Nyíregyháza – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége)
Nyíregyháza Spartacus FC
1:1 (0:1)
KTE-Phoenix Mecano
péntek 17.04.2015, 19:00 • Sóstói úti Stadion, Nyíregyháza • OTP Bank Liga

Az első félidő elején vezetést szerzett a Kecskemét, majd fokozódott a félidő vége fele közeledve a hazaiak nyomása, de a gólszerzés nem jött össze még.

A második félidőben is kisebb periódusokat leszámítva végig nyomott a Spari, majd Laczkó rántotta vissza ellenfelét a tizenhatoson belül, és büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit Pekár magabiztosan értékesített. Ezzel kialakult a végeredmény, Nyíregyháza – Kecskemét 1:1, köszönjük figyelmüket! (20:57:31)

90+4

90+1
    Nem érdemelt ezen a mérkőzésen vereséget a Nyíregyháza.

90
    Négy perc a ráadás.

89
    Fótyik érkezett Bebeto helyére.

88
    A Nyíregyháza gólt szerzett!

PEKÁR LÁSZLÓ magabiztosan a bal alsóba lőtte a labdát. A kapus a másik oldalt választotta. 1:1 a mérkőzés új állása.

87
    Laczkó rántotta le Kosticot, büntetőhöz jutott a Spari!

85
    Kostic lövését Tujvel védi bravúrral, majd az ismétlést blokkolták. Ezt követően jött a csúsztatás, ami három méterrel ment el a bal alsó mellett.

85
    Öt perc már csak a rendes játékidőből, küzd az egyenlitésért a hazai csapat.

84
    Nyíregyházi szabadrúgás a középpályáról.

83
    14:6 a lövések száma, a Kecskemét egyetlen egyszer talált kaput, abból gól született, és lehet ez jelenti a három pontot is számukra.

82
    Dartsimelia tizenöt méteres lövése méterekkel szállt el a kapu jobb oldala mellett.

81
    Savic beadását visszafejelték a hosszú oldalról, majd kivágták a labdát. A kontrát Kitl akadályozta meg, majd Tujvel kaparintotta meg a játékszert.

81
    Kecskeméti sarokrúgással folytatódhat a mérkőzés.

80
    A beadás ide-oda pattogott, Lovric mintha kezezett volna, de nem látott szabálytalanságot Farkas Ádám, ezt követően Tujvel húzta le a levegőből a labdát.

79
    Halenar középre tett labdája veszélyesen jött befelé, Tujvel ujjheggyel tolta szögletre.

79
    Nyíregyházi szabadrúgás az ellenfél térfelének közepén.

77
    A beadásra teljesen üresen érkezett Halenar, lövése viszont lecsúszott.

76
    Kostic nem tudott kiharcolni egy sarokrúgást ezúttal, a védő nyerte kettejük csatáját.

75
    Kitl lövése lecsúszott, elkerülte a kaput. Kirúgással jöhet a hazai csapot.

74
    Fogy az ideje a Nyíregyházának, az utóbbi percekben alább fagyott a nyomásuk, és a Kecskemét is veszélyeztet.

72
    Gyagya tekerése két méterrel szállt nagyjából a kapu fölé.

71
    Arziani kapott sárga lapot Kitl lerántása miatt. Szabadrúgás a Kecskemét javára, a távolság nagyjából huszonnégy méter.

70
    Halenar harminc méteres bombája méterekkel elkerülte a kaput.

68
    Presszionál a Nyíregyháza továbbra is, ezúttal Fodor beadását blokkolták.

67
    A második félidő derekánál járunk, lassan egy órája vezet a Kecskemét, és csak nem sikerül a hazaiaknak az egyenlités.

66
    A jobb szélről jövő beadásba Bebeto kapott bele, az oldal hálóban kötött ki a labda, ebben sokkal több volt most!

65
    Szabadrúgást kapott a Kecskemét a saját térfelénél.

64
    Laczkó beadását Zofcak elegánsan, mellel tette haza a kapusnak.

62
    Arziani bombája éppen lepattant Tujvel előtt, kellemetlen kis lövés volt de a kapus ismét a párharc nyertese.

62
    10:4 a lövések száma, próbálkozik tehát becsülettel a hazai csapat, egyenlőre eredménytelenül.

61
    Ismét egy erős, veszélyes lövés a tizenhatos előteréből, melyet Tujvel bravúrral szedett ki a jobb alsó sarokból!

60
    Fél óra a mérkőzésből, őrzi egy gólos előnyét a Kecskemét.

59
    Savic érkezett a gólszerző, Novák helyére.

58
    Rezes kapott sárga lapot műesés miatt.

58
    Zofcak sarokrúgását lefejelték, majd a vendégek kivágták a labdát. Ezt követően Arziani próbálkozott lövéssel, de csak a nézőket veszélyeztette.

