Everton FC – Manchester United 3:0 (vége) | Arsenal FC – Chelsea F.C. 0:0 (vége)
Everton FC
3:0 (2:0)
Manchester United
vasárnap 26.04.2015, 14:30 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

A kétgólos hazai előnyt hozó első félidőt követően a második játékrészben sem változott sokat a játék képe. A Manchester United többet birtokolta a labdát és próbált támadni. Az Everton viszont rendkívűl szervezett védekezett. És a csereként beállt Mirallas góljával már 3-0-ra vezetett a 74. percben. Luis Van Gaal próbált volna változtatni és beküldte előbb Falcaot, majd Di Mariat is, de egyiküknek sem sikerült szín hoznia a United játékába. Így Roberto Martinez csapata teljesen megérdemelte szerezte meg mindhárom bajnoki pontot. (16:25:40)

90+3

90+3
    A legvégén még Howard húz le egy jobb oldali beadást.

90+2
    Mirallas lépne ki a védők közül. Azonban két védő könnyedén szerelni tudja.

90
    3 percet hosszabít Andre Marriner játékvezető.

89
    A hazai szurkolók ünnepelnek. Meg is tehetik, hiszen remek győzelmet arat ma csapatuk.

88
    Hosszú idő után Van Persie is érkezik a kissé sántikáló Rooney helyére.

87
    Kettőt is cserélnek a hazaiak a végén. Barkley helyére érkezik Naismith. valamint Lukaku helyett Koné a pályán.

87
    Lennon csúszik el döntő pillanatban. Így a beadási kísérlete az alapvonalon túl landol.

86
    Mirallas szlalomozik a védők közöt. Jól eltalált lövését bravúrral üti szögletre De Gea.

85
    Nagyon lélektelenül játszik már a Manchester United. Inkább már a hármas sípszót várják a vendégek.

84
    Howard-ig kerül hátra a labda. Nagyon magabiztos volt ma is az amerikai kapus.

83
    Lukaku harcol Shaw-al a vonal mellett. A belga nyeri a párharcot.

82
    Falcao viszi el a labdát Howard mellett és a kapuba passzol, de a játékvezető nem adja meg a gólt. Mivel a kolumbiai lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

80
    Belül vagyunk az utolsó 10 percben. A sarokrúgást követően Ronney fejel, Howard véd.

79
    Herrera egy csel után lő. Barry lép bele. Szöglet következhet.

78
    Di Maria bal oldali szögletét fejelik ki könnyedén a hazai védők.

77
    Erre senki nem számíthatott a mérkőzést megelőzően. Még úgy sem, hogy az utóbbi hetekben az Everton csúcsformába került.

75
    Ez így már tekintélyes előny. Nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy kijelentsük, hogy ez a mérkőzés eldőlt.
    Kevin MIRALLAS - 3:0

74
    Az Everton gólt szerzett!
    Barkley ível előre a felezővonaltól. Lukaku lesen tartózkodott az indítás pillanatában, viszont KEVIN MIRALLAS nem, aki így senkitől sem zavartatva gyalogol a kapuig, és a kiszolgáltatott De Gea mellett higgadtan a jobb alsó sarokba passzol.

73
    McCarthy repül nagyot. Nem éri el a labdát, viszont megzavarja Di Maria-t, aki így elvéti a labdát.

72
    Most Rooney próbálkozását blokkolják. Önfeláldozóan védekeznek a hazaiak.

71
    Herrera lövésébe lépnek bele. Marad támadásban a United.

70
    A két cserejátékos játszik össze. Di Maria beadását Falcao csak estében tudja a kapu irányába fejelni. Howard-nak nincs nehéz dolga.

69
    Cserél az Everton is. Mirallas érkezik a pályára. Osman megy le.

68
    Di Maria ível át a hosszú oldalra a jobb oldalról. Young visszafejelt labdájára azonban nem érkezik senki.

67
    Fogy az idő. Eddig a cserék sem dobtak sokat a manchesteriek játékán.

66
    Lesállás miatt a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

65
    Shaw is besárgul.

64
    Itt a második csere is a vendégeknél. Di Maria érkezik Mata helyére.

63
    Young rakja ki a karját Lennon-al szemben. Szabadrúgás az Everton javára.

62
    Mata nem túl életerős beadását vágja ki Jagielka.

61
    Egymás után érkeznek a United bedobásai a jobb oldalról. Igaz nem sokat tidnak előre jönni. Még csak a felezővonalnál járnak.

60
    A második félidőben eddig a labdabirtoklási arány és az eredmény sem változott. Előbbi 63%-37% a vendégek javára.

59
    McNair figyelt és fejeli ki a labdát, amelyet Lukakunak címeztek.

58
    Young beadásába lépnek bele. Howard él jól együtt a játékkal és felszedi a labdát.

57
    Lukaku egy biciklicsel után lövi középre a labadát. Középen azonban nem érkezik senki.

56
    Kijön a szorításból most egy kicsit a liverpooli gárda.

55
    Valencia borítja fel Barry-t a felezővonalnál. Szabadrúgást kap az Everton.

54
    Young visszagurított labdáját fülelik le a tizenhatoson belül. Nem jut lövéshez így Mata.

52
    Barkley passzol Lukaku irányába. McNair jól lép közbe és el tudja vinni a labdát.

51
    Mata cselezget a jobb oldalon. Kissé belebonyolódik. Róla megy ki a labda az alapvonalon túlra.

50
    McNair játsza hátra a labdát De Gea-ig. Teljesen hátulról indul a vörösök támadása.

49
    Újra folytatódik a játék. Shaw már vissza is tért a pályára a hazai közönség füttykoncertje kíséretében.

48
    Shaw és Barkley ütközik csúnyán. Mindkét játékos lentmarad a földön. Ápolásra szorulnak, ezért áll most a játék.

47
    Jobb oldali vendég szögletet követően Rooney elé kerül a labda, aki fordulásból lő kapura. Howard kisebb bravúrral hárítani tud.

46
    A várakozásoknak megfelelően változatatott is a United. A sárga lapos Fellaini-t Falcao váltja a második játékrészre.

46
    A vendégek indítják útjára a labdát.

46

A vendég Manchester United lépett fel támadólag a mérkőzés elején. Viszont egy kontrából megszerezte a vezetést a hazai csapat McCarthy révén. Ezután is mindent megpróbált Luis Van Gaal csapata a gólszerzés reményében. Az Everton játékosai azonban nagyszerűen lezárták a területeket. Ha még is sikerült a védelem mögé bejátszani a labdákat, Howard akkor is a helyén volt. A 35.percben aztán jött az újabb hidegzuhany manchesteri oldalon. Stones fejelt a kapuba egy jobb oldali szögletet követően. Nagy változtatásokra lesz szükség a vörös ördögöknél, ha pontal akarnak távozni a Goodison Parkból. Klasszis játékosokból nincs híján a kispadon a holland mester. Lehet is számítani egy-két cserére a szüneteben, vagy a szünet után.

45+1

45
    1 percet hosszabít a játékvezető.

45
    A túloldalon is egy helyzet. Barkley lövése száll csúnyán a kapu fölé.

44
    A sarokrúgás után Fellaini próbálna lőni, de annyira nagy a népsűrűség a tizenhatoson belűl, hogy esélye sem volt a labdának, hogy eljusson Howard kapujáig.

43
    Shaw vár sokat a beadással, így a hazai védők bele tudnak lépni. Be kell így érnie egy szöglettel.

42
    Ez a sarokrúgás most elmúlik különösebb veszély nélkül.

41
    Lukaku harcol ki szögletet. Aggódhatnak De Gea-ék. Az előbbiből gólt kaptak.

40
    Valencia előreívelése pontatlan. Howard gyűjti be a labdát. Közben már az első félidőben elmennek melegíteni a United cserejátékosai. Ez sokat elárul.

39
    Teljesen áttevődik most a játék a vendégek térfelére.

38
    A második gól kissé megfogta a Unitedet. Nem csoda, hiszen végig támadtak és kaptak két gólt.

36
    Már kettővel vezetnek a kék mezesek. Van Gaal már lehet megbánta, hogy a legjobb játékosait a kispadra ültette.
    John STONES - 2:0

35
    Zsinórban 3 szögletet végezhetet el Baines. A harmadik már jól sikerül. JOHN STONES érkezett a rövid oldalon és védhetetlenül fejel a léc alá.

34
    Lennon nagyszerű átadása után McCarthy beadását rúgja ki szögletre Smalling a gólra éhes Lukaku elől.

33
    Háttul passzolgatnak az Everton védői. a manchesteriek próbálnak letámadni.

32
    Jagielka ívelése pontatlan Lukaku-nak. A labda De Gea ölében pihen meg.

31
    Herrera védők mögé betett labdája nem jó Mata-nak, mivel a beindulásnál kicsit megcsúszott a spanyol játékos.

30
    Valencia jobb oldali beadása át száll mindenki feje fölött. A hosszú oldalon Fellaini érkezett, de ő sem tudott játékba avatkozni.

