Bayern München – FC Augsburg 0:1 (vége) | Borussia Dortmund – Hertha BSC 2:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Bayer Leverkusen 3:0 (vége)
Hannover 96 – Werder Bremen 1:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – 1899 Hoffenheim 3:1 (vége) | VfB Stuttgart – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége)
Borussia Dortmund
2:0 (1:0)
Hertha BSC
szombat 09.05.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A Bundesliga 32. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha a két évvel ezelőtti BL-döntős Dortmund otthonába látogat. Ez a Dortmund viszont már csak nyomokban hasonlít az akkori sztáralakulatra. Ennek megfelelően jelenleg a 9. a bajnokságban és ugyan még lehet 5. vagy 6. a szezon végén, ami Európa-Liga indulást ér, de a második számú európai kupasorozatban már egyébként is ott van, hiszen Német Kupa-döntős és ott a biztos BL-részvevő Wolfsburggal meccsel. Tehát számukra nincsen nagy tét már a bajnokságban, ellentétben a Herthával, amely együttes a kiesés ellen küzd. A forduló előtt a 13. helyen állt négy ponttal megelőzve a 16. osztályozós pozícióban lévő Freiburgot és szintén négy egységgel a 17. már kiesést jelentő helyen tanyázó Hannovert. Dárdaiék számára tehát óriási a tét, ha most nyernének tulajdonképpen bebiztosítanák a bennmaradást.

Borussia Dortmund: Langerak – Durm, Subotić, Hummels, Schmelzer – Gündoğan, Kehl – Kampl, Kagawa, Mchitarjan – Aubameyang.
    Cserék: Weidenfeller – S. Bender, Immobile, Jojić, Papastathopoulos, Piszczek, Ginter.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred, Lustenberger – Haraguči, Stocker, Schulz – Kalou.
    Cserék: Burchert – Heitinga, N'Djeng, Ronny, Hegeler, Niemeyer, Wagner.

Játékvezetők: T. Stieler.

1

1
    A kék-fehér mezes Hertha kezdte az összecsapást.

2
    Megy alabdatartás mindkét oldalon, óvatos a kezdés.

3
    Kagawa vetett bukfencet, pedig nem voltak szabálytalanok vele szemben.

4
    Nagyon kényelmes a Dortmund, hátul adogatnak a védők hosszasan.

5
    Aubameyang lőtt 16 méterről, blokkolták a lövést.

6
    Brooks húzta a lábát, mert Aubameyanggal ütközött.

7
    Kampl jó indítása után Aubameyang adott be balról, az alapvonalról, de Plattenhardt szögletre tisztázott

8
    A jobb oldali szöglet után HHummeld fejelt fölé.

9
    Langkamp rúgta ki oldalra a labdát az utolsó pillanatban, Mhkitarjan elől.

9
    A Dortmund gólt szerzett!

NEVEN SZUBOTICS maradt üresen öt méterre a kaputól és Mchitarjan bal oldali szögletét a jobb alsóba fejelte.
    Neven SUBOTIĆ - 1:0

11
    Aubameyang elől szedett fel egy indítást Kraft.

12
    Plattenhardt balról felívelt szabadrúgását kifejelték a hazaiak.

13
    Plattenhardt felívelését nem tudta átvenni Schulz.

14
    Mchitarjan kapott labdát jobbról, megforgatta a védőket, majd mellé gurított 13 méterről.

15
    Kraft játszadozik a labdával.

16
    Újabb Hertha-akció, amely hamar elhalt, ezúttal Haragucsi volt körülményes.

17
    Mchitarjan passza hosszú volt Aubameyangnak, így Kraft zsákmánya lett a labda.

18
    Brooks a félpályáról tette haza Kraftnak a labdát.

19
    Kalou feje fölött szállt el egy hosszú indítás.

20
    Durm lépett oda Haragucsinak, aki ezúttal jól tolta meg a játékszert.

21
    Durm maradt lent a gyepen, végül azonban nem kellett ápolni.

22
    Hosszú idő után sikerült ötnél többször egymásnak passzolni a vendég játékosoknak, de helyzet ebből sem lett.

24
    Haragucsi jó cselek után passzolt Kalouhoz, aki viszont labdát vesztett.

25
    Kraftnak kellett messzire kijönni a kapujából és menteni Aubameyang elől.

26
    Mchitarjan megkerülős csele sikeres volt, ezután buktatta őt Haragucsi.

27
    Schmelzer jobb oldali szabadrúgása mindenkinek magas volt, bedobással jöhet a Herthe.

28
    Szubotics lépett ki a védelemből és bele rúgott Schulzba.

29
    Plattenhardt felívelt szabadrúgása átszállt a hosszúra, ott pedig elhalt az akció.

30
    Kézben tartja a meccset a Dortmund, még helyzete sem volt eddig a Herthának.

31
    Mchitarjan indult meg a középen,majd érthetetlen módon visszapasszolt.

32
    Mchitarjan jobb oldali beadása lepattant, szöglet jön.

33
    Mchitarjan szögletét az égbe fejelték a hazaiak, így könnyű dolga volt Kraftnak.

34
    Egy magas indítást Schmelzer lábbal akart levenni, nem is sikerült neki.

35
    Kehl lépett oda durván Skjelbrednek.

36
    Skjelbred hozta fel a labdát, kettő a kettő ellen mehettek, de Skjelbred rosszul döntött.

37
    Pekarik jobb oldali beadása eljutott Stockerhez, aki közel 20 méterről kevéssel mellé lőtt.

39
    Nincsne magas szintvonal, mindkét csapat kivárásra játszik.

40
    Aubameyang lőtt távolról és Langkampot találta el , aktit ápolni kell.

41
    Meggyógyult Langkamp.

43
    Schulz lódult meg, Kehl megállította őt.

44
    Kényelmesen adogat a Dortmund az előny birtokában.

45
    Egy perc a ráadás.

45+1
    Plattenhardt labdáját lefülelte Szubotics.

