Japán – Olaszország 3:2 (vége) | Ukrajna – Magyarország 2:4 (vége) | Kazahsztán – Lengyelország 3:2 (vége)
Ukrajna
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Magyarország
csütörtök 23.04.2015, 16:30 • Tauron Aréna, Krakkó • Div. I/A Világbajnokság

Fantasztikus harmadik húsz percet produkálva nyerte meg ezt a mérkőzést a magyar felnőtt, férfi jégkorong válogatott!
    A mieink ezen a meccsen végig jobban játszottak Ukrajnánál és a végén sikerült, kétgólos hátrányból talpra állva kiharcolni ezt a győzelmet, hatalmas szívvel, akarattal!
    Volt ma itt minden; többszöri videóbírózás, kimaradt kettős-, de aztán értékesített szimpla emberelőny és a lényegi szituációkban szerencsére jól döntöttek a játékvezetők, így ezekből most mi jöttünk ki jobban!
    Ezzel Magyarország együttesének négy mérkőzésből kilenc világbajnoki pontja van és szombaton este, 20 órai kezdettel, a házigazda lengyel válogatott ellen lép jégre a jövő évi, oroszországi elit vb-n való szereplés jogáért!
    Addig persze a lengyeleknek lesz még egy meccsük ma este Kazahsztán ellen és akkor dől el, hogy netán elég lesz -e nekünk egy árva pontocska is a feljutáshoz, az újabb fantasztikus magyar hokicsodához, ami talán már nem is lenne akkora csoda!
    Várjuk Önöket ezeken a meccseken és persze a többi közvetítésünk alkalmával is! (19:03:34)

Felcsendül a győztes tiszteletére a MAGYAR HIMNUSZ!

Pobjedonoszcev a meccs legjobb ukrán játékosa, a győztes magyar csapatból Kóger Dániel kapta a díjat!

60:00

59:23
    Most egy ukrán időkérés és egy kapuslehozatal, de itt már nincs mese, Magyarországé lesz a három pont, ne legyenek kétségeink!

59:10
    Nem is viszik le a kapusukat az ukránok, már Ők sem reménykednek a pontszerzésben!

Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző SOFRON. Kiss Dániel szerzett korongot emberhátrányban, ezzel pedig SOFRON ISTVÁN lépett ki és lövését Zaharcsenko már nem háríthatta! Emberhátrányos góllal vezetünk 4-2-re!

56:50
    Magas bot volt tehát Gnidenkonál, nincs gól és marad egyelőre az ukránok emberelőnye!

56:50
    Pobjedonoszcev belőtte a kapunkba a korongot, de valószínűleg magas bottal volt a kapunk előtt Gnidenko, újabb videózás!

56:31
    Banham is kapott még egy két perces büntetést, még egy ukrán emberelőny!
    SARAUER - 2:3

56:00
    Gólszerző SARAUER. Assziszt: Kóger. Megadták a gólunkat, hiszen a korong egyértelműen előbb jutott az ukrán kapuba, mint ahogy az elmozdult volna! 3-2 a mieink javára!

56:00
    Kóger passzát Sarauer bevágta, közben elmozdult a kapu, ezt is levideózzák a bírók!

55:47
    Megint Rajna védett egyet.

55:25
    Ljalka elől mentett bravúrral Rajna Miklós!

55:09
    Alekszjuk lövése ment el a kapunk mellett!

54:44
    Ljalka lövését sikerült blokkolnia a magyar védelemnek!

53:37
    Pobjedonoszcev lövése kerülte el a magyar kaput!

53:20
    Magas bottal való játékért Kiss Dániel kapott két percet, ukrán emberelőny!

52:50
    Banham fordulásból leadott fonáklövését hárította Zaharcsenko!

52:02
    Tilost ütöttek az ukránok!
    KÓGER - 2:2

51:26
    Gólszerző KÓGER. Assziszt: Sarauer. Végre kihasználtunk egy emberelőnyt! Sarauer tette vissza a korongot és az érkező KÓGER DÁNIEL kapásból a bal felső sarokba lőtt! 2-2

51:07
    Vas János és testvére, Márton akciójából nem lett sajnos magyar egyenlítő gól!

50:12
    Egy ukrán játékos visszajöhetett!

49:53
    Sajnos kihozzák a bírók a bulit az ukrán harmadvonal elé!

49:53
    Banham bombája után vágódott fel a korong az ukrán védőkről!

49:40
    Időt kér Rich Chernomaz, a magyar válogatott szövetségi kapitánya!

49:40
    Navarenko ütött oda Magosinak, kettős magyar emberelőny, 32 másodpercig!

48:50
    Vas Márton botja tört el egy lövési kísérlet során!

48:12
    Végre a mieink kerülnek emberelőnybe, Blahoj akasztotta bottal Hári Jánost, kettő perc!

47:30
    Petrangovszkijjal szemben védekezett jól a magyar együttes hátsó alakzata!

46:19
    Banham lőtt egy remek csel után, de Zaharcsenko védett!

45:45
    Mihnov lövése kerülte el a mieink kapuját!

44:30
    Próbál támadni, kezdeményezni a magyar válogatott!

42:10
    Sebők közelről nem tudta az ukrán kapuba tenni a korongot.

41:00
    Orbán lövését fogta az ukrán kapus.

40:01

Rögtön kezdődik tehát a harmadik harmad, bízzunk benne, hogy a mieink meg tudják fordítani az állást!
    Maradjanak velünk továbbra is!

22:15 két harmad után a kapuralövési arány a mieink javára, de gólban, eggyel sajnos az ukránok állnak jobban, viszont hátra van még 20 perc tiszta játékidő, még bármi lehet!
    Szurkoljanak tovább a magyar válogatottnak, tartsanak velünk!

A második harmad sajnos inkább az ukránoké volt, mi inkább kapuvasakat, Ők gólokat lőttek – egyet emberelőnyüknél – de azért legalább szépítenie sikerült a mieinknek, így van még remény a harmadik harmad előtt!
    Tartsanak velünk akkor is!

40:00

39:35
    Eladtuk támadásban a korongot, ezzel Blahoj egyedül vitte a kapunkra a pakkot, de mellé lőtt! Ezt megósztuk!

39:14
    Szirányi lövését blokkolták az ukránok!

39:06
    Metcalfe korongja vágódott fel, bedobás jön az ukrán harmadból!

37:42
    Banham korongját fogta meg az ukrán kapus!

37:20
    Sebők majdnem egyenlített, sajnos csak majdnem!
    SARAUER - 2:1

36:43
    Gólszerző SARAUER. Assziszt: Gőz Banham. Sikerült a szépítés!Gőz korongjába Banham belepiszkált, ez lejött Zaharcsenkoról, SARAUER ANDREW remekül eszmélt és bevágta! 2-1

36:04
    Sarauer lőtte el a korongot az ukránok kapuja mellett.
    GNIDENKO - 2:0

34:19
    Ukrajna gólt szerzett!
    Gólszerző GNIDENKO. Assziszt: Mihnov. Nagy magyar védelmi hiba! Vas Márton sajnos eladta a korongot a védőharmadunkban és Mihnov passzából ARTYOM GNIDENKO lőtt laposan Rajna kapijába! 2-0

33:10
    Donyika óriási helyzetből emelte a korongot a magyar kapu fölé!

32:09
    Ki kell sajnos hozni a bulit az ukrán védőharmad elé!

29:53
    Most Sarauer hatalmas lövése találta el, ezúttal a bal oldali kapuvasat!

28:20
    Vas János lövése középre tartott, Zaharcsenko megfogta a korongot!

28:10
    Videóbírót kérünk az iménti szituáció, a felső kapuvas után, de sajnos nem volt gól!

27:57
    Metcalfe lőtt egy óriási kapuvasat!

27:22
    Blahoj lőtt egészen közelről, Rajna hatalmasat mentett!

26:46
    Vas János korongja ment el az ukrán kapu mellett!

25:37
    Gavrikkal szemben védekezett jól a magyar válogatott!
    BLAHOJ - 1:0

24:37
    Gólszerző BLAHOJ. Assziszt: Mihnov. Kihasználták az újabb emberelőnyt az ukránok, Mihnov középre tett korongját, ROMAN BLAHOJ úgy lőtte be a kapunkba, hogy az Rajnáról pattant be! 1-0 Ukrajna javára!

23:58
    Kugut középre tartó bombáját fogta rajna!

23:47
    Megint fórba kerülnek az ukránok, Hári János lökte palánkra az egyik ukrán játékost!

22:38
    Zaharcsenko két nagyot védett gyors egymásutánban.

22:20
    Pozsgai lövése sajnos nem jutott el az ukrán kapuig.

21:49
    Nem okozott gondot a mieinknek az emberhátrány kivédekezése, szerencsére!

21:45
    Mihnov hatalmas lövését védte Rajna Miklós!

21:15
    Sarauer kínálta meg emberhátrányban egy koronggal az ukrán kapust, aki védeni tudott!

20:03
    Egyelőre nálunk a korong!

20:01

Sofron elfoglalja helyét a büntetőpadon, folytatódhat a meccs a második harmaddal!

15:7 volt az első harmadban a kapuralövések aránya a mieink javára, de ne feledjük; 1 perc 49 másodpercig még az ukránok lesznek emberelőnyben a második játékrészben, úgyhogy egyelőre a védekezés kap nálunk főszerepet!

Gyakorlatilag végig uralta az első 20 percet a magyar válogatott, az ukránok csak néha-néha jutottak el a mieink kapujáig!
    Sajnos azonban a helyzetek és az emberelőny is kimaradt, így egyelőre gól nélküli az állás!
    A második harmadot emberhátrányban kezdi Ukrajna, úgyhogy lesznek izgalmak a szünet után is!
    Tartsanak akkor is velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:49
    Sajnos Sofron az iménti szituációnál odaütött az ukrán játékosnak, dulakodott is, kettő perces ukrán emberelőny!

19:49
    Ljalka korongjára tenyerelt rá Rajna!

19:04
    Metcalfe lövésénél először nem uralta a korongot Zaharcsenko, de Sarauer sajnos nem tudta a kapujába passzírozni a játékszert!

18:05
    Banham tesztelte az ukrán kapust, aki egyelőre mindent véd!

17:30
    Nagy Krisztián korongja ment el az ukrán kapu mellett.

16:19
    Benk lövése sem csúszott át az ukrán kapus alatt!

15:46
    Mihnov lövését hatástalanította Rajna!

15:19
    Metcalfe messziről is kapura tette a korongot, Zaharcsenko egyelőre hibátlan!

14:46
    Banham bombája ment el az ukrán kapu mellett!

14:12
    Megint Rajnának kellett védenie egyet!

14:06
    Nimenko lövését, majd a kipattanót is fogta a mieink kapusa!

13:35
    Metcalfe fonákja maradt ki a tóloldalon!

13:05
    Bondarjev fordulásból leadott lövését védte Rajna!

12:38
    benk remek lövését is hárította az ukrán kapus!

12:10
    Nagy Krisztián szólózott, a kapu mögül visszatett korongra Zaharcsenko tenyerelt rá!

11:20
    Gavrik krongjánál kellett Rajnának először védenie!

10:56
    Banham beemelt korongja most nem volt jó senkinek.

10:04
    Kovács Csaba szólója végén elpattant a korong az ukránok kapuja felett!

09:16
    Nagy Krisztián passzát Magosi Bálint nem tudta az ukrán kapuba lőni!

08:55
    Ezt az emberelőnyt most nem tudták belőni a mieink, kiegészültek az ukránok!

08:37
    Sarauer a kapzu mögül nem tudta visszatenni a korongot Kógernek!

07:46
    Banham bombája zúgot el az ukrán kapu mellett!

07:26
    Hári sem tudta egyelőre becsapni az ukrán kapust, egészen közelről!

07:15
    Vas Márton távoli lövése majdnem becsapta Zaharcsenkot!

06:55
    Most lép életbe egy ukrán büntetés, Blahoj hátulról lükte Sofront, kettő perces magyar emberelőny!

06:10
    Egy Kóger által visszatett korongot Kiss Dániel lőtt kapura, Zaharcsenko megint védett!

05:17
    Nagy Krisztián veszélyeztette az ukrán kaput, amely időközben elmozdult!

04:30
    Vas János maradt lesen!

04:00
    Banham remek fonákját védte Zaharcsenko!

03:35
    Kóger elől ezúttal az ukrán kapus feküdt rá a korongra!

03:04
    Egy, ukránok által a saját harmadukban eladott korong sajnos váratlanul érte Kóger Dánielt.

02:50
    Sarauer lőtt kissé jobbról kapura, Zaharcsenko védett!

01:55
    Vas Jánosnak volt pontatlan egy előreküldött korong!

01:03
    Zaharovot tartoztatta fel kiválóan a magyar védelem.

00:02
    A mieinké a meccs első korongja!

00:01

A mieinknél ma is a tegnap szenzációsan védő Rajna Miklós, az ukránoknál pedig a nem egészen 20 esztendős Eduard Zaharcsenko kezd a kapuban!

Az is tudható már, hogy a mieink fehér mezben, míg az ukránok kékben játszanak majd a mai délutánon!

Ukrajna: Zaharcsenko (Napnyenko) – Kugut, Pobjedonoszcev, Mihnov, Gnidenko, Blahoj – Navarenko, Alekszjuk, Zaharov, Ljalka, Bondarjev – Ladigin, Szkripec, Nimenko, Gavrik, Kuzmik – Rjabenko, Zabludovszkij, Donyika, Petrangovszkij. Szövetségi kapitány: Alekszander Godinyuk

Magyarország: Rajna (Bálizs) – Metcalfe, Szirányi B., Sarauer, Kóger, Sofron – Gőz, Vas M., Sebők, Banham, Hári J. – Orbán A., Pozsgai, Kovács Cs., Erdély, Vas J. – Kiss D., Benk, Nagy K., Vincze P., Magosi B. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Játékvezetők: Marcus Linde (svéd), Viki Trilar (szlovén) – Rene Jensen (dán), Wojciech Moszczynski (lengyel).

Krakkóban, a mai nap első mérkőzésén – hűséges olvasóink talán már tudják – a korábban a vb-n pontot sem szerző Japán, nem kis meglepetésre, rendes játékidőben 3-2-re legyőzte Olaszországot, tovább kuszálva így a divízió1-es csoportban kialakult helyzetet, a feljutás és a bennmaradás szempontjából is.
    Fent ugye Kazahsztán helyzete meglehetősen biztosnak tűnik, míg az olaszok sorsa immár nincs saját kezükben, még egy, a kazah válogatott elleni esetleges bravúr a zárónapon is nagy valószínűséggel kevés lehet számukra a visszajutáshoz!
    A második hely, vagyis a jövő évi, oroszországi vb-n való szereplés joga a szombati lengyel-magyar rangadón dől majd el, addig persze még mindkét válogatott jégre lép egyszer-egyszer!
    A valamivel több mint egy óramúlva kezdődő magyar-ukrán tétje tehát az, hogy a mieink egy győzelemmel végleg kiiktathatják a feljutásra pályázók sorából Itália legjobbjait, míg Ukrajna számára azért nagyon fontos a meccs, mert így lépést tarthatnak a japánokkal a bennmaradásért vívott csatában, bár erről mindenképpen a szombati japán-ukrán meccs határoz majd!
    Hamarosan a sorösszetételeket is olvashatják, maradjanak folyamatosan velünk!
    Négy évvel később, Ljubljanában is a mieink nyertek vb meccsen, 3-1-re!
    2008-ban, Szapporóban 4-2-re vertük Ukrajnát, ami akkor nekünk a feljutást jelentette!

A krakkói divízió 1/A. világbajnokság tabellája 3 fordulót követően.
    1. Kazahsztán 3 0 0 0 17:4 9
    2. Lengyelország 3 2 0 0 1 6:4 6
    3. Magyarország 3 2 0 0 1 8:8 6
    4. Olaszország 3 1 1 0 1 5:6 5
    5. Ukrajna 3 0 0 1 2 5:10 1
    6. Japán 3 0 0 0 3 4:13 0

Parádés, sőt történelmi – 37 év után nyertünk ismét tétmérkőzésen Olaszország ellen – győzelmet aratott szerda délután a magyar válogatott, remek játékkal, 21:11-es kapuralövési arányt felmutatva!
    Két év után sikerült ismét legyőzni egy, az elitből az előző esztendőben kieső válogatottat, ezzel pedig együttesünk ismét esélyt adott magának a még mindig csak álomként számon tartott A-csoportos szereplésre!
    Csütörtöki ellenfelünk, az ukrán válogatott ugyanakkor nagy csatában 3-2-re kikapott a házigazda Lengyelországtól, így Ők csupán egy ponttal állnak a táblázat ötödik helyén, vagyis ettől kezdve már csak a bennmaradásért viaskodhatnak a japánokkal!
    Természetesen súlyos hiba lenne azt gondolni, hogy egy könnyedén legyőzhető rivális vár a mieinkre a csütörtöki játéknapon, Ukrajna egészen biztosan az életéért fog küzdeni, hogy az ötödik forduló előtt már ne kelljen idegeskednie, persze ez még az ezt megelőző japán-olasz meccs eredményétől is függhet!
    Az jól látható, hogy ebben a vb mezőnyben a kazahok kivételével tulajdonképpen mindenki verhető és mindenkitől ki is lehet kapni és ez nemcsak a magyar válogatottra értendő!
    Természetesen mi nagyon szeretnénk elhinni, hogy az eurázsiai együttes mögött mi lehetünk a másik feljutók, de ehhez mindkét hátralévő mérkőzésünkön szükség lesz arra az alázatra, arra a kiváló védőmunkára, kapusteljesítményre és a remek lövésekre, amelyekkel az olaszokat is sikerült lényegében magabiztosan legyőzni!
    2008-ban, Szapporóban feljutást ért az északkeleti szomszéd elleni siker, ugyanez most még "csak" azt jelentené, hogy tovább álmodhatunk a lengyelek elleni zárómeccs előtt!
    Ebben a reményben várjük Önöket a fél ötkor kezdődő mérkőzés online, szöveges közvetítésével, a már jól megszokott formában!
    Jó szurkolást mindenkinek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 25. Blahoj (Mihnov, Kugut), 35. Gnidenko (Mihnov) – 37. Sarauer (Banham, Gőz), 52. Kóger (Sarauer, Hári J.), 56. Sarauer (Kóger), 58. Sofron (Kiss D.)