovács Á., 7 Eilingsfeld , 9 Dugat 10 Medve, 12 Baki, 15 Gomola, 21Gulyás M., 22 Markovics, 24 Antóni, 44 Körtélyesi

Játékvezetők: Dr. Vígh, Györffy, Frányó