Szlovénia – Norvégia 1:3 (vége) | Csehország – Ausztria 4:0 (vége) | USA – Dánia 1:0 (vége)
Németország – Lettország 2:1 (vége)
Csehország
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Ausztria
péntek 08.05.2015, 16:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Az első harmad elején perceiben egészen jól mentek az osztrákok, az első helyzetek előttük adódtak, de nem tudtak élni az emberelőnyükkel sem, és szép lassan átvették a játék irányítását a csehek.

Náluk már veszélyesebb helyzeteket jegyezhettünk fel, kapuvasat is találtak, egy ziccerük után viszont Pavelecnek kellett bravúrral védenie. A hazaiak könnyedén kivédekeztek még egy power playt, majd egy percig a harmad végén ők kerültek előnybe, de gól ekkor sem esett.

A második harmad elején még kettős emberelőnyben is voltak a csehek, de nem tudtak élni ezzel sem. Sok kimaradt helyzet után Nemec bombája törte meg a gólcsendet, kimaradt még pár ziccerük ezután, de a harmad végén még bevágtak kettőt, ezzel megtörték az osztrák csapat ellenállását.

A záró harmad góllal indul, hat másodperc alatt négyre növelte az előnyét a cseh gárda, letudva ezzel a meccset. Kihasználatlanul hagytak még két emberelőnyt, egy-egy helyzet adódott az osztrákok alőtt is, de látszott, hogy nem most akarják tudásuk legjavát adni. Ahogy a cseheknek nem is kellett, így is megérdemelten nyertek. (18:25:04)

60:00

59:45
    Megtartják a korongot a csehek a harmadukban már.

59:10
    Raffl lő a palánk közeléből, ezt Pavelec fogja könnyedén.

58:28
    Elmegy a cseh előny, helyzet nélkül.

57:45
    Kiütik a korongot az osztrákok a harmadból.

57:15
    Felállnak a csehek, Kovar lövését nyeli le Swette, buli jön.

56:28
    Raffl ismét kiáll, fogásért, alig védekezték ki az előző power playt.

55:23
    Egy kontrával mehetnek el az osztrákok, de elügyetlenkedik, Cijan nem éri el a korongot estében a kapu előtt.

53:14
    Raffl áll ki ütésért két percre.

53:03
    Buli az osztrák kapu előtt, nem tudják ott tartani a korongot a csehek.

52:55
    Koukal húzza meg jobb oldalon, de a középre tett korongja pontatlan, lefülelik a védők.

52:00
    Kis jégkarbantartás miatt áll a játék.

51:25
    Jagr lép ki középen, megforgatja Mitterdorfert, így kerül ziccerbe, de nem tudja a kapuba húzni a korongot.

50:05
    Jordan távoli bombája is kijön a kapusról, nagy fölényben a csehek ismét.

49:25
    Caslava próbálkozik ismét kicsit közelebbről, az eredmény ugyanaz

49:02
    Caslava hatalmas lövés a kék vonalról, Swette védi.

48:15
    Pavelec tol ki oldalra egy távoli lövést könnyedén.

47:29
    Cervenka lesen, alkalom egy kis kereskedelmi szünetre.

46:45
    Raffl korcsolyázza körbe a kaput, de nem tud visszaadni lövésre, hamvába holt támadások ezek.

46:04
    Caslava középre adására nincs érkező cseh támadó, kihozzák a korongot sz osztrákok.

45:10
    Peter indul nagy lendülettel a bal oldalon a palánk mellett, megelőzik a védők, nem jut a koronghoz.

43:14
    Szintre emberelőnyös felállást hajtanak végre a csehek, Voracek távoli lövése azonban Starkbaum zsákmánya.

41:36
    Herburger nagy passzt ad középre Rafflnak, aki közelről a cseh kapusba húzza a korongot!
    Jakub VORACEK - 4:0

40:06
    Csehország gólt szerzett!
    A kezdés után rögtön JAKUB VORACEK kap korongot a kék vonalon, végigviszi két védő között, és közelről helyez a hálóba Swette lábai között! 4:0 Assziszt: Michal Jordan, Tomas Hertl

40:01

A második harmad elején még kettős emberelőnyben is voltak a csehek, de nem tudtak élni ezzel sem. Sok kimaradt helyzet után Nemec bombája törte meg a gólcsendet, kimaradt még pár ziccerük ezután, de a harmad végén még bevágtak kettőt, ezzel valószínűsíthetően megtörték az osztrák csapat ellenállását.

