Dunaújváros – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Pécsi MFC 0:2 (vége)
Győr – Szombathelyi Haladás 3:2 (vége)
Budapest Honvéd FC
2:0 (2:0)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 09.05.2015, 16:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Az OTP bank liga 27.fordulójának szombat délutáni mérkőzésén tulajdonképpen a tavasz két meglepetéscsapat találkozik egymással, csak éppen ez a jelző ellenkező előjellel értendő! Azt valószínűleg kevesen gondolták volna, hogy a Kecskemét a 2015-ben eddig lejátszott bajnokikon csupán egyetlen vereséget szenved majd – otthon a Debrecentől kapott ki a KTE – ám arra sem sokan, hogy a Bp.Honvéd mindössze egyetlen meccsen – Szombathelyen – tudja begyűjteni a három pontot!
    Természetesen a két csapat helyezése is pontosan leképezi a tavaszi szereplésüket; a Kecskemét biztos középcsapat, a Honvéd ugyanakkor élethalálharcot folytat a bennmaradásért. Bár a Győr csődje, illetve a Pápa esetleges hasonló sorsra jutása még akár befolyásolhatja is a jövő évi NB I. szereplőinek névsorát, a kispestiek nyilvánvalóan nem akarnak kockáztatni és a pályán szeretnék meghosszabbítani élvonalbeli tagságukat!
    Ehhez azonban mindenképpen nagyon kellene már egy hazai siker Marco Rossi együttesének; szinte hihetetlen, de igaz, legutóbb még szeptember 13-án volt erre példa.
    Ugyanakkor a Kecskemét ezzel a remek tavasszal olyan rangot vívott ki magának, hogy egyszerűen nem teheti meg Bekő Balázs együttese, hogy ne tegye oda magát az utolsó fordulókban is!
    A találkozó valamennyi momentumáról természetesen a helyszínről számolunk be Önöknak!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

24 órán belül már a második bajnoki mérkőzés kerül megrendezésre a kispesti Bozsik stadionban, ahol ezúttal a Bp.Honvéd a pályaválasztó! (Tegnap ugyanitt; MTK-Puskás Akadémia 1-0)
    Jelenleg a bemelegítés zajlik ebben a már-már nyárias időjárásban és ne feledjük, a kispestieknek nagyon nagy szükségük van a három pontra a bennmaradásért folytatott küzdelemben és ha ez sikerül Nekik, akkor egy 2014. szeptember 13. óta tartó rossz szériát zárhatnának le!
    Persze ehhez a Kecskemétnek is nyilván lesz néhány keresetlen szava!
    A meccs hamarosan kezdődik, az összeállítások is megvannak már!
    Tartsanak velünk!

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Botka, Ignjatovics, Elez, Baráth – Nagy G., Hidi, Godoy – Youla, Punosevac, Holender. Vezetőedző: Marco Rossi
    Cserék: Czuczi (kapus), Prosser, Gazdag, Kone, Ihring-Farkas, Ikenne-King, Kristi.

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovrics, Szkopljak, Karan, Gyagya, Laczkó – Vukaszovics, Szavics, Kitl – Bebeto, Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs
    Cserék: Németh V. (kapus), Eninful, Szalai D., Patvaros, Fótyik, Radoja, Gréczi.

Játékvezetők: Pintér Csaba (Kelemen Attila, Medovarszki János; 4. jv.: Király Krisztián).

Vonulnak ki a csapatok, piros-fekete csíkos mezben, piros nadrágban a Honvéd, míg a Kecskemét ezúttal narancssárga felsőben, fehér nadrágban feszít!
    Felcsendül a magyar himnusz!

1

1
    A hazai csapat kezdte a játékot.

1
    Rögtön Holender elől kellett felszednie a labdát a KTE 16-osán belül Tujvelnek.

2
    Youla cselezgetett a kecskemétiek büntetűterülete környékén, de szerelni tudták Őt a vendégvédők!

3
    Bebeto nem férhetett a labdához a másik oldalon, Kemenes rúghatja ki a labdát.

3
    Godoy előreküldött labdáját kaparintotta meg könnyedén Tujvel.

4
    Bebeto nem tudott kiharcolni egy bedobást a jobb oldalon, jöhet előre a Honvéd.

5
    Bebeto kapott volna egy indítást, de időközben már lesre futott a szenegáli játékos!

6
    Hidi jobb oldali szögelete után Tujvel másodjára kaparintotta meg a labdát.

8
    Youla jobbról nem tudta középre adni a labdát.

9
    Hidi ívelt középre szabadrúgásból, Tujvel megint másodjára fogta meg a labdát.

10
    Punosevac vagy 25 méterről, jobbal lőtt a kecskeméti kapu fölé!

11
    Laczkó buktatása miatt jöhet távolról szabadrúgással a KTE csapata!

12
    Bebeto jobbról középre adott labdáját Ignjatovics Vukaszovics elé fejelte, aki 23 méterről a Honvéd kapu mellé lőtt!

13
    Tujvel rúghatja ki a labdát a túloldalon.

14
    A lendületes Punosevac elől mentett a vendégvédelem.

15
    Kemenes a kapujából kifutva lábbal mentett Bebeto elől.

16
    Bebeto felpattanó labdáját végül a fiatal Kitl fejelte hét méterről Kemenes kapus kezébe!

17
    Hidi távoli kísérlete kerülte el a kecskeméti kaput.

17
    Baráth indítása után Godoy harcolt ki szögletet a Honvédnak.

18
    Kisszöglet után Hidi beívelése senkinek sem volt jó!

19
    Vukaszovics felívelése után fogta meg biztosan a labdát Kemenes.

20
    Baráth középre emelt labdája semmi veszélyt nem jelentett a kecskemétiek kapujára!

21
    Youla labdája volt nagyon pontatlan Punosevacnak.

22
    Egyelőre nem úgy játszik a Honvéd mint akinek roppant fontos lenne a három pont megszerzése és emiatt egy kissé csendesen csordogál a mérkőzés.

23
    Laczkó bal ról középre ívelt labdája került Kemenes birtokába!

24
    Botka előreküldött labdája volt teljességgel használhatatlan.

25
    Youla adott középre, de Gyagya könnyedén hazafejelte a labdát kapusának, Tujvelnek.

26
    Godoy elől mentett könnyedén a vendégvédelem.

27
    Holender került a földre, a bal oldalról jár a szabadrúgás a hazaiaknak.

27
    Holender beívelése után a labda Tujvel ölében landolt!

28
    Bebeto elől Kemenes szedte fel a labdát a másik oldalon.

29
    Baráth jobbról középre adott labdáját rúgták ki a vendégvédők!

30
    A Honvéd gólt szerzett!
    Gólszerző YOULA. Szinte a semmiből jött a kispesti vezetés! Holender balról adott középre, a kecskemétiek elméláztak és SOULEYMANE YOULA hat méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát! 1-0

31
    Laczkó bal oldali beadását kellett oldalra paskolnia Kemenesnek a túloldalon!

32
    Szabadrúgás jár kifelé a Honvéd együttesének.

33
    Botka harcolt ki bedobást a Honvédnak a jobb oldalon.

34
    A mérkőzés irama egyelőre nem élénkült meg a hazai vezetéstől!

35
    Egy kis ápolást követően Baráth adta vissza sportszerűen a labdát a kecskemétieknek!

36
    Baráth jobb oldali bedobása után az egyik fejen megcsusszanó labdát húzta le Tujvel!

37
    Youla elől Tujvel ezúttal a kapujából kifutva, fejjel mentett!

38
    22 méteres szabadrúgás középről a Honvéd javára!

39
    A pontrúgásból Hidi lövése után a labda levágódott a kecskeméti sorfalról.

39
    Egy, a KTE 16-osán ide-oda pattogó labdát végül Nagy Gergő lőtt 15 méterről, kapu mellé!

40
    Kemenes kirúgásával folytatódhat a mérkőzés!

41
    Holender és Hidi bal oldali akciója nem vezetett eredményre!

42
    Egy felívelt labda abszolút gólhelyzetben találta Youlát, aki talán meglepődött a lehetőségtől, mert hat méterről az üres kapu mellé lőtt!

44
    Botka szabálytalansága után jöhet előre a Kecskemét!

44
    Villámgyors hazai labdaszerzés után Youla középre tartó, húszméteres lövését fogta Tujvel!

45
    Gólszerző HOLENDER. Ez most szépen megjátszott helyzet volt! Addig tették-vették a labdát a kispestiek a kecskeméti 16-oson belül, míg végül HOLENDER FILIP-hez került és Ő mintegy 13 méterről, jobbal kilőtte a bal alsó sarkot! 2-0

45+1

Bár eddig nem túl magas színvonalú a mérkőzés, a Honvéd két villanásnak köszönhetően magabiztos, kétgólos vezetésre tett szert 45 percnyi játékidő alatt!
    Ráadásul még ezen kívül is voltak hazai helyzetek az első félidőben és meglátjuk, hogy a szünet után a KTE tud -e változtatni valamit a játékán!
    Tartsanak velünk, szűk negyedóra múlva folytatjuk!

Jönnek a csapatok a folytatásra, kettőt cserélt a szünetben Bekő Balázs, a kecskeméti tréner!

46

46
    A kecskemétiek kezdték a második félidőt!

46
    Vukaszovics és Gyagya heléyn tehát Eninful és Radoja a pályán a KTE-ben!

47
    Szavics jobb oldali szöglete nem volt veszélyes a Honvéd kapujára!

48
    A nem is oly' rég még a Honvédban szereplő Lovrics bedobása után Novákkal szemben egy szabálytalanság, KTE szabadrúgás jobbról!

49
    Szavics beívelése elment mindenki mellett, felett!

50
    Lovrics rúgta el a labdát Holender elől!

51
    Lovrics "esernyőzte" be Holendert a jobb oldalon, de aztán Bebeto elrontotta!

52
    Lovrics előreküldött labdája találta lesen Bebetot!

53
    Hollendert buktatása miatt jár egy 24 méteres szabadrúgás a Honvédnak.

54
    Elez középreívelt labdája Tujvel birtokába került!

55
    Balról jöhet szabadrúgással a Kecskemét!

55
    Nagy Gergő helyére Gazdag Dániel állt be a Honvédba.

56
    Radoja lőtte rá a labdát a szabadrúgásból, de Kemenes könnyedén védett!

57
    Lovrics jobb oldali beadását húzta le magabiztosan a kispesti kapus!

58
    Szabadrúgással jöhet előre a jobb oldalon a Honvéd!

59
    A beívelést Punosevac az ötösről már csak a kapu mellé tudta csúsztatni!

60
    A frissen beállt Gazdag megrúgta Szkopljakot, itt a meccs első sárga lapja!

61
    A második gólt szerző Holender helyére Ikenne-King állt be a Honvédba!

63
    Kemenes kirúgásával folytatódik ez a most meglehetősen csendesen csordogáló mérkőzés!

64
    Eninful buktatása miatt jöhet nagyon távolról szabadrúgűssal a KTE!

65
    Az előreívelt labda megcsúszott Novák fején, végül Karan lőtte fölé, jó 18 méterről!

67
    Ignjatovics adta haza a labdát kapusának, Kemenesnek!

68
    Szavics helyére Szalai Dániel állt be a Kecskemétbe!

68
    Kitl jobb oldali szögletét Kemenes bokszolta ki a túloldalra!

69
    Kitl rúgta a másik oldalról is a szögletet, de ekkor már felszabadult a Honvéd kapuja.

70
    Punosevac helyére Ihrig-Farkas is beállt a Bp.Honvédba!

72
    Lovrics tartotta meg a labdát, de végül Hidi elrúgta előle a Honvéd ötösén.

72
    Eninful buktatta Godoyt, ez is sárga.

73
    A beívelt szabadrúgás után Youla nyolcméteres fejesét nagy bravúrral ütötte szögletre Tujvel!

74
    A sarokrúgást követően végül felszabadult a kecskeméti kapu!

75
    Ignjatovics szorult ápolásra a Honvéd tizenhatosán belül.

76
    Baráth fejjel mentett a Honvéd ötösén, újabb KTE szöglet.

77
    Kitl jobb oldali beívelése után bedobás jöhet a túloldalról.

78
    Továbbra sem jelentenek igazán veszélyt a kecskeméti támadások a Honvéd kapujára!

79
    Kezdenek már beletörődni a játékosok az eredménybe? Mindenesetre nagyon úgy tűnik!

81
    Hidi indításával Youla lépett ki, de mintegy 13 méterről, kissé balról a kecskeméti kapu fölé lőtt!

82
    Honvéd szabadrúgás nagyon távol a KTE kapujától!

83
    Hidi beívelése után Godoy lökött a KTE ötösén, kifelé az ítélet!

84
    Radoja szabadrúgásból középre ívelt labdáját Baráth fejelte ki szögletre.

85
    A sarokrúgást követően felszabadult a Honvád kapuja!

86
    Youla legurítását Godoy bombázta 18 méterről a felső lécre!

87
    Hátul adogatnak a kispestiek, számukra már zsebben a három pont!

88
    Szalai Dániel lőtt a Honvéd kapujába, de előtte már lest jelzett az asszisztens, így a gól érvénytelen!

89
    Ihrig-Farkas húszméteres, jobblábas lövése alig kerülte el a kecskeméti kaput.

90+1
    Három perc a ráadás a meccs végén!

90+2
    Ignjatovics szabadított még fel a kecskeméti csatárok elől!

90+3

Nyolc hónap után nyert ismét bajnoki mérkőzést hazai pályán a Bp.Honvéd együttese, ám ehhez kellett a tavasszal eddig remeklő KTE igencsak gyenge játéka!
    A Honvéd a második félidő nagy részében már elsősorban az eredmény tartásával volt elfoglalva, hiszen Nekik ez a három pont a bennmaradás szempontjából létfontosságú volt!
    Azért a végén Godoy még tovább növelhette volna a Youla és Holender találataival még az első félidőben összehozott kétgólos előnyt, de ez igazából már nem osztott, nem szorzott!
    A Honvéd kétgólos győzelme mindenképpen megérdemelt!
    Kispestről köszönjük a kedves figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (17:58:52)

Juhász Attila

Gólok: 30. Youla, 45. Holender

Lapok:   60. Gazdag (HNB) – 72. Eninful (KTE)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Botka, Ignjatovics, Elez, Baráth – Nagy G. (Gazdag, az 55.), Hidi, Godoy – Youla, Punosevac (Ihrig-Farkas, a 70.), Holender (Ikenne-King, a 61.). Vezetőedző: Marco Rossi

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovrics, Szkopljak, Karan, Gyagya (Radoja, a szünetben), Laczkó – Vukaszovics (Eninful, a szünetben), Szavics (Szalai, a 68.), Kitl – Bebeto, Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs