25:30 (15:16)
OTP Bank - PICK Szeged
szerda 22.04.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Nagyatád • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:49:18)

Gólgazdag első félidőt követően a másodikban sokáig alig született találat, de őrizte, majd idővel fokozatosan növelni is tudta előnyét a szegedi gárda. A Csurgó támadásban sokkal kevesebbet nyújtott, mint az első félidőben, s a technikai okok miatt nem látott utolsó percekben nemhogy közelebb nem tudott kerülni esélyesebb ellenfeléhez, de még a Pick is növelte az előnyét, s végül ötgólos győzelmet aratott, immár biztosan megszerezve a rájátszás – legalább – második helyét.

60
    Mérkőzés vége. (25:30)

60
    Sajnos az utolsó percekről technikai okok miatt lemaradtunk, de végül 30:25-re nyert a MOL-Pick Szeged idegenben a Csurgó ellen. (25:30)

54
    Technikai hiba a nagyatádi csarnokból, türelmüket kérjük a folytatásig. (23:26)

53
    Zubai ziccerét védi Pallag, de Ostroushko azonnal eladja a labdát támadásban. (23:26)

53
    CAVOR jobb kettőben betörve lő szépen a hosszú sarokba. (23:26)

52
    Sótonyi edző és Lele immár a szegedi kispaddal vitázik, kezdenek elszabadulni az indulatok. (22:26)

52
    Nem indult el időben az óra az időkérést követően, most nagy a tanakodás a zsűriasztalnál. (22:26)

52
    Hazai időkérés. (22:26)

51
    Källman lövését védte Pallag, Zubai pedig fölé lövi a kipattanót. (22:26)

50
    Elvették a labdát támadásban a Picktől, de Herbert az üres kapu fölé lő a saját térfeléről. (22:26)

49
    Lele eladott labdája Robledóé, a Pick támadhat. (22:26)

49
    Ilyést küldik ki két percre Pordánon védekezve. (22:26)

49
    Szépen kijátszott akció végén BOMBAC talál be középről. (22:26)

48
    Lele labdáját Cavor lövi középről a bal felső sarok mellé. (22:25)

48
    Gyors szegedi ellentámadás, Balogh Zsolt passzát PARRONDO lövi be jobbról ziccerben. (22:25)

47
    Ilyés közbelövését védte Pallag, a hazaiaké a labda, de gyorsan elvesztik. (22:24)

47
    Pordán térde vérzik, kiküldik a bírók ápolásra. (22:24)

47
    Lele passzából a középen emelkedő CAVOR talál be átlövésből. (22:24)

46
    Hazai időkérés. (21:24)

46
    Szegedi technikai hiba után a hazaiaké a labda. (21:24)

46
    Lépéshiba Bombacnál, de a leindítás végén Wyszomirski nagy bravúrral védi Pordán ziccerét. (21:24)

45
    Vadkerti Gábriel eladott labdája után újra a szegediek támadhatnak. (21:24)

45
    Bombac keresztlabdáját PARRONDO lövi a jobb szélről a hosszú felső sarokba. (21:24)

44
    Vadkerti Gábriel bejátszását PORDÁN lövi be beállóból. (21:23)

44
    ILYÉS tört be bal kettőben, s biztos kézzel lőtt a rövid sarokba. (20:23)

44
    Gazdag eladott labdája után Bombac ziccerét védi Pallag, de marad a labda a szegedieknél. (20:22)

43
    Szöllősit pluszban még ki is küldik két percre. (20:22)

43
    ILYÉS egy szép csel után lő középről a bal felső sarokba. (20:22)

42
    Gazdag bejátszása ellen Szöllősinél támadófault beállóban. (20:21)

42
    KÄLLMAN kanyarodik be a bal szélről, s ő már nem hibázza el a ziccert. (20:21)

42
    Ostroushko bal kettőben betörve, ziccerben lő a jobb sarok mellé. (20:20)

41
    Bombac passza után Ilyés ziccerét védi Pallag, de marad a labda a szegedieknél, mígnem belemenés Balogh Zsoltnál. (20:20)

41
    Ilyés törne be középen, megállítják, Herbert kap kétperces kiállítást. (20:20)

41
    Ratajec átlövését védi Wyszomirski, a szegediek támadhatnak. (20:20)

40
    Ostroushko átlövése a sáncról pattan a jobb sarok mellé, hazai sarokdobás. (20:20)

40
    Bombac közbelövését védi Pallag, a hazaiaké a labda. (20:20)

39
    Ostroushko nagy passzát GAZDAG lövi a bal szélről a hosszú sarokba. (20:20)

39
    A gyors hazai támadást megakadályozó Parrondo mehet le két percre. (19:20)

38
    Bombac passza után BALOGH ZSOLT közbelövése talál utat Pallag kapujába. (19:20)

38
    Balogh Zsolt lép a vonalra jobb kettőben betörve, a hazaiak indulhatnak, de gyorsan labdát vesztenek. (19:19)

37
    Oláh sáncolt átlövése után a szegedieké a labda. (19:19)

37
    Gyors szegedi támadás végén ZUBAI egyenlít középről. (19:19)

36
    OLÁH tör be középen, s szép gólt lő a kapu közepébe. (19:18)

36
    PARRONDO a kapu közepén a léc alá lövi a labdát a büntetőből. (18:18)

35
    Gebhardtot ki is küldték két percre. (18:17)

35
    A bal kettőben betörő Ilyés harcol ki hetest. (18:17)

35
    A gyors csurgói támadás végén GEBHARDT lő a jobb szélről a hosszú felső sarokba. (18:17)

35
    Gazdag lép vonalra a jobb oldalon, de a leindítás végén Bombac ziccerben kapufát lő. (17:17)

34
    Bombac hiába talál be középről, már szabaddobást fújnak neki, végül Pallag védi bravúrral Källman ziccerét a bal szélről. (17:17)

34
    Borsost küldik ki két percre, Balogh Zsolttal szemben szabálytalankodott. (17:17)

33
    Rossz szegedi passz után a jobb kettőben betörő Ratajec pörget a hosszú sarok mellé. (17:17)

33
    RATAJEC szép csellel megy be középen, s a kapu közepébe lő. (17:17)

32
    Balogh Zsolt passzát a bal kettőben betörő ILYÉS lövi a hosszú sarokba. (16:17)

32
    Oláh közbelövése kapufa, de a kipattanót GAZDAG belövi a bal szélről. (16:16)

31
    Pallag védte bravúrral Zubai ziccerét beállóból, a hazaiaké a labda. (15:16)

31
    Ilyés átlövése száll a jobb felső sarok fölé, de a túloldalon Ostroushko is fölé lő. (15:16)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:16)

A szegediek kezdik majd a második játékrészt.

Egy góllal vezet az esélyesebb szegedi gárda a szünetben, de a kieli turnéval a lábukban és az izmaikban nem túl meggyőző eddig a teljesítményük. Jól kezdett és sokáig vezetett is a Csurgó, s végig hatalmas küzdelemre késztette a Picket. Az első félidőben látottak alapján teljesen háromesélyes a mérkőzés, cseppet sem elképzelhetetlen egy újabb hazai győzelem a Pick ellenében.

30
    Befejeződött az első félidő. (15:16)

30
    Bombac passza hosszú középre, így oda a veszély. (15:16)

30
    10,5 másodperc van még az első félidőből, elég lehet egy szegedi akcióra. (15:16)

30
    Vendég időkérés. (15:16)

30
    Borsos emelkedik középen, de távoli lövését védi Wyszomirski. (15:16)

30
    Bombac keresztlabdáját PARRONDO lövi be a jobb szélről. (15:16)

29
    LELE most Sierra lába mellett a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt. (15:15)

29
    Gebhardt harcol ki végül hetest középen. (14:15)

28
    Bombac eladott labdája után a Csurgó támadhat, de támadófault Vadkerti Gábrielnél, illetve az ellenakciónál Bombacnál is. (14:15)

28
    Gazdag büntetőjét kivédi a most beállt Sierra! (14:15)

27
    Pordán beállóban harcol ki hétméterest. (14:15)

27
    Källman labdáját PRODANOVIC lövi be a jobb szélről a rövid sarokba. (14:15)

27
    Lele labdáját a jobb kettőben betörő CAVOR lövi a hosszú sarokba. (14:14)

26
    A Lelével szemben szabálytalan Blazevic kap kétperces kiállítást. (13:14)

26
    Vranjes maradt még az előző akció végén a földön, most őt kell ápolni. (13:14)

26
    Lele passza után megint Nagy Máté helyzetben a bal szélen, de Wyszomirski ismét nagyot véd. (13:14)

25
    Bombac bejátszása után Vranjes ellen fújnak a védők. (13:14)

25
    Nagy Máté ziccerben a bal szélen, de Wyszomirski nagyot véd, a szegediek támadhatnak. (13:14)

24
    PARRONDO is a kapu közepébe lövi a büntetőt. (13:14)

24
    A kezét fájlaló Ancsint le kell támogatni a pályáról. (13:13)

24
    Ancsin is jobb kettőben betörve harcol ki hetest, lenn is marad, ápolni kell a szegedi átlövőt. (13:13)

23
    LELE ezt a büntetőt is a kapu közepébe ejti. (13:13)

23
    Belemenés Bombacnál, a hazaiak támadhatnak, s a jobb kettőben betörő Borsos kap újabb hetest. (12:13)

22
    Pordán harcol ki hetest, amit LELE lő a kapu közepébe. (12:13)

22
    Gyors szegedi támadás végén BOMBAC tör be bal kettőben, s betalál. (11:13)

21
    Lele remek bejátszását a középre befutó NAGY MÁTÉ lövi be. (11:12)

21
    Belemenés Borsosnál, a leindítás végén KÄLLMAN pörget középről, ziccerben a bal alsó sarokba. (10:12)

20
    A gyors támadás végén a középen szép csellel betörő BOMBAC eredményes. (10:11)

20
    Lele tör be bal kettőben, de a bal kapufát találja el. (10:10)

19
    Bombac közbelövése kapufa, a hazaiaké a labda. (10:10)

18
    Borsost küldik ki két percre Vranjessel szemben védekezve. (10:10)

18
    Lele nagy bejátszását SZÖLLŐSI lövi be beállóból. (10:10)

17
    Eladott hazai labda után Parrondo lép vonalra beállóban. (9:10)

17
    Källman harmadik átlövését már védi a nemrég beállt Pallag. (9:10)

16
    Cavor lövését védte Wyszomirski, a vendégeké a labda. (9:10)

16
    Ratajec eladott labdája után Parrondo indítását KÄLLMAN lövi be ziccerben. (9:10)

15
    KÄLLMAN középre betörve egyenlít, a bal sarokba lő. (9:9)

15
    Ratajec passza után Nagy Dániel pattint a jobb szélről a kapu fölé. (9:8)

14
    Robledót szerelték, de a lerohanás végén Gazdagot Balogh Zsolt földre viszi, ez is két perc, neki már a második ráadásul. (9:8)

13
    Ilyést utólag ki is küldik két percre. (9:8)

13
    Bombac eladott labdája után a lerohanás végén OSTROUSHKO lő ziccerben a bal sarokba. (9:8)

13
    Bombac passza után Gebhardtot küldik ki két percre Zubairól. (8:8)

12
    OSTROUSHKO gyors támadás végén bal kettőből azonnal felel. (8:8)

12
    KÄLLMAN kanyarodik be újra balról, s megint átlövésből talál a hosszú felsőbe. (7:8)

11
    Ratajec lövését sáncolják, a szegedieké a labda. (7:7)

11
    Hazai időkérés. (7:7)

11
    A gyors támadás végén KÄLLMAN talál be balról ziccerben. (7:7)

10
    Cavor ellen támadófault, indulhat a Pick. (7:6)

10
    Cavor lövését sáncolják, csurgói sarokdobás jöhet. (7:6)

9
    Zubai ellen fújnak beállóban, a hazaiaké a labda. (7:6)

9
    A jobb kettőben betörő Cavor lő kapufát, a kipattanó a szegedieké. (7:6)

8
    Szöllősi is sárga lapot kap utólag. (7:6)

8
    KÄLLMAN balról bekanyarodva átlövésből talál a hosszú felső sarokba. (7:6)

8
    Ostroushko passzát GAZDAG lövi a bal szélről a rövid sarokba. (7:5)

8
    ILYÉS bal kettőben betörve lő a hosszú alsó sarokba. (6:5)

7
    Balogh Zsoltot küldik ki két percre. (6:4)

7
    Technikai hiba mindkét oldalon, végül a leindítás végén OSTROUSHKO lő ziccerben a jobb felső sarokba. (6:4)

7
    Balogh Tibor védi Balogh Zsolt lövését. (5:4)

6
    Támadófault Zubai ellen, de Ostrosuhko bal kettőben fölé lő. (5:4)

6
    Gebhardt labdáját egy lövőcsel után CAVOR vágja be középről. (5:4)

6
    Zubai is besárgul védekezésben. (4:4)

5
    ILYÉS középről lő átlövésgólt a bal alsó sarokba. (4:4)

5
    Herbert is sárga lapot kap a falban védekezve. (4:3)

5
    Ratajec kapufája után a kipattanót SZÖLLŐSI lövi be középről. (4:3)

4
    Ostroushko kapufája után marad a labda a hazaiaknál. (3:3)

4
    Blazevic kapja az első sárga lapot a meccsen. (3:3)

3
    ILYÉS felel azonnal újra balátlövőből. (3:3)

3
    A lerohanás végén CAVOR talál be ziccerben. (3:2)

2
    Belemenés Ostroushkónál, de labdát veszít a vendégcsapat is. (2:2)

2
    ILYÉS balátlövőből lő nagy gólt a hosszú sarokba. (2:2)

2
    Bombac majdnem labdát szerez, de végül GEBHARDT eredményes szép egyéni akció végén. (2:1)

1
    ZUBAI szintén beállóból egyenlít. (1:1)

1
    Szép bejátszás után SZÖLLŐSI lő beállóból a bal sarokba. (1:0)

1

A csurgóiak kezdik a meccset.

A hazaiak piros, a szegediek kék szerelésben lépnek ma pályára.

Csurgói KK: 12 Balogh, 29 Pallag – 2 Herbert, 6 Nagy Dániel, 7 Cavor, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 22 Vadkerti Gábriel, 23 Ostroushko, 24 Ratajec, 25 Gebhardt, 28 Szöllősi, 66 Nagy Máté. Edző: Sótonyi László

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti Attila, 8 Källman, 9 Robledo, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 23 Hegedűs, 24 Loncar, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.

Az alapszakaszban kettejük szegedi mérkőzését a Pick nyerte 31:23-ra, ezt követte a Csurgó nagyatádi revánsa, midőn 30:27-re le tudták győzni Juan Carlos Pastor alapszakasz-győztes fiait. A felsőházi rájátszás szegedi mérkőzésén szintén a Pick diadalmaskodott, 32:28-ra nyertek.

A Pick vasárnap este Kielben szenvedett nyolcgólos vereséget a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így végül simán búcsúzott attól a sorozattól. Nagy kérdés, hogy ilyen rövid időn belül, ráadásul a Magyar Kupa közelgő négyes döntőjére hangolva miként tudnak visszarázódni a bajnoki mindennapokba. A csurgóiak esetleges győzelmükkel sem tudnák annyira megközelíteni a szegedieket, hogy veszélyt tudjanak jelenteni a második helyükre, ennek ellenére izgalmas rangadó elé nézünk.

A férfi kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában a 7 pontjával harmadik helyen álló Csurgó Nagyatádon fogadja a 12 pontos, második helyezett MOL-Pick Szegedet. A Pick eddig a rájátszásban csak Veszprémben szenvedett vereséget, de az ötvenszázalékos teljesítménnyel álló Csurgó cseppet sem esélytelen, hiszen az alapszakasz hajrájában (egyedüli csapatként) Nagyatádon egyszer már legyőzték a szegedieket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.