Szolnoki Olaj KK – Soproni Sördögök 67:58 (vége) | Pécsi VSK-PANNONPOWER – Alba Fehérvár 91:86 (vége) | Kaposvári KK – Atomerőmű SE 97:92 (vége)
EGIS Körmend – Falco KC Szombathely 101:90 (vége)
Kaposvári KK
97:92 (20:24, 45:51, 69:72)
Atomerőmű SE
szerda 15.04.2015, 18:00 • Kaposvári Városi Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

40:00
    Mérkőzés vége. (97:92) (19:43:49)

39:20
    Spica két büntetőt értékesít, Szabó hármasa lejön! (95:90)

38:49
    Spica kihagyja a büntetőt. (93:90)

38:49
    Kabaréba illő jelenet a vendégeknél, Spica pedig faulttal együtt tette fel a labdát, 2+1! (93:90)

38:30
    Kovács Ákos eladja a labdát, majd Raivio is. (91:90)

38:00
    Frazier is egy nagy hármassal válaszol, időkérés – teljesen kontroll nélküli a mérkőzés. (91:90)

37:44
    Spica ront, Eilingsfeld üres triplája a helyén. (88:90)

36:43
    Raivio ugrik bele egy nagy triplába. (86:87)

36:13
    Evans újabb gyilkos hármast süllyeszt el. (83:87)

36:01
    Hendlein Roland marad a pályán. (83:84)

36:01
    Hendlein Roland megsérül, Fekete Ádám időt kér. (83:84)

35:42
    Evans nehéz közelije is tökéletes. (83:84)

35:18
    Frazier is két büntetővel válaszol. (83:82)

34:57
    Kovács Ákos 2+1-es játékával ismét fordít az ASE. (81:82)

34:10
    Benke egy borzalmas hármas után két pontot szerez Frazier leosztásából. (81:79)

33:01
    Evans hármasa kimarad, Frazier viszont berámol még egyet. (79:77)

32:20
    Spica nagy kettesére Dugat válaszol hasonlóval. (76:77)

31:39
    Evans azonnal válaszol egy triplával. (74:75)

31:22
    Hendlein két büntetőivel vezet a Kaposvár. (74:72)

30:43
    Frazier ugrik bele egy triplába. (72:72)

30:01
    Elkezdődött a negyedik negyed. (69:72)

30:00
    Befejeződött a harmadik negyed. (69:72)

29:58
    Szabó Zsolt okosan harcolt ki faultot, hárompontos vendégvezetésről indul a záró etap. (69:72)

29:37
    Frazier lop labdát, Hendlein zsákol, egy pont a különbség. (69:70)

29:03
    Dugat akrobatikus mozdulattal teszi fel a ziccert. (67:70)

28:47
    Raivio középtávolia pontos. (67:68)

28:21
    Újra megjött a hazai közönség hangja, sokat ront mindkét csapat, élesedik a mérkőzés. (65:68)

28:13
    Hendlein lép be az alapvonalon, kettes. (65:68)

27:34
    Háromszor kezdhetett támadást az ASE, Evans kosara dudaszóra hullik be. (63:68)

26:25
    Raivio újabb két büntetőt értékesít. (61:66)

25:39
    Raivio két büntetőjével kapaszkodik a Kaposvár. (59:66)

25:13
    Dugat triplával válaszol, elképesztő triplafesztivált tart az ASE. (57:66)

24:53
    Hendlein húzza be Spica passzát. (57:63)

24:00
    Spica egy-egyezik, kettest dob. (55:63)

23:38
    Szabó marad üresen, könnyű ziccer. (53:63)

23:03
    Spica tempója a helyén. (53:61)

22:42
    Frazier kettesére Szabó dob egy gyönyörű triplát. (51:61)

22:16
    Evans újabb nagy hármast emel be. (49:58)

22:00
    Fodor fejezi be kosárral a leindítást. (49:55)

21:36
    Spica két büntetőt hint be. (47:55)

20:39
    Két nagyon könnyű kosárral nyit az ASe, ismét közte tíz. (45:55)

20:01
    Elkezdődött a harmadik negyed. (45:51)

20:00
    Vége a második negyednek. (45:51)

19:59
    Jancsikin elhagyja a labdát, Evans zsákol, paksi ponttal zárul a félidő. (45:51)

19:51
    Szabó Zsolt tört be és faulttal együtt rántotta be a labdát, négypontos ASE-vezetésről jöhet az utolsó hazai támadás a nagyszünet előtt. (45:49)

19:30
    Jancsikin újabb hármast süllyeszt el, visszakapaszkodott a Kaposvár. (45:46)

18:56
    A paksi rohanást egy Jancsikin-tripla szakítja meg. (42:46)

17:36
    Újabb zsákolás vendégoldalon. (37:44)

17:04
    Kovács Ákos triplája is jó, parádézik az ASE. (37:42)

16:42
    Frazier emel be egy középtávolit. (37:39)

15:48
    Fodor kihagyott dobása után ismét Dugat nyargal végig, üres kettes, kaposvári időkérés. (35:37)

15:28
    Dugat pumpál, majd átdobja Fraziert, tripla. (35:35)

14:32
    Jó a +1 is. (35:32)

14:32
    A labda a Kaposváré, Jancsikin betörése végén faulttal együtt is bedobja a kosarat. (34:32)

14:22
    Tóth Ádám csapott oda Spicának, sportszerűtlen hibát ért. Spica bedobta a büntetőket. (32:32)