58
    Megszállták most a Kecskemét térfelét a hazaiak. Egy szögletet harcoltak ki most.

57
    A középre tett labda Laczkón megpattant, majd Tujvel kibokszolta a tizenhatoson kivülre.

56
    Vukasovic távoli bombáját blokkolták.

55
    Arziani tett át a túloldalra, a kapás lövést azonban blokkolták. Bekezdett a Spari nagyon, de továbbra sem jön össze a gól.

54
    Eninful helyére Gyagya Attila érkezett.

52
    Ismét egy óriási bomba ment Tujvel kapujára, de a hálóőr ezt is kivédte!

51
    Kecskeméti bedobás jöhet a hazaiak térfelén.

49
    Dartsimelia ismét helyzetbe kerülhetett volna, de Laczkó nem először mutat be remek védőmunkát a meccsen.

48
    Dartsimelia az alapvonalnál próbálta beadni, de végül nem sikerült, ráadásul szöglet sincs. A közönség tüntet, de Tujvel jöhet kirúgással.

47
    Ez nem a legjobb variáció volt, Halenar lövése végül méterekkel fölé szállt.

46
    Szabadrúgást kapott a Spari, a távolság jó huszonnégy méter.

46
    Dartsimelia érkezett Seydi helyére.

46
    Törtei helyére érkezett Arziani.

46

Az első félidő elején Novák remek egyéni megoldásával vezetést szerzett a Kecskemét, majd egyre jobban kezdett magára találni a Spari, de gólt nem sikerült szerezniük. Ehhez a ráadásban álltak a legközelebb, de Rezes nem tudta gólra váltani helyzetét. Hamarosan folytatjuk a második félidővel!

45+2

45+2
    A szögletből nem adódott veszély, ennyi az első játékrész.

45+1
    Micsoda tüzijáték. A középre tett labdát Rezes elől az utolsó pillanatban Laczkó rúgta ki a labdát, majd rá néhány másodpercre Rezes lövésébe sikerült belevetődniük a védőknek, szöglettel jöhet a Nyíregyháza!

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Pekár beadását sikerült megcsúsztatnia Rezesnek, viszont a labda középre tartott, és Tujvel tette a dolgát. Ez volt a Nyíregyháza legveszélyesebb lehetősége eddig, és egyben az egyetlen is.

44
    Kostic beadása jól jött befelé, de néhány centivel elsuhant a fejek felett a játékszer.

43
    Bebeto kezezett, a Nyíregyházáé a labda.

42
    Ismét egy pontatlan keresztlabda a hazaiaktól, ebből az akcióból sem lett helyzet.

41
    Bebetot rántották le, ő kapott szabadrúgást a saját térfelén.

40
    A beadást megcsúsztatták, majd a labda felgyorsult a talajon, és Tujvel kaparintja meg a játékszert. Ez sem múlt túl sokon.

39
    Kitl szerelte Kosticot, hazai bedobás az ellenfél térfelén.

38
    Pekár iramodott meg a bal szélen, de hosszan tolta meg, és a labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

36
    A Nyíregyházának továbbra sincs kapura tartó lövése, a Kecskemétnek is csak az az egy, amiből gól született. Egyenlőre Novák gólja bizonyul döntőnek, de még rengeteg van hátra.

35
    Az átadás Bebeto számára elérhetetlen lett. Kirúgással jöhet a Nyíregyháza.

34
    A kis szögletet követően jött a lövés a tizenhatos csücskéből, ami a kapu jobb oldala mellett elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

34
    Kostic éppen lőni készült volna, mikor Laczkó közbeavatkozott, és szögletre mentett.

33
    Törtei harcolt ki bedobást.

32
    Kostic szabálytalankodott a pálya középső szekciójában.

32
    Zofcak jobb szélről érkező beadását kibólintják a védők.

30
    Fodor belépője is egyértelmű sárga lap.

30
    Negyedóra a félidőből, fokozódik a feszültség.

29
    A középre tett labdát felfejelték, majd kitessékelték a tizenhatoson kivülre.

29
    Halenar beadását szögletre fejelték a védők.

27
    Eközben Vukasovic cipőt is cserélt, de már teljes létszámban a csapatok.

26
    Folytatódik a mérkőzés.

24
    Ismét Fodor kapott szabadrúgást, ápolásra is szorul.ó, miután Novák bemosott neki egyet.

24
    Kostic előre irányuló passza nem volt jó, Tujvelnél kötött ki a labda.

23
    Fodor kapott szabadrúgást, a vétkes Novák volt. Passzolgatnak a hazaiak.

23
    Kezdi átvenni a kezdeményezés jogát a Nyíregyháza, de gólhelyzetet egyenlőre nem sikerült kialakitaniuk.

22
    Ivanovs átadását Laczkó kapcsolta le.

21
    A lövések száma 2:3, a kaput eltaláló 0:1. Abból gólt is szerzett ugyebár a vendég csapat.

20
    Bebeto vert meg három védőt is, majd éles szögből próbált lőni, de Balogh zárta a szöget, és háritani tudott.

19
    Seydi kapott pontos passzt, de nem sikerült kapura fordulnia, elmarták tőle a játékszert.

18
    Teljesen kiegyenlitett a játék, Novák Csanád góljával a Kecskemét vezet a félidő derekához közeledve.

16
    A beadást Tujvel bokszolta ki, majd jött távolról a próbálkozás, amit centikkel suhant el a jobb sarok mellett. Ezt megúszta most a Kecskemét.

15
    Lovric késett el egy ütemet, jogos sárga lap.

15
    Bebeto lépett ki a védők gyűrűjéből, de Balogh együtt élt a játékkal, és megakadályozta a gólszerzésben a támadót!

13
    Halenar kapáslövése gyengére sikerült, nem okozott veszélyt.

12
    A Kecskemét gólt szerzett!

NOVÁK CSANÁD remek egyéni megoldása után vezetést szereztek a vendégek. Betört a tizenhatoson belülre, majd a rövid sarkot választotta, ami jó döntésnek bizonyult. Lapos lövése bizony beakadt. 0:1 a mérkőzés új állása.

11
    A beadás elcsorgott a lábak alatt, majd Rezes szabaditott fel.

11
    Egy újabb kecskeméti sarokrúgás következhet.

10
    Eközben elkezdett szakadni az eső, a pályának ez nyilván nem fog jót tenni.

9
    Radoja középre tett labdáját a rövid saroknál kifejelték taccsra.

9
    Bebeto harcolt ki sarokrúgást.

8
    Nincs túl nagy iram, egymás hibáiból élnek a csapatok.

7
    A kapu elé tett labda Tujvel zsákmányává vált.

7
    Egy apróbb falt kecskeméti oldalon. A középpályáról jöhet a beadás. Sokan előrehúzódtak fejelni.

5
    Támadásban a Nyíregyháza. A jobb oldali beadásra nem volt érkező, Tujvelnek nem kellett közbe avatkoznia.

4
    Egyenlőre tapogatóznak a csapatok, vendég bedobás jöhet a középpályáról.

2
    A középre tett labdát sikerült kifejelni a védőknek.

2
    Kecskeméti szabadrúgás harmincötre a kaputól.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1
    Narancssárgában a Kecskemét, fekete-pirosban a Nyíregyháza.

1

AZ OTP Bank Liga 24. fordulójában a Nyíregyháza fogadja a Kecskemét együttesét.

A Nyíregyháza jelenleg a 11. a bajnoki tabellán 25 ponttal. Hazai környezetben tizenegy meccsből négyet nyertek, három döntetlen, és négy vereség mellett. Hazai gólarányuk 14:10. Legutóbb idegenben kikapott 3:0-ra a Dunaújvárostól a csapat, majd egy újabb idegenbeli meccs jött, Győrben, ahol bravúros győzelmet értek el Pekár 95. percben szerzett győztes találatával. Ez a meccs 3:2-re végződött. A csapat idén két meccset játszott otthon, előbbit 2:0-ra nyertek, legutóbbit 0:0-ra hozta le a bomba formában lévő Fradi ellen. Legutóbb novemberben kaptak ki hazai környezetben, a Puskás Akadémia vitte el ekkor a három pontot.

A Kecskemét a 7. helyen tartózkodik 35 ponttal. Idegenben kilenc meccset játszottak, ebből hármat nyertek, két x, és négy vereség a mutató. Idegenbeli gólarányuk 13:15. Idegenben idén két meccset játszottak, előbbit megnyerték a DPASE ellen, utóbbit döntetlenre hozták a Győri ETO otthonában. Legutóbbi meccsüket elvesztették, a Debrecen múlta felül őket 2:1-re.

A két csapat őszi meccsén nagy csatában a Kecskemét nyert 1:0-ra. Reméljük izgalmas lesz a párharc, és látunk sok gólt, és helyzetet is egyaránt.

A mérkőzés pénteken kezdődik este 19.00-tól, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 88. Pekár (bünt.) – 12. Novák

Lapok:   30. Fodor (NYS), 58. Rezes (NYS), 71. Arziani (NYS) – 15. Lovric (KTE), 87. Laczkó (KTE)

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Törtei ( 46' Arziani ) , Ivanovs, Kovacevic, Fodor – Pekár, Kostic – Rezes, Zofcak, Halenar – Seydi ( 46' Dartsimelia )
    Cserék: Ovszijenko – Koller, Abdouraman, Dartsimelia, Szokol, Arziani, Vámos

Edző: Mátyus János

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovric, Skopljak, Karan, Laczkó – Radoja, Vukasovic, Eninful ( 54' Gyagya ) , Kitl – Bebeto ( 89' Fótyik ) , Novák ( 59' Savic )
    Cserék: Németh – Savic, Szalai, Patvaros, Gyagya, Lévai, Fótyik