Finnország – Fehéroroszország 3:2 (3:1 szétlövés után) | Németország – Ausztria 2:3 (1:2 szétlövés után) | Szlovénia – Dánia 1:0 (vége)
Svédország – Franciaország 4:2 (vége)
szétlövés vége (1:2)
Németország
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Ausztria
hétfő 11.05.2015, 16:15 • O2 Arena • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Közel 2,5 órás nagy csatát követően Ausztria végül kicsikarja a második pontot is a mérkőzésen büntetőpárbajt követően. Németország két perccel a vége előtt egyenlített a rendes játékidőben, ezzel megszerezte a szükséges egy pontot ahhoz, hogy az utolsó játéknapon már ne kelljen tartania a kieséstől.

Az osztrákoknak még így is van félnivalójuk, de most a lettek és a franciák elé ugrottak öt szerzett pontjukkal. Remek mérkőzés volt, összesen 50 kaput eltaláló lövéssel.

Németország – Ausztria: 2-3 (szétlövés után)!

Szétlövés kezdete.

Képtelenek eldönteni a találkozót, a hosszabbítás sem hozott eredményt (bár helyzeteket igen), hamarosan szétlövés dönt a második pont sorsáról. Ausztriának nagyobb szüksége lenne rá, a bent maradás miatt.
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:29
    Lesre csúsznak a németek a túloldalon, nagyon érik a szétlövés.

64:05
    Herburger a jobb oldalon szép csel után tüzelt, a hosszú felsőből kapta ki Endras!

63:40
    Komarek gyűjti be hátul a korongot, nem kockáztatnak a csapatok, nem adják fel védekező állásaikat.

62:35
    Thomas Raffl jó helyzetből tüzelhetett középről, Endras jól zárta a szöget.

62:00
    Herburger indult meg a jobb oldalon, majd Heinrich tör be a zónába, egyelőre nem jutnak lövéshez a sógorok.

61:20
    Időt kértek a németek.

61:20
    Komarek véti el a korongot a kapu előtt 2-3 méterre, majd újabb tilos a németektől.

60:52
    Baxmann indítása pontatlan, így viszont tilos felszabadítás.

60:10
    Négy a négy ellen, öt percük van a csapatoknak megszerezni a győztes gólt, avagy jönnek a büntetők.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Németország kiharcolta a döntetlent, ezzel legalább hét pontos lesz a mai nap végén, így a bent maradás matematikailag is biztosított számukra. Az osztrákoknak is jár egy pont, egyelőre a második egység megszerzésért lesz szükség a hosszabbításra, hamarosan folytatjuk 2-2-s állásról.
    ----

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:47
    Meghűlt a vér a németekben, Leblerről ugyanis a kapuba pattant a korong, de a korcsolyájáról történt ez Raffl belőtt korongja után, a gól nem érvényes!

59:30
    Herburger még megindul a bal oldalon, de lőnie nem sikerült.

59:10
    Egyértelmű, egyik együttes sem kockáztat, a védekezést nem adják fel.

58:20
    Innentől viszont nagyon érik a hosszabbítás, 1,5 perc hátra és egyenlő az állás.
    Patrick REIMER - 2:2

57:59
    Németország gólt szerzett!
    PATRICK REIMER gondoskodik arról, hogy ne kelljen lehozni a kapust. A jobb oldalról bombázta rá nagy erővel, egy társa takarta a kilátást Starkbaum elől, a korong pedig be is került a kapu bal oldalába, 2-2!
    Gólpassz: Benedikt Kohl, Nicolas Krammer.

57:45
    A németeknek hamarosan kockáztatniuk kell a kapuslehozatallal.

57:30
    Kueger bal oldali óriási lövését Starkbaum hárítja bravúrral, nagyon izgalmas lett a meccs vége!

56:50
    Raffl érkezett középen egy balról belőtt korongra, közelről lőhetett, de nagyon közel volt már hozzá Endras, nem tudta áttuszkolni a pakkot.

56:30
    Baxmann a bal oldalon tört előre, végül a palánknál kényszerül közelharcra két német védővel.

55:45
    Heinrich iramodott meg a jobb oldalon, de végül nem sikerült kapura fordulnia, szerelték.

55:10
    Több, mint 11 ezer néző a helyszínen, Ausztriából a többség, ez az eddigi meccspercekből is látszódott, kinek szurkol a csarnok.

54:45
    Most bizony oda kell tennie magát Németországnak ebben a kevés időben, mert szélsőséges esetben még gond lehet a kiesés terén is, a németeknek ezután nincs már több meccsük, a franciáknak még kettő is és az osztrákoknak is egy.
    Rafael ROTTER - 1:2

54:21
    Ausztria gólt szerzett!
    Ahogy az lenni szokott, a túloldalon viszont azonnal gól. RAFAEL ROTTER egy távoli lövésbe nagyon jó ütemben teszi bele az ütőjét a bal oldalon, róla pattan végül a hálóba, 1-2!
    Gólpassz: Florian Muhlstein.

