Ferencváros – Dunaújvárosi KKA 42:30 (vége)
42:30 (16:14)
Dunaújvárosi KKA
péntek 17.04.2015, 18:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1

A Ferencváros végül magabiztosan és nagy fölénnyel megnyerte az elődöntő első felvonását, a folytatásra Dunaújvárosban kerül majd sor.
    Az első félidőben kifejezetten jól tartotta magát a Kohász, sőt Bulath Anitáék ha minimális különbséggel is, de sokáig vezettek. A zöld-fehérek a játékrész utolsó perceiben szerzett gólokkal vették át a vezetést, a Ferencváros kétgólos előnnyel mehetett pihenőre.
    A fordulást követően viszont már egy teljesen új Ferencváros jött ki, beindult az a bizonyos gőzhenger, Penáék számolatlanul lőtték a gólokat. Védekezéssel igazából egyik csapat sem sokat foglalkozott, miközben a hazaiak előnye folyamatosan nőtt. A végére a zöld-fehéreknél már a cserejátékosok is megkapták a lehetőséget, és a fiatalok éltek is a lehetőséggel. Különösen Háfra Noémi játszott bátran és gólerősen.
    Köszönöm a figyelmet! (19:35:26)

60
    Mérkőzés vége. (42:30)

60
    Néhány másodperccel a vége előtt HÁFRA bombázott még egyet. (42:30)

60
    Dunaújvárosi labdaszerzés után lerohantak a vendégek, BERTA fejezte be ismét eredményesen az akciót. (41:30)

59
    A hazaiak már különösebben nem forszírozták a támadást, a Dunaújváros fordulhatott, BERTA talált a kapuba. (41:29)

58
    Tomori kapott két perces büntetést a végén. (41:28)

58
    BULATH fáradhatatlan, szép gólt lőtt a válogatott átlövője. (41:28)

57
    HÁFRA ment be a darálóba, betörése után tovább nő a hazaiak előnye. (41:27)

57
    SZAMORÁNSKY ismét a hazaiak gólszerzője, beállóból volt eredményes. (40:27)

56
    BULATH balátlövőből ragasztott nagy gólt, ezt Tomasevic nem védhette. (39:27)

55
    Pena találta meg középen SZAMORÁNSKY-t, a válogatott beállós nem hibázott bele. (39:26)

55
    BULATH állt oda a vendégek büntetőjéhez, a labdába Tomasevic csak beleérni tudott. (38:26)

54
    TAKÁCS DUSMÁTA kozmetikázott az eredményen, ez volt a Dunaújváros 25. találata. (38:25)

54
    Szamoránsky kiharcolta, HÁFRA belőtte a zöld-fehérek büntetőjét. (38:24)

53
    A hazaiaknál már a cseresor van a pályán, HÁFRA a fővárosiak gólszerzője. (37:24)

52
    TRISCSUK jobb kettőből suhintott, Tomasevic most nem tudott védeni. (36:24)

51
    TÓTH MELINDA is betalált bal szélről, védekezés gyakorlatilag nincs a pályán. (36:23)

51
    HOSSZU tüzelt jobb szélről, Tomasevic feje fölött talált a kapuba. (35:23)

50
    SZARKA kapta a labdát bal szélen, nem tudnak kost hibázni a zöld-fehér játékosok. (35:22)

50
    Labdaszerzés után lerohant a Ferencváros, ismét LUKÁCS fejezte be az akciót. (34:22)

49
    LUKÁCS jobb szélen kapta a labdát, megtalálta a rést a kapus és a kapufa között. (33:22)

49
    Triscsuk kiváló passza után FERLING talál a hazaiak kapujába. (32:22)

48
    A vendégek eladták támadásban a labdát, a Ferencváros lerohant, HÁFRA fejezte be ziccerben. (32:21)

47
    Triscsuk ellépte, LUKÁCS viszont jobb szélről tízre növelte a hazaiak előnyét. (31:21)

46
    PENA bal kettőből tört be, góljával megvan a zöld-fehérek harmincadik találata. (30:21)

45
    GERA jött be támadásba, góllal hálálta meg a bizalmat. Potyognak a gólok, egyik csapat védekezését sem dicsérhetjük. (29:21)

