Mosonmagyaróvári KCSE – Szeged KKSE 22:15 (vége) | Siófok – Debrecen 31:30 (vége)
Siófok KC
31:30 (18:16)
DVSC - TVP AQUATICUM
péntek 24.04.2015, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

Aki azt állítja, hogy a magyar női kézilabda NB1 középházában nincsenek izgalmak, az nézze végig ezt a mérkőzést. Parádés meccs, hatalmas csata, óriási fordulatok.

A Siófok a közepes kezdés után erősíteni tudott és 2-3 gólos előnyét állandósítani tudta, de a Debrecen végig nagyon szívósan hajtott és nem szakadt le egy pillanatra sem. A fordulás után is hasonló volt a helyzet, többnyire 1-2 találattal vezetett a hazai együttes, de a Loki többször egyenlíteni tudott, ám a vezetést nem tudták átvenni egyszer sem.

Ekkor érkeztünk a hajrába, ahol több Balaton-parti hibát kihasználva a Loki nem csak egyenlített, hanem fordítani is tudott. Siska kiállítása azonban nagyon rosszkor jött a vendégeknek másfél perccel a vége előtt. Előbb egyenlített a Siófok, majd egy elszórt Loki támadás után a dán edző hét mezőnyjátékost küldött a pályára kapus nélkül. Ez bejött a hazaiaknak, mert éppen Wörz maradt szabadon, aki végül a meccs hősévé vált a győztes góljával is és azzal is, hogy az utolsó másodpercben visszaért csodával határos módon a kapuba is és a gólvonalról hárította a DVSC utolsó próbálkozását vészkapusként. Wörz egyébként is sok fontos gólt szerzett ma.

A Siófok ezzel nyolc pontos a rájátszásban, a Debrecennek maradt négy pontja. Továbbra is ötödik és hatodik helyen állnak. Lesznek itt még izgalmak, de a Sió lépéselőnyben.

Siófok – DVSC: 31-30!
    Bartha Gergely kollégám nevében is köszönöm a figyelmet!
    ---- (19:36:55)

60
    Mérkőzés vége. (31:30)

60
    A középkezdés után rádobta a DVSC a középkörből, Wörz azonban visszaér a kapuba és szinte a gólvonalról hárít, ezzel vége, győz a Siófok! (31:30)

60
    WÖRZ középen megkülönböztető mezben talál a kapuba betörés után, bejött Dalmose húzása megint! (31:30)

60
    Hét mezőnyjátékossal támad a Sió, kockáztatnak a győzelemért. (30:30)

60
    Időt kér a Siófok 59:46-nál, tehát 14 másodperce lesz még a Siófoknak, hogy a sírból még a győzelmet is visszahozza. (30:30)

60
    Kelementől szerez labdát a Siófok, Piedade kapta le. (30:30)

60
    59:20-nál kér időt a Debrecen, emberhátrányban, de gólelőnyben támadhatnak hamarosan. (30:30)

60
    Az utolsó percbe léptünk, vajon hátrányból is be tud-e találni a Debrecen? (30:30)

59
    WÖRZ elképesztően feljavult, a bal szélről eredményes! (30:30)

59
    Két perces kiállítás Siskának, megint egy nagy esély a Siófok előtt, hogy visszafordítsa a mérkőzést! (29:30)

59
    KUDOR Kitti tör be bal kettőben, vezet a Loki, elképesztő fordulat! (29:30)

58
    Orbán átlövését fogja Horváth-Pásztor, megint a vezetésért támadhat a Loki. (29:29)

58
    Szekerczést blokkolják, sarokdobás a hazaiak javára. Óriási izgalmak! (29:29)

58
    A jobb oldalra sodródó SISKA Pálma szerzi sokadik gólját, ezúttal talpról, test mellett. (29:29)

57
    WÖRZ talpról, lendületből bombáz a bal felsőbe. (29:28)

56
    Eladja a jobb szélen a Siófok, ám Karnik lábához ér jobb kettőben, megúszta a Sió, hogy a vendégek vezessenek. (28:28)

Bartha Gergely Sámuel

Siófok KC: Pastrovics, Kumpel – Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekercés, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Such, Fauszt, Buzsáki
    veztőedző: Christian Dalmose

DVSC - TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Makai, Kiss B. – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Vörös, Bárány, Slakta, Gorilska, Siska, Klikovac, Marincsák, Karnik, Kudor, Kelemen
    vezőedző: Varga József

Játékvezetők: Hargitai Gábor – Markó Gábor