1
23 14 25 15
vasárnap 29.03.2015, 17:00Női röplabda Magyar Bajnokság

0:0
    Vége! Boldog a hazai publikum, míg a TF-es lányok arcain mély szomorúságot látni.
    A negyeddöntő legizgalmasabb párharcát végül az UTE 3:1-re nyerte, így a lilák lesznek ott az elődöntőben.
    Ami a mai találkozót illeti, ezt 3:1 szettarányban hozta a hazai csapat, de azért meg kellett izzadnia ezért a győzelemért.
    A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, egészen a második technikai szünetig őrizték két-három pontos előnyüket. Ezt követően azonban nagyon küzdve a TF előbb kiegyenlített, majd a vezetést is átvette. Azonban döntő pillanatban hibáztak a vendégek, így az első szett végül az újpestieké lett 25:23 arányban.
    A második játszmában egészen 11:11-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Majd az UTE a második technikai szünetben már 16:12-re vezetett. Onnan nem is volt megállás, a végjátékban a hazaiak megállíthatatlanok voltak.
    A harmadik játszmát a hazaiak kezdték sokkal jobban, ennek ellenére az első technikai szünetben már a TF-nél volt a vezetés. A folytatásban a vendégek növelték előnyüket, azonban a hajrában már ismét egyenlő volt az állás. A végét most mentálisan a TF bírta jobban, végül két ponttal megnyerték a játszmát, így kezdődhetett a negyedik felvonás.
    A negyedik szettet a TF kezdte jobban, azonban az első technikai szünetben már 8:4-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Innen az UTE a vezetést már nem adta ki a kezéből, a végjátékban pedig már eksztázisban játszottak a lilák, igazából már nem volt kérdés a hazaiak győzelme.
    Ez jó mulatság volt, két kiváló együttes nagy küzdelmét láthatták a nézők.
    Köszönöm a figyelmet! (18:51:41)