FTC - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 7:14 (vége) | DVSE - Tiszavirág Szeged Diapolo 6:14 (vége)
RACIONET Honvéd - BVSC Wáberer 7:8 (vége)
FTC - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP

7:14

(3:1, 1:2, 1:6, 2:5)

szombat 28.03.2015, 18:00E.ON Férfi OB I

A Ferencváros a jó kezdet után végül sima vereséget szenvedett a Szolnoktól, ennek ellenére különösen nem szomorkodhatnak a zöld-fehérek, ugyanis némi meglepetésre a Honvéd kikapott hazai pályán, így Marnitzék a negyedik helyen zárták az alapszakaszt.
    A hazaiak egyébként kiválóan kezdték a találkozót, 3:0-ás vezetésnél szépített a Szolnok. A második negyedtől aztán beindult a szolnoki gépezet, a fővárosiakat fokozatosan felőrölték. A harmadik felvonást már 6:1-re nyerték a Tisza-partiak, így a vége már különösebb izgalom nélkül telt!
    Köszönöm a figyelmet! (19:24:20)

Vége a mérkőzésnek!

32
    A mérkőzés utolsó támadását a Ferencváros vezette, de a hazaiak már nem tudtak faragni a hátrányból. Néhány másodperce lett volna még a Szolnoknak a támadásra, de különösebben már nem erőltette.

32
    Megúszás után MILAN ALEKSIC növelte a vendégek előnyét. (7:14)

31
    Mezei kapott kiállítást, de a hazaiaknak nem sikerült közelebb férkőzni. Jól védekezett a Szolnok.

31
    Hoppá, micsoda gól! Pontos centerezés után VARGA DÉNES ujjheggyel pöccintette a labdát a kapuba. (7:13)

31
    Aleksic távoli bombáját védte Gárdonyi, de a Szolnok maradhat támadásban.

30
    A Szolnok időt kért!

30
    Marnitz bejátszása rossz, a Szolnok fordulhat támadással.

30
    Ismét centerből szerzett gólt a vendégcsapat, és megint TÓTH MÁRTON volt a biztoskezű végrehajtó. (7:12)

29
    Ezúttal sem sikerült góllal befejezni a támadást a fővárosiaknak, a Szolnok fordulhat.

29
    A Ferencváros támadásban hamar elveszítette a labdát, majd a vendégek lövését védte Gárdonyi.

28
    Sikerült centerbe bejátszani a labdát a vendégeknek, TÓTH MÁRTON miután összeszedte, magabiztosan fejezte be. (7:11)

28
    Megúszás után sikerült szépíteni a hazaiaknak, MARNITZ GERGŐ ziccernem nem hibázott bele.

27
    Katonást szórták ki a játékvezetők, MILAN ALEKSIC balról hamar kihasználta az emberfórt. (6:10)

27
    Avramovic távolról próbálkozott, gyenge volt a kísérlet.

26
    Varga Dániel balról csak a felső kapufát találta el, a hazaiak fordulhatnak támadással.

25
    Aleksic hibája után az FTC dobhatott ötméterest, KOLOZSI MARCEL nem hibázta el. (6:9)

25
    Ráúszásnál a hazaiak hozták el a labdát, a zöld-fehérek faraghatnak a hátrányukból.

Elkezdődött az utolsó negyed!

A harmadik negyedben a Szolnok felőrölte a hazaiakat, Varga Dánielék 6:1-re nyerték meg ezt a játékrészt.

Vége a harmadik negyednek!

24
    A Szolnok megúszott, Kolozsi szabálytalansága után a vendégek ötméterest dobhattak, MILAN ALEKSIC magabiztosan fejezte be. (5:9)

24
    Mitrovic távoli próbálkozását Gárdonyi védte, de a hazaiaknak sem sikerült faragni a hátrányból.

23

23
    A Ferencváros bejátszotta centerbe a labdát, a húzás azonban mellé ment.

23
    VARGA DÁNIEL messziről tüzelt, nem volt ellenszer. A hazaiak kezdenek megtörni. (5:8)

22
    Megúszás után sikerült a Szolnoknak növelnie az előnyt, TÓTH MÁRTON góljával kettővel mennek a vendégek.

21
    Kimaradt most egy-egy támadás, a Szolnok növelheti előnyét.

21
    Csapó kapott kiállítást, a szolnokiak hamar ki is használták az emberfóros lehetőséget, STEFAN MITROVIC góljával ismét a vendégeknél az előny. (5:6)

20
    Jó volt most a hazaiak blokkja, de a vezetést mér nem sikerült megszerezniük, Jansik távolról fölé durrantott.

20
    A hazaiaknak sikerült kihasználni az emberfórt, KOLOZSI MARCELL nézte ki magának a jobb felsőt. (5:5)

19
    Az FTC időt kért!

19
    Mezei kapott kiállítást a vendégeknél, emberelőnyben egyenlíthet a Ferencváros.

19
    Regőst szórták ki a játékvezetők, de ezt az emberhátrányt kivédekezte a fővárosi együttes.

18
    Nem sikerült a zöld-fehérek egyenlítése, kiválóan védekezik a Szolnok.

18
    A hazaiak támadásban lövésig nem jutottak, nem úgy fordulás után a Szolnok, VARGA DÁNIEL köszöntött be. Ezzel már a vendégeknél az előny. (4:5)

17
    A Szolnok ötmétereshez jutott, VARGA DÉNES nem adott esélyt Gárdonyinak. (4:4)

17
    Ráúszásnál a Szolnok hozta el ismét a labdát.

Elkezdődött a harmadik negyed!

A második negyedben már jóval összeszedettebb volt a Szolnok játéka, különösen védekezésben javultak sokat a vendégek. Ezt a játékrészt ugyan megnyerték a Tisza-partiak, de összességében még a fővárosiak vezetnek egy góllal. Gárdonyi kiváló teljesítményt nyújt egyelőre a hazaiak kapujában.

Vége a második negyednek!

16
    Ernyeit kiszórták a játékvezetők, az egyenlítés azonban elmaradt, Mitrovic lövését védte Gárdonyi.

16
    KOLOZSI MARCELL távolról ballal eresztette el, bombája a bal felsőbe csapódott. (4:3)

15
    Gárdonyi ismét védett egy távoli kísérletet, a Ferencváros támadhat a vezetésért.

15
    Támadásban megakadtak a hazaiak, illetve a Szolnok védekezése is feljavult.

15

14
    Mitrovic távolról egy ejtéssel próbálkozott, kísérlete fölé ment.

14
    Minkét oldalon kimaradt egy-egy akció, a Tisza-partiak támadhatnak a vezetésért.

13
    Jól megjáratott akció végén MILAN ALEKSIC távolról ragasztott nagy gólt, ezzel egyenlő az állás. (3:3)

13

12
    Regős kapott kiállítást, emberelőnyben egyenlíthetnek a vendégek.

12
    A zöld-fehérek támadhattak, jó vendégblokk után fordulhat a Szolnok.

11
    Kolozsit szórták ki a játékvezetők, az egyenlítés azonban elmaradt. Előbb Gárdonyi védett a kapuban, majd egy távoli lövés már fölé ment.

11
    A hazaiak elveszítették a labdát, a Szolnok azonnal megindult előre.

10
    Kolozsi próbálkozott távolról, Decker védett, de a Ferencváros maradhatott támadásban.

10
    VARGA DÉNES távolról suhintott kapura, labdája a kapufáról becsorgott. (3:2)

9
    Madaras passzát elcsípték a levegőben a hazaiak, az FTC támadhatott, de a zöld-fehérek nagyon hamar elveszítették a labdát.

9
    Zivko Gocic ráúszásnál elhozta a labdát, a Szolnok támadhat.

Elkezdődött a második negyed!

Az első negyed a hazaiak szája íze szerint alakult, a zöld-fehérek 3:0-val kezdtek, majd Mitrovic révén szépített a Szolnok.

Vége az első negyednek!

8
    Marnitz jobbról a támadóidő legvégén még elengedte, de nem jelentett veszélyt kapura.

8
    Decker védte a távoli lövést, de a zöld-fehérek maradhattak támadásban.

7
    Pajánt szórták ki a játékvezetők, STEFAN MITROVIC balról kihasználta az emberfórt. (3:1)

6
    Gárdonyi védte a távoli lövést, de most az FTC sem tudta növelni előnyét. A Szolnok támadhat.

5
    MARNITZ GERGŐ vállalta el a hazaiak ötméteresét, Deckernek nem volt esélye. (3:0)

4
    Pohl kapott kiállítást, de a Szolnok nem tudott élni a lehetőséggel. Kiválóan védekeznek eddig a fővárosiak.

4

3
    Varga Dánielt szórták ki a játékvezetők, KOLOZSI MARCELL távolról kapufás gólt lőtt. (2:0)

3
    Regős kapott kiállítást a zöld-fehéreknél, az egyenlítés azonban elmaradt, sikerült a hazaiaknak kivédekezni az emberhátrányt.

2
    Jansikot szórták ki a játékvezetők, a VOGEL SIMON révén ki is használták az emberfórt. Centerből szépen húzta be. (1:0)

2
    Mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, a Ferencváros mehet.

1
    A találkozó első ráúszásánál a Szolnok hozta el a labdát, de a Tisza-partiak hamar el is veszítették azt.

Elkezdődött a mérkőzés!

Lassan a végéhez közeledik a férfi vízilabda Ob I, az alapszakasz utolsó előtti fordulójában többek között FTC – Szolnok mérkőzésre kerül sor.

A még nyitott kérdések közül ma eldőlhet, hogy ki zárja első helyen a szakaszt, illetve ki lesz a negyedik. A leginkább izgalmas mérkőzést a Népligetben játsszák, ahol az ötven pontjával negyedik FTC a hetvenpontos és éllovas Szolnokot fogadja. A zöld-fehérek már korábban lejátszották a nagy rivális Honvéddal az utolsó alapszakaszbeli mérkőzésüket, és mivel azt a kispestiek nyerték, így a Ferencvárosnak mindenképpen pontot kell szereznie, hogy megőrizze negyedik pozícióját. Persze, ha a Honvéd nem veszít pontot a BVSC ellenében.

A vendég Szolnok ma matematikailag is bebiztosíthatja első helyét az alapszakaszban, ellenkező esetben az utolsó fordulóban ki-ki mérkőzést játszik az OSC-vel. A Tisza-partiaknál egyelőre minden a várakozások szerint alakul, a héten a Bajnokok Ligájában legyőzte a Jug Dubrovnikot, illetve jó hír a Szolnok szurkolóinak, hogy kulcsjátékosai egy évvel meghosszabbították szerződésüket.

A találkozó kapcsán elmondhatjuk, hogy győzelemre a Szolnoknak van nagyobb esélye, ugyanakkor az FTC-nek mindenképpen pontot kell szereznie a biztos negyedik helyhez, ez pedig megduplázhatja a zöld-fehérek erejét.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.