Ferencváros – MTK-Budapest 42:24 (vége) | Győr – Érd 29:18 (vége)
Győri Audi ETO KC
29:18 (16:10)
Érd
szombat 28.03.2015, 17:45 • Audi Aréna, Győr • Magyar kupa

Gond nélkül nyert a Győr az elődöntőben, végig vezettek, az Érdnek túl nagy falat volt a hazai csapat, támadásban nem találták az ellenszert ellenük, és a győriek annak ellenére nyertek fölényesen, hogy önmagukhoz képest sokat hibáztak. Tehát a döntőt az ETO vívja holnap a Fradival, a bronzmeccsen az Érd az MTK-val csap össze. (19:16:37)

60
    Kisfaludy áll ki még. (29:18)

58
    Aguilart ütötte meg, jogos az ítélet. (28:18)

57
    Szepesi szabálytalansága után hetes jön, TAKÁCS belövi a jobb alsóba. (28:18)

54
    Szen rántja le Vukcsevicset, kiáll. (28:16)

49
    KOVACSICS értékesti a büntetőt, tíz közte így már. (25:15)

49
    Aguilar szerez labdát, elindul vele, Szekeres rántja le ziccerben, kiállítás és hetes. (24:15)

48
    Grimsbö ismét kivédi Krpez hetesét! (24:15)

48
    Löke kiáll, Szekeressel szabálytalankodott, hetes jön. (24:15)

44
    Kisfaludy áll ki két percre, de eladja a Győr a labdát, az Érd támad emberhátrányban. (21:14)

38
    Szabó Edina időt kér. (20:12)

36
    Knedlikova védekezik belül, hetes jön, Schatzl lövését Grimsbö védi ki! (19:12)

Egészen jó iramú mérkőzést látunk, kicsivel többet ront támadásban az Érd, igaz a győri védekezéssel nem mindig tudnak mit kezdeni, ahogy az ETO támadógépezete sem pörög teljes fordulaton, ezzel együtt a félidei előnyük megérdemelt.

29
    KOVACSICS a jobb alsóba lő a büntetőből. (15:9)

29
    Vukcsevics áll ki, Hornyákkal szabálytalankodott ziccerben, hetes is jön, (14:9)

27
    Ambros Martín is időt kér. (14:8)

23
    Hornyák áll ki, a falban szabálytalankodott egy kipattanónál. (13:6)

12
    Krpez áll ki, a Győr labdaszerzése után szabálytalankodott a felezővonalnál. (5:4)

12
    Korsós büntetője kijön a felső lécről. (5:4)

10
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kisfaludy (Érd). (4:3)

6
    KRPEZ bedobja a hetest. (1:2)

6
    Kováccsal szabálytalankodott, hetes jön. (1:1)

4
    KRPEZ értékesíti a Szen szabálytalanságáért járó hetest. (1:1)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szen (Győri Audi ETO KC). (1:0)

3
    Kovacsics hetesét lábbal védi Gridnyeva, (1:0)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Vukcsevics (Győri Audi ETO KC). (1:0)

1
    KOVACSICS értékesíti a hetest. (1:0)

1
    Müllerrel szabálytalankodott egy hetesért. (0:0)

17:41 A csapatok már javában melegítenek, de a mérkőzés kezdése biztosan csúszik pár percet.

A női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjéhez érkeztünk, amelyet első alkalommal rendeznek a győri Audi Arénában.

Idén is erős mezőny jött össze a sorozat döntőjében, hiszen a négy közül három csapat még érdekelt az európai kupasorozatok valamelyikében, a második elődöntőben szereplő csapatok közül a címvédő Audi ETO a BL negyeddöntőjébe jutott, az Érd pedig az EHF-kupában már a négy között van.

A Győr egészen félelmetes sorozatban van a Magyar Kupát tekintve, 2006 óta mindig ők nyertek, tizenegyedik alkalommal hódíthatják el a nemes trófeát, ráadásul ezt most hazai pályán tehetik meg. Az előző két fordulóban idegenben a Siófokot, odahaza pedig a DVSC-t verték magabiztosan.

Az Érd még nem szerepelt a legjobb négy között ebben a sorozatban, két évvel ezelőtt a negyeddöntőig jutottak, de akkor a Győr állította meg őket egy 27-19-es győzelemmel. Ők az előző két fordulóban idegenben játszottak, egy szoros meccsen verték a Fehérvárt, majd fölényesen az NBII-es Haladást.

A bajnokságban remekül szerepeltek, a negyedik helyen zárták az alapszakaszt, a náluk esélytelenebb csapatokat rendre verték, de ma nagyon nehéz, majdnem lehetetlen dolguk lesz, ha döntőbe szeretnének kerülni, hiszen a Győr odahaza több, mint 10 éve veretlen magyar csapat ellen, óriási bravúr volna az Érdtől, ha ezt a sorozatot meg tudnák szakítani.

Talán éppen azért lehet ebből egy remek mérkőzés, mert a vendégek az esélytelenek nyugalmával léphetnek pályára, érdemes lesz velünk tartani!

Győri Audi ETO KC: Herr, Grimsbö, Csapó – Aguilar, Hornyák, Bódi, Knedlikova, Korsós, Kovacsics, Tamires, Löke, Milanovic Litre, Müller, Planéta, Szen, Szepesi

Vezetőedző. Ambros Martín

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Kovács, Vukcsevics, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Pálos-Bognár, Signate, Kosztyukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Vezetőedző: Szabó Edina

Játékvezetők: Heim Attila – Kiss Olivér

Nézőszám: 1.200