Finnország – Fehéroroszország 3:2 (3:1 szétlövés után) | Németország – Ausztria 2:3 (1:2 szétlövés után) | Szlovénia – Dánia 1:0 (vége)
Svédország – Franciaország 4:2 (vége)
szétlövés vége (1:2)
Németország
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Ausztria
hétfő 11.05.2015, 16:15 • O2 Arena • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Közel 2,5 órás nagy csatát követően Ausztria végül kicsikarja a második pontot is a mérkőzésen büntetőpárbajt követően. Németország két perccel a vége előtt egyenlített a rendes játékidőben, ezzel megszerezte a szükséges egy pontot ahhoz, hogy az utolsó játéknapon már ne kelljen tartania a kieséstől.

Az osztrákoknak még így is van félnivalójuk, de most a lettek és a franciák elé ugrottak öt szerzett pontjukkal. Remek mérkőzés volt, összesen 50 kaput eltaláló lövéssel.

Németország – Ausztria: 2-3 (szétlövés után)!

Szétlövés kezdete.

Képtelenek eldönteni a találkozót, a hosszabbítás sem hozott eredményt (bár helyzeteket igen), hamarosan szétlövés dönt a második pont sorsáról. Ausztriának nagyobb szüksége lenne rá, a bent maradás miatt.
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:29
    Lesre csúsznak a németek a túloldalon, nagyon érik a szétlövés.

64:05
    Herburger a jobb oldalon szép csel után tüzelt, a hosszú felsőből kapta ki Endras!

63:40
    Komarek gyűjti be hátul a korongot, nem kockáztatnak a csapatok, nem adják fel védekező állásaikat.

62:35
    Thomas Raffl jó helyzetből tüzelhetett középről, Endras jól zárta a szöget.

62:00
    Herburger indult meg a jobb oldalon, majd Heinrich tör be a zónába, egyelőre nem jutnak lövéshez a sógorok.

61:20
    Időt kértek a németek.

Gólok és gólpasszok: 45. Wolf (Pietta, Muller), 58. Reimer (Kohl, Krammer) – 35. Raffl (Raffl, Heinrich), 55. Rotter (Muhlstein), utolsó bünt. Komarek

1:2   Reimer (GER)

Németország: Endras (Pielmeier) – Krueger, Muller, Rieder, Wolf, Pietta – Baxmann, Kohl, Reimer, Ullmann, Hager – Krupp, Koppchen, Kink, Hospelt, Plachta – Daschner, Krammer, Seidenberg, Ehliz, Raedeke
    Ausztria: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Lebler, Raffl M., Herburger – Altmann, Muhlstein, Raffl T., Latusa, Komarek – Schumnig, Iberer, Rotter, Geier, Hundertpfund – Mitterdorfer, Ganahl, Petrik, Fischer, Cijan

Játékvezetők: 21 BULANOV Viacheslav (RUS) , 24 OLENIN Konstantin (RUS) – 54 PIHLBLAD Henrik (SWE) , 66 SEFCIK Peter (SVK)