Szlovénia – Norvégia 1:3 (vége) | Csehország – Ausztria 4:0 (vége) | USA – Dánia 1:0 (vége)
Németország – Lettország 2:1 (vége)
Csehország
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Ausztria
péntek 08.05.2015, 16:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Az első harmad elején perceiben egészen jól mentek az osztrákok, az első helyzetek előttük adódtak, de nem tudtak élni az emberelőnyükkel sem, és szép lassan átvették a játék irányítását a csehek.

Náluk már veszélyesebb helyzeteket jegyezhettünk fel, kapuvasat is találtak, egy ziccerük után viszont Pavelecnek kellett bravúrral védenie. A hazaiak könnyedén kivédekeztek még egy power playt, majd egy percig a harmad végén ők kerültek előnybe, de gól ekkor sem esett.

A második harmad elején még kettős emberelőnyben is voltak a csehek, de nem tudtak élni ezzel sem. Sok kimaradt helyzet után Nemec bombája törte meg a gólcsendet, kimaradt még pár ziccerük ezután, de a harmad végén még bevágtak kettőt, ezzel megtörték az osztrák csapat ellenállását.

A záró harmad góllal indul, hat másodperc alatt négyre növelte az előnyét a cseh gárda, letudva ezzel a meccset. Kihasználatlanul hagytak még két emberelőnyt, egy-egy helyzet adódott az osztrákok alőtt is, de látszott, hogy nem most akarják tudásuk legjavát adni. Ahogy a cseheknek nem is kellett, így is megérdemelten nyertek. (18:25:04)

60:00

59:45
    Megtartják a korongot a csehek a harmadukban már.

59:10
    Raffl lő a palánk közeléből, ezt Pavelec fogja könnyedén.

58:28
    Elmegy a cseh előny, helyzet nélkül.

57:45
    Kiütik a korongot az osztrákok a harmadból.

57:15
    Felállnak a csehek, Kovar lövését nyeli le Swette, buli jön.

56:28
    Raffl ismét kiáll, fogásért, alig védekezték ki az előző power playt.

55:23
    Egy kontrával mehetnek el az osztrákok, de elügyetlenkedik, Cijan nem éri el a korongot estében a kapu előtt.

53:14
    Raffl áll ki ütésért két percre.

53:03
    Buli az osztrák kapu előtt, nem tudják ott tartani a korongot a csehek.

52:55
    Koukal húzza meg jobb oldalon, de a középre tett korongja pontatlan, lefülelik a védők.

52:00
    Kis jégkarbantartás miatt áll a játék.

51:25
    Jagr lép ki középen, megforgatja Mitterdorfert, így kerül ziccerbe, de nem tudja a kapuba húzni a korongot.

50:05
    Jordan távoli bombája is kijön a kapusról, nagy fölényben a csehek ismét.

49:25
    Caslava próbálkozik ismét kicsit közelebbről, az eredmény ugyanaz

49:02
    Caslava hatalmas lövés a kék vonalról, Swette védi.

48:15
    Pavelec tol ki oldalra egy távoli lövést könnyedén.

47:29
    Cervenka lesen, alkalom egy kis kereskedelmi szünetre.

Gólok és gólpasszok: 32. Nemec (Simon), 39. Zatovic (Hejda, Nemec), 40. Sobotka (Cervenka, Krejcik), 41. Voracek (Jordan, Hertl)

Csehország: Pavelec, Salak – Hejda, Jordan, Sobotka, Hertl, Voracek – Kolar, Nakladal, Cervenka, Kovar, Jadr – Nemec, Caslava, Novotny, Smolenak, Erat – Krejcik, Zatovic, Koukal, Simon
    Ausztria: Starkbaum, Swette – Pallestrang, Henrich, Raffl, Herbeurger – Altmann, Muhlstein, Rotter, Ganahl, Hundertpfund – Peter, Petrik, Fischer, Woger, Cijan, Schumnig

Játékvezetők: Bulanov, Ronn – Lazarev, McIntyre

Nézőszám: 17.383.