Japán – Ukrajna 3:1 (vége) | Olaszország – Kazahsztán 0:3 (vége) | Magyarország – Lengyelország 2:1 (vége)
Magyarország
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Lengyelország
szombat 25.04.2015, 20:00 • Tauron Aréna, Krakkó • Div. I/A Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Azt talán már egyetlen sportrajongónak nem kell mondani, hogy a magyar, felnőtt, férfiválogatott szombaton este az A-csoportért, vagyis a 2016-os, oroszországi, elit világbajnokságon való szereplésért lép jégre Krakkóban, a házigazda Lengyelország ellen!
    A mieinknek ugyebár már egyetlen pont, vagyis egy rendes játékidőben elért döntetlen is azt jelenti, hogy az idei divízó 1/A. vb-t már megnyerő Kazahsztán mögött második helyen feljut az "álmok 16 csapatos birodalmába"!
    De vajon hogyan látja alig 24 órával a nagy mérkőzés előtt az esélyeket Karol Csányi, az újpestiek 24 esztendős, révkomáromi születésű csatára, aki jövőre akár már vb meccseken is együtt lehet a jégen a válogatott többi tagjával;

"Úgy gondolom, hogy a srácok, annak ellenére, hogy az egy pont is elég lenne, meg fogják nyerni ezt a mérkőzést! Láttam a szerdai, olaszok elleni meccset és mit mondjak; nagyon tetszett a csapat játéka! Egy biztos; lerágom majd a körmeimet a TV előtt, annyira drukkolok Nekik!"
    Csányi Karol, aki a novemberi Négy Nemzet tornán már bemutatkozott a magyar válogatottban és már megvan a magyar állampolgársága is, jövőre akár világbajnokságon is szerepelhet! Reméljük, az A-csoportban!

2010. április 18-án, a ljubljanai divízió 1-es vb-n 6-0-ra győztünk a lengyelek ellen! Ha hinni lehet a statisztikának, akkor eddig ez a mieink egyetlen vb mérkőzésen aratott sikere Lengyelország csapata ellen! Szombaton este nagyon várjuk a következőt!

Magyarok Krakkóba! Ez a jelszó kering a jégkorong válogatottunk legfanatikusabb rajongói között, különösen csütörtök óta!
    Az ukránok elleni fantasztikus feltámadás – kétgólos hátrányból is nyerni tudott a magyar csapat a divízió 1/A. vb negyedik fordulójában – óta tudjuk, hogy szombat este hatodik alkalommal játszhat a magyar együttes olyan meccset, amelynek tétje; feljutás a világ 16 legjobb válogatottja közé!
    2002-ben, Székesfehérvárott Dánia 6-2-re, 2010-ben, Ljubljanában Szlovénia 4-1-re, 2011-ben és 2013-ban, egyaránt Budapesten Olaszország – hosszabbítás után 4-3-ra, illetve 2-1-re – győzte le fiainkat olyan meccsen, amikor fordítptt eredmény esetén mi örülhettünk volna az A-csoportos tagságnak!
    Egyszer azért nekünk is sikerült. Ki ne emlékezne rá, hogy 2008-ban, Szapporóban, "a világ végén", az Ukrajna elleni 4-2-vel beteljesült az álom! Most az ukránokat már hasonló arányban legyőzte a magyar csapat, de van még egy akadály; a házigazda Lengyelország!
    Mivel Kógerék eddig kilenc, a fehér-pirosak pedig csak hat pontot gyűjtöttek össze az idei vb-n, nekünk ezen a meccsen egy pont is elég ahhoz, hogy jövőre a sportág egyik Mekkájában, Oroszországban mérettethesse meg magát a magyar hoki!
    Persze ebben a sportágban döntetlenre játszani nem lehet, ám ha sikerül ismét azt a játékot nyújtani, mint az olaszok és helyenként az ukránok elleni találkozón, akkor a Krakkóba utazó sok ezer magyar lehet majd ismét nagyon boldog!
    Belépőjegy már nincs egyébként a mérkőzésre, több mint 15 000 ember foglal majd helyet a Tauron Aréna lelátóin, ez pedig divízió 1-es rekordnézőszám!
    Természetesen azok számára, akik nem tudnak most lengyelhonba utazni, ismét itt leszünk mi és a meccs valamennyi rezdüléséről, fontos pillanatáról azonnal beszámolunk!
    Tartsanak tehát velünk a divízió1/A. jégkorong vb zárónapján is, jó szórakozást és persze jó szurkolást kívánunk!
    Még nem vonulnak ki a fiúk a jégre - ez egy korábbi felvétel - de már nem kell sokat várni erre a pillanatra!

