Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 2:0 (vége) | Hannover 96 – 1899 Hoffenheim 1:2 (vége) | VfB Stuttgart – SC Freiburg 2:2 (vége)
Hamburger SV – FC Augsburg 3:2 (vége) | 1. FC Köln – Bayer Leverkusen 1:1 (vége) | Bayern München – Hertha BSC 1:0 (vége)
VfB Stuttgart
2:2 (2:0)
SC Freiburg
szombat 25.04.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Köszöntöm az olvasókat !
    A Bundesliga 30. fordulójábankiesési rangadót rendeznek a Mercedes-Benz Arenaban.
    A hazai Stuttgart 17. helyen áll csupán, az utóbbi 5 meccsükből legalább kettőt megtudtak nyerni, előtte 8 meccsen át nyeretlenek voltak, azért tartanak most ott, ahol.
    Hazai mérlegük három győzelem, három döntetlen és nyolc vereség, csupán 12 lőtt és 25 kapott gól.
    A vendég Freiburg szintén utóbbi 5 meccséből kettőt nyert meg, az ő bajuk inkább a sok döntetlen, összesen tizenegyszer ikszeltek, vendég mérlegük borzasztó, összesen csupán kétszer nyertek öt döntetlen és hét vereség mellett, 11 lőtt és 20 kapott gól a mérleg.
    Az őszi találkozón a Stuttgart magabiztos, 4:1-es győzelmet aratott, ezzel az eredménnyel Huub Stevens csapata most is elégedett lenne.

VfB Stuttgart: Ulreich – Klein, Baumgartl, Niedermeier, Hloušek – Gentner(c), Romeu – Harnik, Maxim, Kostić – Ginczek
    Cserék: Kirschbaum, Schwaab, Haggui, Didavi, Wanitzek, Werner, Ibišević
    Vezetőedző: Huub Stevens

SC Freiburg: Bürki – Riether, Torrejón, Mitrović, Günter – Klaus, Schuster(c), Sorg, Schmid – Petersen, Mehmedi
    Cserék: Mielitz, Mujdža, Frantz, Höfler, Darida, Philipp, Guédé
    Vezetőedző: Christian Streich

Játékvezetők: Wolfgang Stark – Guido Kleve, Harm Osmers – Christian Dingert.

A hazaiaknál nincs Sakai, Leitner, Rüdiger, Rausch, Sararer, Serey Dié valamint Abdellaoue sem, a vendégeknél hiányzik Krmaš, Schahin valamint Daehli.

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a találkozó.

Az egy hete elhunyt Erwin Waldnerre emlékeztek a stadionban.

1

1
    A fehérben játszó Stuttgart kezdte a találkozót.

1
    Schuster vitte a földre Romeut, szabadrúgás.

1
    Klaus csúszott rá Maximra, ez is szabadrúgás.

3
    Ginczek távoli, lapos lövése volt veszélytelen Bürki kapujára.

4
    Mehmedi lépett lesre, szabadrúgás kifelé.

6
    Schuster volt ismét kemény, ezúttal Harnibka szállt bele.

7
    Látszik a nagy tét, Baumgartl csúszott rá keményen Klausra, villan az első sárgalap.

10
    Torrejón rúgta rá Hloušek-re a labdát, dobhat Riether.

11
    Kostić tette vissza hosszan a labdát Hloušeknek, bedobás.

11
    Baumgartlt pedig a pálya szélén kell ápolni, vérző sérülése van.

12
    Schuster ismét szabálytalan, már harmadjára, lapot most sem kap.

13
    Gentner rúgta meg hátulról Petersent, újabb szabadrúgás.

15
    A sok szabálytalanságon kívül eddig nem sok minden történt a mérkőzésen.

16
    Schuster most a szenvedő fél, Gentner taposta meg.

16
    Ginczek elől mentett Torrejón, szöglet.

17
    A szögletből semmi nem lett Romeu pedig inkább ellőtte a semmibe a labdát, megelőzve így egy esetleges vendég kontrát.

18
    Romeu fejelt bele Sorgba, ápolni kell a hazai játékost, neki az orra vérzik.

19
    Klein indítását Mitrović bombázza ki a nézőtérre.

20
    Újabb hazai szöglet, Günter rúgta ki Harnik elől a labdát.

20
    Maxim szöglete után az ide-oda pattogó labdát végül Harnik tudta 12 méterről kapura tűzni, Bürki nagyot védett, a kipattanóra érkező Gentner pedig lesen volt, szabadrúgás kifelé.

22
    Baumgartlnél látott szabálytalanságot Stark, szabadrúgás befelé.

23
    Klaus beadását követően Mitrović ütközött Ulreichal, szabadrúgás kifelé.

25
    A Stuttgart gólt szerzett!
    Vezetnek a hazaiak !
    Martin Harnik tette be középre a labdát a jobb szélről, a beadás megpattant Schsuter hátán, ám pont így lett jó DANIEL GINCZEK-nek aki kissé maga mögül ugyan, de belőtte 8 méterről a kapuba a játékszert.
    Daniel GINCZEK - 1:0

27
    Kostić verte meg a jobb szélen egy az egyben Riethert, majd tette középre a labdát, az ott érkező MARTIN HARNIK Güntert megelőzve lőtt közelről a kapuba.
    Martin HARNIK - 2:0

30
    A gólok után továbbra is a Stuttgart játszik fölényben.
    Harnik egyébként szezonbeli hetedik, Ginczek pedig ahtodik gólját szerezte a bajnokságban.

31
    Schusternek nem tudom hanyadik faultja volt ez, most Romeut rúgta meg.

32
    Végre villan a meccs első vendég sárgája, Stefan Mitrović a gazdája.

32
    Maxim tekerte középre a labdát amit Ginczek fejelt kapu fölé.

33
    Hloušek centerezése csak Torrejónt találta meg.

34
    A cseh védő most a saját kapuja előtt dolgozott és mentett szögletre.

34
    A labda ide-oda pattogott a fejeken míg végül Mitrović fejelt fölé.

36
    Mitrović indítása nem pontos senkinek, Ulreich kezében köt ki a labda.

37
    Ginczek lőtte be laposan középre a labdát, ez Bürki zsákmánya.

37
    Schmid szabadrúgását fejelték ki könnyedén.

39
    Torrejón fellőtt labdáját Ulreich húzta le Petersen elől.

39
    Harnik beadását Günter blokkolta, az osztrák szerint kézzel de Stark továbbot int.

39
    Kostić kerül a földre de csak szöglet.

40
    Tovább szorongat a Stuttgart, Mitrovićnak kellett tisztáznia a kapu elől.

41
    Maxim beívelt labdájába senki nem ért bele, Harnik érkezett a hosszún és kiszorított szögből csak belepöckölni tudott, az oldalhálót találta telibe.

42
    Schmid jöhet egy újabb szabadrúgással.

42
    Ezt most kapura tűzte de nem okozott gondot Ulreichnak.

43
    Klausnak csúsznak oda, a szabadrúgás viszont a Stuttgarté.

44
    Ginczek kapta lesen a labdát, szabadrúgás kifelé.

45+1
    1 perc a hosszabbítás.

45+1
    Kostić beadása száll kapu mögé, kirúgás.

45+2
    Wolfgang Stark lefújja az első félidőt, a Stuttgart a meccs elejétől kezdve fölényben játszik és kapuja elé szegezi a Freiburgot, két perc alatt szereztek két gólt és megérdemelten vezetnek, Streichnak valamit nagyon gyorsan alkotnia kell mert a Freiburg támadójátéka eddig egy nagy nulla.
    A további találkozókon a Hannover 1:1-re áll a Hoffenheim ellen, a Hamburg vezet az Augsburg ellen ahogy a Dortmund is a Frankfurt ellen, míg a Köln-Leverkusen meccsen nem esett még gól.

46

46
    A Freiburg kezdte a második félidőt.

46
    Kettős csere a vendégeknél, Mitrović helyén Darida, Höfler pedig Güntert váltja.

47
    Darida lövését blokkolták a labda azonban marad a vendégeknél.

49
    Mehmedi lőtt 18 méterről laposan, gyengén, Ulreichnak nem volt nehéz dolga.

49
    Schmidnek csúszott oda Gentner, szabadrúgás.

50
    Schuster rántotta le Gentnert, szabadrúgás.

51
    A cseréket követően Höfler lett Torrejón társa a védelem közepén, Sorgból pedig balszélső lett.

51
    Mehmedi és Niedermeier harcoltak nagyot, a védő került ki győztesen a csatából.

53
    Eddig eltelt pár percben azért látszik, hogy a Stuttgart kissé visszább áll és átadja a területet a Freiburgnak.

53
    Harnik került be a vendég tizenhatoson belülre, végül győzött a túlerő, Darida és Höfler együttesen szerelni tudta.

