Queens Park Rangers – Chelsea F.C. 0:1 (vége) | Manchester United – Manchester City 4:2 (vége)
Manchester United
4:2 (2:1)
Manchester City
vasárnap 12.04.2015, 17:00 • Old Trafford, Manchester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

A Premier League 32. fordulójának rangadóján a Manchester United fogadja a Manchester City együttesét.

A vörös ördögök egy ponttal előzik meg jelenlegi ellenfelüket, a harmadik helyen tartózkodnak a bajnoki tabellán. Otthon remekelnek, hiszen tizenhat meccsükből tizenhármat megnyertek, egy döntetlen, és két vereség mellett. Odahaza a gólarányuk 36:11, a második legtöbb gólt ők szerezték. Legutóbbi öt bajnokijukat egyaránt megnyerték, legutóbb az Aston Villat verték 3:1-re, előtte pedig Liverpoolból hozták el a három pontot.

A Manchester City a negyedik a tabellán. Idegenben tizenhat meccsből nyolcat nyertek, négy döntetlen, és négy vereség mellett. Négy vereségükből három a legutóbb született, nincsenek valami jó formában tehát.A Liverpool, a Burnley, és a Crystal Palace is otthon tartotta ellenük a három pontot.

A két csapat őszi meccsén a City nyert, a tavaly szezonban is oda-vissza a City nyert, legutóbbi három Old Traffordon játszott meccsüket a csapatoknak a vendégek nyerték. Viszont idén nagyon jó otthon a United, a City pedig szenved idegenben, tehát most visszavághatnak Rooneyék. Tartsanak velünk!

1

1
    Piros-fehérben a hazaiak, kékben a vendégek.

2
    Clichy szabálytalankodott a középpályán.

6
    Agüero lövését de Gea bravúrral tolta szögletre!

7
    Navas sarokrúgását sikerült kivágniuk a védőknek.

8
    A City gólt szerzett!

AGÜERO találatával vezetést szereztek a vendégek. Tisztán érkezett, majd pontos passzt kapott, és a hálóba pofozta a labdát. 0:1. Megadta az alaphangot a derbinek.
    AGÜERO - 0:1

10
    Jobban kezdtek a vendégek, rendre ők veszélyeztetnek, a labdabirtoklás aránya pedig 39:61.

12
    Herrera szabálytalankodott Fernandinhoval szemben.

12
    A középre tett labdát Rooney fejelte ki, aki eléggé eltűnt eddig.

13
    Youngot buktatta Clichy, United szabadrúgás jöhet, a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

14
    Mata beadása pontatlan lett.

14
    A Manchester gólt szerzett!

Hamar jött az egyenlités. A bal szélről érkező beadás lecsorgott, majd ASHLEY YOUNG jókor volt jó helyen, és közvetlen közelről a léc alá lőtt. 1:1, pazar a meccs eddig.
    YOUNG - 1:1

15
    United bedobás jöhet a pálya középső szekciójából.

16
    Az első negyed óra elrepült, gyors gólváltást követően döntetlenre állunk.

18
    Agüero követett el támadó szabálytalanságot.

19
    A lövések száma 2:4 jelenleg.

20
    Blind vezette ki az alapvonalon a labdát közel a City alapvonalához, vendég bedobás jöhet.

21
    A bal szélről jövő beadás Agüero fele érkezett, de védőjével a nyakán nem tudta kapura lőni a játékszert.

22
    Percek óta nem volt helyzet, a mezőnyben folyik a játék. De benne van a gól a meccsben bőven, reméljük látunk még sokat.

23
    A labdabirtoklás 42:58-ra módosult.

23
    Silva lépett ki remek ütemben, de a hazai kapus együtt élt a játékkal, és taccsra mentett.

23
    A City végezheti el a harmadik sarokrúgását ezúttal.

23
    Navas kapáslövésre tette Agüero számára, de közvetlen közelről blokkolták.

24
    Navas lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

24
    Milner kapott sárga lapot Clattenburg játékvezetőtől.

25
    Young szabadrúgása ellenfélhez szállt, nem okozott veszélyt.

26
    Az utóbbi percekben a vörös ördögök diktálják a meccs iramát.

27

MAROUANE FELLAINI parádés labdát kapott Youngtól, a hosszú saroknál érkezett a belga játékos, majd közelről a kapuba bólintott. Hart csak beleérni tudott, védeni nem. 2:1, forditott a United!
    FELLAINI - 2:1

29
    Young iramodott meg ismét a bal szélen, ez a beadás nem sikerült olyan jóra, mint az imént.

30
    Eddig harminc perc, három gól, reménykedjünk a hasonló termésben továbbra is.

31
    Pontatlanul játszik a City, a gól óta nem sok babér termett számukra.

31
    Young ismét megiramodott, de Kompany ezúttal szabályosan szerelte.

32
    Milner harcolt ki sarokrúgást ezúttal.

33
    Navas beadásra Demichelis érkezett, fejese gyengére sikerült, kicsorgott a bal sarok mellett.

34
    Parádés labdát kapott Agüero, de Gea együtt élt a játékkal és óriásit mentett tizennyolc méterre a kapujától!

34
    Silva késett egy ütemet, sárga lap a jutalma.

36
    Fellaini került gólhelyzetben de a partjelző lest intett.

37
    Fellaini ismét lesen, a szabadrúgást Hart már el is végezte.

38
    Az első tiz perc a Cityé volt, azóta árnyékuk önmaguknak, a vörös ördögök ezt meg is büntették két góllal.

39
    Milner húsz méteres tekerése a nézőket veszélyeztette csak.

40
    Öt perc ebből a remek félidőből.

42
    53:47 a labdabirtoklás aránya, 3:7 a lövések száma. Megtévesztő ez az adat, mert a City hét lövéséből kettő volt veszélyes, a United pedig három lövése mellett több helyzetet dolgozott ki, csak nem sikerült lövéssel befejezni az akciót.

43
    Agüero iramodott meg a jobb szélen, Valencia pazar védő munkát végzett, és a labda és a támadó közé állt, kirúgás!

44
    Kisebb kakaskodás a pályán, de a spori rendet tesz.

44
    Kompany kaszálta telibe Blind lábát, örülhet, hogy csak sárga.

45
    Ezúttal Clichy szabálytalankodott a középpályán.

45+1
    Két perc a ráadás.

45+2
    Körbeadogatja ellenfelét a United, Valencia beadás is jól jött be, de sikerült kivágniuk a vendégeknek.

45+3

Az első félidő elejét megnyomta nagyon a City, sikerült is fölényüket gólra váltani, majd feltámadtak a vörös ördögök, és hamar egyenlitettek, majd a 27.percben Fellaini fejesével már a vezetés is összejött. Ezt követően a hazaiak álltak közelebb az újabb gólhoz, de nem jött össze a harmadik, a City pedig nem tudott egyenliteni. Reméljük hasonlóan remek iram lesz, és még sok-sok gól. Tartsanak velünk Kedves Nézőink!

46

46
    Mangala érkezett Kompany helyére.

46
    A vörös ördögök kezdték a második félidőt.

47
    Lássuk sikerül-e pontot mentenie a vendégeknek, vagy a United behúzza ezt a meccset?! Egy győzelemmel négy pontra lépnének Pellegrini csapatától el.

47
    Veszélyes volt a vendégek akciója, a beadást azonban sikerült hatástalanitania a hazai védőknek.

48
    Fernandinho kapott szabadrúgás a középpályán.

49
    Rooney kapott pontos passzt, de Toure szerelte.

49
    Navas követett el támadó szabálytalanságot.

50
    Őrzi előnyét a United továbbra is, a 27. perc óta változatlan az állás.

52
    Navas akasztotta össze Mata lábait, jó helyről jöhet a szabadrúgás a távolság huszonöt méter, jobb lábasnak ez remek szög.

53
    Rooney lövését Hart bravúrral tolja ki a jobb felsőből, majd a középre tett labdára is hazai játékos érkezett, Hart óriásit védett ismét.

55
    Érik a United harmadik gólja, támadásban a hazaiak.

56
    Valencia szerelése ismét tökéletes volt, a vendégek jöhetnek bedobással.

57
    Sok most a játékmegszakitás, ezúttal Fernandinho került a földre a kezdőkörben.

58
    Toure tizenhat méteres lövését Smalling blokkolta.

59
    Mata beadásra tisztán érkezett Young, fejese viszont gyengére sikerült, Hart védeni tudott. Nagy helyzet maradt ki!

60
    Fél óra a mérkőzésből.

60
    Navas jobb szélről jövő beadását Smalling mentette szögletre.

61
    Navas beadását könnyedén kifejelték.

62
    Milner ápolása miatt áll a játék. Jones belépője volt igen kemény.

63
    Milner helyére Nasri érkezett.

64
    Silva beadását Demichelis fejelte le, majd kivágták a hazaiak a labdát. Éledezik most ismét a City, még semmi nincs lefutva.