14:07
    Eilingsfeld János maradt üresen, triplával bünteti a hazai védekezést. (30:32)

13:11
    Raivio szedi össze a szemetet, bravúrpont. (30:29)

12:26
    Jancsikin is labdát szerez, ez is kosár. (28:29)

11:49
    Baki azonnal válaszol egy triplával. (26:29)

11:37
    Frazier tempója behullik, egál! (26:26)

11:11
    Hendlein lop labdát és viszi végig. (24:26)

10:48
    Spica találja meg Hendleint a gyűrű alatt, ziccer. (22:26)

10:25
    Baki fejezi be kosárral a leindítást. (20:26)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (20:24)

10:00
    Befejeződött az első negyed. (20:24)

09:59
    Kovács Ákos verte meg nagyon emberét és feltette a ziccert – 20-24-gyel ér véget az első negyed. (20:24)

09:46
    Jancsikin kosara dudaszóra hullik a gyűrűbe. (20:22)

08:55
    Jancsikin is ront egy büntetőt, a Paks különösen hadilábon áll ezzel. (18:22)

07:41
    Eilingsfeld értékesít egy büntetőt. (17:22)

06:50
    Hendlein találja meg Spicát a gyűrű alatt. (17:21)

06:28
    Szabó Zsolt veri meg Hendleint pozícióban. (15:21)

06:03
    Két blokk után két gyors kosarat szerzett a Kaposvár, időt kér Dzunics Braniszlav. (15:19)

05:17
    MIndkettő jó, tízen belül a KKK. (11:19)

05:15
    Spica első dobása a helyén, majd Fodor harcolt ki faultot a leindítás végén. (9:19)

04:50
    Szabó Zsolt üres triplája is a helyén, Frazier már három eladott labdánál jár. (7:19)

04:00
    Körtélyesi teszi fel egy ütközés közben, kosár jó, fault nincs. (7:16)

03:11
    Evans könnyű kosara ismét. (7:14)

02:51
    Körtélyesi triplája is jó, Hendlein válaszol Fodor nagy labdájából. (7:12)

02:15
    Hendlein támadópattanója a helyén, majd Raivio üres triplája is beesik. (4:9)

01:45
    Evans futtából beemel egy triplát. (0:9)

01:17
    Szabó üres tempója is a helyén, bejezd a Paks. (0:6)

00:49
    Dugat középtávolija szottyan. (0:4)

00:41
    Spica és Szabó Zsolt váltanak faultot. (0:2)

00:10
    Dugat tör be nagyon könnyedé és ziccert dob – így indul a mérkőzés. (0:2)

00:01

Felsorakoznak a csapatok, pillanatokon belül indul a mérkőzés!

Köszöntöm Önöket a Kaposvári Városi Sportcsarnokból! A csapatok nyújtanak, a nagy óra szerint bő negyedóra van a feldobásig. Tartsanak velünk!

Kiemelten fontos találkozó lesz ez a felsőházi középszakasz szempontjából. A Kaposvár hazai pályán a Kecskemétet, a Sopront és legutóbb a címvédő Szolnokot is legyőzte, így ha most is nyerni tudnak, 100%-os hazai mérleggel zárhatják a középszakaszt – de ennél többet is jelenthet számukra egy siker.

Pakson hét ponttal nyerni tudott az ASE a KKK ellen, így ha minimum nyolc ponttal tudnak győzni Hendleinék, utolérik és jobb egymás elleni mérleggel meg is előzik Szabó Zsoltékat – az utolsó fordulóban a somogyiak a Sopronhoz utaznak, a Paks pedig a Kecskeméttel mérkőzik.

A Kaposvár egy mai győzelemmel szinte bebiztosítaná a negyedik helyét, hiszen ebben az esetben (és a Sopron szolnoki vereségével) elég lenne számukra az, ha Sopronban maximum 12 ponttal kapnak ki a hazai pálya előnyéhez a rájátszásban. Ha mindkét meccset megnyerik, harmadik helyen is zárhatják a középszakaszt.

Az ASE egy győzelemmel a harmadik helyét biztosítaná be, hiszen ebben az esetben már sem a Kaposvár, sem a Sopron nem érhetné utol és a Szolnok elleni parádés győzelem után minden bizonnyal telve vannak önbizalommal.

A találkozó kulcskérdése az lesz, hogy a Hendlein-Spica párossal mihez kezd a felső posztokon mostanság kicsit vékony Paks, illetve hogy melyik hátvédsor fog ki jobb napot a triplavonalon túlról. Új hír hogy Tóth Ádám vállalja a játékot a vendégeknél, műtét helyett sérülten is edzett a csapattal, így egy centere (valamilyen formában) lesz Dzunics Braniszlavnak. Szintén játszhat ezúttal az amerikai Dugat, de a Jones-Wise páros továbbra is maródi – ennek ellenére így az utóbbi hetekhez képest jobb állapotban érkeznek Somogyba az atomvárosiak. A hazaiaknál mindenki rendben van, Nik Raivio is felépült, így ott lehet a mai, döntőnek számító összecsapáson.

A felsőházi középszakasz állása: 1. Szolnoki Olaj KK (14 pont), 2. KTE-Duna Aszfalt (13 pont), 3. Atomerőmű SE (12 pont), 4. Kaposvári KK (10 pont), 5. Soproni Sördögök (10).