Győr – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:1 (vége)
Hellas Verona
3:2 (1:1)
US Sassuolo Calcio
vasárnap 26.04.2015, 15:00 • Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Serie A

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

A Serie A 32. fordulójában Verona – Sassuolo találkozót rendeznek. A 2 csapat nagyon hasonló szezon fut, sőt, ugyanannyi ponttal állnak a 13. és a 15. helyen, közéjük pedig beékelődve a Chievo. Ha a jelenlegi formájukat nézzük is eléggé hasonló, a hazaiak az előző 6 meccsükből 2-t nyertek, 2 döntetlen lett és 2-t elveszítettek, míg a vendégek 2-t nyertek 3 lett döntetlen és 1-et elveszítettek. Az őszi mérkőzés 2-1-es Sassuolo győzelmet hozott.

A hazai oldalon 3 sérült van, Ionita, Hallfredsson és Lopez, a vendégeknél pedig 6, név szerint Pegolo, Terranova, Antei, Vrsaljko és Gazzola.

1

Hellas Verona: Rafael – Pisano, Márquez, Moras, Agostini – Sala, Obbadi, Greco – Gomez, Toni (C), Janković.
    Cserék: Benussi – Brivio, Campanharo, Christodulopulos, Marques, Martić, F. Fernandinho, Rodríguez, Saviola, Sørensen, Tachtsidis, Valoti.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Acerbi, Cannavaro (C), Peluso – Lazarević, Missiroli, Biondini, Longhi – Berardi, Zaza, Sansone.
    Cserék: Pegolo, Pomini – Bianco, Brighi, Floccari, Floro Flores, Fontanesi, Chibsah, Natali, Taïder, Sereni.

Játékvezetők: Chiffi, Vivenzi, Longo, De Luca.

1
    A Sassuolo kezdte a mérkőzést.

1
    Sárga-kékben a hazaiak, a vendégek pedig fehérben.

2
    Zaza veszíti el a labdát, építkezhet a Verona.

3
    Longhi beadását Rafael húzza le.

3
    Pisano beadása Consigli kezébe száll.

4
    Zaza lőhetett volna az üres kapuba, de fölé céloz!

5
    Zaza tette volna a labdát Berardi elé, de a támadó tudta, hogy lesen van, ezért nem ért bele.

6
    Toni lőhetett volna, de Biondini megoldja és szereli.

7
    Gomez beadását Cannavaro blokkolja, így szöglettel jöhet a Verona.

7
    A szöglet után tisztázni tud a védelem.

8
    Jankovic kerülhetett volna ziccerbe, de Consigli remekül érkezik és felszedi a labdát.

9
    Elég csúnyán összeütköztek, mindkettejüket ápolni kell.

10
    Consigli jobban van, de Jankovic még a pályán kívül.

10
    Toni volt lesen, így nem is fut a labdáért.

14
    Marquez rúgta fel Sansonét, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

14
    Jankovic mégsem tudja folytatni, helyét Valoti veszi át.

15
    Acerbi a kapu előteréből fejel fölé!

16
    Peluso rúgta fel Gomezt, jó helyről jöhet a Verona.

17
    Sala szabadrúgását Toni épphogy mellé fejeli!

18
    Rafael jött ki a 16-oson kívülre, ahol kézzel ért a labdába!
    Piros lap

19
    Újabb kényszerű csere a Veronánál, a mindössze 5 perce pályán lévő Velotit hozza le az edző, a kapuban pedig ezentúl Benussi.

20
    Sansone lövését védi bravúrosan Benussi!

21
    Sansone szögletét kifejelik a védők.

22
    Longhi nem tudja beadni Sala mellett, dobhat a Sassuolo.

23
    Lazarevic beadása épphogy elkerüli a társat.

24
    Obbadi vezeti ki a labdát az oldalvonalon túlra, Cannavaro védekezett jól.

25
    Greco lépett oda keményen Berardinak, sárgát kap ezért a megmozdulásért.

25
    Zaza nem tudja átfűzni a védelmet, így jöhetne a Verona, de nem tudják megtartani a labdát.

26
    Berardi találta el ellenfele lábát, jöhet a Verona.

27
    Marquez hozza el szépen Zaza elől a labdát.

29
    Lazarevic nem tudja elvinni Gomez mellett, ezért egész egyszerűen fellöki.

30
    Missiroli távoli próbálkozása jócskán elkerüli a kaput.

30
    A Verona gólt szerzett! Sala nagyszerű passzt tesz JUAN GOMEZ elé, aki nem hibázik ziccerben!
    Taleb GOMEZ - 1:0

31
    Emberhátrányban szerez vezetést a hazai csapat!

32
    Longhi lapos beadása Benussi kezébe megy.

33
    Még feljebb tolja a védelmi vonalat a Sassuolo, már Cannavaro is az ellenfél térfelén.

34
    Sansone beadása senkinek sem jó.

35
    A Sassuolo gólt szerzett!
    Sansone tette középre a labdát, VANGELIS MORAS pedig Zaza elől a saját hálójába lő!
    Vangelis MORAS - 1:1

36
    Lazarevic esett a 16-oson belül, de a játékvezető szerint nem történt semmi.

37
    Longhi próbálta meglepni Benussit távolról, de a kapus nagyot nyújtózik és véd.

40
    Moras szerezhetett volna még egy gólt, de az ellenfél kapujába nem sikerül betalálnia.

42
    Agostini beadását Cannavaro fejeli ki az oldalvonalon túlra.

43
    Gomez beadását előbb kirúgják, majd a visszapattanót ismét beadhatja, amit Toni fejel Consigli kezei közé.

44
    Zaza terült el a 16-oson belül, de látszott rajta, hogy nagyon esni akar.

44
    Gomez elől kirúgja a labdát Acerbi, szöglethez juttatva a hazaiakat.

45
    Toni fejese veszélytelen.

45+1
    3 perc lesz a hosszabbítás.

45+2
    Gomez tekerését védi Consigli!

45+3
    Agostini beadását blokkolják, újabb szöglet.

45+3
    A szögletet kifejelik a védők.

45+4

Jó 1. félidőt láthattunk, az emberhátrány ellenére egyáltalán nincs alárendelt helyzetben a Verona, bár kevesebbet van náluk a labda, de így is veszélyesek tudnak lenni Consigli kapujára. A Sassuolo tartja a labdát, és a védelem mögé próbálnak kerülni. A lövések száma 7-7, a labdabirtoklás pedig 41-59%.

46

46
    A Verona kezdi a 2. játékrészt.

46
    Zaza kap jó labdát, de épphogy csak bele tud érni, így Benussi könnyedén fogja.

48
    Missiroli nem tudja megtartani a labdát, Sala vágja ki előle.

49
    Sansone beadásába beleérnek, így nem alakul ki veszélyes helyzet.

50
    Peluso rúgta fel Tonit, jöhet a Verona.

50
    Sala teszi középre a labdát, de Toninak nincs elég területe ellőni azt.

50
    Lazarevic lövése száll fölé.

51
    Berardi passza elpattan Zazától.

52
    Greco lő nagyon távolról, Consiglinek nem okoz gondot a védés.

54
    Sansone beadását Missiroli fejeli a kapu fölé.

56
    Peluso tört volna be a 16-oson belülre, de sikerül őt megállítania a védelemnek.

57
    Longhi fejelt kicsivel a kapu fölé!

58
    Longhi helyett ezentúl Floccari a pályán, középpályás helyett támadó.

58
    Újabb csere a vendégeknél, Lazarevic helyett érkezik Brighi.

60
    Peluso beadását fejeli ki az ellenfél védelme.

60
    Floccari lövése nagyon elkerüli a kaput.

61
    Peluso újabb beadását vágják ki a védők.

62
    Berardi lövése nem találja el a kaput.

63
    A Verona gólt szerzett! LUCA TONI a gólszerző! Gomeztől kap nagyszerű labdát a védelem mögé, ő pedig Consigli mellett a kapuba lő!
    Luca TONI - 2:1

65
    Berardi indítja Zazát, de Benussi nagyszerűen érkezik és eltakarítja a labdát.

66
    Missiroli követ el taktikai faultot, Sala a szenvedő fél.

67
    A szabadrúgásból lecsorgó labdát Consgili szedi össze.

68
    Sansone esik a 16-oson belül, de nem történt semmi, így kirúgást végezhet el Benussi.

69
    Floccari emelné be a védelem mögé a labdát, de sikerül eltakarítaniuk a hazaiaknak.

70
    A vendégek szögletét Toni fejeli ki.

71
    A Verona gólt szerzett! Csodálatos gólt lő LUCA TONI! Egyedül indult meg a kapu felé, majd 2 védőt is befűzött és kilövi a hosszú alsót!
    Luca TONI - 3:1

72
    Hihetetlen, hogy valaki 37 évesen ilyen szólóra képes!

73
    Sansone helyét Floro Flores veszi át.

73
    Sala beadása kimegy az alapvonalon, Consigli végezhet el kirúgást.

74
    Brighi bombáját védi Benussi a kapufa segítségével!

76
    Berardi kap sárgát Greco felrúgásáért.

76
    Cannavaro kap sárgás figyelmeztetést reklamálásért.

80
    Biondini viszi földre Gomezt.

81
    Moras fejelt a kapu mellé a szabadrúgásból.

82
    Acerbi szerzi meg a labdát a saját büntetőterületén belül.

83
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Verona, Sala helyett érkezik Fernandinho.

84
    Gomez esik el és szabadrúgást kap.

85
    Marquez lövi rá szabadrúgásból, de Consigli leér az alsó sarokra és megfogja.

87
    Toni ismét kapura törhetett volna, de most sikerül még idejében tisztázni előle.

89
    Missiroli tört be egyedül a 16-oson belülre, majd ellövi keresztbe, ANTONIO FLORO FLORES pedig érkezik és a kapuba passzol!
    Antonio Floro Flores - 3:2

90+1
    Jó helyről végezhet el szabadrúgást a Sassuolo.

90+1
    2 perc lesz a ráadás.

90+2
    Berardi fogja elvégezni a szabadrúgást.

90+2
    Berardi lövése levágódik a sorfalon.

90+3
    Obbadi kap sárgát, amiért csúnyán beleszállt Brighibe.

90+3
    Floro Flores hatalmas bombáját védi Benussi.

90+4
    Benussit sürgeti a játékvezető a kirúgás elvégzésével.

90+5

Nagyszerű mérkőzést láthattunk, ahol már a 14. percben elkezdődött a Verona vesszőfutása Jankovic sérülésével, majd folytatódott Rafael pirosával a 17. percben. Mindezek ellenére sikerült megszerezniük a vezetést a 30. percben, majd rá 5 percre Moras lőtt egy öngólt. Így a félidő 1-1-es állással zárult.

A 2. félidőben még jobban borult a pálya, ami a labdabirtoklást illeti, de nem tudtak mit kezdeni a vendégek a mezőnyfölényükkel. A Verona viszont élt a kontrákkal és két gólt is sikerült szerezni Luca Toni révén, akinek a 2. gólja élményszámba ment. Floro Flores már csak szépíteni tudott a 89. percben.

A lövések száma 15-18, a labdabirtoklás pedig 33-67%. (17:00:14)