PSG HB – Veszprém 24:24 (vége) | PICK – THW 31:29 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
31:29 (17:15)
THW Kiel
vasárnap 12.04.2015, 19:15 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • EHF Bajnokok Ligája

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:51:36)

Szinte végig vezetett a meccsen a szegedi gárda, egyedül a második félidő közepe táján tudta egy rövid időre magához ragadni az előnyt az előzetesen esélyesebbnek tartott német sztárcsapat. A Pick a végére összeszedte minden energiatartalékát, s reálisan nézve a legtöbbet hozta ki ebből a meccsből. Teljesen jogosan zúg hát a csarnokban a "Szép volt fiúk!", megérdemelten nyert ma a MOL-Pick Szeged.

Vastaps a szegedi csarnokban, hiszen e szezon utolsó hazai BL-mérkőzésén a Pick újabb nagy skalpot gyűjtött be, kétgólos előnnyel utazhat Kielbe, a negyeddöntő visszavágójára.

60
    Mérkőzés vége. (31:29)

60
    Jicha indul meg középen, de lövését Wyszomirski a bal sarok mellé tolja! (31:29)

60
    BOMBAC talál be cseles mozdulattal középről! (31:29)

60
    Hazai időkérés. (30:29)

60
    Ancsin sáncolt átlövése után a hazaiké marad a labda. (30:29)

59
    Duvnjak lövését bravúrral védi Wyszomirski! (30:29)

58
    Bombac lépéshibája után a németeké a labda. (30:29)

58
    JICHA tör be nagy csellel középen, s a jobb sarokba lő. (30:29)

57
    Duvnjak sáncolt átlövése után a leindításból KÄLLMAN talál be ziccerben Ancsin labdája után. (30:28)

57
    Bombac labdáját a bal kettőben betörő ROBLEDO lövi a hosszú sarokba. (29:28)

56
    Weinhold közbelövése jobb kettőből, Wyszomirski bravúrral véd, a hazaiaké a labda! (28:28)

56
    Vendég időkérés. (28:28)

56
    Ancsin közbelövését védi a kapus, de a hazaiaké marad a labda, s a jobb kettőben betörő ANCSIN immár betalál. (28:28)

55
    Wyszomirski is védeni tudja Weinhold lövését a túloldalon. (27:28)

54
    Ancsin átlövését kiüti Sonne-Hansen. (27:28)

54
    Hazai időkérés. (27:28)

54
    SPRENGER talál be ziccerben beállóból, miután Bombac lövését hárította Sonne-Hansen. (27:28)

53
    PALMARSSON közbelövése középről a jobb alsó sarokban landol. (27:27)

53
    Bombac kapott közben nagyot, őt is ápolni kell. (27:26)

53
    Robledo bal kettőből, alulról suhint a kapu fölé. (27:26)

52
    Weinhold ellépte, a hazaiaké a labda! (27:26)

52
    Robledo passzát BOMBAC alulról lövi a kapu közepébe. (27:26)

51
    Ancsin maradt a földön az akció végén, ápolásra szorul. (26:26)

51
    Jicha labdáját LUNDSTRÖM lövi a bal szélről a rövid sarokba. (26:26)

50
    A jobb kettőben betörő Balogh ziccerben a bal felső sarok fölé pörget. (26:25)

50
    WEINHOLD lő gyors gólt középről válaszként. (26:25)

49
    Újabb kínai! Bombac feltett labdáját KÄLLMAN húzza be. (26:24)

49
    Jicha lövését Wyszomirski üti a bal sarok mellé! (25:24)

48
    Ilyés lövését védte Sonne-Hansen, a vendégeké a labda. (25:24)

48
    Balogh lövését védte Sonne-Hansen, de a túloldalon Ekberg ziccerben a jobb kapufa külső élét találja telibe. (25:24)

47
    Jicha passzát LUNDSTRÖM lövi be ziccerben a bal szélről. (25:24)

46
    Balogh passzát PRODANOVIC a jobb szélről most a hosszú felső sarokba bombázza. (25:23)

46
    WEINHOLD lő középről a jobb sarokba. (24:23)

45
    Balogh labdáját PRODANOVIC vágja a jobb szélről a rövid sarokba. (24:22)

44
    Bombac rontott kísérlete után Wyszomirski védi bravúrral Toft Hansen ziccerét. (23:22)

43
    Szépen kijátszott akció végén EKBERG talál be a jobb szélről. (23:22)

43
    Balogh bejátszása nem jó beállóba Zubai felé, a németek jöhetnek, Källmant ki is küldik két percre védekezésben. (23:21)

42
    JICHA nagy csellel tör be középen, s a jobb sarokba lő. (23:21)

42
    Palmarsson lövése Blazevic sáncáról pattan a bal sarok mellé. (23:20)

41
    A gyors szegedi támadás végén a jobbról betörő BALOGH talál ziccerben a kapu közepébe. (23:20)

41
    Duvnjak lövését ismét védte Wyszomirski. (22:20)

41
    Duvnjak megpattanó átlövését Wyszomirski, a leindítás után Källman ziccerét pedig Sonne-Hansen védte. (22:20)

40
    Parrondo büntetőjét azonban kivédte a most beállt Ege! (22:20)

40
    Belülvédekezés Prodanoviccsal szemben, hazai hetes jöhet. (22:20)

39
    Toft Hansent küldik ki két percre, Baloghgal szemben szabálytalankodott. (22:20)

39
    A jobb kettőben betörő WEINHOLD lövi be Duvnjak remek labdáját. (22:20)

38
    Bombac eladott labdája után a középen betörő Canellas harcol ki szabaddobást. (22:19)

37
    WEINHOLD jobb kettőből lő a hosszú alsó sarokba. (22:19)

37
    BOMBAC lő közbe középről, labdája a jobb alsó sarokba suhan. (22:18)

36
    WIENCEK lövi be beállóból Jicha nagy bejátszását. (21:18)

35
    ZUBAI kap nagy labdát beállóban, s nem is hagyja ki a ziccert. (21:17)

35
    Duvnjak sáncolt átlövés után Ekberg közbelövését védi Wyszomirski. (20:17)

34
    BOMBAC nagy csellel tört be középen, s szépen lőtt a Kiel hálójába. (20:17)

34
    Weinhold lövését Wyszomirski paskolja a kapu fölé. (19:17)

33
    Hazai labdaszerzés után Prodanovic ziccerét védte a kapus, de Jicha kap egy kétperces kiállítást. (19:17)

33
    Balogh bejátszását KÄLLMAN lövi beállóból a kapu közepébe. (19:17)

32
    WEINHOLD robog keresztbe középen, majd visszahúzza a bal sarokba. (18:17)

32
    Ilyés átlövését védte Sonne-Hansen, a vendégeké a labda. (18:16)

31
    Gyors német támadás végén JICHA eredményes beállóból. (18:16)

31
    BALOGH be is talál gyorsan jobb kettőből. (18:15)

31
    Jicha ziccerét Wyszomirski védte, a hazaiaké a labda. (17:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:15)

A Kiel kezdi majd a második játékrészt.

Végig vezetett a Pick az első félidőben, amiben bíztak ugyan a meccs előtt a hazaiak, de reálisan kevesen gondolták volna. Álomszerűen indult a meccs a hazaiak szempontjából, szűk húsz perc után állandósulni látszott a négy-ötgólos szegedi előny. A 20. perc környékén aztán jött egy Pick-hullámvölgy, a németek feljöttek két, majd a 26. percre egy gólra is, ennek ellenére a szünetre a hazaiak térhettek még mindig előnnyel. Hatalmas csata várható a folytatásban is, maradjanak velünk!

30
    Befejeződött az első félidő. (17:15)

30
    Vujin közbelövése kivágódik a kapufáról az utolsó pillanatban. (17:15)

30
    Vranjes lép vonalra beállóban Bombac bejátszása után, a vendégeké a labda. (17:15)

29
    Palmarsson nagy bejátszását LUNDSTRÖM most beállóból váltja gólra. (17:15)

29
    Kínai! Bombac feladott labdáját BALOGH húzza a hálóba. (17:14)

28
    A középen betörő Bombaccal szemben szabálytalan Ekberg mehet ki két percre. (16:14)

28
    PALMARSSON kissé jobbról lő irgalmatlan nagy átlövésgólt a kapu közepén a léc alá. (16:14)

27
    ILYÉS balátlövőből lő nagy gólt félmagasan a bal sarokba. (16:13)

27
    Parrondo szerez labdát Vujinnal szemben, a hazaiak támadhatnak! (15:13)

26
    A túloldalon a jobb kettőben betörő BALOGH eredményes. (15:13)

26
    TOFT HANSEN lövi a léc alá beállóból Palmarsson labdáját. (14:13)

26
    Vujin sáncolt átlövése után sarokdobás a németek javára. (14:12)

25
    Lépéshibát fújnak az elcsúszó Bombacnál, a németeké a labda. (14:12)

24
    VUJIN jobb kettőben bekanyarodva lő nagy gólt a bal alsó sarokba. (14:12)

24
    BOMBAC nagy csellel tört be középen, s a jobb alsó sarokba lőtt. (14:11)

23
    Parrondo a jobb szélről betörve harcol ki szabaddobást. (13:11)

23
    Canellas ziccerét azonban bravúrral védi Sierra! (13:11)

22
    Ilyés eladott labdája után a németek támadhatnak. (13:11)

22
    PALMARSSON bal kettőben betörve pattintja a léc alá Vujin labdáját. (13:11)

21
    ILYÉS balról bekanyarodva lő hatalmas gólt a léc alá. (13:10)

21
    Vadkertit még ki is küldték a bírók két percre. (12:10)

21
    Bombac rossz bejátszása beállóba Vranjes felé, a leindítás végén WIENCEK lő középről a bal felső sarokba. (12:10)

20
    Hazai időkérés. (12:9)

20
    Bombac eladott labdája után gyors német támadás végén LUNDSTRÖM lőtt a bal szélről a hosszú felső sarokba. (12:9)

19
    VUJIN alulról lő nagy gólt a kapu közepébe. (12:8)

19
    Belemenés Bombacnál, a túloldalon Duvnjak harcol ki szabaddobást bal kettőben. (12:7)

19
    Vujin átlövését védte Sierra, a hazaiaké a labda. (12:7)

18
    BALOGH tört be remekül középen, s a jobb alsó sarokba lőtt. (12:7)

17
    Robledo rossz bejátszása beállóba, de a leindítás közben lépéshiba Duvnjaknál, a szegedieké a labda. (11:7)

16
    DUVNJAK jobbátlövőből lő a rövid alsó sarokba. (11:7)

16
    Jicha bejátszása rossz beállóba, Bombac leindításából KÄLLMAN lő ziccergólt. (11:6)

16
    Blazevic kap sárga lapot a falban védekezve. (10:6)

15
    Jicha lövését védte Sierra, de a vendégeké marad a labda. (10:6)

15
    ROBLEDO tört be remekül bal kettőben, s a hosszú sarokba lőtt. (10:6)

15
    A jobb kettőben betörő Ancsin kap szabaddobást. (9:6)

14
    Duvnjak bejátszását VUJIN váltja gólra középen betörve. (9:6)

14
    Ancsin eladott labdája után a németek támadhatnak. (9:5)

13
    Toft Hansen lő csúnyán fölé beállóból Duvnjak bejátszása után. (9:5)

13
    PARRONDO a jobb sarokba lövi a büntetőt. (9:5)

12
    Robledo passza után Prodanovic harcol ki hetest a jobb szélen. (8:5)

11
    JICHA balátlövőből lő hatalmas gólt a hosszú felső sarokba. (8:5)

11
