KSI SE - VasasPlaket 7:11 (vége) | BVSC Wáberer - Szolnoki Dózsa - KÖZGÉP 10:20 (vége)
A-HÍD OSC - Kaposvári VK 11:10 (vége) | PVSK-Mecsek Füszért - Valdor Szentes 5:11 (vége)
Tiszavirág Szeged Diapolo - ZF-Eger 12:10 (vége)
BVSC Wáberer - Szolnoki Dózsa - KÖZGÉP

10:20

(5:6, 2:6, 1:4, 2:4)

szombat 21.03.2015, 17:00 • Szőnyi úti uszoda • E.ON Férfi OB I

Ahogy az várható volt, a Szolnok ezen az estén is megállíthatatlan volt. A BVSC az első negyedben még tartotta magát, de ezt követően főleg támadásban elfáradtak a hazaiak. A vendégek sztárjaitól klasszismegoldásokat is láthattunk. Számukra egy jó erőpróba volt a szerdai Dubrovnik elleni kulcsfontosságú mérkőzésre. Köszönöm figyelmüket, további szép estét kívánok! (18:18:59)

31
    SZABÓ BENCE vágja be a hazai büntetőt! (10:19)

31
    Szakonyi védi bravúrral Aleksic próbálkozását.

31
    Kontra a vendégek ellen.

30
    MILAN ALEKSIC gyorsan kihasználja az edzői utasításokat és a hálóban köt ki a labda a lövését követően! (9:19)

30
    Cseh Sándor kér időt.

30
    Jansik pontozódik ki a páros kiállítást követően.

30
    Lejár a BVSC támadóideje.

29
    MADARAS NORBERT gyorsan válaszol a szélről! (9:18)

29
    Szenzációs gólt lő SZABÓ BENDEGÚZ kapásból a jobb felsőbe, hét méterről! (9:17)

28
    Szakonyi először véd, a kipattanót viszont belövi VARGA DÉNES, akinek ez a hatodik gólja! (8:17)

28
    Eladják a labdát a hazaiak, fordulhat a Szolnok.

28
    Varga Dániel próbálkozott csavarral, de csak az oldalhálót találta el.

27
    Gocic szerzett labdát, de utána elúszott mellette.

26
    Létay durrant mellé emberelőnyben.

25
    Kimarad a hazai fór, Pásztor Deckerbe dobja a játékszert.

25
    Kotsidis hozza el a labdát a ráúszásnál.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

Egyre inkább úgy tűnik, hogy elfogy támadásban a hazaiak ereje, így nem tudnak közelebb férkőzni esélyesebb vetélytársukhoz. A Szolnoktól klasszis megmozdulásokat is láthattunk. Az utolsó nyolc perc már csak a gólkülönbségről dönt majd.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Pásztor tüzel a kapu fölé.

24
    Marcz Tamás kér időt tizenöt másodperccel a negyed vége előtt.

24
    Vámos pontozódik ki.

24
    Vámos lövése emberelőnyben elszáll a kapu fölött.

23
    Tóth szerez labdát, amiből fordulhatnak a vendégek.

23
    Jansik kezéből fórban kipördül a labda.

22
    Kontra a BVSC ellen.

22
    VARGA DÁNIEL marad üresen a kapu közelében és könyörtelenül vágja a labdát a jobb felsőbe! (8:16)

21
    Ambrus svédcsavarját blokkolják a védők.

21
    MILAN ALEKSIC a bal alsóba lő! (8:15)

21

20
    A túl oldalon Szakonyi is magához ragadja a játékszert.

20
    Decker begyűjti a labdát.

20
    Mitrovic lövése levágódik a felső lécről, a kipattanó pedig a hazaiaké.

19
    Emberfórba kerül a Szolnok, Cseh Sándor előtte időt kér.

19
    KOVÁCS PÉTER használja ki az emberelőnyt és centerből a kapuba talál! (8:14)

18
    A vendégek ellen is fújnak a játékvezetők, így fordulhat a BVSC.

18
    Kontra a hazaiak ellen.

18
    Varga Dénes játssza be a golyóbist centerbe, ahonnan TÓTH MÁRTON juttatja a hálóba! (7.14)

17
    Decker zsebeli be a felé tartó labdát.

17
    VARGA DÉNES szerez szép gólt, Szakonyi felett ejti át a játékszert! (7:13)

17
    Gocic hozza el a labdát.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed.

Bár eleinte tartotta magát a BVSC a második negyed elején is, de az utolsó két percben a Szolnok ötgólosra növelte előnyét, ami valószínűleg már behozhatatlan lesz. Ennek ellenére bátran játszanak a hazaiak, és ha kicsit jobban koncentrálnak a folytatásban, akkor még kozmetikázhatnak az eredményen. Hamarosan folytatjuk!

16
    Vége a második negyednek.

16
    Madaras csodás passzát VARGA DÉNES húzza a bal szélről a kapuba! (7:12)

16
    Kivédekezi a Szolnok az emberhátrányt, Cseh Sándor pedig utána időt kér.

16
    Mezeit szerelik centerben a védők.

15
    MILAN ALEKSIC három lóba után a rövid felsőbe lő a bal oldalról! (7:11)

15
    Török lő a bal kapufa mellé.

14
    Decker hátrányban sarokra üti Török löketét.

14
    VARGA DÉNES a bal alsóba zúdítja a labdát! (7:10)

13
    Aleksic ejtését a bal szélről lehúzza Szakonyi.

13
    Létay cseni el Varga Dénes elől a játékszert.

12
    Varga Dániel szerez labdát hátrányban.

12
    Emberelőnybe kerül a BVSC, de előtte Marcz Tamás időt kér.

12
    Szakonyi védését követően fordulhatnak a hazaiak.

11
    PÁSZTOR MÁTYÁS lövi az ötméterest a bal alsóba! (7:9)

11
    A blokkról levágódó labdát megfogja Szakonyi.

10
    VARGA DÉNES is a jobb alsót választja, most ő varrja be kintről! (6:9)

10
    LÉTAY KRISZTIÁN gyorsan válaszol és a bal kapufa segítségével juttatja a játékszert a hálóba! (6:8)

10
    Szinte ugyanonnan talál be MILAN ALEKSIC ismét a jobb alsóba, ezzel megadva a negyed alaphangját! (5:8)

9
    Lejár a hazaiak támadóideje.

9
    MILAN ALEKSIC könnyedén lő laposan a jobb alsóba középről! (5:7)

9
    Ismét a Szolnok vezetheti az első támadást.

9
    Elkezdődött a második negyed.

Igencsak gólgazdag első nyolc percet láthattunk, ahol ahogy az várható volt, a Szolnok dominál, ennek ellenére a BVSC nem adja könnyen magát. Izgalmas folytatásra számíthatunk!

8
    Vége az első negyednek.

8
    TÖRÖK BÉLA találja meg fórban a rést a bal alsóba! (5:6)

8
    Marcz Tamás is időt kér, előnyben támadhat majd a BVSC.

8
    Emberfórban Madaras játssza át a labdát a jobb szélről a túl oldalra, ahol STEFAN MITROVIC emelkedik ki a vízből és vágja a játékszert a rövidbe! (4:6)

7

7
    LÉTAY KRISZTIÁN kiválóan csavarja el középről Decker feje felett a labdát emberelőnyben! (4:5)

7
    Szabálytalanság középen, fordulhat a BVSC.

6
    AMBRUS FERENC kap labdát a jobb szélről, amit a kapu elől a hálóba juttat! (3:5)

6
    VARGA DÁNIEL nagy erővel lövi ki a bal felsőt! (2:5)

5
    Vámos kinti löketét sarokra tolja Szakonyi.

5
    TATÁR ROLAND a jobb oldalról találja meg a bal alsót! (2:4)

5
    TÓTH MÁRTON már második gólját lövi a jobb szélről! (1:4)

4
    Kovács elől lopják el a labdát a védők.

4
    Szakonyi a bal felsőből kitolja a játékszert, de a kipattanó után VÁMOS MÁRTON hét méterről jobbról a hosszú felsőbe bombáz! (1:3)

3
    Kotsidist szerelik centerben a szolnoki védők.

3
    PÁSZTOR MÁTYÁS volt csapata ellen eredményes, a kapu közepében köt ki a játékszer a lövése után! (1:2)

2
    Varga elől elpöckölik a labdát a védők, TÓTH MÁRTON viszont a kapu juttatja a labdát a jobb szélről! (0:2)

2

2
    VARGA DÉNES a bal felsőbe pattintja a büntetőt! (0:1)

1
    A túl oldalon Decker védi a találkozó első lövését.

1
    Nem jó a bejátszás szolnoki részről.

1
    Vámos Márton volt a gyorsabb a ráúszásnál.

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

A hazaiaknál hiányzik az első számú kapus, Györke Zsolt a csapatból.

A listavezető Szolnok, a BVSC-hez látogat a férfi vízilabda OB I 24. fordulójában. A zuglóiaknak tulajdonképpen szinte tét nélküli a találkozó, hiszen hét pont a lemaradásuk a még felsőházi rájátszást érő pozícióban tanyázó Szeged mögött, amit három forduló alatt igencsak nehezen tudnának ledolgozni. Főleg úgy, hogy a múlt héten otthon kikaptak a Tisza-partiaktól 8:7-re.

Ezen a napon egy másik Tisza mellől jövő együttessel kellene megküzdeniük, ám az éllovas és bivalyerős Szolnok feltehetőleg hozza a papírformát és nyer. A Dózsánál már a szerdai, a csoportelsőség szempontjából kulcsfontosságú Bajnokok Ligája mérkőzésre hangolhat.

Azonban ha túlontúl is elkényelmesednek az olimpiai-, világ és Európa-bajnokokkal teletűzdelt szolnokiak, akkor a BVSC megnehezítheti a dolgukat. Már csak ezért is megéri velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.