Veszprém – PSG HB 34:28 (vége) | THW – PICK 31:23 (vége)
Telekom Veszprém
34:28 (16:12)
Paris Saint-Germain HB
vasárnap 19.04.2015, 17:30 • Veszprém Aréna • EHF Bajnokok Ligája

A PSG kapta el a rajtot valamivel jobban, 3:3 után vette át a vezetést a Veszprém, és fokozatosan növelni is tudta az előnyt, a vendégek hibáztak többet támadásban, ezeket szinte mindig ki tudta használni Ortega csapata, négy gólos volt a hazai előny a szünetben.

Amit aztán magabiztos játékkal, Mikler remek védéseinek is köszönhetően úgy tudtak növelni nyolcra 20 perc alatt, hogy közben Hansen egyszerűen tarthatatlan volt. 15 gólt dobott a dán a meccsen.

Kettős emberelőny után zárkózott fel négy gólra ismét a PSG, de a Veszprém megrázta magát, és nem hagyott kétséget afelől, hogy melyik a jobb csapat.

Az, amelyik egymást követő két évben is a Final Four résztvevőjeként csatlakozik a Barcelonához, amely a délután folyamán szintén bebiztosította a továbbjutását. (19:02:38)

60
    Mérkőzés vége. (34:28)

60
    Mikler védése után MARGUC indul, beállítja a végeredményt. (34:28)

60
    CHEMA megy be, betalál, 25 másodperc van hátra. (33:28)

59
    HANSEN Alilovcot sem kíméli. (32:28)

59
    Kopljar belemegy, de hetest adnak belül védekezésért a szerb játékvezetők. (32:27)

59
    MARGUC lő a kapus alatt a hálóba a szélről. (32:27)

58
    HANSEN a 14. gólját szerzi már ebből a büntetőből. (31:27)

58
    Nagy Laci faultolja M'Timát, hetes jön. (31:26)

57
    MARGUC kihagy egy ziccert, de utána megfogja az indítást, most betalál! (31:26)

57
    Még egy gólt dobnak a franciák ABALO révén emberelőnyből. (30:26)

57
    GULYÁS ismét lyukas mezben talál be, HANSEN az üres kapuba lő a félpályáról. (30:25)

56
    Nagy adja el labdát, M'Tima büntet. (29:24)

55
    Még 17 másodpercig kettős emberhátrányban támad a Veszprém, időt kér Ortega. (29:23)

55
    Hansen belövi ezt a büntetőt is. (29:23)

55
    Sulic áll ki, hetes is jön, Vorit fogta meg. (29:22)

54
    GULYÁS kapja vészkapus mezben a labdát Ilicstől, belövi. (29:22)

53
    Margucot állítják ki Hansenről. (28:22)

53
    HANSEN két emberrel a nyakán is a bal felsőbe tud lőni. Félelmetes a dán. (28:22)

52
    Ilics zseniális passza után SULIC eredményes közelről. (28:21)

52
    Alilovic jön hetest fogni, HANSENT ez sem zavarja. (27:21)

52
    RUESGA újabb gólja. (27:20)

51
    HANSEN kilencedik góljával tartja ha nem is versenyben, de látótávolságon belül a franciákat. (26:20)

50
    Zeitz adja el a labdát, Abalo gyenge lövése után Terzics indulhat, elveszíti a labdát. (26:19)

50
    HANSEN lövésébe beleér Mikler, így is a hálóban a labda. (26:19)

49
    Vészkapussal a franciák emberhátrányban, de Annonay visszajön. (26:18)

49
    ILICS értékesíti a büntetőt gond nélkül. (26:18)

49
    Narcisse áll ki, Sulicot rántotta le, hetes is jön. (25:18)

48
    Narcisse betalál, visszafújják, Kopljar átlövését védi Mikler! (25:18)

48
    SULIC pattintott lövése a hálóban beállóból. (25:18)

47
    HANSEN takarásból lő a jobb felsőbe. (24:18)

46
    RUESGA megy be Nagy labdájával, betalál. (24:17)

45
    HANSENT semmi nem zavarja, 10 méterről talál be ő is. (23:17)

44
    Emberhátrányban NAGY lő hatalmas gólt a jobb sarokba, talpról, 11 méterről... (23:16)

43
    Kopljar pattintott átlövés fölé megy, de szabaddobást kap, majd Narcisse bejátszása pontatlan Vorinak. (22:16)

42
    Zeitz rántja le Narcisse-t, kiáll. (22:16)

42
    Vendég időkérés. Jogosnak tűnik, a félidei hátránya még nőtt is a PSG-nek. (22:16)

41
    Omeyer kér cserét közben... (22:16)

41
    TERZICS test melletti átlövésből húzza fel a labdát a rövid felsőbe! (22:16)

41
    Chema átlövését blokkolják, a túloldalon Narcisse a felső kapufát lövi telibe ziccerből. (21:16)

40
    N'Diaye teríti le Chemát, akit ápolni is kell, de kiállítás nincs... (21:16)

40
    M'Tima hagy ki egy ziccert, segített benne neki Mikler is azért. (21:16)

40
    CHEMA egy csel után közbelövésből eredményes. (21:16)

39
    HANSEN borzalmas erejű lövése a hálóban. (20:16)

39
    UGALDE kap nagy labdát Chemától, átlövésből eredményes. (20:15)

37
    Ilics kezéből csúszik ki a labda, MELIC megy az indítással, belövi. (19:15)

37
    KOPLJAR betörés után lövi be a ziccert, megúsztunk egy kiállítást közben... (19:14)

36
    NAGY húzza be a labdát a rövid sarokba, 6 gól az előny! (19:13)

35
    Narcisse átlövését is fogja Mikler, jöhet az MKB-MVM. (18:13)

35
    SULIC fordul be Narcisse mellett, most belövi a ziccert, már passzív alatt. (18:13)

34
    Barachet test melletti lövéssel sem tud kifogni Mikleren, jöhet a Veszprém. (17:13)

33
    Sulic veszi át a labdát ziccerben, kihagyja, de nem kap szabaddobást. (17:13)

32
    GUNNARSSON értékesíti Hansen bejátszását, már passzív alatt. (17:13)

32
    Narcisse lövését védi Mikler, marad ott a labda. (17:12)

31
    ILICS a szélen kapja a labdát Nagytól, innen is betalál. (17:12)

31
    A Veszprém kezdi a játékot. (16:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:12)

A PSG kapta el a rajtot valamivel jobban, 3:3 után vette át a vezetést a Veszprém, és fokozatosan növelni is tudta az előnyt, a vendégek hibáztak többet támadásban, ezeket szinte mindig ki tudta használni Ortega csapata, öt góllal is mentek már, de ez a négy is biztatónak tűnik, ám ne számolgassunk, tudjuk mi történt Párizsban, annak nem szabadna itt megismétlődnie.