45+2

Korán vezetést szerzett a BVB és ezt az előnyét őrizte az egész félidőn át. A Hertha a védekezésre rendezkedett be erre a találkozóra és azután, hogy hátrányba került, nem tudott váltani, ezért valódi helyzete sem volt Dárdai csapatának az első félidőben.

46

46
    A Dortmund kezdte a második félidőt

46
    Dárdai cserélt a szünetben, mégpedig csatárposzton, az alacsony,gyors Kalou helyére a magas, erős, Wagner érkezett.

47

ERIK DURM kapott labdát a jobb oldalon Mchitarjantól és tolt egyet rajta a védő, majd ballal eltekerte a hosszú alsóba a labdát 15 méterről.
    Eric DURM - 2:0

48
    Megtartja hátul a Hertha a labdát, próbál magához térni a kapott gól után.

49
    Gündogan lőtt mellé 18 méterről egy kipattanó labdát.

50
    Schulz szórta el a labdát a Dortmund 16-osánál.

51
    Aubameyang ment el a bal oldalon, éles szögből kapura gurított, pedig Kagawa üresen jött középen.

52
    Kagawa zárt vissza jól, így csak bedobással jöhet Pekarik.

53
    Skjelbred csúnyán rátartott Kehl lábára.

54
    Szubotics csúszott rá páros lábbal Haragucsi lábára.

55
    Heitinga jött be Brooks helyére.

56
    Hummels állította meg a vendégek akcióját.

57
    Pekarikot szerelte Kampl.

58
    Mchitarjan kapott jó labdát a jobb oldalon Kampltől, de a védők blokkolták a lövését, szöglet jön.

59
    Durm várt ki hosszasan a bedobással.

60
    Plattenhardt futtatta meg Kraftot.

61
    Egy kósza indítás vendég részről, de Schulznak hosszú volt, Langerak ölelte magához a játékszert.

62
    Kagawa hozta fel a labdát, majd lőtt 20 méterről jócskán fölé, lecsúszott.

63
    Wagner méltatlankodik, amiért nem kapott pontos passzt.

64
    Aubameyang trükközött, majd a passza kicsit hosszú volt, Kraft jól jött a kapuból.

65
    Lesről lépett vissza Wagner.

66
    Kagawát szerelte Langkamp a szögletzászlónál.

67
    Immobile váltotta a jól játszó Aubameyangot.

68
    Durm középre tett labdája Kraft kezében halt el, a kapus jól él együtt a játékkal.

69
    Durm fejelte el a labdát Stocker elől, majd hatalmasat esett.

70
    Ismét Kraftnak kellett tisztáznia.

72
    Piszczek váltotta Schmelzert.

72
    Stocker kereste Wagnert labdával, de eredménytelenül.

73
    Pekarik jobb oldali beadását Szubotics kifejelte szögletre.

74
    Plattenhardt szöglete után Haragucsi lövését blokkolta Kehl.

75
    Lustenberger buktatta Mchitarjant.

76
    Kagawa vezette bele Langkampba a labdát.

77
    Pekarik adott be megint jobbról, de társat nem talált ezúttal sem.

78
    Langerak nem tudta elkapni a labdát, nagyot esett utána és lefújta Stieler, pedig Wagner nem volt szabálytalan.

79
    Heitinga lépett oda csúnyán Kagawának.

80
    Kampl jól cselezett, de Immobile rosszul vette át a passzt.

81
    Pekarik megint középre lőtte a labdát jobbról, de megint nem talált játszótársat.

82
    Kampl remekül cselezett és játszotta meg Kagawát, akinek a ziccerét védte Kraft, majd kipattanót Kampl sem tudta berúgni.

83
    Langeraknak kellett felszednie a labdát.

84
    Ronny jött Haragucsi helyett.

85
    A jól mozgó Kagawa helyére érkezett S. Bender.

86
    Immobile és Szubotics szépen hozta ki a labdát.

87
    Plattenhardt nem tudta átvenni a labdát a bal oldalon, jöhet a BVB.

88
    Immobile középre gurítása pontatlan volt, Krafté lett a labda.

89
    Wagner centikkel maradt le Stocker jobb oldali beadásáról.

90
    Két perc a hosszabbítás.

90+1
    Durm tekert a bal összekötő helyéről a hosszú felső sarok fölé.

90+2

Sima győzelmet aratott a Dortmund a Hertha ellen. Már a 9. percben előnybe került a BVB, innentől nem erőltette a támadásokat a hazai együttes, a Hertha pedig képtelen volt helyzetet kialakítani. Védekező hadrendbe küldte fel Dárdai a csapatát és ezen a kapott gól után sem tudott változtatni. A második félidő elején is betalált a Klopp-gárda, ezzel eldöntve a meccset, a második félidő nagyon lassan csordogált. Mindkét dortmundi gólt védő szerezte: Szubotics és Durm révén.
    Ha a két hátralevő meccséből egyet megnyer a Hertha, akkor biztosan bennmarad.

Borussia Dortmund – Hertha BSC 2:0

Köszönöm a figyelmet! (17:24:18)