Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - Spandau 04 11:7 (vége)

szombat 18.04.2015, 18:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: Nagy, Decker A.,– GOCICS 1 , Madaras 1, VÁMOS 2, Jansik 1, Mezei, Alekszics, Tóth, Varga Dániel, Varga Dénes 2, Hangay, MITROVICS 4.

Spandau 04: Höhne – Famera, Costa, Mateo Csuk 1, Preuss, JÜNGLING 2, Markovics, Miers, Gottfried 2, Tadin, Resztovics 1, Donner 1.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Spandau 04 11:7

Köszönöm a figyelmet! (19:22:42)

Négygólos sikert aratott a Szolnok a Spandau ellen. A hazaiak kézben tartották a meccset végig, nem volt kérdéses, hogy melyik csapat fog nyerni. Ezzel őrzi első helyét a csoportban a Szolnok és Rijekában elég lesz egy döntetlen a csoport első helyének megtartásához.
    A mérkőzés legjobbja Mitrovics volt, aki négy gólt szerzett.

31
    SZTEFAN MITROVICS maradt üresen két méteren, óriási hiba a vendégektől, MITROVICS azonnal kihasználta ezt. 11:7

29
    Resztovics lőtt a jobb szélről, ezt is védte Nagy.

29
    kiállítás a Szolnál, vendég időkérés.

29
    Jüngling löketét tolta ki Nagy.

28
    Mitrovics lőtte telibe a hosszú kapufát öt méterről kissé balról.

28
    Nagy szerzett labdát.

27
    Emberelőnyben nem sikerült eltalálni a kaput.

27
    Gocics szerzett labdát

26
    Famera lőtt nyolc méterről, ezt is védte Nagy, sarokdobással jön a Spandau.

26
    Markovics pattintott kísérletét tolta felé Nagy.

25
    Nagy bevédte MAURICE JÜNGLING távoli lövését rosszkéz oldalról. 10:7

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Famera negyedjére is elhozta a alabdát.

A harmadik negyedet is a Szolnok nyerte, szinte már eldőlt a meccs, már csak a különbség a kérdéses. Mitrovics nagyszerűen játszik ,három gólos.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Varga Dénes csavart hat méterről, fejjel védett Höhne.

24
    Jansik szerzett labdát.

23
    Emberelőnyben ZSIVKO GOCICS lőtt óriási erővel gólt négy méterről. 10:6 Preuss kipontozódott.

22
    Tóth lőtt gyönyörű gólt, de a játékvezetők szerint a védőről rúgta el magát, ezért nem ért.

22
    Elvették a németektől a labdát.

21
    Tóth centerezett remekül, embere elé került, de nem tudott gólt lőni

21
    MATEO CSUK használta ki azonnal a szolnoki kiállítást és hat méterről kilőtte a bal alsót. 9:6

19
    Hat méterről a kapufára pattintott Preuss.

19
    MADARAS NORBERT emberelőnyből a jobbszélről kapásból bombázott a kapus feje fölé. 8:5

19

18
    Jansik a kiállított, MARIN RESZTOVICS három lóba után Varga Dénesről lőtt gólt a jobb szélről. 7:5

18
    SZTEFAN MITROVICS kapott remek passz emberelőnyben három méteren és kapásból lőtt a kapuba. 7:4

17
    TIM DONNER lőtt bombagólt hét méterről a felsőbe. 6:4

17
    Famera lövését tolta ki bravúrral. Nagy.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Famera hozta el labdát.

Mindkét negyedet megnyerte a Dózsa, de nincsen akkora fölényben, mint amilyenre lehetett számítani. Mitrovics és Vámos jár két gólnál.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Jüngling a kiállított, Varga Dániel tette be a jobb kapufánál álló SZTEFAN MITROVICShoz a labdát, aki behúzta azt a német kapuba. 6:3

14
    PHILIPP GOTTFRIED nem akármilyen bravúrral lőtt rosszkéz oldalról éles szögből Nagy feje fölött a kapuba. 5:3

14
    Varga Dénes passza után lőtt Vámos kissé jobbról kapufát.

14
    Emberelőnyben fújtak kontrát a németek ellen.

13
    vendég időkérés, mert emberelőnybe került a Spandau.