29
    Rooney pasza után Young lövése kerüli el méterekkel Howard kapuját.

28
    A United keresi a rést a pajzson. Most Mata járt legközelebb a lövéshez. Végül nem sikerül kapura tűznie a labdát.

27
    Baines húz középre, majd játszik Osman. A visszatett labda már pontatlan. Oda így az Everton lehetősége.

26
    A sarokrúgást követően ismét Fellaini volt szabálytalan. A belgának vigyáznia kell, hiszen már van egy sárga lapja.

25
    Mata játszik ki a jobb oldalra Young-hoz. Majd a jó beadást követően Rooney elől fejelik ki a labdát. Újabb szöglet következhet.

24
    Young volt szabálytalan. Majd Jagielka bonyolódik cselekbe a jobb oldalon.

23
    De Gea passzolgat McNair. Utóbbi indítja a vendégek támadását.

22
    Herrera lövésébe lépnek bele. Viszont marad a labda az MU-nál.

21
    Az Everton teljesen megszállja saját tizenhatosának előterét. Igaz nincs is nagyon más választásuk.

20
    Mata kanyarítja középre a szabadrúgást a jobb oldalról. Smalling ugrik a legmagasabbra és fejel Howard kezébe.

20
    Hatalmas az iram a mérkőzésen. Most Fellaini-vel szemben követnek el szabálytalanságot.

19
    Howard lép ki a kapujából és előrevetődve elhárítja a veszélyt a kapuja elől.

18
    Könnyedén tudnak tisztázni a vendég védők a sarokrúgást követően. És már indulnak is a vörös mezesek.

17
    Lukaku elől ment szögletre Smalling.

16
    Blind lő kapura a gyengébbik lábával a kapuval szemben állva úgy 17 méterről. Howard könnyedén fogja a próbálkozást.

15
    Fellaini indítását akadályozza meg Barry. Shaw léphetet volna ki az átadással.

14
    Howard végezhet el szabadrúgást a saját tizenhatosán belülről.

13
    Lukaku áll a labda mögé a szabadrúgás alakalmával. Osman lekezeli a lapos lövést, majd gyenge próbálkozását könnyedén védi De Gea.

12
    Itt az első sárga a mérkőzésen. Fellaini pakolt oda Barry-nek. Jogos a figyelmeztetés.

11
    De Gea-hoz kerül hátra a labda. A spanyol kapus visszarúgja a mezőnybe a labdát.

10
    Lennon bal oldali beadása után Mcnair előzi meg Lukakut.

8
    Lesállás miatt szabadrúgással jöhetnek a hazaiak a saját tizenhatosuktól.

7
    Most még jobban próbál támadni a vendég csapat. Az Everton kedvére kontrázhat majd így a továbbiakban is.

6
    Barry bizonytalansága után Fellaini kerül hatalmas helyzetbe. 17 méterről nem találja el a kaput.
    James MCCARTHY - 1:0

5
    A sarokrúgás után megszerzi a vezetést az Everton. Mata beadását kifejelték a védők, a labda így JAMES McCARTHY-hoz került, aki végignyargal a pályán és végül két védő között kilépve De Gea mellett a kapuba passzol.

5
    Baines szereli becsúszva Valencia-t. Jöhet az első szöglet a mérkőzésen.

4
    Colemen szerel szépen az oldalvonal mellett. A vendégek dobhatnak.

3
    A vendégek lépnek fel támadólag az első percekben. Az Everton átadja a területet.

2
    A volt Everton játékos Fellaini próbálkozik lövéssel a tizenhatoson kívűlről, de blokkolják a próbálkozást.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést, akik kék mezben és fehér nadrágban szerepelnek. A vendég manchesteriek piros felsőben és fekete nadrágban lépnek pályára.

1

A Premier League 34. fordulójában a 12. helyen álló Everton fogadja a dobógért harcoló, és a bajnokság végére magára találó Manchester Unitedet.
    A hazaiak összekapták magukat az utóbbi időben. Az utolsó 5 bajnoki mérkőzésükön 4 győzelem mellett 1 döntetlent értek el. Igaz az európai kupaszereplésre így sincs esélyük.
    A manchesteriek 6 győztes találkozó után szenvedtek vereséget a múlt héten a Chelsea ellen. A hazai mérlegük parádés, ám vendégként már közel sem megy annyira Rooney-éknak. Csak 5-7-4-es a mutatójuk.
    Nehéz bármit is jósolni a mérkőzéssel kapcsolatban. Az ősszel 2-1-re tudott nyerni Luis Van Gaal csapata. Alighanem ezzel az eredménnyel ma is kiegyeznének.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.