Győri Audi ETO KC
36:24 (20:12)
Érd
csütörtök 23.04.2015, 18:00 • Audi Aréna, Győr • Női kézilabda NB1

Kicsit döcögve indult be a győri szekér, a 10. percben kettővel vezetett az Érd, Amros Martín kikérte az idejét, sikerült megnyugtatnia a csapatot, mert 10 perc múlva már hárommal ment a Győr, újabb öt perc múlva már hattal. A félidei nyolc gólos különbség reális volt, és ezt folyamatosan növelni tudták a hazaiak a másodikban.

Grimsbö remekül védett, még gólt is dobott, akárcsak a helyére beállt Herr, a kapusteljesítmény is sokat számított ezen a meccsen, de azért ebben benne volt az érdiek gyenge lövőteljesítménye is. A hajrára kicsit ki is engedtek a győriek, de Planéta a végére megszórta magát, így 12 gólos a Győr előnye, ami nem hagy kétséget afelől, hogy ki jut a döntőbe,vagyis, hogy ki lesz ott a Ferencváros ellenfele. (19:28:57)

60
    Mérkőzés vége. (36:24)

60
    PLANÉTA az utolsó másodpercben talál átlövésből a bal sarokba. (36:24)

60
    Eladott labda a Győrnél, Kosztyukova azonban mellé ejt a szélről, van még 15 másodperc. (35:24)

60
    KOVÁCS ANNA talál ismét a győri hálóba. (35:24)

59
    PLANÉTA klasszikus átlövés a bal kapufa mellett, de a hálóban! (35:23)

59
    Talpon Klivinyi, folytatódik a mérkőzés, pontosan két perc van hátra. (34:23)

58
    Pontatlan bejátszás az Érdnél, támad a Győr, de Klivinyit ápolni kell, áll a játék. (34:23)

58
    PLANÉTA előtt nyílik szét a fal, talpról lövi ki a bal sarkot. (34:23)

57
    VUKCEVIC indul egy eladott győri labdával, belövi a ziccert. (33:23)

56
    SZEKERES lerohanás végén lő be egy ziccert. (33:22)

56
    KOVÁCS ANNA pazar gólt dob, betörés után ejti át Herr Orsit. (33:21)

55
    Vendég időkérés. (33:20)

55
    HERR!!! Ő is dob egy gólt a kapuja elől, Kovács lövését fogta előtte, lehozott kapussal támadtak ismét a vendégek, vesztükre. (33:20)

54
    KNEDLIKOVA elkapta a fonalat, egy tucat a különbség a gólokban... (32:20)

54
    Belül védekezés a Győrnél is Klivinyivel szemben, KRPEZ a jobb felsőbe dobja a büntetőt. (31:20)

53
    Kisfaludy kiáll, Hornyákot fogta meg ziccerben, hetes jön, KNEDLIKOVA bepattintja a bal sarokba. (30:19)

52
    KLIVINYI a szélről eddig nem tudott betalálni, középről sikerült. (30:19)

52
    Egy-egy védés a kapusoktól, az Érd támad ebben a pillanatban. (30:18)

51
    GRISMBÖ!!!! Lehúzza Krpez ejtését, és az üres kapuba lő a sajátja elől.... Lehozott kapussal támadtak az érdiek. (30:18)

50
    A sértett KNEDLIKOVA lövi be a büntetőt. (29:18)

50
    Belül védekezés Knedlikovával szemben, hetes jön, (28:18)

50
    Signaté is kiáll két percre, 15 másodperc a kettős emberelőny a Győrnél. (28:18)

49
    TAKÁCS KITTI kap remek labdát a szélen, be is húzza a rövidbe. (28:18)

48
    KOVACSICS használja ki másodpercek alatt az emberelőnyt. (28:17)

48
    Szekeres durvult a falban, kiáll két percre. (27:17)

47
    KISFALUDY beállóból faragja a tetemes hátrányt. (27:17)

47
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ambros Martín (Győri Audi ETO KC). (27:16)

46
    Grimsbö fog egy gyenge átlövést, indul Löke, de belemenést fújnak nála. (27:16)

46
    Vendég időkérés. (27:16)

46
    Kovács Anna a kapufát találja telibe, a Győr támad ismét, Aguliar azonban eladja a labdát. (27:16)

45
    PLANÉTA átlövése a jobb felsőben. (27:16)

44
    Támadó fault a Győrnél, de Krpez pontatlan indítást kap, nem tudja átvenni, a hazai csapat támadhat. (26:16)

43
    Janurik, majd a túloldalon Grimsbö fog egy-egy átlövést, a Győrnél a labda. (26:16)

43
    KOVÁCS ANNA ejti át beállóból a győri kapust ezúttal. (26:16)

42
    Planéta lövése megpattan a blokkon, sarokdobás jön, majd ő próbálkozik talpról, Janurik védi. (26:15)

42
    Kovács Anna ziccerét is védi Grimsbö, jöhet az ETO. (26:15)

41
    Labdaszerzés a Győrtől, SZEN fejezi be az akciót. (26:15)

41
    Aguilart lökik ziccerben, hetes jön, KORSÓS pattintott lövése a hálóban köt ki. (25:15)

40
    Klivinyin ismét kifog Grimsbö, jól véd a norvég. Támad a Győr. (24:15)

39
    Szen jó lövőcsel után lő kevéssel a jobb sarok mellé, jöhet az Érd. (24:15)

38
    Löke és Szekeres páros kiállítása. (24:15)

37
    KRPEZ passzív alatt kijátszott akcióból talál be a hatosról. (24:15)

36
    Korsós repül be a szélről, akadályozzák, hetes jön, Kovacsics büntetőjét kivédi Janurik. (24:14)

35
    KISFALUDY értékesíti Signaté ügyes bejátszását. (24:14)

34
    Labdaszerzés Szentől, LÖKE talál be a leindításból. (24:13)

34
    Klivinyi kiszorított helyzetből nem talál be, KORSÓS viszont megtesz ezt a túloldalon. (23:13)

33
    KOVACSICS közbelövése a léc alatt. (22:13)

32
    Grimsbö védi Signaté átlövését, a leindítás nem jön össze, visszatámad az Érd. SIGNATÉ most nem hibázik. (21:13)

31
    Belül védekezés Bódival szemben, hetes jön, KOVACSICS a jobb alsóba lövi. (21:12)

31
    A Győr folytatja a játékot. (20:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (20:12)

Grimsbö remekül véd, igaz az érdi átlövők nem is állítják komoly feladatok elé, távolról alig-alig találnak be, kijátszott akciójuk pedig nem nagyon van a vendégeknek, ez meg is látszik az eredményen, kevés esélye maradt az Érdnek egy szoros mérkőzésre.

30
    Befejeződött az első félidő. (20:12)

30
    KNEDLIKOVA fejezi be a győri akciót, marad egy Grimsbö-bravúr így is a végére. (20:12)

30
    Grimsbö a jobb feslőből tolja ki Krpez átlövését, fél perc van hátra, támad a Győr. (19:12)

30
    Egy-egy bravúr most a kapusoktól, támad az Érd. (19:12)

29
    Egy-egy hiba mindkét oldalon, KORSÓS indulhat az érdi labdaeladásból, belövi a ziccert, igaz, kis szerencsével. (19:12)

28
    VUKCEVIC beállóból talál be, a felső lécről pattan a hálóba a labda. (18:12)

28
    HORNYÁK találja meg a rést a falon ismét, a jobb alsóba lő. (18:11)

27
    SIGNATÉ talpról talál a győri hálóba. (17:11)

26
    HORNYÁK betörésből szerez látványos gólt. (17:10)

26
    Ugyanaz még egyszer, Knedlikova ziccerét, most védi a kapus, ahogy Krpez is hibázik nagy helyzetben a túloldalon. (16:10)

25
    Ezúttal KNEDLIKOVA kapja az indítás, átejti Oguntoyét. (16:10)

25
    Grimsbö véd, Lökénél a labda ziccerben, kimarad... (15:10)

24
    Passzív alatti szabaddobást "totyog el" Aguilar, jöhet az Érd. (15:10)

23
    KLIVINYI is feliratkozik a góllövők listájára. (15:10)

22
    KOVACSICS közeblövését nem tudja védeni Oguntoye. (15:9)

22
    Krpez lő most kevéssel mellé, jöhet a Győr. (14:9)

21
    Eladott labda a vendégektől, ezúttal LÖKÉRE jön ki a figura, belövi a ziccert. (14:9)

21
    HORNYÁK betörésből válaszol másodpercek alatt. (13:9)

20
    KOVÁCS ANNA harmadik gólja. (12:9)

20
    Grimsbö véd, indít, MILANOVIC LITRE nem hagyja ki a ziccert. (12:8)

19
    KNEDLIKOVA klasszikus szélsőgólja. (11:8)

19
    Pálos-Bognárt rántják le ziccerben a védők, hetes jön, KRPEZ a jobb felsőbe vágja. (10:8)

18
    Eladott labda az Érdnél, most HORNYÁK büntet, hárommal megy a Győr. (10:7)

17
    Labdaszerzés a Győrtől, a lerohanást KORSÓS fejezi be ismét. (9:7)

17
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Milanovic Litre (Győri Audi ETO KC). (8:7)

16
    Kisfaludy rántja le Lökét, hetes jön, KORSÓS belövi ezt is. (8:7)

15
    KORSÓS szerez labdát, végigviszi, be is talál, KRPEZ válaszol azonnal a túloldalon. (7:7)

14
    KORSÓS belövi a büntetőt a padról beszállva. (6:6)

14
    Krpez védekezik belül Hornyákkal szemben, hetes jön. (5:6)

12
    Signaté most lefelé lő a szaggatottról, ezt is védi a norvég kapus. (5:6)

12
    Signaté átlövése gyenge, könnyedén fogja Grimsbö, ahogy Janurik is Szen próbálkozását. (5:6)

11
    SZEN test melletti átlövése surran a jobb alsó sarokba. (5:6)

11
    Ambros Martín ki is kéri az első idejét. (4:6)

10
    KISFALUDY betörésből szerez újabb gólt, kettővel megy az Érd. (4:6)

10
    Aguilar két jó csel után a kapufára lő ziccerből. (4:5)

9
    KOVÁCS ANNA visszaszerzi a vezetést egy betörést követően. (4:5)

9
    Kovacsics áll ki, a falban szabálytalankodott. (4:4)

8
    Klivinyi szabálytalansága a szélen Bódival, Kovacsics fölé dobja a büntetőt. (4:4)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Klivinyi (Érd). (4:4)

8
    Kovacsics adja el a labdát, támad az Érd, KRPEZ eredményes ismét. (4:4)

7
    LÖKE kapar össze egy labdát, bedobja a ziccert, a túloldalon véd ismét Grimsbö, jöhet az ETO. (4:3)

6
    Schatzl a kapufára dobja a büntetőt. (3:3)

6
    Egy-egy bravúr a kapusoktól mindkét oldalon, de az Érd hetessel jöhet, Szen ki is áll. (3:3)

5
    KRPEZ visszahúzott átlövése zavarja meg Grimsböt, nem tud védeni a norvég. (3:3)

5
    Löke ziccerben egy indítás után, kihagyja... (3:2)

4
    Grimsbö védése után SZEN lerohanásból szerzi meg a vezetést. (3:2)

4
    Aguilart rántja le egy hetesért Szekeres, KOVACSICS belövi a büntetőt. (2:2)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szekeres3 (Érd). (1:2)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül KIsfaludy (Érd). (1:2)

3
    Signaté lövését védi Grimsbö, a kipattanó KRPEZ kezében, közelről talál be. (1:2)

2
    KOVACSICS egyenlít egy közbelövésből. (1:1)

1
    KOVÁCS ANNA beállóból szerzi az első találatot. (0:1)

1
    Az Érd kezdi a mérkőzést. (0:0)

1

17:55 Változás a győri csapatban a megszokottakhoz képest: Katrine Lunde – gyermeke születése óta először – a csapat tagja, hogy pályára lép-e, az egyelőre kérdés.

A női kézilabda NB I már az elődöntőknél tart, ezek egyikén a Győri Audi ETO az Érd csapatát fogadja ma este. A párharc két találkozón dől el, a második összecsapást április 28-án Érden rendezik, akkor derül ki, hogy melyik csapat játssza a bajnoki döntőt a Ferencváros ellen, amely a Dunaújvárost kettős győzelemmel múlta felül a másik elődöntőn.

A Győr megnyerte az alapszakaszt, egyetlen vereségüket a már tét nélküli mérkőzésen a Ferencváros otthonában szenvedték el, egy ponttal előzték meg a fővárosiakat, akik a Győrön kívül még a Siófok ellenében veszítettek pontot, ez jelentette a különbséget a végelszámolásnál.

Az Érd a negyedik helyen végzett a bajnokság alapszakaszában, 13 győzelem, 1 döntetlen és 8 vereség alkotja a mérlegüket, egy ponttal előzték meg a Siófokot, de kettővel maradtak el a Dunaújvárostól.

Az esélyek egyértelműen a sokszoros címvédő győriek mellett szólnak, az eddigi 14 bajnoki mérkőzésükön pontot sem veszítettek az Érd ellen, az aktuális bajnokságban idegenben és odahaza is öt góllal nyertek. Nemrégiben a Magyar Kupa elődöntőjében is összefutottak, azt a mérkőzést is az Audi Arénában vívták, 29:18 volt a vége.

Valamiféle reményt az adhat a vendégeknek, hogy a Győr számára csalódással ért véget az idei Bajnokok Ligája-szereplés, nem jutottak a Final Fourba, vagyis nem tudják megvédeni a címüket. Bár lehet, hogy ez sokszorozza meg az erejüket, és a bajnoki címvédés felé vezető úton nem torpannak meg, és azért ennek van jóval nagyobb valószínűsége.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr, Grimsbö, Csapó – Aguilar, Hornyák, Bódi, Knedlikova, Korsós, Kovacsics, Tamires, Löke, Milanovic Litre, Planéta, Szen, Szepesi

Vezetőedző. Ambros Martín

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Kovács, Vukcsevics, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Pálos-Bognár, Signate, Kosztyukova, Krpez, Takács, Mester, Nick

Vezetőedző: Szabó Edina

Játékvezetők: Andorka Miklós – Hucker Róbert

Nézőszám: 1.500