30
    Befejeződött az első félidő. (16:12)

30
    Ilics lövését blokkolják, Chema mellé talál talpról, nincs másra idő. (16:12)

30
    Időt kér a félidő vége előtt 23 másodperccel Carlos Ortega. (16:12)

30
    HANSEN a bal felsőbe vágja a büntetőt. (16:12)

30
    Terzics védekezik belül, hetes jön. (16:11)

29
    Chema megy be, de ellépi, a PSG-nél a labda. (16:11)

29
    Eladott labda a bal szélen a vendégektől, jöhet a Veszprém. (16:11)

28
    Ugalde lökését fújják le, jöhet a PSG. (16:11)

28
    Gulyás szerez labdát, elhúzhat már nagyon a Veszprém. (16:11)

27
    NAGY LACI 10 méterről lő a bal felsőbe! (16:11)

27
    Ilicset fogják meg egy lövőcsel után, szabaddobás. (15:11)

26
    HANSEN találja meg ismét a rést a falon. (15:11)

25
    ILICS a szaggatottnál megy föl, passzív alatt is betalál. (15:10)

25
    HANSEN lő hatalmas gólt a bal felsőbe. (14:10)

24
    Zeitz szerez labdát, UGALDE indul, nem rontja el a ziccert. (14:9)

23
    NILSSON fordul be a hatosról, belövi! (13:9)

22
    KOPLJAR a szélről eredményes. (12:9)

22
    ILICS veszi át Zeitz labdáját, közelről talál be. (12:8)

22
    NARCISSE talál be Ilics mellett. (11:8)

21
    ILICS visszahúzott átlövése a hálóban. (11:7)

21
    Zeitz megy be, de megállítják, szabaddobás. (10:7)

20
    HANSEN pattintott átlövése a bal alsóban pihen meg. (10:7)

20
    Schuch és Vori ugrik össze, ki is állnak. (10:6)

19
    Vendég időkérés. (10:6)

19
    CHEMA betörésből növeli négygólosra az előnyt. (10:6)

19
    Abalo belemegy, Ugalde a szélről a kapusba lő, marad itt a labda. (9:6)

19
    Narcisse ziccerét védi Mikler, NAGY LACI talál be a lerohanásból. (9:6)

18
    Gunnarsson ki is áll. (8:6)

18
    SULIC beállóból növeli az előnyt Gunnarssonnal a hátán. (8:6)

18
    Hansen lövését védi Mikler, jöhet a Veszprém, Gulyás sem talál be de itt a labda. (7:6)

17
    GULYÁS klasszikus szélsőgólja. (7:6)

16
    Ilics átlövése nem talál kaput, Gunnarsson ejt a kapu mellé a túloldalon. (6:6)

16
    Kiegészül a Veszprém, támadhatnak. (6:6)

15
    Kijátszott támadás végén ACCAMBRAY lő Mikler feje fölé, de a léc alá. (6:6)

15
    Zeitz közbelövését védi könnyedén Omeyer. (6:5)

14
    A Veszprém is vészkapussal operál. (6:5)

13
    M'Tima talál be a szélről emberelőnyben. (6:5)

13
    Nagy Laci áll ki, Hansent ütötte meg. (6:4)

12
    SULIC beállóból értékesíti Ilics bejátszását. (6:4)

11
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy (MKB-MVM Veszprém), a gólnál lökött két kézzel. (5:4)

11
    ACCAMBRAY betörésből lövi ki a bal alsót. (5:4)

10
    GULYÁS veszi át Nagy indítását, belövi a ziccert! (5:3)

10
    Hansen betalál, de visszafújják, Such szerez labdát. (4:3)

10
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Terzics (MKB-MVM Veszprém). (4:3)

