Ferencváros – MTK-Budapest 42:24 (vége) | Győr – Érd 29:18 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
42:24 (24:11)
MTK-Budapest
szombat 28.03.2015, 15:45 • Audi Aréna, Győr • Magyar kupa

Egyoldalú mérkőzés volt, amely – sajnos ki kell mondani – nem ütötte meg egy Magyar Kupa négyes döntő színvonalát, így különösebben nincs értelme értékelni a teljesítményeket, az MTK nagyon sokat hibázott a mezőnyben és a kapu előtt is, pedig nyolc alkalommal voltak emberelőnyben, ezekkel a sanszokkal sem nagyon tudtak élni, nem lehetett más a vége, mint fölényes ferencvárosi győzelem.

Ezzel az FTC Rail Cargo Hungária az egyik döntős, a másik a hamarosan kezdődő Audit ETO – Érd elődöntő győztese, reméljük ez magasabb színvonalat és izgalmasabb mérkőzést hoz. (17:07:28)

60
    Mérkőzés vége. (42:24)

60
    URFI dobja az utolsó gólt. (42:24)

60
    KOVACSICZ ziccert értékesít ezúttal. (42:23)

60
    KOVÁCS talpról lő a bal alsóba. (41:23)

59
    Négy pontatlan lövés zsinórban egymás után... (41:22)

58
    ÁBRAHÁM is ziccerből talál be, HÁFRA azonnal válaszol a hatosról. (41:22)

