Real Madrid – Granada 9:1 (vége) | Valencia – Villarreal 0:0 (vége) | Getafe CF – La Coruňa 2:1 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Barcelona 0:1 (vége)
Valencia CF
0:0 (0:0)
Villarreal CF
vasárnap 05.04.2015, 17:00 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

A Primera Division 29. fordulójának rangadóján a Valencia fogadja a Villarreal együttesét.

A Valencia a negyedik a tabellán hatvan ponttal. Egy esetleges győzelemmel feljönnének ismét a harmadik helyre, és egy pontra megközelítenék a Real Madridot. Odahaza remek a teljesítmény, tizennégy meccsből tizenkét siker, egy x, és egy vereség a mérleg. A második legkevesebb gólt kapták stadionjukban, gólarányuk 31:8. Legutóbb a Barca nyert itt 1:0-ra, ez tavaly novemberben volt, azóta egy döntetlen, és győzelmek sorozata a mérleg. Idén otthon minden meccsüket megnyerték!

A Villarreal az Európa Ligát érő hatodik helyen tartózkodik. Idegenben annyira nem megy a csapatnak, tizennégy meccsből csupán négy győzelem, hét x, és három vereség a mérleg. Idegenbeli gólarányuk 17:14. Idegenben legutóbbi tíz tétmeccsükből kettőt nyertek csak, négy döntetlen, és négy vereség mellett.

A két csapat őszi meccsén a Valencia nyert 3:1-re, a tavalyi szezonban a Valencia otthonában a hazaiak nyertek 2:1-re, ők az esélyesebbek, de a Villarreal képes lehet meglepni őket, még ha nincsenek is bombaformában jelenleg.

Minden fontos eseményről beszámolunk, tartsanak velünk!

1

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

3
    Barragan labdája nem talált társat, sikerült megállitani a támadást a védőknek.

5
    Gomes lövése nem volt rossz, de célt tévesztett 1-2 méterrel. Kirúgással jöhet a Villarreal.

6
    Remek a hangulat az Estadio Mestellaban, reméljük sok gól lesz.

6
    A beadást Piatti blokkolta, vendég szöglet.

7
    J. dos Santos beadását kifejelték, újabb sarokrúgás.

7
    J. dos Santos rövid sarok irányába tartó labdáját kivágták, az akciónak vége.

10
    Tapogatóznak a csapatok, kiegyenlitett a játék egyenlőre.

11
    Parejo szabálytalankodott, Villarreal szabad jöhet harmincötre a kaputól.

11
    J. dos Santos labdája mély lett, Alvesnek ez csemege.

12
    Otamendi követett el veszélyes játékot a középpályán, jöhetnek a vendégek.

12
    A bal szélről érkező beadás Viettonak lett szánva, de nem tudta tovább pörgetni Otamendi mellett. Jobban játszik most a sárga mezben játszó vendég alakulat.

14
    Otamendi ismét szabálytalan Viettoval szemben, a következőnél jönni fog a sárga lap feltehetőleg.

14
    Vietto lesen tartózkodott.

15
    Campbell kapott egyet, kisebb ápolásra szorult, de már jól van.

17
    Alcacer lesen ezúttal.

18
    Percek óta nem tudott támadást szőni a Valencia, nagyon nehéz dolguk lesz, ha otthon akarják tartani a három pontot.

19
    Campbellt vitték le a földre ezúttal, szabadrúgás a Valencia térfelén, közel az alapvonalhoz. Beadás jöhet.

20
    J. dos Santos kapu elé csavart labdája veszélyesen jött befelé, érintés nélkül tartott kapura, Alves az utolsó pillanatban reagált, de még épp idejében.

20
    Mario késett egy ütemet, sárga lap a jutalma.

22
    A félidő derekánál járunk, igazi gólhelyzet még nem volt, viszont remek a meccs, már csak a találatok váratnak magukra.

22
    Szabadot kapott a Valencia, Piatti a labda mögött.

22
    Piatti a legközelebb álló védőbe rúgta a labdát, a kontrát sikerült megakadályozni, ismét szövögeti támadását a Valencia.

23
    Áttevődik a játék a vendégek térfelére ezekben a pillanatokban.

23
    Gomes tizenhat méteres lövését blokkolták, majd a lecsorgót is kapura tűzték, ez azonban nem volt pontos. Asenjo jöhet kirúgással.

24
    A bal oldalról jövő beadás éppen hogy magas lett Alcacer számára, a veszély elhárult Asenjo kapujáról.

26
    Moreno verte meg a védőjét, majd tizennyolcról tüzelt, a lövésbe nem volt kellő erő, Alves könnyedén védett.

27
    A lágy, kapu elé tett beadásra Mustafi érkezett, fejese viszont elkerülte a kaput méterekkel.

28
    Vietto védők mögé tett labdája Moreno számára hosszú lett, Alves kaparintja meg a játékszert.

30
    Negyed óra a félidőből, továbbra is benne van a gól a meccsben, ez a 0:0 nem az unalmas fajta.

30
    Parejo követett el támadó szabálytalanságot.

31
    Vietto kapott sárga lapot szinészkedés miatt.

33
    Bailly szabálytalan a pálya középső harmadában, most sok a játékmegszakitás.

34
    4:3 a lövések száma, a kaput eltaláló 0:1, nem túl acélos eddig.

35
    Parejo tette be a rövid sarok felé, de ellenfélhez ment az átadás.

35
    Vietto húzta be két ember között, majd mikor lőtt volna, elcsenték a lábáról a játékszert.

37
    Percek óta darálják egymást a csapatok, egyenlőre nem sikerül feltörni a másik védelmét.

38
    Parejo kapott sárga lapot Campbell buktatásáért, szabadrúgás harmincöt méterre a kaputól, beadás fog következni.

39
    J. dos Santos középre tett labdáját kivágták, majd Paco harcolt ki egy bedobást a hazaiaknak.

40
    Vietto pöccintette rá Gaya-ra a labdát, kiharcolva ezzel egy szögletet a Villarrealnak.

41
    J. dos Santos rövid sarok felé tartó labdája nem okozott gondot a védelemnek.

43
    A félidő hajrájában járunk, egyenlőre a védelmek a helyükön.

44
    A félidő hajrájában lelassult a meccs, az iram visszaesett, mintha már a szünetet várnák a csapatok. Egyre kezdeményezőbb viszont a Valencia, a vendégek most átadják a területet.

45

A valenciai klasszikuson nincs gól az első félidőben. Egyetlen vendég kapuratartó lövés volt, de az sem okozott veszélyt. Komoly helyzet nem adódott az első félidőben, sok a játékmegszakitás, és a szabálytalanság ezáltal. Reméljük a második félidő izgalmasabb focit rejteget magában, és meghozza a hőn áhitott gólokat. Tartsanak velünk továbbra is.

46

46
    Feghouli bal szélről érkező beadását Asenjo tette magáévá.

47
    Csere nem történt a szünetben.

48
    Villarreal szabadrúgás az ellenfél térfelének a közepéről.

48
    A beadást felfejelték, majd Musacchio követett el támadó szabálytalanságot.

49
    Ezúttal Piatti kapott szabadrúgást, melyet gyorsan elvégeztek, az ezt követő beadást viszont eltakaritották a sárga mezes védők.

50
    Fuego kezezése miatt a vendégek kapják a labdát.

51
    Piatti harcolt ki bedobást közel az alapvonalhoz.

52
    Barragan kapu elé tett labdája tökéletes lett az ellenfél kapusának, Asenjonak.

53
    Remekül készitették le Paconak a labdát lövésre, viszont a valenciai játékos fölé tüzelt, kirúgás.

54
    Vendég bedobás a középpályán, továbbra sincs nagy iram. A Valencia valamelyest veszélyesebb a második félidőben, de nincs átütő erő.

55
    Mustafi lesen tartózkodott ezúttal.

56
    Valencia szöglet következhet.

57
    Piatti kapu elé tett labdáját kifejelték, maradt a labda a hazaiaknál.

58
    Gomes tette volna be a védők mögé, de ez is pontatlan lett. Nem szép most a meccs, kevés a komoly lehetőség, mondhatni nem is volt még.

59
    Pina adott remek labdát Viettonak, aki elől az utolsó pillanatban kanalazták ki szögletre a védők.

60
    Trigueros beadását Otamendi fejelte ki, jöhet még egy pontrúgás.

60
    Trigueros ezúttal a kis szöglet mellett döntött, de ebből nem sikerült helyzetet kialakitani.

61
    G. dos Santos érkezik Moreno helyére.

61
    Újabb szöglethez jutottak a vendégek, a beadásra J. dos Santos érkezett, akinek a fejese nem okozott gondot, középre tartott.

62
    A szögletnél valamivel jobb helyről jöhet a Valencia szabadrúgása ezúttal.

63
    Piatti középre tett labdája lecsorgott, majd kiollózta a védő.

64
    Campbell helyére Rukavina érkezett.

65
    Feghoulit Rodrigo váltja a meccs utolsó negyedére.

67
    A második félidő derekánál járunk, a gól továbbra is várat magára, nem akar megszületni.

67
    G. dos Santos kezezése sárga lapot ért.

67
    Gaya helyére Orban érkezett.

68
    52:48 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 5:4, a kaput eltaláló 0:1, nem lövik szét egyik kaput sem, az már biztos.

69
    A Valencia a bajnoki cimre tört úgy tudni, ehhez mindenképp kellene ez a meccs is. Már pedig most inkább a pontosztozkodás néz ki jelenleg.

69
    Rodrigo labda helyett ellenfele lábát söpörte el, szabadrúgás.

70
    Vietto emelte be a tizenhatos előterébe a játékszert, de Mustafi hatástalanitja az átadást.

70
    A meccs legnagyobb lehetőség maradt ki! A hazaiak hagyták ki a kihagyhatatlant. Paco Alcacer került tiszta lövőhelyzetbe, Asenjo óriásit védett, a kipattanót sem sikerült begyötörni. Nagy nehézségek árán felszabadult a Villarreal kapuja!

72
    Húsz perc a mérkőzésből nagyjából.

73
    J. dos Santos helyére Felipe érkezett.

74
    Trigueros lövését blokkolták, majd a középre tett labdát magabiztosan húzza le Alves.

75
    Paco távoli lövése jócskán mellé szállt.

76
    Szabadrúgást kapott a Valencia az ellenfél térfelének a közepén.

76
    Piatti beadása nem jó, G. dos Santos vezetett kontrát a bal szélen, de sikerült szerelni még idejében.

77
    Az utóbbi percekben feljebb kapcsolt a Valencia, rendre ők veszélyeztetnek.

77
    Paco Alcacer lesen tartózkodott.

77
    Paco helyére Negredo érkezett, a cserék elfogytak.

80
    Tiz perc maradt a rendes játékidőből. Sok idő ez még, hogy dűlőre jussanak a csapatok.

81
    Gomes bal szélről jövő beadása Piatti mögé érkezett, a támadásnak vége.

82
    Ezúttal a vendégek vezettek támadást, de G. dos Santos beadása lecsúszott, és Alvesnek ez csemege lett.

82
    Asenjo passzolta Negredonak a labdát, aki átvette, majd tizenhat méterről ollózott. Csodálatos mozdulat volt, de nem volt igazán erős, de azért Asenjonak védenie kellett!

83
    Ismét Negredo helyzetben. de Musacchio remekül lépett be a támadó elé, kiváló védőmunka!

84
    Musacchio ápolásra szorul, a térdét fájlalja.

85
    Folytatódhat a mérkőzés, fogy az ideje a hazaiaknak, akik győzelemre törnek. A vendégeknek láthatóan jó a döntetlen is.

85
    Negredo követett el támadó szabálytalanságot, Baillyt buktatta.

86
    Hazai bedobás a középpályán.

87
    Szabadrúgást kapott a Valencia, tizenhét méterre, majdnem szembe a kapuval! Gólszerzési lehetőség.

87
    Bailly kapott sárgát buktatás miatt.

88
    Parejo tekerése centikkel suhant el a jobb felső sarok mellett! Meccslabda maradt ki.

88
    Orban kapott szabadrúgást a középpályán.

89
    Jött a beadás a hosszú sarok felé, ahol Negredo tartózkodott, de Asenjo együtt élt a játékkal, és leszedte a támadó fejéről a labdát.

89
    Otamendi késett egy ütemet, ez is lap. Szabadrúgás a Valencia térfelének közepéről, beadásra számithatunk.

90
    Trigueros középre tett labdája nem volt jó, taccsra rúgta a védő, amit nem siet el a Villarreal.

90+1
    Öt perc a ráadás.

90+2
    Villarreal bedobás a középpályán, öli az időt a vendég alakulat.

90+2
    Rodrigo kapott szabadrúgást a középpályán.

90+2
    Felipe szabálytalan, sárga lap.

90+3
    Rodrigo iramodott meg a jobb szélen, majd beadással próbálkozott, egy szögletet sikerült kiharcolnia. A közönség majd felrobban.

90+4
    Asenjo bokszolta ki a labdát, határozott volt a hálóőr.

90+4
    Otamendi tálalt Rodrigo elé, aki fejjel próbálkozott, de pechére fölé szállt a játékszer, és Asenjo is rajta volt. Nyom nyom a Valencia, de lehet, hogy ez már késő.

90+5
    Kevesebb, mint egy perc van, még támadhat egyszer a Valencia.

90+5
    Bailly maradt a földön, ezzel is nyert fél percet a Villarreal.

90+6
    Orban nagy bedobását Asenjo gyűjtötte be.

90+6

Az első félidőben jobban játszott a Villarreal, de nem sikerült gólt szerezniük, a szünetre 0:0-val mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőben inkább a Valencia akarata érvényesült, rendre dolgozták ki a helyzeteket, a meccs vége felé sorra jöttek a lehetőségek, de mindegyiket kihagyták. Negredonak sem sikerült betalálnia, pedig volt neki is lehetősége. Igazságos döntetlen született, noha a hazaiak a végén közelebb voltak a gólhoz, kiegyenlitett játék zajlott a pályán.

A végeredmény Valencia – Villarreal 0:0, köszönjük figyelmüket, viszontlátásra! (18:52:13)

Gólok:

Lapok:   38. Parejo (VAL), 89. Otamendi (VAL) – 20. Mario (VLR), 31. Vietto (VLR), 67. Santos (VLR), 87. Bailly (VLR), 90+2. Felipe (VLR)

Valencia CF: Alves – Gaya ( 67' Orban ) , Otamendi, Mustafi, Barragan – Gomes, Fuego, Parejo – Piatti, Paco ( 77' Negredo ) , Feghouli ( 65' Rodrigo )
    Cserék: Yoel – Cancelo, Tropi, De Paul, Negredo, Orban, Rodrigo

Edző: S. Espirito

Villarreal CF: Asenjo – Gaspar, Musacchio, Bailly, Costa – J. dos Santos ( 73' Felipe ) , Pina, Trigueros, Campbell ( 64' Rukavina ) – Moreno ( 61' G. dos Santos ) , Vietto
    Cserék: Juan – Dorado, G, dos Santos, Felipe, Jokic, Marcos, Rukavina

Edző: G. Marcelino

Játékvezetők: Mario Melero