    Ancsin kap sárga lapot Duvnjakkal szemben. (8:4)

11
    Bombac passzából ANCSIN talál a kapu közepébe alulról. (8:4)

10
    Vujin rossz bejátszása és Prodanovic elrontott ziccere után Vujin passzát EKBERG lövi be a jobb szélről. (7:4)

9
    Vendég időkérés. (7:3)

9
    Vujin átlövését védte Sierra, a leindításból PRODANOVIC lőtt újabb ziccergólt. (7:3)

9
    Källman nagy bejátszását ZUBAI lövi be beállóból. (6:3)

8
    A gyors német támadás végén DUVNJAK eredményes balátlövőből. (5:3)

8
    Bombac passzából ROBLEDO talál a hálóba. (5:2)

8
    Újabb hazai szabaddobás, most Zubai harcolta ki. (4:2)

7
    Robledo középen betörve harcol ki szabaddobást. (4:2)

7
    Dahmke ziccerét a bal szélről Sierra lábbal védi! (4:2)

6
    Sierra védése után a leindítás végén PRODANOVIC talál be ziccerben. (4:2)

6
    A bal kettőben betörő BOMBAC talál a hálóba. (3:2)

5
    VUJIN bal kettőből lő a hosszú alsó sarokba. (2:2)

5
    PARRONDO a léc alá vágja a büntetőt. (2:1)

4
    Bombac bejátszása után Zubai harcol ki hetest. (1:1)

4
    CANELLAS a jobb sarokba lövi a büntetőt. (1:1)

3
    Duvnjak bal kettőben betörve kap hetest. (1:0)

2
    Zubai is sárga lapot kap. (1:0)

2
    ROBLEDO balátlövőből lő hatalmas gólt a léc alá. (1:0)

2
    Ancsin lövése a sáncról pattan a bal sarok mellé. (0:0)

1
    Toft Hansen kapott sárga lapot a falban védekezve. (0:0)

1

A Pick kezdi a meccset.

A szegediek tiszta kék szerelésben lépnek majd pályára, míg a Kiel tiszta fehérben.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

Március hónap legjobb szegedi kézilabdázóját, Dean Bombacot köszöntik a meccs előtt ünnepélyes keretek között.

Szűk két héttel a vakbélműtétje után bekerült a Pick keretébe a svéd balszélső, Jonas Källman, ami hatalmas meglepetésnek, s nem csekély rizikónak látszik: nagy kérdés, mennyit bír majd az operáción átesett játékos.

Előbb a Kiel, majd immár a Szeged is megérkezett a pályára, kezdetét vette a bemelegítés, már most totális hangzavarban.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 31 Stojanov, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

THW Kiel: 12 Ege, 16 Sonne-Hansen – 4 Duvnjak, 5 Lundström, 7 Toft Hansen, 11 Sprenger, 13 Weinhold, 17 Wiencek, 18 Ekberg, 19 Lauge, 21 Canellas, 23 Dahmke, 24 Palmarsson, 39 Jicha, 41 Vujin. Edző: Alfred Gislason

Játékvezetők: Andrei Gousko, Siarhei Repkin (BLR).

Hatalmas meccsre készül Szeged, hiszen vasárnap kora este a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a világ egyik legjobb csapatának tartott német THW Kiel látogat a MOL-Pick Szeged otthonába. A párharc esélyesének a germánok számítanak, azonban így volt ez pár hete a Löwen elleni nyolcaddöntő esetében is, mégis akkor kettős győzelemmel lépett tovább a szegedi csapat.

A német rekordbajnok, háromszoros BL-győztes Kiel ellen a hazaiaknál a régóta sérült Mindegía és a nemrég vakbéllel műtött Källman kivételével mindenki egészséges és hadra fogható, míg a vendégeknél a súlyos sérülést szenvedett Klein nem játszhat majd.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 31 Stojanov, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Andrei Gousko, Siarhei Repkin (BLR)