57
    TÓTH ejti át ziccerben Blazeket, de érvénytelen a gól. (40:21)

56
    TÓTH gólja a szélről, SZÁDVÁRI válaszol közelről a túloldalon. (40:21)

55
    Varga áll ki az MTK-ból. (38:20)

55
    Kovacsicz hibázik ziccerben, SZUCSÁNSZKI megoldja ugyanazt fél perccel később. (38:20)

54
    Kovács áll ki, a gólnál szabálytalankodott. (37:20)

54
    HÁFRA ziccert értékesít. (37:20)

54
    Varga lő talpról, Tomasevics tolja fölé, a túloldalon Kovacsicz ront ziccerben. (36:20)

53
    CIFRA beállóból eredményes. (36:20)

53
    TOMORI betörés után lő a léc alá. (35:20)

52
    SZÁDVÁRI indításgólja, a szélről talál be. (34:20)

51
    Eladott labda az MTK-nál, Háfra lövését lábbal védi Ignácz-Pethő. (34:19)

50
    HÁFRA nagyon megszórja most az MTK-t. (34:19)

50
    CSUKA beálló pozícióból talál be. (33:19)

49
    Szucsánszki is kiáll, szándákosan ért lábbal a labdához. (33:18)

49
    Kovacsicz hozza ziccerbe HÁFRÁT, aki nem hibázik most sem. (33:18)

48
    HÁFRA újabb találata. (32:18)

47
    HÁFRA értékesít egy ziccert, utána ismét egy eladott labda az MTK-nál, Tomori visszajön közben. (31:18)

46
    PENA átlövését csak beljebb tudja segíteni Ignácz-Pethő, a túloldalon BARNA átlövésből szépít. (30:18)

45
    Tomori bejön, és ki is áll két percre lökésért. (29:17)

45
    TÓTH értékesít egy ziccert. (29:17)

45
    Eladott labda Fradinál, Khouildi lemásolja a túloldalon. (28:17)

44
    Lukács lép a vonalra, támadó fault a túloldalon Wolfnál... az FTC jön. (28:17)

43
    KHOUILDI újabb átlövése a hálóban. (28:17)

43
    Barnát rántotta le ziccerben a harmadik kiállításért. (28:16)

43
    Rossz bejátszás Wolfnak, Lukács a vonalra lép, ismét az MTK jön. (28:16)

42
    Lukács a szélről próbálkozik, lábbal véd Ignácz-Pethő. (28:16)

41
    FEKETE talál be a szélről. (28:16)

41
    Ismét egy eladott labda az MTK-nál, Szucsánszki is kiejti a labdát a túloldalon, (28:15)

40
    MÓD átlövésből eredményes. (28:15)

39
    Háfra áll ki. (27:15)

39
    VARGA közelről talál az FTC hálójába. (27:15)

38
    Eladott labda az MTK-nál, Mód ló fölé túloldalon. (27:14)

38
    CIFRA fordul be beállóból, belövi a ziccert. (27:14)

37
    Lukács hagy ki egy ziccert, elrontott támadás a túloldalon is, kiegészülve támad a Fradi. (26:14)

37
    Eladott labda a Fradinál, pontatlan indítás a túloldalon, majd egy lépéshiba Valovicsnál. (26:14)

36
    Technikai hiba itt is, ott is, nem verdesi az eget a színvonal. (26:14)

35
    VALOVICS használja ki a kettős emberelőnyt egy betörés után. (26:14)

35
    Mészáros is lemegy, Wolffal szabálytalankodott a falban. (26:13)

35
    Cifra ismét kiáll, Csukát ütközte le csúnyán. (26:13)

34
    Khouildi adja el a labdát, MÉSZÁROS beállóból talál be. (26:13)

33
    TÓTH lő a rövid felsőbe a szélről. (25:13)

33
    Pena adja el a labdát, KHOUILDI ismét eredményes, ezúttal egy pattintott átlövésből. (24:13)

32
    Tóth a szélről ejt a kapu fölé, KHOUILDI viszont betalál a túloldalon. (24:12)

31
    Wolf nem találja el a kaput a hetesből. (24:11)

31
    Cifra áll ki, hetest érően szabálytalankodott. (24:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (24:11)

Sok mindent nem lehet mondani erről a félidőről, az FTC tíz perc alatt komoly előnybe került, ezután tetszés szerint cserélve is növelni tudta az előnyét az elején megilletődően kezdő MTK ellen. Szikora remekel a kapuban, de ebben segítségéra vannak az MTK átlövői, akik elvétve (sem) tudtak a kapujába találni, nem kérdés, hogy a mérkőzés el is dőlt az első félidőben.

30
    Befejeződött az első félidő. (24:11)

30
    LUKÁCS látványos gólja a szélről a végére. (24:11)

30
    BARNA test melletti átlövése a Fradi hálójában. (23:11)

29
    Vérten lép a vonalra, ismét az MTK-nál a labda. (23:10)

29
    Csuka szerez labdát, WOLFOT hozza ziccerbe, aki nem hibázik. (23:10)

28
    Wolf lő talpról, védi Szikora, CIFRA beállóból eredményes a túloldalon. (23:9)

27
    Lukács a szélről lő, mellé, de be is lépett, jöhet az MTK. (22:9)

26
    Khouildi áll ki két percre az MTK-ból. (22:9)

26
    BARNA eredményes a szélről. (22:9)

26
    Barna szabálytalankodik Cifrával, hetes jön, HÁFRA bedobja. (22:8)

25
    Háfra lép a vonalra, CSUKA betalál a szélről a túloldalon. (21:8)

24
    VALOVICS talpról talál a jobb sarokba. (21:7)

23
    Elveszik a labdát az MTK-tól, jöhet a Fradi, Háfra átlövését kitolja Ignácz-Pethő, de a túloldalon WOLF ziccerben hibázik. (21:6)

22
    Elrontott támadás az MTK-nál, ezt most SZUCSÁNSZKI bünteti átlövésből. (21:6)

20
    PENA dobja be magabiztosan a büntetőt, (19:6)

20
    Hetest érően szabálytalankodott. (18:6)

20
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rédei-Soós (FTC Rail Cargo Hungaria). (18:6)

19
    PENA pattintott átlövése a jobb sarokban. (18:6)

18
    CSUKA átlövését fogja Szikora, jöhet az FTC. (17:6)

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cifra (FTC Rail Cargo Hungaria). (17:6)

17
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szucsánszki (FTC Rail Cargo Hungaria). (17:6)

17
    HÁFRA talpról lövi ki a jobb felsőt. (17:6)

16
    SZÁDVÁRI ejti át Szikorát a szélről. (16:6)

16
    SZÁDVÁRI góljára TOMORI válaszol a túloldalon. (16:5)

15
    CIFRA is feliratkozik a góllövők közé. (15:4)

15
    Gyenge lövést fog Szikora, PENA átlövése az MTK hálójában, 10 közte. (14:4)

14
    KOVACSICZ újabb góljával már nagyon elhúz a Fradi. (13:4)

13
    SZÁDVÁRI látványos gólja a szélről. (12:4)

12
    Ugyanaz a koreográfia, SZARKA talál az MTK hálójába. (12:3)

12
    Ismét egy védés Szikorától, Kovacsicz most kilövi a hosszú sarkot a szélről. (11:3)

11
    Egy sor pontatlan lövés után SZAMORÁNSKY beállóból betalál. (10:3)

10
    Szikora véd, Kovacsicz indul, de kihagyja a ziccert ismét... (9:3)

9
    Ismét egy elrontott támadás az MTK-tól, PENA betörésből növeli az előnyt. (9:3)

9
    TOMORI leindítás végén talál be. (8:3)

8
    Szikora fogja Wolf ziccerét, Kovacsicz is ront a túloldalon. (7:3)

7
    Támadó fault az MTK-nál, TOMORI büntet egy ziccerből a túloldalon. (7:3)

7
    Szikora foga egy átlövést, Szamoránsky a kapufát találja el ziccerben. (6:3)

6
    PENA értékesíti a Kovács szabálytalansága után járó hetest. (6:3)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovács (MTK-Budapest). (5:3)

5
    KOVÁCS lő nagy gólt. (5:3)

5
    Ábrahám nem tud átvenni egy bejátszást, Kovacsicz ejt fölé a szélről a túloldalon. (5:2)

4
    HORVÁTH válaszol, TOMORI sem marad adós a túloldalon. (5:2)

3
    PENA pókhálózza le a jobb felsőt. (4:1)

3
    ÁBRAHÁM szépít beállóból. (3:1)

3
    Eladott labda az MTK-nál, TOMORI újabb lövése a hálójukbab. (3:0)

2
    SZAMORÁNSKY beállóból talál be. (2:0)

1
    Wolf lövését védi Szikora, támad a Fradi. (1:0)

1
    Tomori átlövése a jobb sarokban. (1:0)

1

A női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjéhez érkeztünk, amelyet első alkalommal rendeznek a győri Audi Arénában.

Idén is erős mezőny jött össze a sorozat döntőjében, hiszen a négy közül három csapat még érdekelt az európai kupasorozatok valamelyikében, kivétel az MTK, kezdjük is velük az ismertetést.

A Magyar Kupában az utóbbi években egy említésre méltó eredményük volt, amikor még BSE néven 2012-ben a negyeddöntőig jutottak, de akkor odahaza kikaptak Siófoktól, így nem kerültek a négyes döntőbe, ahogy tavaly a negyedik fordulóban ismét a balaton-partiak állták az útjukat.

Az idén egy kicsit a szerencsés sorsolásnak is köszönhetik a négy közé jutást, hiszen a Vác elleni idegenbeli bravúr után a Vasast és a Békéscsabát kellett búcsúztatniuk, sikerrel tették.

A bajnokságban nem szerepeltek túlságosan fényesen, a 11. helyen zárták az alapszakaszt, nem lesz könnyű dolguk, ha el akarják kerülni a kiesést. Talán ezért is lépték meg az edzőváltást, ami már ma is kamatozhat, ha nem is úgy, hogy legyőzik az FTC-t.

Ugyanis a fővárosi riválisuk toronymagas esélyese az elődöntőnek, egy szoros eredmény is meglepetés volna, ismerve a két csapat erejét. Az FTC Rail Cargo Hungaria az előző két sorozatban a döntőig jutott, igaz ott mindkétszer kikaptak a Győrtől, hazai szinten talán egyetlen igazi riválisuktól. Ők a Mosonmagyaróvárt majd a Dunaújvárost verték odahaza fölényesen a négy közé jutásért.

A bajnokágban mindkét meccsüket az FTC nyerte nagy gólkülönbséggel, így most is meglepetés volna bármilyen más eredmény.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevics – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth, Szucsánszki, Mészáros, Kovacsicz, Rédei-Soós, Lukács, Tomori, Pena, Mód, Háfra, Szamoránsky

Vezetőedző: Elek Gábor

MTK-Budapest: Ignácz-Pethő, Blazek – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács, Urfi, Khouildi, Wolf, Valovics

Megbízott vezetőedző: Stranigg Ferenc

Játékvezetők: Felhő Ferenc – Öcsi Tamás