Már csak valamivel több mint fél óra és bedobják a korongot a krakkói Tauron Aréna jegének közepén és megkezdődik a csata a világbajnoki elit 16-os mezőnyébe jutásért!
    Vb meccsen legutóbb- ahogyan azt a korábban beillesztett videóösszefoglalón Önök is láthatták/láthatják – 2010-ben a mieink nyertek, 6-0-ra, ám felkészülési találkozón, mind novemberben Budapesten, mind pedig februárban Torunban, két góllal a lengyeleké lett a győzelem!
    Zsinórban háromszor egyszerűen nem kaphatunk ki lengyel barátainktől, akikkel ezt a több évszázados barátságot most, úgy két-, két és fél órára fel kell, hogy függesszük!
    A sorösszetételeket már kihirdette a két kapitány, Rich Chernomaz és Jacek Plachta, ezek szerint nálunk Rajna Miklós, Lengyelországnál Przemyslaw Odrobny kezd a kapuban!

Hatalmas a hangulat, telt ház a Tauron Arénában, azonnal kezdődik a mérkőzés, amely a FELJUTÁSRÓL hivatott dönteni!
    Piros mezben Lengyelország, fehérben Magyarország!
    Tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

00:01

00:01
    A mieinké lett az első korong!

00:29
    Sofron lövése vágódott fel egy lengyel botról!

01:30
    Vas János lövése kerülte el kevéssel a lengyelek kapuját!

02:20
    Urbanowicz lövését hárította Rajna!

03:07
    Egy kemény ütközés, de nincs szabálytalanság! Urbanowicz fejvédője esett le!

03:36
    Banham lőtte bele a korongot a lengyel védelembe!

04:04
    Odrobny védett egy nehéz szögből leadott lövést! Erdély Csanád próbálkozhatott!

04:47
    Magosi Bálint lövését hárította a lengyel kapus!

04:50
    Sarauer lövése sajnos elkerülte a lengyel kaput!

06:02
    Kolusz veszélyeztette a mieink kapuját, de Rajna a helyén volt!

06:33
    Vas János lövése vágódott le a lengyelek egyikéről!

08:01
    Kalinowski bombáját hárította kapusunk Rajna Miklós.

08:43
    Hári sajnos nagy helyzetben nem találta el a lengyel kaput.

09:08
    Kolusz lövését kellett hatástalanítania a mieink portásának!

09:51
    Pasiut elől mentett a magyar védelem!

10:28
    Magosi lövése középre tartott, Odrobny másodjára fogta meg a korongot!

10:54
    Orbán lövése jött le a lengyel kapusról!

11:08
    Galant lépett ki, amikor lövőhelyzetbe került ellőtte a korongot, amely Rajna fejvédőjét találta el!

11:42
    Egy Sofron-Sarauer akció végén a visszahúzott korongra Odrobny tenyerelt rá!

12:17
    Szirányi remek lövését blokkolta a lengyel hátvéd, Rompkowski!

13:17
    Lesre korcsolyáztak a mieink!

13:45
    Sarauer csapott le egy korongra, de lövését hárította a lengyel kapus!

14:18
    Megint Odrobny lepkés kesztyűjében landolt egy korong!

15:15
    Kiválóan védekezik és jól is támad a magyar válogatott, csak a gólunk hiányzik egyelőre!

16:02
    Chmielewski lövését bárdja nélkül is védte Rajna!

16:57
    Kóger közeli lövése sajnos nem ment át a lengyel kapuson!

17:25
    Banham fordult a lengyel kapura, de a közeli lövést is védte Odrobny!

17:47
    Malasinski lövését fogta a túloldalon kapusunk, Rajna!

18:32
    Szirányi lövése sem ment be a lengyel kapuba, Odrobny megint védett!

19:01
    Sajnos csak Kóger jutott be a lengyel kapuba, a korong helyett!

19:30
    Sebők Balázs korcsolyázott lesre!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Az első harmadban tehát nem látott gólt a krakkói Tauron Aréna telt házas nézőserege! Eddig a mieink birtokolják többet a korongot és kapura is többet lőnek, mint a lengyelek, 14:8 az arány -e téren!
    Reméljük a folytatás is ilyen marad és feljut a magyar válogatott a világbajnoki elitbe!
    Ebben a reményben várjuk Önöket vissza a szünet után is!

Még két harmad választja el a magyar jégkorong válogatottat attól, hogy 2009 után ismét a világ elitjében szerepelhessen! Az eredmény egyelőre nekünk jó, de nem szabad döntetlenre játszani és a magyar csapat tagjai ezt tudják is, reméljük folytatódnak a magyar rohamok, immár gólokkal!
    Tartsanak velünk, azonnal folytatódik a mérkőzés!

20:01

21:03
    Sebők szép lövése balról a hosszú sarokba tartott, Odrobny védett!

22:24
    Kalinowski lőhetett a kapunkra egy eladott korongunkból, de Rajna megint a helyén volt!

23:06
    Zapala testre ütésért kapta a meccs első kettő percét, magyar emberelőny!

23:19
    Baginski kapta a korongot emberhátrányban, de fonákja szerencsére nem ment be a kapunkba!

24:10
    Banham lövéséből sem lett gól egyelőre!

24:58
    Kovács Csaba fonákja sem ment be sajnos!

25:06
    Kiegészültek a lengyelek.

25:40
    Nagy Krisztián a kapu mögül már nem tudott gólt szerezni!

26:33
    Sofron kapott egy nagyot Zapalától, ez sajnos nem kiállítás!

27:10
    Chmielewski közeli lövését tudta blokkolni a magyar védelem!

27:34
    Rajnának kellett védenie egyet!

27:50
    Erdélyt lökték neki a lengyel kapunak, amely elmozdult!

28:33
    Vas János lövését hárította Odrobny, késleltetett kiállításnál!

28:33
    Kalinowski a kapusunk támadásáért kapott kettő percet, újabb magyar fór!

29:37
    Banham lövése vágódott le a lengyel védelemről.

29:54
    Sofron lövését fogta a lengyel kapus!

30:33
    Kiegészült a lengyel válogatott!

31:11
    Galant fonákjánál volt jókor jó helyen Rajna Miklós!

31:38
    Megint Galant hagyott ki egy lengyel helyzetet!

32:30
    Sofron nagy lövését fogta Odrobny!

33:00
    Hári János lövése is lejött Odrobnyról!

33:17
    Tilosra ütötte a korongot a lengyel válogatott!

33:47
    Vas János bombájából sem lett gól!

34:21
    A palánkon túlra jutott a korong, bedobás lesz a mi védőharmadunk előtt!

34:50
    A kilépő Dziubinskit akasztotta Kiss Dániel, itt az első lengyel emberelőny!

35:29
    Zapala nem jutott lövéshez a kapunk előtt!

36:00
    Bryk lövése elkerőlte a mieink kapuját!

36:20
    Magosi lőtt kapura emberhátrányban, Odrobnyt sajnos nem tudta becsapni!

38:23
    Kóger indítása sajnos nem jutott el Sofronig!

39:01
    Egy percen belül a második harmadban!

39:17
    Malasinski lövését blokkolta a remekül közbelépő Szirányi!

40:00

Továbbra sincs gól ezen e mérkőzésen, de ezt most olyan nagyon nagyon nem bánjuk!
    Volt a középső harmadban két magyar- és egy lengyel emberelőny, de ezek kimaradtak, így 0-0-ról folytatódik majd a meccs a szünet után!
    Tartsanak velünk akkor is!

40 játékpercet követően 23:14 a kapuralövési arány a mieink javára, de még van hátra egy harmad, rengeteg izgalmat tartogat még ez a mérkőzés, abban biztosak lehetünk!
    Bízzunk abban, hogy ezt a feljutást nem engedi ki kezéből a magyar válogatott!
    Mindjárt indul a harmadik harmad, maradjanak, szurkoljanak velünk!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a harmadik harmad, a FELJUTÁSÉRT!

40:01

40:25
    Tilost ütöttek a mieink!

40:35
    Újabb magyar tilos felszabadítás!

41:01
    Szirányi tett rá egy korongot a lengyel kapura, egy kis munkát adva ezzel Odrobnynak!

41:30
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző HÁRI J.. Assziszt: Banham. Banham Frank lövése lejött Odrobnyról, de érkezett HÁRI JÁNOS és bevágta a korongot a lengyel kapuba! VEZETÜNK! 1-0
    Hári J. - 1:0

41:57
    Emberelőnybe is kerültünk, Baginski volt nagyon durva Erdély Csanáddal szemben, kettő perc!

42:43
    Banham lövését védeni tudta a lengyel kapus!

43:17
    Hári újabb lövése után Vas János sajnos nem tudta beemelni a korongot a lengyel kapuba!

43:57

44:33
    Chmielewski szólója után védett egyet Rajna!

44:39
    Wanacki találta el a mieink kapuvasát!

45:24
    Zapala fordulásból leadott lövését védte remekül Rajna Miklós!

45:57
    Kovács Csaba lövését kellett védenie Odrobnynak!

46:02
    Magosi lövése után vágódott vissza a korong a palánkról és Nagy Krisztián elől mentett végül Odrobny!

46:25
    Elmozdult a lengyelek kapuja!

47:34
    Rajna védett egy szépet és nagyon fontosat.

47:55
    Most Pasiut elől mentett a mieink kapusa!

49:08
    Kicsit beszorult harmadába a magyar válogatott, de ezeket a lengyel támadásokat most megúsztuk!

49:21
    Sarauer bombája vágódott le Odrobnyról!

50:02
    Chmielewski okozott zavart a kapunk előtt, de nem lett belőle gól – szerencsénkre!

50:25
    Sebők fogásért kapott kettő percet, magyar emberhátrány!

51:07
    Sofron majdnem emberhátrányból talált be a lengyel kapuba, sajnos csak majdnem,Odrobny védte a lövést!

51:37
    Dutka lövése ment el a kapunk mellett!

51:55
    Rajna védett egymás után két hatalmasat!

52:25
    Kiegészült a magyar együttes!

53:12
    Sofron nagy passzát sajnos Sarauer nem tudta belőni, naggyá tette a lengyel kapust!

53:56
    Zapala lövését hárította az eddig parádézó Rajna Miklós!

54:02
    Hat percnél is kevesebb van hátra és két gólt kellene lőniük a lengyeleknek a feljutásukhoz!

55:17
    Kézzel irányított korong a lengyeleknél, egyelőre felszabadul a mi harmadunk!

55:45
    Tilos felszabadítás a mieink részéről!

55:45
    Időt kért a lengyel szakvezetés!

55:45
    Levitték a kapusukat a lengyelek, 6 az 5 ellen próbálnak támadni!

56:04
    Újabb magyar tilos felszabadítás, már kevesebb mint négy perc van csak hátra!

56:08
    Megint Rajna védett egyet, Kolusz elől szerezte meg a korongot kapusunk!

56:52
    Lengyelország gólt szerzett!
    Gólszerző BRYK. Pasiut korongját MATEUSZ BRYK lőtte bődületes erővel a kapunkba! 1-1
    BRYK - 1:1

57:00
    Egyelőre visszajött a lengyel kapus!

58:01
    Kettő percen belül vagyunk!

58:54
    Megint lejött a lengyel kapus, de Banham az üres kapu mellé lőtt!

59:34
    Még egy magyar tilos!

59:43
    Megugrottunk üres kapura, de Magosi nem jutott lövéshez!

59:43
    Nem indult el a nagyóra, levideózzák a bírók, hogy mennyi van hátra a meccsből!

59:43
    A buli a lengyel harmadban lesz!

59:43
    Odrobny egyelőre visszaállt ismét a kapujába!

59:55
    Gólszerző SZIRÁNYI B.. Levitték ismét a kapust a lengyelek, de SZIRÁNYI BENCE megszerezte a korongot és a mi harmadunkból elcsúsztatta azt, amely bejutott a lengyel kapuba! FELJUTOTTUNK! 2-1
    Szirányi B. - 2:1

60:00

HÁRI JÁNOS A MA 2008 UTÁN ISMÉT AZ ELITBE JUTÓ MAGYAR FELNŐTT FÉRFI JÉGKORONG VÁLOGATOTT LEGJOBBJA!

Kolusz kapja a díjat a lengyeleknél!

FELCSENDÜL A GYŐZTES ÉS FELJUTÓ CSAPAT TISZTELETÉRE A LEGSZEBB INDULÓ, KÖLCSEY FERENC ÉS ERKEL FERENC SZERZEMÉNYE, A MAGYAR HIMNUSZ!

ERRE A MÉRKŐZÉSRE NEHÉZ SZAVAKAT TALÁLNI, FŐLEG A VÉGÉRE!
    A LÉNYEG; A MAGYAR VÁLOGATOTT JÖVŐRE OROSZORSZÁGBAN, AZ ELIT VB-N FOLYTATHATJA SZEREPLÉSÉT!
    AZ ONLAJNOK.COM VALAMENNYI MUNKATÁRSA NEVÉBEN SZÍVBŐL GRATULÁLUNK A MAGYAR VÁLOGATOTT MINDEN TAGJÁNAK ÉS A SZAKMAI STÁBNAK!

Németh Miklós a Magyar Jégkorongszövetség elnöke és Kolbenheyer Zsuzsanna a Nemzetközi szervezet vezetőségének magyar tagja is ott van a jégen és gratulál a FELJUTÓ magyar válogatott tagjainak!
    A feljutást ünnepli a krakkói Tauron Aréna jegén a magyar válogatott!

A 2015. évi, krakkói divízió 1/A. világbajnokság végeredménye tehát: 1. Kazahsztán, 2. MAGYARORSZÁG, 3. Lengyelország, 4. Japán, 5. Olaszország, 6. Ukrajna!
    Kazahsztán és MAGYARORSZÁG feljutott az A-csoportba, Ukrajna kieset a divízió 1/B. osztályba!
    A világbajnokságról tudósító valamennyi kollégánk nevében köszönöm a megtisztelő figyelmet és tartsanak továbbra is velünk!
    ÉS ÜNNEPELJÜNK, ÍZLELGESSÜK A SZAVAKAT; MAGYARORSZÁG FELJUTOTT!!!!!!!!

A feljutást 2008 után ismét kiharcoló csapat:
    kapusok: Bálizs Bence (Miskolci Jegesmedvék) Rajna Miklós (Fehérvár AV19), tartalék: Hetényi Zoltán (Fehérvár AV19)
    hátvédek: Gőz Balázs, Tyler Metcalfe (Miskolc), Pozsgai Tamás (Dab.Docler), Kiss Dániel (Újpest), Orbán Attila, Szirányi Bence (mind Fehérvár), Vas Márton (Löwen Frankfurt)
    csatárok: Frank Banham, Benk András, Erdély Csanád, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Magosi Bálint, Andrew Sarauer, Vincze Péter (mind Fehérvár), Nagy Krisztián (Miskolc), Hári János (MODO), Sebők Balázs (Kaajanin Hokki), Sofron István (Krefeld Pinguine), Vas János (Slavia Praha)
    szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
    másodedzők: Majoross Gergely és Diego Scandella (22:44:11)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 42. Hári J. (Banham, Sebők), 60. Szirányi B. – 57. Bryk (Pasiut)

Magyarország: Rajna (Bálizs) – Metcalfe, Szirányi B., Sarauer, Kóger, Sofron – Vas M., Kiss D., Sebők, Erdély, Vas J. – Orbán, Pozsgai, Kovács Cs., Banham, Nagy K. – Gőz, Benk, Hári J., Vincze P., Magosi B. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
    Lengyelország: Odrobny (Radziszewski) – Bryk, Rompkowski, Zapala, Malasinski, Kolusz – Pociecha, Dutka, Chmielewski, Kowalowka, Pasiut – Wajda, Kotlorz, Laszkiewicz, Dziubinski, Galant – Kruczek, Wanacki, Baginski, Urbanowicz, Kalinowski. Szövetségi kapitány: Jacek Plachta

Játékvezetők: Daniel Konc (szlovák), Marc Wiegand (svájci) – Matjaz Hribar (szlovén), Alexander Waldejer (norvég)

Nézőszám: 15000