40:00

39:59
    Nakladal piszkál a korongba a kapu előtt, Starkbaum fogja, még egy buli jön, és vége is a harmadnak.

39:30
    Megtörte a második harmad végére az osztrákokat az erősebb cseh gárda.
    Vladimír SOBOTKA - 3:0

39:08
    Cervenka, Krejcik a korong útja, VLADIMIR SOBOTKA közelről tereli a hálóba, Starkbaum erről lemaradt... 3:0 Assziszt: Roman Cervenka, Jakub Krejcik.
    Martin ZATOVIC - 2:0

38:03
    Hajda hozza ki a korongot a cseh kapu mögül, az indítása elcsúszik Mitterdorfer ütője alatt, MARTIN ZATOVIC viszi végigmegy, betalál közelről! Assziszt: Jan Hejda, Ondrej Nemec

37:15
    A gól óta csökkent a nyomás az osztrákokon, de helyzetük azóta nem volt, a cseheknek ziccereik is.

36:38
    Novotny lesen.

35:20
    Starkbaum most mellényúl egy távoli lövésnek, de elsuhan a korong a bal sarok mellett.

34:55
    Krejcik bombáz a kék vonal közeléből kapura, ezt fogja Starkbaum, nem jön ki róla a korong.

34:09
    Starkbaum tartja úgy-ahogy meccsben az osztrákokat.

34:08
    Koukal is óriási helyzetben vezeti kapura a korongot, a közeli lövése kijön Starkbaumról.

32:15
    Novotny lép ki egyedül középen, nagy helyzetből a kapusba lő, avagy Starkbaum hárít bravúrral.
    Ondrej NEMEC - 1:0

31:08
    ONDREJ NEMEC a palánk mellől kapja Simon korongját, két védő takarásából lövi ki a jobb felső sarkot! 1:0 Assziszt: Dominik Simon

30:10
    Kovar jó cselekkel húz befelé, de nem jut lövéshez.

29:45
    Jagr passzát Cervenka tűzi rá, Starkbaum hárít ismét.

29:14
    Starkbaum most Sobotka bombáját védi bravúrral.

28:38
    Zatovic közeli lövését fogja Starkbaum.

28:10
    Hundertpfund tartana meg egy korongot a kék vonalon, de nem tud lefordulni a védőkről.

27:23
    Altmann közelről, balról lőhet nagy helyzetből, kijön a kapusról ez is.

26:50
    Caslava lövését tolja ki oldalra Starkbaum.

26:10
    Herbeuger a kék vonalról lő, nem jut kapuig a korong, elakad a védőkben.

25:47
    Koukal a körből, fonákkal teszi kapura a korongot, kijön a kapusról, az ismétlés veszélytelen.

24:40
    Kiegészülnek az osztrákok.

24:31
    Krejcik kékvonalas lövése saját társában akad el, fogja a korongot Starkbaum.

24:10
    Kovar adja el a korongot, újra fel kell állniuk a cseheknek.

23:40
    Még egy percet kel kihúzni az osztrákoknak, ki is ütik a korongot a harmadból.

22:40
    Schumnig áll ki akadályozásért, kettős az előny

22:15
    Felállnak a csehek, nem jutnak helyzetig, kijön a korong a támadó harmadból.

21:04
    Rotter is kiáll gáncsolásért, éppen mikor kiegészülne az osztrák csapat.

20:35
    Jagr visszapasszát még benn tartja Nakladal, de a védők kiütik a korongot.

20:02
    Még csaknem egy percig előnyben a csehek.

20:01

A harmad első perceiben egészen jól mentek az osztrákok, az első helyzetek előttük adódtak, de nem tudtak élni az emberelőnyükkel sem, és szép lassan átvették a játékirányítását a csehek.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:56
    Lesen a csehek, nem tudnak élni az előnyükkel ebben a harmadban.

19:25
    Jagr egészen közelről tereli mellé a korongot, majd Nakladal lövését védi Starkbaum, másodjára fogja is a korongot.

19:02
    Hundertpfund áll ki két percre, bottal akasztásért.

