Larvik – 31:22 (vége) | WHC Vardar SCBT – ŽRK Budućnost Podgorica 17:27 (vége)
Larvik HK
31:22 (16:13)
szombat 09.05.2015, 14:15 • Papp László Sportaréna • EHF Bajnokok Ligája

A Larvik végig vezetve azt bizonyította, hogy jobb, érettebb csapat a Dinamónál. Az oroszok egyenlíteni is tudtak még az első félidőben, a vezetést nem tudták átvenni, ahhoz túl sok volt a hiba a játékukban. Ezen a második félidőben sem tudtak változtatni, a hitük is elfogyott szép lassan, holnap a bronzért játszanak. A Larvik pedig magabiztosan jut a fináléba, 15-ből 15 győzelem az idei sorozatban, nem kétséges, hogy ott a helyük. (15:51:59)

60
    Mérkőzés vége. (31:22)

60
    Időn túli szabaddobás még a végén az oroszoktól, Dansina fölé lövi, vége. (31:22)

60
    Johansennel szemben védekezik belül Frolova, MOLID lövi be magabiztosan. (31:22)

59
    Szedojkina fog egy átlövést, Dansina adja el a labdát a túloldalon. (30:22)

59
    1 perc 57-tel vége előtt időt kérnek a norvégok. (30:22)

59
    Lépéshiba Pechénél, jöhet a Larvik. (30:22)

58
    JOHANSEN ismét beállóból eredményes. (30:22)

57
    Belikova harcol ki hetest Edinnel szemben, DANSINA bedobja a bal sarokba. (29:22)

57
    Larsen áll ki, a falban szabálytalankodott. (29:21)

56
    JOHANSEN kapja Mörk bejátszását ziccerben, nem is hibázik. (29:21)

56
    Dansina lövését védi könnyedén Toft, a Larviknál a labda. (28:21)

56
    Hammerseng adja el a labdát, támad a Dinamo. (28:21)

55
    Elveszik a labdát az oroszoktól, időt kér a norvégok mestere. (28:21)

54
    NORA MÖRK átlövésből betalál a kihagyott hetes után. (28:21)

53
    DMITRIJEVA hátrányból is betalál a túloldalon. (27:21)

53
    Nora Mörk büntetőjét lábbal védi Szedojkina. (27:20)

53
    Edint lerántja most Petrova, kiállítás, és hetes is. (27:20)

53
    Edin lövése pattan mellé, sarokdobás. (27:20)

52
    Petrova visszajön, DANSINA passzív alatt is betalál két lábról felugorva. (27:20)

51
    FRAFJORD értékesíti Nora Mörk bejátszását. (27:19)

50
    Elrontott támadás emberhátrányban az oroszoktól. (26:19)

49
    Petrovát kiküldik két percre, szabálytalankodott a ziccernél, de nincs hetes. (26:19)

49
    Újabb eladott labda, amivel Riegelhuth indul, kihagyja a ziccert. (26:19)

49
    Sulland lő mellé a szaggatottról, támad a Dinamo. Sok a hiba most. (26:19)

48
    Támadó fault a Larviktól, a túloldalról Csopikjan ziccerben pattintja fölé a labdát... (26:19)

47
    Kocsetova pattintott átlövését fogja Toft, jöhet emberhátrányban a Larvik. (26:19)

47
    Eladott labda a Larviktól, Fafjordot kiállítják, a falban szabálytalankodott. (26:19)

46
    Vedekina megy be a védők közé, kap egy hetest, DANSINA ezt is bedobja, Hasanicnak. (26:19)

46
    Solberg lép a vonalra, kiegészülve támadhat a Dinamo. (26:18)

45
    Vedekina átlövését kitolja Toft, jöhet a Larvik. (26:18)

45
    Belemenés Faninától, FRAFJORD eredményes a lerohanás végén. (26:18)

44
    Edin ziccerét védi Szedojkina, de hetes jön, Utkina jön védeni, NORA MÖRK azonban gond nélkül belövi a büntetőt. (25:18)

44
    Dmitrijeva áll ki két percre. (24:18)

43
    VEDEKINA átlövésből talál a bal alsóba. (24:18)

43
    Riegelhuth a szélről lő, Szedojkina védi, jöhetnek az oroszok. (24:17)

42
    DMITRIJEVA talpról lő őrült nagy gólt a léc alá. (24:17)

41
    SOLBERG beállóban kapja a labdát, belövi, kezd eldőlni a meccs. (24:16)

41
    Frafjord csen el egy labdát, jöhet a Larvik. (23:16)

40
    Passzív alatt lő Akopian, védi Toft, FRAFJORD ziccerbe kerül a túloldalon, belövi. (23:16)

39
    Belül védekezés Riegelhuthtal szemben, NORA MÖRK lövésébe beleér Szedojkina, de ez a labda is becsorog... (22:16)

38
    AKOPIAN betörésből talál a norvég kapuba. (21:16)

38
    Solberg lép a vonalra ziccerben. (21:15)

37
    Dmitrijeva harcol ki hetest, DANSINA belövi a jobb sarokba. (21:15)

36
    Fanina lövését a szélről védi Toft, HAMMERSENG betalál a túloldalon. (21:14)

35
    Időt kérnek az oroszok, erősen indokolt. (20:14)

35
    Akopian adja el a labdát, RIEGELHUTH végig viszi, belövi a jobb alsóba a ziccert. (20:14)

35
    Belemenés Dmitrijevánál, jöhet a Larvik, HAMMERSENG növeli az előnyt betörésből. (19:14)

34
    Dmitrijeva lövés a kapufán csattan, EDIN betalál a lerohanásból a túloldalon. (18:14)

33
    FRAFJORD lövésébe beleér Szedojkina, így is a jobb alsóba csorog a labds. (17:14)

33
    Nora Mörk adja el a labdát, Kocsetova közeli lövését védi Toft. (16:14)

32
    AKOPIAN pattintott átlövése a jobb felsőben. (16:14)

31
    Frafjord harcol ki egy hetest, Riegelhuth a kapufára dobja. (16:13)

31
    A norvégok támadnak először. (16:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:13)

Gyakorlatilag a Larvik eddig végig vezetve azt bizonyítja, hogy jobb, érettebb csapat a Dinamónál. Az oroszok egyenlíteni is tudtak, a vezetést nem tudták átvenni, ahhoz túl sok a hiba a játékukban. Ha ezen változtatnak, akkor lehetnek még izgalmak ezen a mérkőzésen.

30
    Befejeződött az első félidő. (16:13)

30
    Kocsetova talpról lő fölé, nincs másra idő. (16:13)

30
    EDIN előtt nyílik szét a fal, kihasználja a lehetőséget. (16:13)

29
    Passzív alatti szabaddobás után Szedojkina fog egy megpattanó lövést, Dmitrijevát is blokkolják a túloldalon. (15:13)

28
    Hammerseng ejti ki a labdát, DMITRIJEVA büntet a túloldalon betörésből. (15:13)

27
    Larsen rántja le El Ghaouit, hetes, DANSINA bepattintja a labdát Toft lába mellett. (15:12)

27
    SULLAND átlövése is a jobb alsóban pihen meg. (15:11)

26
    DMITRIJEVA ismét a jobb alsót választja átlövésből. (14:11)

26
    Belemenés az oroszoknál, EDIN megpattanó lövése csorog be a túloldalon. (14:10)

25
    Frafjord ellen védekeznek belül az oroszok, RIEGELHUTH ezt is belövi, a nyolcadik gólja! (13:10)

24
    Időt kérnek a norvégok. (12:10)

24
    Akopian ziccerét védi Toft, oldalbedobás után DMITRIJEVA átlövése a jobb alsóban. (12:10)

24
    Kiegészülnek az oroszok. (12:9)

23
    Labdaszerzés után RIEGELHUTH kerül ziccerbe, belövi. (12:9)

23
    SULLAND a szaggatottról lő a jobb felsőbe egy hatalmas gólt. (11:9)

22
    Kocsetova lő a jobb sarok mellé talpról. (10:9)

22
    Szedojkina fog egy átlövést, Breistol próbálkozott. Hátrányban támad a Dinamo. (10:9)

21
    El Ghaoui áll ki két percre ütésért. (10:9)

21
    Sullandnál látnak lépéshibát, VEDEKINA betörésből eredményes. (10:9)

20
    EL GHAOUI beállóból szépít ezúttal. (10:8)

19
    Belül védekezés Frafjorddal szemben, hetes jön, RIEGELHUTH ezt is értékesíti. (10:7)

19
    DMITRIJEVA betörésből szépít. (9:7)

18
    BREISTOL a blokk fölött lő a léc alá. (9:6)

18
    FANINA a szélről eredményes egy jó ütempassza után. (8:6)

17
    Időt kérnek az oroszok. (8:5)

16
    RIEGLHUTH ötödik gólja, most a kapus lába között talál a kapuba. (8:5)

16
    Kocsetova talpról lő mellé, nagyon pontatlanok az átlövők eddig. (7:5)

15
    Dmitrijeva lövését védi most Toft, Solberg indul, kimarad a ziccer. (7:5)

14
    Kocsetova lövését védi Toft, SOLBERG indul, belövi a ziccert. (7:5)

14
    NORA MÖRK labdája most befelé pattan a kapufáról, betörés után került helyzetbe. (6:5)

13
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dmitrijeva (Dinamo-Sinara). (5:5)