13
    Varga Dénes pattintott fölé emberelőnyben.

13
    Emberelőnybe került a Szolnok, időt is kért.

13
    Jüngling bejátszása centerbe nem volt pontos.

13
    VARGA DÉNES a bal alsóba pattintotta az ötméterest. 5:2

13
    Tóth harcolt ki ötméterest.

12
    Vámos jó passza után Mitrovics kezéből csúszott ki a labda emberelőnyben.

11
    Jansik a kiállított, emberelőnyben PHILIPP GOTTFRIED a jobb kapufánál állva lőtt gólt. 4:2

11
    Emberelőnyben VÁMOS MÁRTON maradt üresen a jobb szélen és ezt rögtön kihasználta. 4:1

10
    Miers ejtett a bal szélről, ez könnyű zsákmány volt Nagynak.

10
    Mitrovicsnak tették fel húzásra a labdát, de a szerb a kapusba húzta a játékszert.

9
    Famera lőtt laposan, védett Nagy.

9
    Varga Dániel lőtt el gyorsan egy emberfórt, de a kapufát találta el.

9
    Kontrafault Csuk ellen.

9
    Elkezdődött a második negyed, Famera hozta el megint a labdát.

3:0-val kezdett a Szolnok, ezzel megadta a meccs alaphangját. Jansik, Vámos és Mitrovics volt eredményes, Nagy remekül véd.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Miers lökete középre ment, védett Nagy.

8
    Emberelőnybe került a Spandau Varga Dénes kiállítása után és időt is kértek a vendégek.

8
    A centerező Tóth elől sodorták el a németek a labdát.

8
    Jüngling lőtt a jobb felső felé, védett Nagy.

7
    Nem volt jó a bejátszás Tóth felé.

7
    A jobb alsóba lőtte az ötméterest MAURICE JÜNGLING. 3:1

7
    Emberelőnyben harcolt ki ötméterest a német csapat.

6
    SZTEFAN MITTROVICS átjött rosszkéz oldalra, üresen hagyták, rögtön büntetett a szerb. 3:0

6

6
    Tadin lőtt felsőlécet hat méterről.

5
    Tóth ellen fújtak kontrát.

5
    Nagy jött jó ütemben a kapuból és szerzett labdát.

4
    Varga dénes tette be a kapufánál álló Gocicshoz emberelőnyben a labdát, de ő kapufára húzta.

2
    Csuk centerezett kiválóan, de Nagy hatalmasat védett.

2
    Mezei ellen támadófault.

1
    Preuss lőtt fölé.

1
    JANSIK DÁVID tört be középre a kapu elé és remek mozdulattal helyezett a kapuba. 1:0

1
    Ambrus Tamás emléke előtt tisztelegve, egyperces gyászszünet következik.

1
    Famera hozta el a labdát.

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

A férfi vízilabda Bajnokok Ligájának B-csoportjában a listavezető Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP a 9. fordulóban a német Spandau 04 együttesét fogadja. A szolnokiaknak kötelező a győzelem, Berlinben 17-7-re nyertek decemberben. Jelenleg három pont a Dózsa előnye a csoport élén a horvát Rijeka előtt, de a utolsó körben éppen a Primorje otthonába látogat, azon a meccsen dől majd el a csoport első helye és egyben az, hogy melyik gárda kerül egyenes ágon a négy közé. Az ugyanis már korábban biztossá vált, hogy a Szolnok a barcelonai hatos döntő résztvevője lesz.
    A szolnokiak a magyar bajnokság alapszakaszát is meggyőző fölénnyel nyerték meg és április 29-én kezdik meg az elődöntőt.
    A Spandaunak van egy magyar légiósa, a kapus Baksa László. A németek a csoport negyedik helyéért küzdenek a Partizannal és a Galatasaray-jal.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.