18:35
    Három azt egyben mennek el csehek, kimarad a ziccer, a túloldalon Pavelec bravúrja jön Lebler közeli lövésénél.

17:20
    Koukal ad be középre , jó helyzetben nem tudja átvenni a korongot Sobotka.

16:35
    Cervenka két védő között indulna meg, levarázsolják az ütőjéről a korongot.

15:43
    Kiegészülnek a csehek, kihúzták ezt is.

15:20
    Ismét fel tudnak állni az osztrákok, de sem helyzetbe nem tudnak kerülni, sem lövésig nem jutnak.

14:05
    Felállnak az osztrákok, nm jutnak lövésig.

Kolar áll ki két percre, fogásért.

13:15
    Latusa kerül óriási helyzetbe egy kapu mögül visszatett korongnál, közelről sem, tudja bekotorni.

12:20
    Újabb kereskedelmi szünet, a harmad középső szakaszában már nagy fölényt harcoltak ki a csehek, csak a gól hiányzik már a játékukból.

11:25
    Erat kapuvasa után Smolenak közelről nem tudja a kapuba kotorni a korongot, nő a cseh nyomás egyértelműen.

10:45
    Nagy küzdelem az osztrák kapu mögött a korongért, visszateszik a csehek, Smolenak lövését blokkolják utána.

09:55
    Voracek és Hertl mennek 2 az 1-ben, mellé lő utóbbi nagy helyzetben.

09:15
    Jagr közeli emelését kapja le a levegőből Starkbaum.

08:58
    Koukal teszi be jó helyzetből középre a korongot, ott elakad a védőkben, lecsapna rá a kapu torkában, megakadályozzák,

08:24
    Osztrák tilos.

07:29
    Most már a csehek irányítják a játékot, helyzet nélkül zajlik a mérkőzés.

06:58
    Jagr lépne ki középen egy koronggal, odapiszkálnak a védők, Starkbaum rátenyerel.

06:32
    Kereskedelmi szünet.

05:45
    Megtartja most a támadó harmadban az osztrák csapat a korongot, végül a kapu mögül Caslava hozza ki.

04:35
    Voracek tesz a kapu elé a kék vonalról egy korongot, nincs rá érkező, kihozzák az osztrákok.

03:54
    Az első tilos a cseheknél.

02:45
    Lejár az osztrákok emberelőnye, helyzet nélkül.

01:48
    Dominálnak előnyben az osztrákok, de nem jutnak lövésig sem.

Voracek áll ki két percre, ütésért.

00:45
    Henrich lövése jobbról a palánk mellől, megfogja Pavelec.

00:01

A csehországi hoki-vb A csoportjában a negyedik helyezett hazai csapat a kiesés ellen küzdő osztrákokkal találkozik ma délután.

A csehek Lettországot és Franciaországot tudták legyőzni, Kanadától a rendes játékidőben simán, míg a svédektől szétlövéssel kaptak ki. Svájccal harcolnak a harmadik helyért, és mivel a helvétek ma a svédekkel találkoznak, így egy győzelemmel Csehország akár be is előzhetné őket.

Az osztrákok szétlövésben verték Svájcot, de utána a svédektől és a franciáktól is kikaptak, ugyanúgy két pontjuk van ezzel, mint a sereghajtó letteknek, de egy meccsel kevesebbet játszva.

Más a célja tehát a két csapatnak, az eddigi tétmeccseiket kivétel nélkül a csehek nyerték, nehéz elképzelni, hogy ez ma hazai környezetben ne így legyen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 32. Nemec (Simon), 39. Zatovic (Hejda, Nemec), 40. Sobotka (Cervenka, Krejcik), 41. Voracek (Jordan, Hertl)

Csehország: Pavelec, Salak – Hejda, Jordan, Sobotka, Hertl, Voracek – Kolar, Nakladal, Cervenka, Kovar, Jadr – Nemec, Caslava, Novotny, Smolenak, Erat – Krejcik, Zatovic, Koukal, Simon
    Ausztria: Starkbaum, Swette – Pallestrang, Henrich, Raffl, Herbeurger – Altmann, Muhlstein, Rotter, Ganahl, Hundertpfund – Peter, Petrik, Fischer, Woger, Cijan, Schumnig

Játékvezetők: Bulanov, Ronn – Lazarev, McIntyre

Nézőszám: 17.383.