12
    Akopian kihagyja a hetest! (5:5)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Solberg (Larvik HK). (5:5)

12
    Solberg löki El Ghaouit, hetes jön. (5:5)

12
    Nora Mörk most a jobb kapufát lövi telibe. (5:5)

11
    KOCSETOVA talpról ereszt meg egy bombát, egyenlít. (5:5)

10
    Eladott labda az oroszoknál, Nora Mörk harcol ki hetest, RIEGELHUTH bedobja ezt is. (5:4)

10
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Frafjord (Larvik HK). (4:4)

10
    Kiegészülnek a norvégok. (4:4)

10
    Nora Mörk újabb kapufája után átveheti a vezetést a DInamo. (4:4)

9
    Nora Mörk adja el a labdát, EL GHAOUI megy végig vele, bedobja a ziccert, egyenlít. (4:4)

8
    Breivang áll ki, a gólnál lökött két kézzel. (4:3)

8
    DMITRIJEVA klasszikus átlövése a jobb alsóban. (4:3)

8
    Frafjordot rántja le Gace, hetes jön, RIEGELUTH magabiztosan lövi be. (4:2)

7
    Nora Mörk talpról lő nagy kapufát, EL GHAOUI válaszol góllal erre beállóból. (3:2)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Vedekina (Dinamo-Sinara). (3:1)

6
    Passzív alatt lő mellé Kocsetva, ismét támad a Larvik. (3:1)

5
    RIEGELUTH a szélről lő a hosszú felsőbe emberelőnyből. (3:1)

5
    Kocsetova talpról lő mellé, jöhet a Larvik. (2:1)

4
    EDIN előtt nyílik szét a fal, bedobja a ziccert. (2:1)

4
    Akopian üti meg Nora Mörköt, kiáll. (1:1)

3
    Nora Mörk labdáját nem tudja átvenni Riegeluth, EL GHAOUI eredményes a leindításból. (1:1)

3
    Kocsetova telibe találja Toftot hét méterről, kisebb ápolás jön. (1:0)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Akopian (Dinamo-Sinara). (1:0)

2
    Eladott labda az oroszoknál, RIEGELUTH beállóból büntet. (1:0)

2
    Riegeluth a szélről lő, ezt Szidojkina védi. (0:0)

1
    Dmitrijeva lövését Toft fogja könnyedén. (0:0)

1
    A Dinamo kezdi a meccset. (0:0)

1

A női kézilabda BL is a végjátékához érkezett, a Budapesten megrendezett Final Four első elődöntőjében a norvég Larvik és az orosz Dinamo Sinara (lánykori nevén Dinamo Volgográd) találkozik.

A norvégok az első és a középdöntős csoportkörben is az élen végeztek, utóbbiban a címvédő Győrt is megelőzték. Innen már nem okozott meglepetést, hogy a Thüringert kettős győzelemmel búcsúztatták a Final Fourért.

A Dinamo is megnyerte az első csoportkört, de a középdöntőben kikapott a Buducnosttól és a Vardartól is, így a harmadik helyen végeztek. Ám a negyeddöntőben a Nagybányát kiverte, két gólos vereségre válaszoltak öt gólos győzelemmel odahaza.

A Larvik és a Dinamo hat alkalommal találkozott eddig a BL-ben, ebből ötször nyertek a norvégok, és az esélyek ebben az elődöntőben is mellettük szólnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:15 - kor kezdődik.

Larvik HK: Hasanic, Toft – Breistol, Breivang, Frafjord, Edin, Hammerseng, Johansen, Riegelhuth, Larsen, Lund, Nora Mörk, Thea Mörk, Molid, Solberg, Sulland,
    : Szedojkina, Utkina – Akopian, Belikova, Csernova, Csopikjan, Dansina, Dmitrijeva, El Ghaoui, Fanina, Frolova, Gace, Kocsetova, Peche, Petrova, Vedekina

Játékvezetők: Leif Poulsen – Henrik Mortensen (dánok)