54
    Harnik kapott egy óriási indítást a leshatáron Maximtól, mehetett volna egy az egyben Bürkire, de a támadótól elpattant a labda.

56
    Ginczek és Maxim passzolgatott a vendég tizenhatoson belül de végül Höfler kitudta vágni a labdát a veszélyzónából.

57
    Schmidet ütközte le Hloušek, a játékvezető büntetőt ítél.

58
    A Freiburg gólt szerzett!
    NILS PETERSEN állt a labda mögé és nagy erővel a bal felsőbe lőtte a labdát, Ulreich érezte ugyan az irányt de hárítani nem tudott.
    Nils PETERSEN - 2:1

58
    Hloušek kapott egy sárgalapot is a szabálytalanság miatt.

61
    Schmid kézzel sodorta tovább a labdát, szabadrúgás befelé.

62
    Höfler lábára tartottak rá, szabadrúgás.

63
    Kostić rúgta meg Riethert, szabadrúgás befelé.

63
    Mehmedi élesen belőtt labdáját vágják ki középről.

64
    Nagyon nyom a Freiburg, érik az egyenlítés.

65
    Most Rietehr rúgta meg Kostićot, szabadrúgás ez is.

66
    Szépen járatták a labdát a hazaiak majd Gentner lövésébe lépett bele Torrejón.

66
    Schmid révén vezethetett volna kontrát a Freiburg, Hloušek megállította a franciát, szabálytalanul, emiatt megkapta a második sárgalapját, mehet zuhanyozni.
    Piros lap a második sárga lap után

67
    Schmid beadásába belelép Niedermeier ami így kapu felé csapódik, Ulreich nyújtózott nagyot.

67
    Muszáj cserélnie Stevensnek, Maxim helyén Daniel Schwaab.

69
    Darida fejét rúgta meg Niedermeier, szabadrúgás befelé.

70
    Schmid tekerte a labdát a sorfalba.

71
    A szöglet utáni kontrából Kostić lőtt kapura, nem volt azonban pontos a kísérlet.

72
    Schmid tekert középre, Mehmedi feje előtt elsuhant a albda ami végül Baumgartl combjáról pattan szögletre.

73
    Mehmedi szorul ápolásra a pályán belül.

74
    Schuster volt lesen, szabadrúgás.

76
    Harnik indult volna meg a bal szélen de elsodorják, szabadrúgás.

77
    Didavi is pályára lép Filip Kostić helyén.

80
    10 perce maradt a Freiburgnak, hogy kiegyenlítsen vagy akár megfordítsa a találkozót.

83
    Érdekes csere, nem Guédé hanem Mujdža érkezik a pályára Riether helyére.

85
    Kis szögletet követően Sorg kapta vissza Daridától a labdát majd húsz méterről kapura tűzte, NILS PETERSEN bele tette a lábát ami így védhetetlenül ment a kapuba.
    Nils PETERSEN - 2:2

88
    Csak nehogy még az egy pont se legyen meg a végén a Stuttgartnak...

89
    Gentner volt kissé agresszív, be is sárgul.

89
    Schuster is megkapta a maga lapját.

90
    Ginczek helyén Timo Werner.

90+2
    Elszabadulnak az indulatok, nyugtatni kell jó néhány játékost.

90+3
    Schmid futott lesre, szabadrúgás.

90+4
    Itt a vége a találkozónak, az első félidőben simán lefocizta a Stuttgart ellenfelét, a második félidőben viszont visszaálltak, így is lett volna lehetőségük eldönteni a meccset de ez nem jött össze, a Freiburg szépíteni tudott majd emberelőnybe is került, innentől kezdve pedig a hazaiak csak védekeztek de nem bírták ki, a vége 2:2.
    Ezzel az egy ponttal a Stuttgart tizenhetedik helyen áll, tehát kieső míg a Freiburg a 14. (17:21:02)