Dánia – Fehéroroszország 1:5 (vége) | Svájc – Németország 1:0 (vége) | Szlovákia – Szlovénia 3:1 (vége)
Ausztria – Franciaország 0:2 (vége)
Ausztria
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Franciaország
kedd 05.05.2015, 20:15 • O2 Aréna, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

A franciák egy emberelőnyös találattal jó helyzetbe kerültek, majd a mérkőzés hajrájában, az osztrákok kockázatvállalása mellett egy üres kapus góllal el is döntötték a három pont sorsát!

Ezzel az eredménnyel a franciák megszerzik első pontjaikat, és a csoport 5. helyéről várhatják a folytatást. Az osztrákok maradnak kettő egységgel a csoport utolsó előtti, 7. pozíciójába csúsznak vissza. (22:20:44)

60:00

59:20
    Leviszik ismét a kapust az osztrákok!
    MEUNIER - 0:2

59:02
    Franciaország gólt szerzet!
    GÓÓÓÓÓL! Megnyerik a mérkőzést a kék mezesek! Kockázatot vállaltak az osztrákok: LAURENT MEUNIER lép ki a megszerzett koronggal, és hiába a bevetődő bekk, szépen megemeli a pakkot a franciák játékosa, 0-2!

Gólpassz: Yorick Treille.

58:45
    Leviszik a kapust az osztrákok!

58:32
    Kettő a kettőben lépnek ki a franciák, da Costa érkezik középen, de nem jut el hozzá a pakk, Starkbaum rátenyerel.

58:02
    Lesre korcsolyáznak a gallok.

58:01
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.

57:10
    Teljes erőbedobással rohamoznak az osztrákok, egyelőre nem viszik le a kapust.

56:27
    Starkbaum körülményes, majdnem lecsapnak a pakkra a kék mezesek.

55:38
    Kiviszik a bulit a játékvezetők a semleges harmadba.

54:25
    A bedobás a francia kapu előterében lesz.

53:56
    Kiegészül Franciaország válogatottja.

53:45
    Újfent megteszik ezt a gallok.

53:21
    Ismét kiütik a harmadból a pakkot a franciák.

53:01
    Előkészítetlen osztrák próbálkozás, nem is veszélyes.

52:38
    Ugyanez még egyszer.

52:13
    Átmenetileg felszabadítanak a franciák.

51:56
    Roussel (FRA) megy ki kettő percre gáncsolásért!

51:38
    M. Raffl kerüli meg a francia kaput, van is érkező, de nem sikerül jó helyre tálalni!

51:25
    Besch távoli lövése pattan ki a blokkról.

50:50
    Az elmúlt két percben nem forogtak veszélyben a kapuk, folyamatos most a játék.

48:46
    Rohanás mindkét oldalon, úgy tűnik, az osztrákokat nem fogta meg a bekapott találat.

47:14
    A bedobás az osztrák harmadban lesz.
    FLEURY - 0:1

46:12
    GÓÓÓÓL! Vezetnek a kék mezesek! Kihasználja emberelőnyét a francia válogatott, da Costa átadása után DAMIEN FLEURY lő kapásból, ezt már Starkbaum sem foghatja! 0-1!

Gólpassz: Stephane da Costa és Yohann Auvitu.

46:03
    Egészen eddig! Starkbaum nagyot véd, el is esik a lökettől!

45:51
    Kisebb zavar az osztrák kapu előtt, nincs lövés.

45:26
    Emberelőnyben ismét a franciák! M. Raffl (AUT) megy ki két percre magas bottal való játék miatt!

44:57
    Kiegészülnek az osztrákok.

44:24
    Megugranak az osztrákok emberhátrányban, Rotter megy annyira közel a kapuhoz, amennyire csak tud, Huet a helyén!

43:50
    Treille ziccereben, de nem sikerül ellőnie a lepkés mellett!

43:18
    Starkbaumról jön ki egy kapáslövés, a kipattanót eltakarítják az osztrákok.

42:55
    Túl sok játékos a jégen az osztrákoknál, kiállítás jöhet!

40:56
    M. Raffl forgolódik a kapu mögött, Huet kicsit érdekesen jön ki, de megússzák a dolgot a franciák.

40:01

A középső harmadban sem láthattak gólt a nézők, ez pedig azt jelenti, hogy 40 perc játékot követően még teljesen nyílt a mérkőzés. A második periódus már kiegyensúlyozottabb volt.

Izgalmas záró harmad elé nézünk!

40:00

39:39
    Még egy Raffl lövés, ez kijön Huet testéről.

39:16
    Tilosra ütik a korongot a franciák.

39:05
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:40
    Óriási Starkbaum védés! Távoli francia bombát estében hárít a kapus, kicsorog a pakk, az ismétlés a fekvő hálóőrben akad el!

38:32
    A bedobás a fehér mezesek kapuja elől jöhet.

37:33
    Rotter lép ki ziccerben, igaz, gyötrik rendesen, a lövést védi Huet!

36:22
    Élesen belőtt korong a kapu elé, Huet vetődik rá.

35:05
    Latusa lő a körök közül, célt téveszt az osztrák kísérlet.

34:28
    A bedobás Starkbaum ketrece elől jöhet.

33:55
    A jobbnál is jobb lövőhelyzetet keresik az osztrákok, végül letelik az idő, kiegészül a franciák.

32:19
    Michael Raffl távoli bombája kijön Huetről, de a korongot nem sikerül eltolni a kapus mellett az ismétlésnél!

31:55
    Besch (FRA) megy ki kettő percre gáncsolásért!

31:14
    A bedobás az osztrák kapu elől jöhet.

30:10
    Komarek lő a palánk mellől, háttal a kapunak, a korong a kapuvasról vágódik vissza a mezőnybe!

30:00
    Folyamatos a játék, eddig csak a gól hiányzik a mérkőzésről.

28:55
    A bedobás a kék mezesek harmadában lesz.

28:04
    Kiegészül Ausztria válogatottja, továbbra sincs gól az összecsapáson.

26:34
    Hecquefeuille lopja a távolságot, majd életerős lövéssel kínálja meg az osztrákok kapusát, Starkbaum ezt is védi!

26:04
    Michael Raffl (AUT) ül ki kettő percre bottal ütésért!

26:01
    Bertrand előtt terem a korong, a kék mezes játékos nem sokat teketóriázik, Starkbaum a helyén.

24:37
    T. Raffl lövi a korongot a francia kapu elé, de nem talál társat.

23:33
    Muhlstein lövése pörög ki a játéktérről, volt blokk, így a bedobás a francia kapu előterében lesz.

23:12
    A bedobás az osztrák kapu előtt lesz.

22:45
    M. Raffl kerüli meg a franciák kapuját, majd húzná be a pakkot a rövid sarokba, Huet zárja a szöget!

21:46
    Kiegészül Ausztria együttese.

20:50
    Francia rohamokkal indul a második harmad, emberelőnyben a kék mezesek.

20:01

Nem láthattunk gólt az első harmadban, amiben azért jobbára az osztrákok domináltak. Nagy helyzet akadt mindkét oldalon, ám egyelőre a kapusok hibátlanul teszik a dolgukat. Innen várjuk a folytatást, ami az eddig nulla pontos franciáknak nagyon fontos lesz!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:45
    Igen ám, de mindeközben Muhlstein (AUT) megy ki kettő percre akadályozásért!

19:45
    Da Costa lő középről, Starkbaum véd, majd kivetődik a lecsorgó pakkra!

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

18:04
    Raffl kísérlete megy el nem sokkal a rövid felső mellett.

16:55
    Henrich tüzel két ember közül, a kör széléről, Huet hárít.

16:29
    Beszorulnak most a franciák.

14:38
    Távoli lövés, Strakbaum könnyedén tolja oldalra a pakkot.

12:23
    Kiegészülnek az osztrákok is.

12:07
    Kaput eltalált lövés nélkül telnek el a másodpercek, most a franciák lesznek tizenhat másodpercig emberelőnyben.

10:30
    Négy a négy ellen tehát a jégen a csapatok!

10:24
    Eddig tartott az előny: Peter (AUT) is kimegy kettő percre, ő fogásért!

10:13
    Azonnal felállnak az osztrákok.

10:06
    Jöhet az első kiállítás: Desrosiers (FRA) pihen kettő percet gáncsolásért!

09:20
    A semleges harmadból jöhet a bedobás.

08:55
    Élesen belőtt korong Starkbaum elé, da Costa bele is ér, hatalmasat véd az osztrák kapus!

06:47
    És itt az újabb! Manuel Latusa előadja ugyanezt, csak nem fonákkal, a Huet testéről kicsorgót eltakarítják a franciák!

06:21
    Helyzet! Michael Raffl tör kapura, közelrpl, fonákkal ütne a hálóba, Huet benyeli a pakkot!

05:06
    Lebler (AUT) korcsolyázik lesre.

04:51
    Bertrand keverget a fehér mezesek kapuja mögött, de nem sikerül lövésre visszatennie a pakkot.

04:18
    Lesre korcsolyáznak az osztrákok, Petrik volt előrébb a kelleténél.

03:47
    Az utóbbi percekben jobbára mezőnyjáték zajlik a jégen, a kapuk nem forogtak veszélyben.

01:53
    Florian Iberer adja el a pakkot, de még mielőtt ziccer lehetne belőle, Starkbaum lép ki a kapujától messze, és eltakarítja a korongot.

01:18
    Lesre korcsolyáznak a franciák.

01:03
    Az osztrákok lépnek fel támadólag a mérkőzés elején.

00:42
    Pallestrang próbálkozását fogja magabiztosan Huet.

00:10
    Az osztrákok fehér-piros mezben és fekete nadrágban, míg franciák tiszta kékben játszanak ma.

00:01

Ausztria: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Altmann, Mühlstein, Schumnig, Iberer, Peter – Lebler (A), M. Raffl, Herburger – T. Raffl (C), Latusa, Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Petrik (A), Fischer, Woger – Cijan

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille (A), Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel – Fleury, Roussel, T. da Costa – Y. Treille (A), Meunier (C), Desrosiers – Raux, S. Treille, Bertrand – Claireaux, Guttig, Lamperier – Rech

Játékvezetők: Wehrli (SUI), Šindler (CZE) – Pihlblad (SWE), McIntyre (USA).

Május elsején megkezdődött az A csoportos férfi jégkorong világbajnokság, idén Csehország rendezi a rangos viadalt.

A torna a csoportküzdelmekkel indul, a csapatok két nyolcas csoportban kaptak helyet. Az első négy helyezett a negyeddöntőbe jut, míg a csoport utolsók kiesnek a legjobbak közül.