BFC Siófok – Ajka 3:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Mezőkövesd Zsóry FC 1:1 (vége) | Szeged 2011 – Sopron 0:0 (vége)
Soroksár – Aqvital FC Csákvár 1:4 (vége) | Cegléd – ZTE 0:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Balmazújváros 0:0 (vége)
BFC Siófok
3:0 (2:0)
FC Ajka
szombat 28.03.2015, 15:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Köszöntöm a kedves Szurkolókat!

Bármilyen meglepő is ez a titulus, de ma egy igazi kiesési rangadóval fogjuk többek között szórakoztatni Önöket!

Mind a Siófok, mind az Ajka nagyon szoros csatát vív több csapattal is a bennmaradásért, alábbi tabella részleten mutatjuk is, hogy miért mondjuk ezt:

16. Balmazújváros 13 pont; gólkülönbség: -25

Ezzel már a semleges Olvasók is átérezhetik mekkora súlya van itt egy ilyen mérkőzésnek, hiszen minden egyes pont bennmaradást érhet bizonyos csapatoknak.

Nézzük kicsit a tavaszi formákat, és az illendőség kedvéért kezdjünk a hazai csapattal.

A Siófok jól kezdte a tavaszi szezont, a Februárban lejátszott Szeged elleni meccsel, ahol 2-1-re nyerni tudott Soós Imre együttese, de utána jött is egy kisebb pofon a csapat számára, hiszen kikaptak 1-0-ra a Vasas otthonában. A márciusi hónapot Soroksáron kezdték egy döntetlennel (1-1), amit otthon egy Balmazújváros elleni győzelemmel toldottak meg (1-0), de Cegléden nem kerülhetett fel az i-re a pont, hiszen felpróbáltak egy kisebb méretű zakót (0-3). A hazaiak tehát öt meccsből kettőt nyertek, egyszer játszottak döntetlent és kétszer kikaptak.

A bakonyiak egy gólzáporos döntetlennel nyitották a mérkőzések sorát Sopronban, ahol nyolc gól is esett (4-4) és folytatták is a megkezdett utat, mivel az otthonukba látogató Mezőkövesddel is "leikszeltek" (1-1). A Márciust gyengébben kezdték, hiszen Gyimót ellen idegenben kikaptak 1-0 arányban és ezt követően ugyan így jártak a Vasas (1-2) és a Balmazújváros (0-1) ellen is. A vendégek az eddigi öt tavaszi fordulóban még nem nyertek, ellenben háromszor kikaptak zsinórban utolsó három meccsükön, előtte pedig két döntetlenre futotta.

Ha már így kiveséztük a tavaszi szezont, akkor menjünk vissza kicsit, pontosabban 2014. szeptember 20.-ra, az őszi fordulóban lejátszott meccsükre. Az Ajkán megrendezett meccsen 2-2-es végeredményt tudhattak maguk mögött a gárdák. Azon a meccsen a már nem a Siófokot erősítő Daru Bence szerezte meg a vezetést a jelenlegi hazaiaknak a 14. percben, amire a 40. percben tudott válaszolni Szabó Zsolt, sőt Sowunmi a szünet után megfordította a találkozó állását, de az 54. percig örülhettek csak a jelenlegi vendégek, hiszen Asztalos Dávid a saját kapujába talált, és mivel nem változott már a meccs végéig az eredmény 2-2 lett a vége. Tavaly egyébként minkét meccset az Ajka nyerte, méghozzá nem is kis fölénnyel, hiszen Siófokon 3-0, Ajkán pedig 4-1 volt a végeredmény.

A jelenlegi forma a balatoniakat, míg a közelmúlt inkább a bakonyiakat támogatja.

Tartsanak velünk a Balaton és a Bakony összecsapásán!

Hamarosan kezdődik a mérkőzés kedves szurkolók!

Nem kevesen vállalkoztak arra, hogy ebben a szeles időben is megtekintik a találkozót, és meg kell, hogy mondjam eddig remek a hangulat a Révész Géza utcai stadionban!