65
    Az átadás Young felé szállt, aki nem tudta bent tartani az alapvonalon. Kirúgással jöhet Hart.

66
    A félidő derekánál járunk, negyven perce ennyi az állás, kisebb helyzetek adódtak a City előtt, de a United állt közelebb a gólhoz, Hart bravúrja tartotta meccsben a vendégeket.

67

Rooney parádés labdát adott JUAN MATA számára, aki ziccerbe vihette rá Hartra, higgadt maradt, majd Hart lába között a kapuba lőtte a labdát. 3:1-re vezetnek a hazaiak. A visszajátszások szerint les volt, de a játékvezető megadta. Szabálytalan, de érvényes gól. Eldőlni látszik a meccs.
    MATA - 3:1

69
    Young iramodott meg a bal szélen, majd kivágta az egyik védő a labdát. Az első hazai szöglet jöhet.

70
    Mata sarokrúgását kibólintották a tizenhatoson kivülre, Rooneyhoz nem jutott el.

71
    Húsz perc a meccsből, egyenlőre semmi nem veszélyezteti a hazaiak győzelmét.

73
    United szabadrúgás a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

73

Young középre tett labdájára CHRIS SMALLING érkezett, lerázta védőjét, majd fejjel a jobb sarokba bólintott. Kezd kiütés szagú lenni a mérkőzés, 4:1 immáron a hazaiaknak.
    SMALLING - 4:1

74
    Navas helyére Lampard érkezett.

75
    A meccs embere már most kijelenthető, hogy Young. Két gólpassz, egy gól.

76
    Jones helyére Rojo érkezett.

77
    A hazai közönség énekel, meg van erre minden okuk, hiszen négyet vágtak a városi riválisnak.

79
    hamarosan a meccs hajrája jön, csak a pontos végeredmény lehet a kérdés.

80
    A második félidőben 6:1 a lövések száma, a City nem talált kaput sem, nagyon gyengén játszanak a 10.perc óta.

81
    Demichelis szabálytalankodott a középpályán.

81
    Mata helyére érkezik Di Maria.

82
    Agüero kapott pontos passzt, húsz méterről eleresztett kapáslövése mellé szállt jócskán.

83
    Di Maria passzolhatott volna, de inkább lőtt, ezt viszont blokkolták.

83
    Valencia lesen tartózkodott.

83
    Falcao váltja Fellainit, a cserék elfogytak.

84
    Di Maria lépett volna ki, de az utolsó pillanatban szerelték a tizenhatos előterében.

85
    Öt perc a rendes játékidőből, labdázgatnak a hazaiak.

87
    United bedobás jöhet.

88
    Carrick ballag le a pályáról, csere már nincs, meghúzódott a játékos. Tiz emberrel fejezi be a United.

89

KUN AGÜERO érkezett a bal oldali beadásra, majd lövésébe csak beleérni tudott de Gea, de a jobb kapufáról becsorgott a játékszer. 4:2.
    AGÜERO - 4:2

90
    Falcao centerezése pontatlan lett, lekapcsolták.

90
    Három perc a ráadás.

90+1
    Di Maria bombája Hart kezei között végezte.

90+3
    Nincs túl sok esemény, a szépités még összejött, de nem szakad bele a hajrába a City, feladták 4:1-nél.

90+3

Az első félidő elején bekezdett a City, gólt is elértek, de hat percre rá jött a válasz, majd a 27. percben már a vörös ördögök vezettek. Nem ültek rá az eredményre, a második félidőt is végig támadták, a City csak assisztált. A 67.percben Mata, majd a 73. percben Smalling is betalált, innen már csak a szépités jött össze Agüeronak a hajrában. Igy is magabiztos, 4:2-es United győzelemmel ért véget a meccs, a két csapat között négy pontra nőtt a különbség. Köszönjük figyelmüket! (18:51:57)

Gólok: 14. Young, 27. Fellaini, 67. Mata, 73. Smalling – 8. Agüero, 89. Agüero

Lapok:   24. Milner (MAC), 34. Silva (MAC), 44. Kompany (MAC)

Manchester United: de Gea – Blind, Jones ( 76' Rojo ) , Smalling, Valencia – Carrick – Young, Fellaini ( 83' Falcao ) , Herrera, Mata ( 81' Di Maria ) – Rooney
    Cserék: Valdes – Di Maria, Falcao, Januzaj, McNair, Rafael, Rojo

Edző: L. van Gaal

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany ( 46' Mangala ) , Demichelis, Clichy – Navas ( 74' Lampard ) , Toure, Fernandinho, Milner – Silva – Agüero ( 63' Nasri )
    Cserék: Caballero – Dzeko, Fernando, Kolarov, Lampard, Mangala, Nasri

Edző: M. Pellegrini