45
    TOMORI estében engedte el, Nagy nem védhette. (29:20)

45
    Gera harcolt ki büntetőt, BULATH nem hibázta el. (28:20)

44
    A vendégek támadásban hamar elveszítették a labdát, majd a fővárosiaknál Pena lépte el. (28:19)

43
    A Dunaújváros időt kért! (28:19)

43
    A hazaiak előnye tovább nő, VÉRTEN bal szélről okosan engedte el. (28:19)

42
    PENA középről engedte el, nem volt ellenszer ellene. (27:19)

42
    BULATH jobbátlövőből csökkentette csapata hátrányát. (26:19)

41
    Tomasevic védte Triscsuk átlövését, a hazaiak lerohantak, VÉRTEN fejezte be az akciót. (26:18)

40
    MÉSZÁROS középen egyedül árválkodott, ziccerben nem hibázott. (25:18)

40
    Triscsuk mellé vágta, a hazaiaknál VÉRTEN viszont bal szélről nem hibázott bele. (24:18)

39
    A fővárosiak emberhátrányban is betaláltak, SZUCSÁNSZKI kezd belejönni. A válogatott irányítója közéről vágta be. (23:18)

39
    Pena kapott kiállítást, emberhátrányban támadhat a Ferencváros. (22:18)

38
    Rendezetlen védelemmel szemben támadhatott a Kohász, TRISCSUK góljával zárkóznak a vendégek. (22:18)

37
    A vendégek labdát szereztek, sikerült lerohanniuk a Ferencvárost, VINCZE ziccerben nem hibázott. (22:17)

37
    Hosszú percek után a Dunaújváros ismét betalált, BULATH volt eredményes. (22:16)

36
    A Kohász tudománya megállt támadásban, SZUCSÁNSZKI viszont középen felment, nagy gólt vágott. (22:15)

36
    A Dunaújváros időt kért! (21:15)

36
    Szikora védése után SZAMORÁNSKY kapta a labdát beállóban, okos ejtésével tovább nő a zöld-fehérek előnye. (21:15)

35
    PENA középről suhintott, nem volt ellenszer. Ezzel már öt góllal vezetnek a hazaiak. (20:15)

35
    Pena középen belement, a Dunaújváros viszont eladta a labdát. (19:15)

34
    Takács Dusmáta kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat a Ferencváros. (19:15)

34
    A Dunaújváros támadhatott, a hazaiaknak nem sikerült góllal befejezni a támadást. (19:15)

34
    Szucsánszki harcolt ki jobb kettőben büntetőt, PENA egyelőre nem tud hibázni. (19:15)

33
    Mészáros csapott össze Bulath Anitával, előbbi játékost két percre kiállította a játékvezető. (18:15)

33
    Szamoránsky középen kiharcolta, PENA magabiztosan értékesítette a hazaiak büntetőjét. (18:15)

32
    VINCZE bal szélről tüzelt, találatával két gól a különbség. (17:15)

32
    VÉRTEN kapta a labdát bal szélen, az egykori kiváló válogatott játékos góljával már hárommal vezet a Ferencváros. (17:14)

31
    Sokáig támadhatott a Dunaújváros, a végén Szikora védett egy nem túl veretes lövést. (16:14)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:14)

A félidőben ugyan két góllal vezet a Ferencváros, de a zöld-fehérek közel sem lehetnek elégedettek eddigi teljesítményükkel. A Dunaújváros az első húsz percben jobban és lelkesebben játszott, nem véletlenül a hazaiak voltak hátrányban. A 28. percben, Bulath hétméteresével egyenlő volt az állás, a játékrész legvégén két gyors góllal a Ferencváros mehet előnnyel pihenőre.

30
    Befejeződött az első félidő. (16:14)

30
    A Dunaújváros vezette a félidő utolsó támadását, a vendégeknek nem sikerült betalálni. (16:14)

30
    Ferling bombája pontatlan, LUKÁCS viszont jobb szélről megtalálta a rést. (16:14)

29
    SZAMORÁNSKY-t sikerült megjátszani beállóban, góljával hazai előny ismét a pályán. (15:14)

28
    Belül védekezés miatt a vendégek büntetőhöz jutottak, BULATH-nak nem remegett meg a keze. (14:14)

28
    SZUCSÁNSZKI ezúttal átlövésből vágott nagy gólt, találatával a fővárosiaknál az előny. (14:13)

27
    Triscsuk bombája a felső kapufáról kijött, a zöld-fehérek rendezetlen védelemmel szemben támadhattak, SZUCSÁNSZKI betörése után egyenlő az állás. (13:13)

26
    Lukács jobb szélről mellé durrantott, emberhátrányban támadhat a Dunaújváros. (12:13)

26
    Rádl kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat a Ferencváros. (12:13)

25
    Passzívnál már lőni kellett a Dunaújvárosnak, középről BULATH ezt megtette. (12:13)

24
    Vincze bal szélről elmérte a kaput, de most Pena is hibázott a hazaiak támadásánál. A Kohász támadhat. (12:12)

23
    TOMORI ment be a darálóba, lövése után egyenlő az állás. (12:12)

22
    Egyelőre Pena viszi a hátán a hazaiakat, góljával egyre jön fel a Ferencváros. (11:12)

21
    TRISCSUK-ot sikerült megjátszani középen, a válogatott játékos nem is hibázta el a lehetőséget. (10:12)

21
    VINCZE bal szélről vágta be, ezzel ismét a vendégeknél az előny. (10:11)

20
    A vendégek támadásban ellépték, PENA rendezetlen védelem ellen egyenlített. (10:10)

20
    Szucsánszki kapott két perces büntetést, emberhátrányban a Ferencváros. (9:10)

19
    TRISCSUK jobb kettőben megverte Szucsánszkit, góljával ismét a vendégeknél a vezetés. (9:10)

19
    Vérten szélen kiharcolta, PENA magabiztosan értékesítette a hazaiak büntetőjét. (9:9)

18
    Bulathot támasztották meg, de támadásban maradhatott a Kohász. Takács Dusmáta lövését védte Szikora. A Ferencváros támadhat. (8:9)

17
    A Dunaújváros időt kért! (8:9)

17
    Szarka lövését balról Nagy védte, de Szikora is kitolta Triscsuk félmagas próbálkozását. (8:9)

16
    TRISCSUK átlövése után ismét a vendégeknél a vezetés. (8:9)

16
    Takács Dusmáta ziccerben ejtett, a felső kapufáról jött ki a labda. A hazaiak támadásánál viszont SZAMORÁNSKY-t sikerült megjátszani, a beállós élt is a lehetőséggel. (8:8)

15
    Szucsánszki ugyan eladta a labdát, de a vendégek lerohanása nem sikerült, ellépték. (7:8)

14
    Vincze ment bele Szamoránskyba, a Ferencváros támadhat. (7:8)

13
    Kapkodnak most a csapatok, mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás. A Dunaújváros támadhat. (7:8)

