Észak-Korea
1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Magyarország
hétfő 06.04.2015, 07:00 • Shouti, Peking • Női Div. I/B VB

Az első két harmadban szerzett három gólunknak köszönhetően eldöntötte lényegében a találkozót a magyar válogatott. Már 0:4 is állt az eredményjelzőn, amikor Észak-Korea szépíteni tudott. Nem sokkal később kettős emberelőnybe kerültünk, amit Ungár révén sikerült is kihasználnunk, végképp eldöntve a találkozó sorsát.

A védekezésünk az egész mérkőzés alatt rendben volt, 2, 3, illetve 4 kísérlete volt Észak Koreának, tehát 10 alatt maradt a lövések száma. A magyarok összesen 36 lövést eresztettek meg, ebből született az öt gól. A mai győzelmünk nem forgott veszélyben, remekül kezdi tehát a Divízió I/B világbajnokságot női jégkorong válogatottunk.

Észak-Korea – Magyarország: 1-5!
    ---- (09:02:01)

60:00

56:48
    Két perces kiállítás Dabasi Rékának gáncsolás miatt.

52:20
    Ezzel még egy szimpla előnyünk megmarad több, mint másfél percen át.

52:19
    Magyarország gólt szerzett!!
    UNGÁR REBEKA góljával valóban sikerül eldönteni nagyon gyorsan ebben a kettős előnyben a találkozót, 1-5!
    Gólpassz: Németh Bernadett.

52:02
    Időt is kér Magyarország, végleg eldönthető a mérkőzés, ha értékesítjük kettős előnyünket.

52:02
    Újabb koreai kiállítás, Han Song Hui magas bot miatt száll ki két percre. Kettős emberelőnyben játszhatunk 1,5 percen át!

51:37
    Időt kér az Észak-koreai együttes.

51:37
    Kim Hyang Mi áll ki két percre gáncsolás miatt.

47:51
    Észak-Korea gólt szerzett!
    Szépít Észak-Korea, a gólszerző RYU HYON MI, 1-4!
    Gólpassz: Kim Suk Yong, Han Song Hui.

45:10
    Kapust cserél Észak-Korea, Ri Hye Yong lejön, a helyén So Jong Sim folytatja.

45:10
    KISS-SIMON FRANCISKA dönti el végleg az ütközetet, az ő góljával már 0-4!
    Gólpassz: Dabasi Réka.

43:56
    Ismét koreai kiállítás, megint túl sokan voltak a jégen, ma már másodszor követik el ezt a hibát. Kim Hyang Mi üli le a két perces büntetést.

40:10
    A második harmadban is folytatódott a magyar fölény, ami a lövéseket illeti, 11x próbálkoztak a magyarok, 3x a koreaiak.

40:01

Sikerült három gólosra növelnünk az előnyt a harmad hajrájában, ez remek alap. Az átnyúló kiállítást ki kell védekezni a harmadik játékrész elején és akkor már nem lehet gond. A győzelem küszöbén áll Magyarország.

Észak-Korea – Magyarország: 0-3, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:39
    Megúszták a koreaiak, de most mi kerülünk hátrányba. Jókai-Szilágyi Kinga feltartás miatt kénytelen leülni két percre a büntetőpadra.

Gólok és gólpasszok: 48. Ryu (Kim Suk Yong, Han) – 14. Odnoga (Pintér Lili), 20. Dabasi, 36. Pintér Lili (Pintér Hanna), 46. Kiss-Simon (Dabasi), 53. Ungár (Németh)

Észak-Korea: Ri Hye Yong (So) – Kim Un Ae, Kim Kum Bok, Ryu, O, Kim Suk Yong – Han, Won, Jin, Kim Hyang Mi, Ro – Hwang Chung Sim, Hwang Chung Gum – Kum Un Hyang – Ri Hyon I, Choe Jong Hui – Ri Un Hyang, Choe Un Gyong
    Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Molnár, Kiss-Simon, Jókai-Szilágyi K., Kiss A., Jókai-Szilágyi Zs. – Medgyes, Odnoga, Trencsényi, Ungár, Dabasi – Németh B., Tóth E., Horváth, Pintér H., Pintér L. – Csiszér, Somogyi, Rónai, Brgles, Gottlibet

Játékvezetők: Henna Aberg (FIN) – Michaela Frattarelli (USA), Tomomi Kaneko (JPN)