Mezőkövesdi KC – Vác 30:21 (vége) | Veszprém – PICK 26:22 (vége)
Mezőkövesdi KC
30:21 (15:11)
Váci KSE
vasárnap 26.04.2015, 12:00 • Lauber Dezső Sportcsarnok, Pécs • Magyar kupa

Sokkal jobban kezdett a Mezőkövesd, elhúztak már hét góllal mire észbe kaptak a váciak, de egy jó hajrával, a kettős emberelőnyükkel is élve visszahozták magukat a meccsbe, a szünetben négy gól volt a hátrányuk. Ezt lefaragták kettőre a második félidő derekára, de akkor ritmust váltott a Mezőkövesd, és nagyon megszórta a végére elfáradó váciakat.

Ezzel a bronzérem a Mezőkövesdé, ne felejtsük, nehéz úton jutottak idáig, szép siker ez a kisváros csapatának! (13:26:06)

53
    Pavlovics lök két kézzel, kiáll, emberelőnyben a Mezőkövesd. (24:20)

46
    Trivkovics azonban kiáll másodszor is. (21:17)

44
    Bajusz áll ki, a falban durvult egyet. (20:17)

40
    Nigrinyi védekezik belül, hetes jön, STAFAN ILICS trükkös büntetője a hálóban. (20:13)

39
    Radnics áll ki lerántásért. (19:13)

Sokkal jobban kezdett a Mezőkövesd, elhúztak már hét góllal mire észbe kaptak a váciak, de egy jó hajrával, a kettős emberelőnyükkel is élve visszahozták magukat a meccsbe, izgalmas második félidő várható így.

28
    PAVLOVICS a harmadik váci büntetőt már bedobja. (15:9)

28
    Nakhajenka rántja le Pált, kiállítás, és hetes! (15:8)

27
    Ciris áll ki, a hatoson szabálytalankodott, de hetest nem ért a dolog. (15:8)

20
    Bajusz hetesét Holló védi lábbal. (13:5)

20
    Grünfelder áll ki, Tyiskovot lökte, hetes is jön. (13:5)

15
    STEFAN ILICS értékesíti a Grünfelder lerántásáért járó büntetőt. (10:3)

9
    Bajusz büntetőjét kivédi Liszkai. (6:2)

9
    Trivkovics védekezik belül, ki is áll. (6:2)

5
    STEFAN ILICS pattintja a büntetőből a hálóba a labdát. (3:0)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pál (Váci KSE), hetes is jön. (2:0)

A férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjében a két elődöntő vesztese, vagyis a Mezőkövesd és a Vác csapnak össze a bronzéremért.

A Mezőkövesd a négyes döntőbe jutásért sorrendben a Salgótarjánt, az Orosházát, a Balatonfüredet és a Gyöngyöst búcsúztatta, vagyis ez a szereplés is bravúrosnak mondható, hiszen két "felsőházi" csapatot is kiütöttek. Ám az elődöntőben a Veszprém útjukat állta, de szoros meccsre kényszerítették a címvédőt, 28:23 volt a vége, a második félidőt megnyerte Skaliczki László csapata.

A Vác tavaly búcsúzott az NBI-től, de a másodosztály Nyugati csoportját 6 ponttal vezetik, így nagy eséllyel kerülnek vissza a legjobbak közé. A kupában sorrendben a Szentgotthárdot, az Egert, a Pécset, majd a Ceglédet búcsúztatták, ez még egy másodosztályú csapatnak sem lehetetlen küldetés, de az elismerés így is jár a négyes döntőbe jutáshoz. Az elődöntőben őket a másik "nagy" a Szeged verte, a papírformának megfelelő "simasággal", kilenc góllal.

A két csapat az előző idényben az alsóházi rájátszásban találkozott utoljára, hazai győzelmek születtek akkor, lássuk, semleges pályán mire mennek egymással!

Kommentátort keresünk a Mezőkövesdi KC csapatának meccseihez. További információk.

Mezőkövesdi KC: Holló, Liszkai, Volarevics – Trivkovics, Nakhajenka, Kovács Péter, Stefan Ilics, Terenyi, Lókodi, Grünfelder, Ciris, Radnics, Pálos, Szepesi, Vasics, Molnár

Vezetőedző: Skaliczki László

Váci KSE: Kreisz, Vitáris – Bajusz, Császár, Cserepka, Debreczeni, Gúnya, Gyurina, Joháczi, Kökény, Lendvay, Munkácsi Máté, Munkácsi Robin, Nigrinyi, Pál, Pavlovic, Simányi, Székely, Tyiskov

Vezetőedző: Zsiga Gyula

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs