DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 6:3 (vége) | Fehérvár AV19 – Debreceni HK 7:1 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Dab.Docler
péntek 27.03.2015, 16:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Borsodi Magyar kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

A 2015-ös jégkorong Magyar kupa négyes döntőjének Székesfehérvár ad otthont, az elődöntőkben Miskolc – Dab.Docler illetve Fehérvár – Debrecen párharcokat rendeznek.
    Az első elődöntő győztesét nehéz lenne megjósolni, a MOL Liga alapszakaszát a Jegesmedvék nyerték egy ponttal megelőzve a dunaújvárosiakat. A bajnokság döntőjébe végül csak a sárga-feketék verekedték be magukat, amit aztán a Borsod megyeiek söpréssel meg is nyertek az Érsekújvár ellen.

A bajnokságban hatszor mérkőztek meg egymással a felek:

Dab.Docler – Miskolci Jegesmedvék 4-1
    Dab.Docler – Miskolci Jegesmedvék 2-1
    Dab.Docler – Miskolci Jegesmedvék 4-3 (büntetők után)

Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler 6-0
    Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler 4-1
    Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler 1-3

Hat összecsapásból tehát négyszer a dunaújvárosiak örülhettek, a bajnokságot viszont a Jegesmedvék nyerték meg! Kiélezett, izgalmas, igazi kupa csata vár ránk!

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Halassy György

Vonalbírók: Soós Dániel, Muzsik Norbert

Kevesebb, mint húsz perc múlva kezdetét veszi a Magyar Kupa Final Four, lássuk, a címvédő, vagy az idei MOL Liga győztes jut-e be elsőként a holnapi döntőbe!

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Láda Balázs, Cohen – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth Adrián, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Nagy Krisztián, Becze, O'Donnell – Láda Péter, Popovics, Roczanov, Ritó, Miskolczi

Vezetőedző: Majoross Gergely

Dab.Docler: Sevela (Hajek) – Pozsgai, Hüffner, Galanisz, Azari, Szappanos – Martine, Erdélyi, Croteau, Somogyi, Pavuk – Nagy Richárd, Mestyán, Eskelinen, Gröschl, Peterdi – Hruby, Kovács Viktor, Szepessy, Magosi, Léránt

Vezetőedző: Robert Spisak

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Halassy György – Soós Dániel, Muzsik Norbert.

A miskolciak fekete szerelésben, míg a dunaújvárosiak fehér mezben és fekete alsóban lépnek ma jégre.

00:01

00:34
    A Miskolc gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Hamar vezetést szereznek a fekete mezesek! Jócskán bekezdenek a Borsod megyeiek, egy lecsorgó korongot LÁDA BALÁZS üt be közelről! 1-0!

Gólpassz: Jesse Ray Dudas és Zachary Cohan.

01:20
    Hamar válaszolhattak volna az újvárosiak, ám Bálizs védeni tud!

02:54
    Bálizs tenyerel rá a pakkra, buli jöhet a miskolci kapu elől.

02:59
    Bálizs véd a mamuttal egy távoli, lapos kísérletet!

03:55
    Hüffner távolról, felhördül a közönség, Bálizs ezt is hárítja!

04:45
    Dansereau játszaná magát ziccerbe, nem jár sikerrel a fekete mezes játékos.

05:28
    GÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a miskolciak! ROCZANOV DEZSŐ lép ki középen ziccerben, Sevela mellett a hálóba üt a fekete mezes játékos!

Gólpassz: Miskolczi Márk és Popovics Patrik.

06:22
    Sevela tenyerel rá nagy nehezen a pakkra, bedobás jön az újvárosi kapu elől.

07:11
    Tilos felszabadítás (Dab.Docler).

07:39
    Erdélyi tüzel félmagasan a kék elől, Bálizs benyeli a pakkot!

08:30
    Galanisz hagyja ott a korongot, Azari egyből lő, Bálizs továbbra is hibátlan.

08:42
    Szappanos (Dab) áll ki kettő percre bottal akasztásért!

09:27
    Becze (Miskolc) is kiáll, ő fogásért, négy a négy ellen a jégen a csapatok!

10:13
    Újabb újvárosi kiállítás: Léránt (Dab) pihen kettő percet, túl sok játékos volt a jégen a fehér mezeseknél!

10:53
    Kiütik a harmadból a pakkot a fehér mezesek.

11:00
    Közben visszajöhet egy újvárosi, négy a négy ellen a jégen a csapatok.

11:11
    Dansereau (Miskolc) pihen kettő percet testre ütésért!

11:33
    Visszatérhet egy miskolci játékos. Négy a négy ellen a csapatok.

12:08
    Sorcsere mindkét oldalon, közben a Dab. kiegészül.

12:31
    Dudas (Miskolc) is leül kettő percre, ő bottal lökésért! Kettős emberelőnyben a Dunaújváros!

13:10
    Szépen jár a korong, de az utolsó passz pontatlan!

13:20
    Visszatérhet egy miskolci játékos.

13:52
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Emberelőnyből szépít a Dunaújváros! HÜFFNER ADRIÁN helyezett lövést ereszt el a kék vonal elől, Bálizs ezt már nem tudja védeni, sokan álltak a miskolci hálóőr előtt! 2-1!

Gólpassz: Galanisz Nikandrosz és Pozsgai Tamás.

15:00
    Mindkét csapat elpuskázik egy-egy nagy lehetőséget!

15:37
    A bedobás a miskolci kapu elől jöhet.

16:15
    O'Donnell négy méterről helyezne a hosszú felsőbe, Sevela lehalássza a lepkéssel a pakkot!

16:25
    A bedobás ismét a miskolci kapu elől jöhet.

16:49
    Roczanov ugrik meg a jobb oldalon, de ne tud középre adni, visszaér egy újvárosi bekk.

17:31
    Hatalmas kavarodás a miskolci kapu előtt, Bálizs verve, a jégen fekve még igyekszik menteni a menthetőt, nincs gól!

19:01
    Megkezdődik az utolsó perc.

19:16
    Metcalfe érkezik oldalról, Sevela benyeli a félmagas lövést!

19:55
    Peterdi játszik Pozsgai elé, aki fonákkal húz kapura, Bálizs hárítani tud.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Alaposan belekezdtek a Jegesmedvék, még öt és fél perc sem telt el a mérkőzésből, már is 2-0 állt az eredményjelző táblán.
    Az újvárosiak nem nagyon találták a játékukat, ám a kiállításdömpingből jól jöttek ki, Hüffner Adrián a 14. perc végén szépíteni tudott.
    Ezt követően mindkét együttes előtt adódtak még gólszerzési lehetőségek, ám a kapusok ezt követően lehúzták a rolót. Innen várjuk a folytatást!

20:01

21:15
    Gőz tüzel messziről, nem lesz belőle nagyobb bonyodalom.

22:18
    Peterdi egy lövőcsel után célba veszi a hosszú alsót, mellé.

23:13
    Eskelinen (Dab) jut a kiállítás sorsára testreütésért!

23:58
    GÓÓÓÓL! Emberelőnyből növeli előnyét a fekete mezes gárda! ZACHARY COHEN nem sokkal ezelőtt még kihagy egy helyzetet, ám most egy kicsorgó lövésnél egészen közelről nem hibázik! 3-1!

Gólpassz:Keegan Dansereau és Becze Tihamér.

24:55
    GÓÓÓL! Hamar válaszolnak a fehér mezesek! Somogyi passza után DAVID CROTEAU szépít! 3-2!

Gólpassz: Somogyi Balázs és Pavuk Attila.

25:59
    Bálizs kap egy hatalmas fejlövést, áll a játék.

26:45
    A semleges harmadból lesz a bedobás.

27:40
    Nyomnak most az újvárosiak, Bálizsnak kétszer is hárítania kell! Hüffner próbálkozása volt a veszélyesebb!

28:35
    A fehér mezesek harmadából jöhet a bedobás.

29:16
    Boyle távoli bombája legalább egy emberen irányt változtat, Sevela így is védeni tud!

30:05
    Gőz fordul le szépen emberéről, majd kissé kiszorított helyzetből próbálkozik, Sevela véd.

31:38
    Gröschl visszatett korongját levadásszák a miskolciak.

31:43
    Tilos felszabadítás (Dab).

32:06
    Megint tilosra ütik a korongot a fehér mezesek.

32:35
    Lesre korcsolyáznak a fehér mezesek.

33:01
    A bedobás az újvárosi kapu elől jöhet.

33:17
    Sevela most a helyén, a miskolciak kétszer is egészen közelről próbálkozhattak!

33:29
    Dudas lő a kékről laposan, elakad a kapusban a pakk.

34:18
    Azari ugrana ki ziccerben, de les miatt sípolnak a játékvezetők.

35:32
    GÓÓÓÓL! Visszaáll a két gólos különbség! CONOR O'DONNELL lép ki ziccerben, szerencsés módon került hozzá a pakk, nem hibázik a miskolci játékos! 4-2!

Gólpassz: Matthew Boyle és Nagy Krisztián.

35:50
    GÓÓÓÓL! Tovább nő a fekete mezesek előnye! Becze passza után MATTHEW BOYLE jár túl Sevela eszén! 5-2!

Gólpassz: Becze Tihamér és Nagy Krisztián.

36:54
    A semleges harmadban lesz a bedobás.

37:49
    Croteau kapja a háta mögé a passzt a miskolci kapu előterében, oda az ígéretes újvárosi akció.

38:33
    Sagert tüzel kapásból, középről a kékről, kapuvas!

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

39:59
    Még egy Croteau lapos lövés, Bálizs magabiztosan véd.

40:00

3-1-re megnyeri a középső harmadot a Miskolci Jegesmedvék együttese, ezzel összesítésben már 5-2 az eredmény Bálizsék javára. Nagy kérdés, az újvárosiakban mennyi erő maradt, egyelőre úgy tűnik, a fekete mezesek a motiváltabbak – a nagy számú Miskolcról ellátogató szurkoló legnagyobb örömére.

40:01

40:20
    Hajek védéssel indul a harmad, ebből is kiderül, cseréltek a kapuban az újvárosiak!

41:18

41:44
    Hajós próbálkozik a harmad közepéről, Hejkről nincs kicsorgó.

42:55
    Pozsgai belőtt korongja nem jó Galanisz számára.

43:25
    Miskolczi lő a harmad közepéről, a lapos lövés elmegy a hosszú sarok mellett.

44:19

44:53
    Dudas helyezett lövését piszkálja ki a rövid aslóból Hajek.

45:25
    Dansereau (Miskolc) pihen kettő percet!

46:01
    Pozsgai bombája zúg el Bálizs kapuja fölött.

46:57
    Kiegészülnek a Jegesmedvék, hiába állt fel előnyben a Dab, nincs további szépítés.

47:32
    Kiviszik a bulit a játékvezetők a miskolci harmadból.

47:52
    Tilos felszabadítás (Miskolc), töredezett a játék az utóbbi időben.

48:17
    Verekedés a miskolci kapu közvetlen előterében.

48:17
    Négy a négy ellen a csapatok a jégen: Tóth Adrián (Miskolc) és Pavuk Attila (Dab) megy a büntető padra!

50:17
    Letelik a kiállítás mindkét oldalon.

50:28
    Tilos felszabadítás (Dab). Közben a sajtóhely alatti "vendég szektorban" elég csúnyán összeszólalkozik két néző – gyanítjuk, nem ugyanannak a csapatnak szurkolnak.

51:27
    Dansareau próbálkozik közelről, fölé.

51:44
    GÓÓÓL! Úgy néz ki, eldől a mérkőzés! Hajek hiába spárgázik, és véd többször a mamuttal, a korong JESSE RAY DUDAS elé pattan, aki éles szögből, de könnyen lő a szinte üresen tátong újvárosi kapuba! 6-2!

Gólpassz: Keegan Dansereau és Hajós Roland.

53:30
    Hajeknek több bravúrt is be kell mutatnia, nincs egy súlycsoportban a két együttes ma!

54:15
    Tilos felszabadítás (Miskolc).

54:28
    Kapu elé betett korong kapáslövésre, Bálizs a fenekére huppanva véd!

54:49
    Dansereau cselezné magát ziccerbe, de az újvárosiak elnyomják.

55:30
    Becze (Miskolc) korcsolyázik lesre.

55:45
    Hajek vés "mellel" egy lövést, a kipattanót Ritó nem tudja beütni.

56:17
    Popovics lő a kör tetejéről elementáris erővel, Hajek véd!

57:15

57:30
    GÓÓÓÓL! Kozmetikázzák az eredményt az acélbikák! HÜFFNER ADRIÁN szánja el magát lövésre a kékről, a korong félmagasan utat talál Bálizs kapujába! 6-3!

Gólpassz: Pavuk Attila.

58:03
    Belül vagyunk a mérkőzés utolsó kettő percén.

58:33

59:20
    Dósa fonákkal szerezne gólt, de a korong nem megy el a kapuig.

59:51
    Croteau korongszerzése után még egy újvárosi lövés belefér.

60:00

A harmadik harmadban nem sikerült feltámadnia az újvárosiak, sőt, 6-2-nél úgy nézett ki, nagy verésbe is beleszaladhat a Dab. Hüffner az 58. percben ugyan még kozmetikázott az eredményen, ám ezzel a címvédő idén még a döntőbe sem kerül be. (18:43:44)

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 1. Láda Balázs (Dudas, Cohen), 6. Roczanov (Miskolczi, Popovics), 24. Cohen (Dansereau, Becze), 36. O'Donnell (Boyle, Nagy Krisztián), 36. Boyle (Becze, Nagy Krisztián), 52. Dudas (Dansereau, Hajós) – 14. Hüffner (Galanisz, Pozsgai), 25. Croteau (Somogyi, Pavuk), 58. Hüffner (Pavuk)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Láda Balázs, Cohen – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth Adrián, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Nagy Krisztián, Becze, O'Donnell – Láda Péter, Popovics, Roczanov, Ritó, Miskolczi

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Halassy György – Soós Dániel, Muzsik Norbert