13
    Bulath állította meg sárga lapot érően a hazaiak játékosát. (7:8)

12
    Kovacsicz jobb szélről kapufáig jutott, de a Dunaújváros is hamar elszórta a labdát. (7:8)

12
    A Ferencváros időt kért! (7:8)

11
    BULATH vállalta el a vendégek hétméteresét, Szikorának nem volt esélye. (7:8)

11
    Tomori sárga lapot kapott, a vendégek pedig büntetőt dobhatnak. (7:7)

11
    A védekezés egyik csapatnál sem a legjobb, a fővárosiaktól SZUCSÁNSZKI egalizált. (7:7)

10
    Gyors góllal válaszolt a Dunaújváros, ezúttal TRISCSUK suhintott pontosan. (6:7)

10
    TOMORI betörésből egyenlített, a hazaiak emberhátrányból találtak be. (6:6)

9
    Büntetőhöz jutottak a hazaiak, PENA nem adott esélyt a vendégek kapusának. (5:6)

9
    A vendégek hamar kihasználták az emberfórt, BULATH középről vágott nagy gólt. (4:6)

8
    Mészáros takarított középen, két perc büntetést kapott. Emberelőnyben a Dunaújváros. (4:5)

8
    SZARKA kapta a labdát bal szélen, Nagy kapus feje fölött bombázott a kapuba. (4:5)

7
    Rossz hazai bejátszás után rendezetlen védelemmel szemben támadhatott a Dunaújváros, AZARI jobb szélről pörgette be. (3:5)

7
    Egyelőre potyognak a gólok, BULATH átlövésével vezet a Kohász. (3:4)

6
    Szikora védése után egy gyors zöld-fehér támadás után SZUCSÁNSZKI köszöntött be középről. (3:3)

6
    Szucsánszki is besárgult. (2:3)

5
    A hazaiak mellé durrantottak, a Dunaújváros fordulhat támadással. (2:3)

5
    Triscsuk kapott sárga lapot túlzottan kemény védekezésért. (2:3)

4
    A fővárosiak támadásban eladták a labdát, VINCZE köszönte szépen, végigrobogott vele, ziccerét Szikora nem védhette. (2:3)

3
    TRISCSUK is megszerezte mai első gólját, átlövésből volt eredményes. (2:2)

2
    TOMORI jobbátlövőből suhintott, a labda a jobb felsőbe vágódott. (2:1)

2
    Szarka bal szélről leadott lövését Nagy védte, a vendégek is hamar elveszítették a labdát támadásban. (1:1)

1
    Nem kellett sokáig várni a Kohász egyenlítésére, BULATH jobb kettőből vágta be. (1:1)

1
    KOVACSICZ jobb szélről azonnal megszerezte a hazaiaknak a vezetést. (1:0)

1
    A Ferencváros kezdte a találkozót. A vendégek kapujában Nagy kezd, míg a zöld-fehéreknél Szikora a hálóőr. (0:0)

1

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic (kapusok) – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth Melinda, Szucsánszki, Mészáros, Kovacsicz, Lukács, Tomori, Pena, Mód, Kocsis, Háfra, Szamoránsky

Dunaújvárosi KKA: Víg, Nagy (kapusok) – Ferling, Gera, Triscsuk, Azari, Berta, Takács Dusmáta, Vincze, Bulath, Kamper, Hanusz, Takács Bianka, Hosszu, Khouiled, Rádl

Játékvezetők: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.

Női kézilabdában a középházi és alsóházi rájátszás már múlt héten elkezdődött, ma pedig a Ferencváros – Dunaújváros mérkőzéssel az egyik elődöntőben veselkednek egymásnak a csapatok.

A Ferencváros a Győr mögött második helyen végzett az alapszakaszban, a vendég Kohász pedig a tavalyi évhez hasonlóan a harmadik helyen zárt.
    Az alapszakaszt követően a fővárosiakra nemzetközi kupakötelezettség várt, a dán Midtjylland kettős győzelemmel búcsúztatta a zöld-fehéreket a KEK-ben. A Dunaújváros edzőmérkőzésekkel próbálta formában tartani magát, a Mosonmagyaróvár gárdájával kétszer, míg a Fehérvár és Argentína válogatottjával egy-egy alkalommal mérte össze erejét. Mátéfi Eszter tanítványai ezeken a mérkőzéseken kiegyensúlyozott és jó teljesítményt nyújtottak.

Ebben a bajnoki szezonban a Ferencváros és a Dunaújváros háromszor mérkőzött meg egymással, és mindhárom alkalommal magabiztos és fölényes zöld-fehér győzelem született.

A párharc egyértelmű esélyese a fővárosi csapat, hatalmas meglepetés lenne, ha nem a Ferencváros kerülne a bajnoki döntőbe.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Játékvezetők: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária