Zenit – Sevilla 2:2 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Club Brugge KV 1:0 (vége) | ACF Fiorentina – Dynamo Kijev 2:0 (vége)
SSC Napoli – VfL Wolfsburg 2:2 (vége)
Zenit Szentpétervár
2:2 (0:1)
Sevilla FC
csütörtök 23.04.2015, 21:05 • Petrovszkij Stadion, Szentpétervár • Európa liga

Szenzációs meccset láthattunk, az első félidőben a 6. percben Bacca tizenegyesből szerzett vezetést, ettől fogva a Zenit magához ragadta a kezdeményezést, de az első félidőben nem érett góllá a fölényük, csupán kapufáig jutottak.

A második félidő elején összejött Beto hibáját követően az egyenlítés, majd a 72. percben Hulk szemfüles emelésével ismét meglepte Betot. Ettől fogva nem elégedett meg a Zenit a hosszabbítással, tovább bombázták a sevillai kaput, de végül ráfáztak! A sok kihagyott helyzet után jött egy vendég kontra, amit a csereként beálló Banega gólra is váltott. Innentől feladták a hazaiak, maradt a döntetlen, és végül szoros, drámai csatában 4:3-as összesítéssel a Sevilla jutott a négy közé! Köszönjük figyelmüket! (23:01:01)

90+5

90+5
    Majd váratlanul jött a beadás, Mbia fejese középre ment, a kapus védett.

90+5
    Újabb sevillai szöglet, eltöltik most az időt ezzel.

90+4
    Lodygin kapott sárgát szövegelésért.

90+4
    Suarez a kis szöglet mellett dönt, húzzák az időt a vendégek.

90+4
    Banega lőtt éles szögből, de Lodygin a helyén. Szögletre üti a labdát.

90+3
    24:9 a lövések száma, csak magát hibáztathatja a Zenit, hogy nem jut tovább.

90
    Criscito beadás nem jó, kirúgással jöhet Beto, és nem sieti el.

89
    Zenit bedobás jöhet a középpályán.

88
    Az ápolást három percig tartott, mehet tovább a meccs.

87
    Beto ápolása miatt áll a játék. Vállát fájlalja.

86
    Öt perc a rendes játékidőből, kettő kéne a Zenitnek. Hosszabbítás tuti nem lesz.
    Kévin GAMEIRO - 2:2

85
    A Sevilla gólt szerzett!

Remek kontratámadás végén KEVIN GAMEIRO átveszi a labdát, majd a jobb alsóba tüzelt. Remek cserének bizonyult, a semmiből szerzett gólt a Sevilla, pedig számtalan helyzetet kihagyott a Zenit, többször is vezethetett volna 3:1-re.

85
    Hulk a kis szögletet választja, majd a beadást kivágják Witsel elől, lassan megszámlálhatatlan, mennyi szöglet volt.

84
    Kerzakov rögtön helyzetbe is került, de Beto szögletre mentett.

84
    Danny tizenhat méteres lövését blokkolják.

83
    Rondon helyére Kerzakov érkezett a hajrára.

83
    Banega kap sárgát buktatás miatt.

83
    Ismét egy lágy beadás, de ez Beto zsákmánya.

82
    Hulk beadását kifejelték, de maradt a Zenitnél a labda.

82
    Hulk beadását Rondon vette át, ziccerbe került, majd a kivetődő Beto zárja a szöget! Óriási védés volt. Szöglet.

81
    Tíz perc a rendes játékidőből, könnyen lehet, hogy ma hosszabbítunk.

80
    Banega beadását Smolnikov fejelte ki a tizenhatoson kívülre.

80
    65:35 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 18:8.

79
    Hulk beadását Lombaerts fejelte rá, pechére azonban fölé szállt a labda.

78
    Smolnikov harcolt ki szögletet, nagyon nyomnak az oroszok!

77
    Hulk a kis szöglet mellett döntött, majd Zenit bedobás következik.

77
    Hulk beadására Garcia érkezett, aki középre tett a labdát, de Mbia mentett. Szöglet.

76
    Iborra kapott sárga lapot buktatás miatt.

76
    Hihetetlen jó a második félidő, ezúttal Satov lövését kellett hatástalanítania Betonak.

76
    A középre tett labdát kivágták a vendégek.

75
    Hulk irgalmatlan erejű bombáját Beto bravúrral kiszedi a jobb felsőből!

73
    Bacca helyére Gameiro érkezett.

73
    Egy gyenge távoli lövés vendég oldalról, mellé szállt.
    HULK - 2:1

72
    A Zenit gólt szerzett!

Micsoda meglátás volt HULK-tól! Negyven méterről észre vette, hogy kint van a kapus, rá is lőtte, Beto vetődött, de nem sikerült kiütnie a labdát, a gólvonalon túl pattant le a labda! 2:1, hosszabbításra állunk.

71
    A beadást kifejelték, a Sevilla nem igazán képes most támadni, minden erejüket a védekezésre szánják.

70
    Smolnikov lőtt éles szögből, lövése azonban megpattant, és szöglet következhet.

69
    A középre tett labdát kivágták, majd Hulk kezdeményezi a kontrát, de nem jutnak most sokáig.

69
    Banega középre csavart labdáját Rondon fejelte ki, szöglet.

67
    A második félidő derekánál járunk, a Zenit nyom, de a Sevilla a továbbjutó jelenállás szerint.

66
    Hulk éles szögből tette középre, de nem volt érkező a beadásra. Az elgondolás maga szép volt.

66
    A haza tett labda rövid lett, Beto kirúgása telibe találta Rondont, akiről kis híján a kapuba csorgott a labda!

64
    Jó kiugratás volt Rondon felé, aki azonban támadó szabálytalanságot követett el.

63
    14:7 a lövések száma, az állás továbbra is döntetlen.

62
    Folytatódhat a mérkőzés.

61
    Fél óra a rendes játékidő, Neto ápolása miatt áll a játék.

60
    A kis szögletet követően jött a beadás, Lodygin hibázott, de Coke nem tudta mellette ellőni a labdát, nagyon közel volt most a Sevilla a gólhoz, ami feltehetőleg el is döntené a továbbjutást.

59
    Bacca került ziccerbe, két védő között lépett ki, lövésébe Neto még beleért, óriási helyzet maradt ki.

59
    Smolnikov iramodott meg, de szabályosan szerelték.

57
    Danny tört be a tizenhatoson belülre, lövését blokkolták. Kifejezetten jó a második félidő.

57
    A második félidőben 4:0 a lövések száma.

56
    Banega beadása Lodygin zsákmánya lett.

55
    Tremoulinas harcolt ki szögletet.

55
    Tíz perc eltelt a félidőből, egyet ledolgozott a Zenit, de további gólra, gólokra lenne szüksége.

54
    Bacca lesen tartózkodott.

53
    Formás támadás végén Hulk lőtt, pechére a hálótartó vasat találta telibe csak.

52
    Smolnikov huszonkét méteres bombája egy, másfél méterrel szállt el a kapu jobb oldala mellett!

51
    Rondon fordult kapura tizenhatról, de Krychowiak blokkolt, ezt követően pedig Beto gyűjti be a labdát.

49
    Ez új lendületet adhat a Zenit számára, akik már csak egy gólra vannak a ráadás kiharcolásától. Vajon a bajnoki címvédő Sevilla mit fog tenni most? Ha beáll védekezni, nem biztos, hogy jól teszi.
    José RONDÓN - 1:1

48

A középre tett labda mély lett, Betonak ez könnyű zsákmány lett volna, de óriásit hibázott, maga elé ütötte a labdát, amire lecsapott JOSE RONDON, és közvetlen közelről a kapuba tüzelt. 1:1!

47
    45 perce maradt az oroszoknak, hogy két gólt lőjenek minimum úgy, hogy egyet se kapjanak.

46

A 6. percben Bacca szerzett gólt tizenegyesből, ezt követően azért az oroszok lőttek többet kapura, egy kapufáig eljutottak, de nem sikerült az egyenlítés az első félidőben. A Zenitnek két gól kell a hosszabbításhoz, és három ,hogy 90 percben dűlőre vigyék, ettől elég messze van Vilas Boas csapata. A Sevilla taktikusan játszik, és nem ültek rá az eredményre, Bacca szerezhetett volna még egy gólt, de Smolnikov blokkolta lövését, tehát a szünetben 0:1 a vendégeknek. Tartsanak velünk.

45+2

45+2
    Hulk távoli lövése méterekkel fölé szállt.

45+2
    Mbia lökött, ellene az ítélet.

45+2
    A két perces ráadásból már csak egy maradt.

45+1
    Danny irgalmatlan nagy lövése a bal összekötő helyéről a jobb kapufán csattant!

45
    A beadás lecsorgott, majd Rondon két méterre a kaputól nem tudta bekotorni, ezt követően Beto vetődik rá a labdára!

45
    Danny kapott szabadrúgást közel az oldalvonalhoz.

44
    Banega sarokrúgásából nem adódott veszély, ráadásul Witsel kapott szabadrúgást, a vétkes Mbia volt.

44
    Bacca lépett ki a leshatárról, a kapus fölöslegesen jött ki, el vitte mellette a támadó, de kiszorított helyzetből nem tudott gólt lőni, mivel Smolnikov óriásit mentett! Szöglet.

43
    Criscito harcolt ki egy bedobást.

42
    Smolnikov középre tett labdájával hasba lőtte csapattársát, Rondont.

41
    Öt perc a félidőből már csak.

40
    Witsel kapott sárga lapot könyöklés miatt.

38
    Otthon 63 európai kupaszereplőként vívott hazai meccséből nyolcszor kapott ki csupán a Zenit.

37
    Kevés a mozgás az oroszoknál, percek óta képtelen lövőhelyzetet kialakítani.

35
    67:33 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 5:5. A Zenit egyenlőre gólképtelen.

34
    Banega harminc méteres bombája 4-5 méterrel mellé szállt.

34
    Hulk harcolt ki szögletet ezúttal, amit ő maga vállalt el, a középre tett labdát Witsel elől azonban kifejelik.

33
    Nem mond le az újabb gól szerzéséről a Sevilla, de ki sem nyílnak. Remekül hozzák egyenlőre a meccset.

32
    Banega a rövid sarkot vette célba, Coke próbált kapura fejelni, de méterekkel mellé pattant róla a labda.

32
    A bal szélen fejlődött fel a sevillai támadást, a beadást Neto blokkolja, szöglet.

31
    A sarokrúgásból nem adódott veszély, Mbiaról kipattant a labda, kirúgással jöhet Lodygin.

30
    Ígéretes kontrát vezetett a Sevilla, végül Vitolo fejezhette volna be az akciót, de az utolsó pillanatban szögletre mentett egy becsúszó láb!

29
    Hulk próbált lövőhelyzetbe kerülni, de négy ember volt körülötte, akik együttes erővel elmarták a labdát.

27
    5:2-re módosult a lövések száma, de a Sevilla őrzi egy gólos előnyét továbbra is.

26
    Hulk beadására Lombaerts érkezett, fejese két méterrel fölé szállt.

26
    Zenit szöglettel folytatódik a játék.

25
    Hulk bal oldali beadása elszállt a fejek felett, majd a labda elhagyta az oldalvonalat. Bedobás.

25
    Mbia szabálytalankodott a középpályán.

24
    Danny huszonnégy méteres bombája méterekkel fölé szállt.

23
    A félidő felénél járunk, Bacca tizenegyes góljával vezet a Sevilla, összesítésben 3:1 a spanyolok javára az állás.

22
    A sérült Pareja helyére Iborra érkezett.

21
    Rondon futott lesre ezúttal.

21
    Óriási erőket mozgósít most a Zenit.

20
    60:40 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 3:2, de a vezetés mégis a vendégeknél.

19
    Hulk kis szögletéből nem adódott veszély, jobban jártak volna egy beadással.

18
    Danny került lövőhelyzetbe, tizenegy méteres lövését Beto védi bravúrral!

17
    Hulk középre nyesett labdáját Mbia fejelte ki.

15
    A szögletet kifejelték a hazaiak, eközben Pareja ápolása pályán kivül zajlik.

15
    Pareja ápolása miatt áll a játék.

14
    A jobb oldalról jövő beadást Rondon vágta ki szögletre.

13
    Valamivel többet van a labda a Zenitnél, de egyenlőre nem veszélyesek.

11
    Criscito bal oldali beadása gyenge, kifejelték.

10
    Hulk távoli lövése a kapu bal oldala mellett suhant el két méterrel.

9
    Az első meccsen a Zenit szerzett vezetést, majd kettőt lőtt a Sevilla, most a spanyolok vezetne, a forgatókönyv szerint most az oroszok következnek.

8
    Vitolo lesen tartózkodott.

7
    A hazaiak egy 1:0-val is továbbjutottak volna, ilyen eredmény biztosan nem lesz már.
    Carlos BACCA - 0:1

6

CARLOS BACCA a jobb felsőbe bombázott. Kettő kéne most a hazaiaknak a hosszabbitáshoz is!

6
    Neto sárga lapot kapott az előbbiért.

5
    Hoppá! Neto becsúszása lábat talált. Vitolo elesett! Büntető!

4
    Sevillai bedobás következik a középpályáról.

3
    Coke lövése középre tartott, Lodygin könnyedén védett.

3
    Hulk rántotta le ellenfelét, vendég szabadrúgás.

1

Az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján az orosz Zenit Szentpétervár fogadja a spanyol Sevilla együttesét.

A hazaiak vezetik az orosz bajnokságot, előnyük nyolc pont a második helyen levő Krasznodar előtt. Hat forduló van hátra, feltehetőleg bajnokok lesznek. A Zenit otthon idén nem kapott még ki tétmeccsen, háromszor győzött, és egy döntetlent játszott. Az Európa Ligában a nyolc közé jutásért vivott csatában a Torino-t búcsúztatták, miután otthon nyertek 2:0-ra, Torinóban pedig csak 1:0-ra kaptak ki.

A Sevilla jelenleg az ötödik a Primera Divisionban, két pontra vannak a BL indulásért érő helytől, ahol most a Valencia tartózkodik. Idén változó a csapat teljesitménye vendégként, hiszen tizennégy meccsükből hetet nyertek, egy döntetlen, és hat vereség mellett. A nyolc közé jutást a Villarreal ellen vivták meg, a Villarreal otthonában 3:1-re nyertek, majd odahaza 2:1-re győztek, és magabiztosan, 5:2-es összesitéssel jutottak tovább.

A két csapat első meccsén 2:1-re győzött a Sevilla egy szoros izgalmas mérkőzésen úgy, hogy a szünetben még a Zenit vezetett. A 73.percben 1:1 lett, a 88. percben Suarez találatával jött össze végül a győzelem. A vezetés meg van, viszont a Zenitnek meg az idegenben szerzett gól van meg , akár egy 1:0-val továbbjutnának az oroszok. Amennyiben létezik olyan meccs, ahol megjósolhatatlan, mi fog történni, akkor az ez! Tartsanak velünk, ha tehetik!

A mérkőzés csütörtökön 21:05-kor kezdődik!!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 48. Rondón, 72. Hulk – 6. Bacca (bünt.), 85. Gameiro

Lapok:   6. Neto (PET), 40. Witsel (PET), 90+4. Lodygin (PET) – 76. Iborra (SEV), 83. Banega (SEV)

Zenit Szentpétervár: Lodygin – Smolnikov, Neto, Lombaerts, Criscito – García, Witsel – Hulk, Danny (C), Šatov – Rondón (83. Keržakov).
    Cserék: Malafejev – Aňukov, Aršavin, Keržakov, Rodić, Tymoščuk, Šejdajev.

Sevilla FC: Beto – Coke (C), Pareja (22. Iborra), Carriço, Trémoulinas – Krychowiak, Mbia – Vidal, Banega, Vitolo (90+2. Den. Suárez) – Bacca (73. Gameiro).
    Cserék: S. Rico – F. Navarro, Figueiras, Gameiro, J. Reyes, Iborra, Den. Suárez.

Játékvezetők: Nicola Rizzoli (ITA) – Elenito Di Libertadore (ITA), Mauro Tonolini (ITA)

Első meccs: Sevilla - Zenit 2:1