1

2
    Ajka kezdi meg a mérkőzést.

3
    Hátul passzolgatnak a vendég védők.

3
    Nagy János hozza el Major mellett gyönyörű csellel a labdát.

4
    Peszmeg tör be a tizenhatoson belülre, elesik a védője mellett... nem ítél tizenegyest a spori!

5
    Lattenstein rúg oda Horváth A. bokájára, szabadrúgást kap a középpályán a Siófok.

6
    Major szökne meg a bal szélen, de Horváth fellöki, jöhet az Ajka.

7
    Besztercei lódulna meg a baloldalon, azonban nagyon hosszan szöktette magát és kifutott a pályáról.

8
    Peszmeg ugratja ki a jobboldalon Nagy Jánost, de Besztercei egy gyönyörű becsúszással szereli a védőt.

9
    Köles rántja le Ivancsicsot a félpályánál, siófoki pontrúgás következik.

10
    Polényi tekeri középre balról a labdát, amit Andorka fejel kapura, de az egyik védő blokkolni tudta, viszont még mindig ott pattog a labda...

11
    ... Papp érkezik a lecsorgóra, de 10 méterről kapu fölé lövi.

12
    Ivancsics löki fel Beszterceit a kapujától 25 méterre, vendég szabadrúgás következik.

13
    Lattenstein emeli be a szabadot a védők mögé, de a kilépő Major elé beáll Mogyorósi és kiengedi a labdát.

14
    Ivancsics tolja ki baloldalra Polényinek a labdát, aki remekül tálal középre... Andorka centikkel fejelte el a kapufa mellett a labdát!

15
    Zámbó ível fel egy labdát a hazai tizenhatoson belülre, de Polényi kifejeli onnan a játékszert.

16
    Besztercei lép oda Nagy Jánosnak, a szabadrúgás mellett a spori elbeszélget vele, hogy ezt most szerette volna utoljára látni.

17
    Papp teszi be területre a labdát Ivancsicsnak, de Jánosa remekül élt együtt a játékkal és kivetődött a játékszerre.

18
    Papp kap labdát a bal szélen, középre is tekeri... Nagy János érkezett rá és a csukafejese alig-alig ment el a jobboldali kapufa mellett!

19
    Hatalmas a feszültség a pályán és azonkívül is. Látszik a csapatokon, hogy mekkora súlya van a meccsnek.

20
    Sowunmi kapott labda hiányában vissza lép és játékot szervez, sőt a támadás végét is ő fejezi be egy lövéssel, igaz ez kicsit gyengére sikerült, mert alig csorgott el a kapuig.

21
    Major harcol ki Mogyorósival szemben szögletet.

22
    Major végzi el a szögletet, de már Gárdossal szemben szabálytalankodtak a bakonyiak, kifelé jár a szabadrúgás.

23
    Peszmeg vállalkozik 21 méterről a gyengébbik lábával... nem is volt ez rossz lövés! Jánosának kellett nyújtózkodnia, de megoldotta a kapus!

24
    Papp Máté küzdött hatalmasat a labdáért a baloldalon, de a rengeteg erőfeszítés ellenére sem tudta megtartani a labdát.

25
    Szögletet harcol ki a Siófok.

26
    Kifejelik a vendégek a szögletet.

27
    Két siófoki csúszik egymásnak Szabó takarásában és a spori befújta hazai szabadrúgásnak. Ehhez hasonló poénos jelenetek is előfordulnak a pályán!

28
    Újabb szöglete harcol ki a siófoki csapat Ivancsics révén.

29
    A szögletet megint csak kivágják, de a kipattanót kegyetlenül rávágja Nagy János... Jánosa hárít óriásit!

30
    Andorka tör be a tizenhatoson belülre, de túlerővel kell szembenéznie, ezért lekészít pattogósan Peszmegnek, aki rászúrja... Jánosa újabb bravúrt mutat be!

31
    Lattenstein kap sárga lapot a kontrázó Peszmegnek való belépőjéért.

32
    Nagy János lép fel ismételten a támadással... hatalmas bombát ereszt meg, amit Jánosa csak öklözni tud! Mit művel ez a játékos, ő a legveszélyesebb a pályán védő létére!

34
    A Siófok gólt szerzett!
    Papp fut el védője mellett a baloldalon és mérnöki precizitással íveli ANDORKA fejére a labdát, aki 7 méterről bólint a hálóba!

35
    Gárdos tör be a tizenhatoson belülre és lekészíti a labdát ANDORKÁNAK, aki kapuba gurítja a labdát! Parádézik a Siófok!

36
    Besztercei tekeri be a bal szélről a labdát, de Mogyorósi egyelőre verhetetlen a levegőben.

37
    Mogyorósi lépett oda csúnyán Szabónak, 26 méterről kap szabadot az Ajka.

38
    Remekül érkezik középre a beadás, amit Csató fejel ki középről. Közben Szabó Zsolt tűnik el mellette, de továbbinti a játékot Pintér Csaba.

39
    Gárdos indul meg a baloldalon, de szerelik és már lesen is volt.

40
    Gárdos marad lenn a földön, reméljük nem komoly a sérülés. Már pályán kívül látják el a szélsőt.

40
    Hátul passzolgat a balatoni védelem.

41
    Nagy János tűnik fel ismét a támadózónában, középre íveli a labdát, azonban Jánosa kiöklözi középről. A találkozó három meccsembere címre játékos közül kettő most összecsapott. A harmadik Andorka Péter.

42
    Horváth Attila cselezget az ajkai szögletzászlónál, de Zámbó odaér és gyönyörűen szereli őt.

43
    Major futja le Csatót a szélen, majd középre tálal Szabónak, aki alig fejel kapu mellé! Centiken múlott, szép akció volt!

44
    Az Ajka kinyílt az utóbbi percekben és tetszetős játékkal rukkol elő.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    Császár kap sárga lapot miután Nagy Jánosnak lépett oda keményebben a kelleténél.

45+1

Az első félidő elég megosztó volt, hiszen az elejét a Siófok uralta, aminek meg is lett az eredménye, hiszen két percen belül két gólt is szerzett Andorka. A második felében már az Ajka támadott többet és irányította a játékot, de nem tudott szépíteni.

A második félidő, ha lehet akkor még keményebb küzdelmet hoz, mint az első. A meccsben benne van a nagy pofon is ajkai részről, de fordítani is képesek lennének a játék alapján.

Maradjanak velünk!

A játékosok érkeznek a pályára, hamarosan kezdődik a második félidő!

46

46
    Beszterci és Lattenstein maradt az öltözőben ajkai részről, helyettük Németh László és Nagy Bálint érkezett.

47
    Szabadrúgást kap az Ajka a baloldalon.

48
    Németh L. lőtte kapura a labdát, de Tajti magabiztosan fogta!

49
    Andorka kapja a büntetőterületen beül a labdát, lekészíti Pappnak, aki kapura küldi, de Jánosa szögletre tolja! Remekel a vendég kapus!

50
    A szögletből lekontrázza ellenfelét az Ajka...

51
    ...Nagy B. küldi kapura a labdát az ötössarkáról, amit Tajti pont Major elé üt, de ő nem tudja lekezelni, így elmúlt a veszély!

52
    Szögletet harcol ki a balatoni csapat.

53
    Nagy nyomás alatt tartja most a hazai csapat az Ajkát.

54
    Soós Imrét figyelmezteti a játékvezető, hogy a következő bekiabálásánál elküldi a kispadtól.

55
    Sowunmi játssza át magát Csatón a kapu előterénél, de Polényi kisegíti csapattársát.

56
    Horváth küld egy remek keresztlabdát Nagy János felé a jobb szélre, aki sarokkal indítja Gárdost, de a beadási kísérletébe Császár lép bele.

57
    Rengeteg az összecsapás a meccsen, de a játékvezető egyelőre engedi a kemény játékot.

58
    Sowunmit szöktetnék egy íveléssel, de nagyon hosszú lett az átadás, ezért Tajtinak nem okozott gondot.

59
    Major teszi középre az üresen álló Szabónak, aki öt méterről Tajtiba lövi a labdát, de még mindig ott pattog... Pál passzol vissza Szabónak, aki ismétel közelebbről, de Tajti hatalmas reflexxel tolja szögletre a labdát! Kész, vége, ő lehúzta a rolót!

60
    A szögletet Tajti húzza le a levegőből.

61
    Gárdos mehet ziccerbe Jánosára, de ő megijedt talán a kapustól, mert középre ívelt, ott viszont csak ajkai volt! Hatalmas helyzet maradt ki!

62
    Papp helyére Illés száll be.

63
    Illés ahogy beállt, már kapja is a labdát... remekül tállal középre, de Gárdos hét méterről kapu fölé vágja a labdát!

64
    Sowunmi íveli középre a labdát, de Peszmeg egyből kivágja középről.

65
    Illés tör be baloldalon a tizenhatoson belülre, középre teszi a labdát, amit ANDORKA vág be közelről! ANDORKA mesterhármast rúgott, de Illés varázslatosan hozta el a labdát!

66
    Nagy Bálint és Pál Dávid játszik össze remekül, de nem tudják beadni a labdát, mert az egyik siófoki védő tisztázott.

67
    Ivancsics kap sárga lapot miután nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

68
    Asztalos emelné be a védők mögé a labdát, de Mogyorósit továbbra sem lehet megverni a levegőben.

69
    Gárdos helyére Nagy T. érkezik.

70
    Sowunmi szervezi most a vendégek játékát remekül.

71
    Ivancsics adja be a jobb szélről Andorkának a labdát, de Asztalos odaér az utolsó utáni pillanatban és elfejeli előle azt.

72
    Horváth Attila lő 27 méterről, de ez a próbálkozás jócskán elkerülte a kaput.

73
    Németh László kapja a labdát a tizenhatosvonalánál, bemutat egy cselt majd alig tekeri el a kapufa mellett a labdát! Szép lövés volt!

74
    Nagy B. rakja be területre Majornak a labdát, de érkezik Mogyorósi és tisztáz előle.

75
    Szögletet harcol ki az Ajka.

76
    A beadást Major lövi el kapásból a tizenhatossarkáról, de elkerüli a kaput a bombája.

77
    Német L. lóg meg a baloldalon, középre is teker, de Mogyorósi kivágja a labdát.

78
    Major kap labdát a kapu előterében, el is sütné, de Mogyorósi vetődik bele a lövésébe.

79
    Major viszi be az ötösön belülre a labdát, középre emel, de Sowunmi lemarad a labdáról!

80
    Sowunmi helyére Bölcsföldi áll be.

81
    Szabó ugrana ki, de nem tudta átvenni a labdát.

82
    Horváth teszi le Andorkának, aki bepörgeti neki a kapu elé, de a Jánosa fölött csak a kapu mellé tudta emelni Horváth a labdát!

83
    Illés cselezget a szögletzászlónál.

84
    Polényi döngölte földbe Bölcsföldit, megkapják a vendégek a szabadrúgást.

85
    Zámbó tekeri középre a lasztit a bal szélről, de az kikanyarodik az alapvonalon túlra, kirúgás következik.

86
    Nagy János tekeri középre a labdát, amivel Illést találja meg, a szélső eltörte viszont a labdát, így nem alakult ki helyzet belőle.

87
    A bakonyiak már az ellenfél térfelén letámadják a Siófokot.

88
    Andorka hagyja el a pályát, helyére Molnár jön.

89
    A hazai ultrák a csapat ügyvezető igazgatóját, Bíró Gábort éltetik.

90
    Molnár ugrik ki és ereszt meg egy löketet, de Jánosa simán fogja a labdát.

90+1
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90+2
    Pál passzol középre, de Major nem tudja belőni a kapuba a labdát egy méterről, mert Tajti rávetődik.

90+3
    Nagy T. lóg meg a védői elől, de ziccerben nem tudja átemelni Jánosát!

90+3

Remek meccs volt ez a mai.

Az első félidő nyílt párharc volt végig. Andorka két gólja után is volt esélye a vendégeknek az egyenlítésre. A második félidőben már megszületett a harmadik gól is, ezután pedig összeomlott az Ajka.

A hangulat fantasztikus volt, a meccsre sem lehet panasz, én pedig köszönöm, hogy velünk tartottak! (16:49:35)