9
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sulic (MKB-MVM Veszprém). (4:3)

9
    ILICS klasszikus átlövése a hálóban, vezet az MKB! (4:3)

8
    Kopljar belemenését fújják le a játékvezetők Naggyal szemben. (3:3)

8
    Vészkapussal a PSG. (3:3)

7
    UGALDE marad egyedül a szélen, belövi a ziccert. (3:3)

7
    Barachet ki is áll a sárga után, Nagyot rántotta le. (2:3)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Barachet (Paris Saint-Germain HB). (2:3)

6
    Accambray lövését védi Mikler, jöhet az MKB. (2:3)

6
    ILICS passzív jelzés alatt talál a kapuba 8 méterről. (2:3)

5
    Sulic nem tud átvenni egy labdát jó helyzetben, N'Diaye ziccerét fogja Mikler a túloldalon! (1:3)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gojun (Paris Saint-Germain HB). (1:3)

3
    GUNNARSSON beállóból eredményes. (1:3)

3
    Nagy átlövését védi Omeyer a jobb alsó előtt. (1:2)

2
    GINNARSSON gyűjt be egy kipattanót, belövi. (1:2)

1
    BARACHET átlövésére CHEMA válaszol azonnal. (1:1)

1
    A PSG kezdi a meccset. (0:0)

1

Az MKB-MVM Veszprémnek az utolsó lépést kell megtennie ahhoz, hogy idén is résztvevője legyen a Bajnokok Ligájában a Final Fournak.

Ehhez egy bármilyen arányú győzelem elegendő a PSG ellen, hiszen az első meccsen Párizsban 24:24-es döntetlent játszott a két csapat. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Veszprém már öt góllal is vezetett, két perccel a vége előtt kettővel, adhat némi önbizalmat a franciáknak, hogy így mentették döntetlenre az első mérkőzést.

A Veszprém egy vereséget elszenvedve nyert magabiztosan a csoportját a BL-ben, utána a nyolcaddöntőben a a La Rioja sem jelentett akadályt, a kettős győzelem ezt bizonyítja.

A PSG második lett a csoportjában a Kiel mögött, négyszer kaptak ki a tíz meccsükön, a nyolcaddöntő francia házi párbajában a Dunkerque-t ők is kettős győzelemmel búcsúztatták, de mindkét meccset csak két góllal nyerték.

A Veszprém tavaly is a negyeddöntőben futott össze a párizsiakkal, akkor idegenben 28:26-ra, idehaza 31:26-ra nyertek Nagy Laciék, ma is ők az esélyesek, de a PSG látványos feltámadása az első meccs végén bizonyára nem volt véletlen, komolyan kell venni őket, meg kell küzdeni azért a Final Fourért, de ez így is van rendjén.

Szurkoljunk a magyar csapatnak a győzelemért!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Telekom Veszprém: Alilovic, Mikler – Gulyás, Ilics, Iváncsik, Lékai, Marguc, Nagy, Nilsson, Chema, Ruesga, Schuch, Sulic, Terzics, Ugalde Garcia, Zeitz
    Paris Saint-Germain HB: Omeyer, Annonay – Melic, Hansen, Narcisse, Vori, Honrubia, Barachet, Abalo, Bojinovics, Accambray, Gojun, N'Diaye, Kopljar, Gunnarsson, M'Tima

Játékvezetők: Nenad Nikolics – Dusan Sztojkovics (szerbek)