53:55
    Hager a kapu mögött szerzett korongot, majd visszajátszotta Reimernek, aki elvétette a pakkot nagy helyzetben!

52:50
    Baxmann fejét találja el a korong, szerencsére oldalt, a sisaknál találta el és nem valamivel előrébb.

52:23
    Latusa is közelről kotorta kapura egy osztrák akció végén, de Endras megint szépen fogta a szöget.

51:35
    Tilos felszabadítás az osztrákok részéről, buli Starkbaum kapuja előtt.

50:50
    A semleges harmadban folyik a játék most lövés és komoly akció nélkül.

49:45
    Miután kiegészültek a németek, Lebler szerzett korongot egy védelmi hiba miatt, közeli lövését azonban Endras remekül hárította!

49:10
    Altmann kétszer is kapura lőtt rövid időn belül a kék vonalról, Endras, majd egy védő blokkolta a lövést.

47:55
    M. Raffl lőhetett a kapuhoz közel, jól blokkoltak a németek.

47:26
    Les miatt áll meg a játék, Kink száll ki két percre, most lépett életbe a német kiállítás. Gáncsolás az ok.

47:00
    Heinrick lövése kevéssel mellé, még mindig késleltetett kiállítás áll fenn.

46:30
    Komarek keresztpassza kissé pontatlan, majd Kink szabálytalan, német kiállítás lesz, de egyelőre hatan az osztrákok támadnak.

45:40
    Michael Wolf egy kontra nyomán került ziccerbe, szemben a kapussal, de lövése kevéssel elkerülte a bal kapuvasat!

44:50
    Pallestrang bombázott kapura kissé balról, oldalról még meg is csípte az oldalhálót a korong, de mellé ment.
    Michael WOLF - 1:1

44:13
    MICHAEL WOLF a buli után balról, a körből lőhetett és be is bombázta a hosszú felső sarokba, egyenlítenek a németek! 1-1!
    Gólpassz: Daniel Pietta, Moritz Muller.

44:00
    Muhlstein tüzel a kék vonal közeléből, egy védő botján kap gellert. A túloldalon már Plachta tüzel balról, Starkbaum fogja könnyen.

43:20
    Egy távoli, nem túl erős próbálkozás Cijantól, balról, Endras könnyedén öleli magához.

42:10
    Heinrich bal oldali lövését blokkolják, nem jut el a német kapuig.

41:25
    Támadnak a németek, de nem tudnak kapura fordulni, mindig ott egy osztrák védő, most is végül megvan Latusának a pakk.

40:30
    Herburger felé hosszú az indítás, Plachta csípi el.

40:01

Összességében kiegyenlített küzdelem a pályán a második harmadban is, bár az osztrák támadások gyorsabbak, lendületesebbek, a németek inkább statikusabbak. Ismét hajszálnyit többször lőtt kapura Ausztria, ebből született az eddigi egyetlen gól. A németeknek többet és pontosabbat kell nyújtaniuk támadásban, ha ma pontot akarnak szerezni.

Németország – Ausztria: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:55
    Rottert szerelik akció közben, ezzel le is peregnek a másodpercek.

39:10
    Jobbról keresztbe lőtt korongra érkezett középen Manuel Latusa, a rövid oldalról próbálta kapura bombázni, Endras nagy bravúrral hárította!

38:25
    Három a kettőben vihették a kapu felé a németek, de Pallestrang remekül nyúlt közbe és elpöckölte a korongot.

37:23
    Kipattant a korong egy német ütőről, a gól óta sem képes egyelőre Németország egy igazi, épkézláb támadást vezetni.

36:55
    Reimer támadása akad el középen, majd Heinrich már a túloldalon tüzel jobbról, elakadt a blokkban.

35:35
    Komarek küzdött meg hátul, a német kapu mögött a korongért, továbbra is tartják az osztrákok, de a lövés nem jön össze egyelőre.

35:00
    Támadásban marad Ausztria, de egyelőre nem jut lövéshez.
    Thomas RAFFL - 0:1

34:33
    Megtört a jég, THOMAS RAFFL iramodott meg középen, majd egy védő takarásából megeresztett egy félmagas bombát, amely Endras jobb könyökéről vágódik a hálóba, 0-1!
    Gólpassz: Michael Raffl, Dominique Heinrich.

33:50
    Eseménytelen mezőnyjáték ebben a percben, Plachta végül beviszi a korongot a támadó zónába.

32:29
    Hager lőtt még egy utolsót kvázi emberelőnyben, amikor kiegészült Ausztria, ismét Starkbaum a végállomás.

32:15
    Kohl lövése jócskán mellé megy, kihasználják a németek a kiállítást rendesen.

32:04
    Pietta egy lecsorgó korongot bombázott kapura jobbról, egészen közelről, Starkbaum újabb bravúrját láthattuk.

31:40
    Krueger jobb oldali lövése lett veszélyes, Starkbaumnak bizony nyújtóznia kellett!

30:28
    Geier magas bot miatt száll ki két percre, német emberelőny!

30:20
    Herburger egy jobb oldali, belőtt korongra érkezett a kapu előtt, néhány centivel maradt le a pakkról.

29:30
    Ausztria veszélyeztet, Heinrich jobb oldali, távoli lövése csattan a palánkon a kapu mögött.

28:45
    Sajnos meglehetősen lelassult a mérkőzés, főleg az első harmadhoz képest, ebben az ütemben 35-36 perces is lehet a játékrész.

28:20
    A németek körbeadogatták többször is a kaput, de nem jutottak lövéshez. A túloldalon Hundertpfund lőtt laposan jobbról, Endras viszont jól zárta a lábait.

27:15
    Most már az osztrákok is teljes létszámban, elég jól megúszták ezt a hátrányt. Herburger pedig lesre korcsolyázik közben.

26:40
    Krueger tüzelt középről, Ehliz nem tudott ismételni a lepattanó korongnál. Krueger ütője az előző lövésnél el is tört.

26:10
    Starkbaum védi Ullmann jobb oldali lövését könnyedén, egyelőre nem tudtak felállni a németek.

25:55
    A német kiállítás letelt, most egy percig emberelőnyben.

25:02
    Hiba az osztrákoktól, túl sokan egyszerre a jégen hosszú másodpercekig, kettő perces kiállítás. Herburger üli le.

24:40
    Lebler a bal oldalon tört be a támadó zónába, egy német védő kissé gyanúsan akadályozta meg a lövésben, de ezúttal nincs kiállítás.

24:10
    Első körben kivágják a németek a pakkot.

23:52
    Kink fogás miatt száll ki két percre, osztrák emberelőny.

23:45
    Raffl, majd Lebler a korong útja, a lövés viszont mellé száll.

23:00
    Német lövés, Reimer kísérlete azonban elakad, végül Starkbaum tenyerel rá.

22:10
    Hager kapta középen az ígéretes indítást, balra passzolt korongja azonban pontatlan Ullmannak.

21:15
    Raffl jobbról, éles szögből lőhetett, Endras és a kapuvas együttes erővel hárítják a kísérletet!

20:25
    Német védelmi hiba után Thomas Raffl lőhetett közelről, Endras azonban szépen hárított.

20:01

Többnyire folyamatos a játék eddig az összecsapáson, de gól még nem esett. Lövések vannak szép számmal. Eleinte inkább Németország dominált, de Ausztria fokozatosan átvette az irányítást, egyre többet támadott és lőtt kapura. Ausztria számára létkérdés a győzelem, legalább hosszabbítás árán.

Németország – Ausztria: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:56
    Koppchen lőhetett közelről még, nem jutott el a kapusig, blokkolták.

19:40
    Ausztria szerez hátul korongot, Pallestrang indítana, de elakad a pakk félúton.

18:55
    Tartja a korongot Németország, az első percekben nekiestek az osztrákoknak, azóta viszont kevés momentumuk volt.

17:40
    Lebler balról, Herburger pedig jobbról próbálta bevenni Starkbaum kapuját, de ismét ők húzták a rövidebbet, a kapus nyerte a párharcokat.

16:55
    Osztrák akció végén lövés balról, Michael Raffl tüzelt, Endras hárított, Schumnig nem tudott ismételni.

16:10
    A semleges harmadból indított akciót a német együttes, Hager jobbról bombázott kapura nagy erővel, Starkbaum először nem tudta, hol van, végül megszerezte a korongot.

15:30
    Érezni az osztrák csapaton, hogy ez a mérkőzés az igazán fontos számukra, jó ideje offenzívabbak, mint Németország.

14:50
    Cijan tüzelt balról, egy védő ütőjéről pattan fel, a túloldalon pedig már a németek támadnak.

13:45
    Raffl bombája érkezett balról, Endras bravúrral hárította a rövid oldalról!

12:50
    Reimer tört be a támadó harmadba, ám Lebler szerelni tudta.

12:20
    Többnyire mezőnyjáték folyik lövés nélkül, Pietta előtt majdnem adódott egy lehetőség, de szerelték.

11:05
    Kiszabadulnak az osztrákok a harmadukból, most hátulról építkezik a német csapat. Jó ideje az osztrákok nyomtak, de Kohl lövése veszélyes volt.

10:30
    Kohl bombaerős lövését rúgja ki lábbal Starkbaum, közben le is telik az osztrák emberhátrány.

09:40
    Kiváló osztrák védekezés egyelőre, nem jutott lövéshez Németország, a korong pedig kint a harmadból.

08:36
    Heinrich száll ki két percre bottal ütés miatt.

08:36
    Tobias Rieder iramodott meg középen, rávezethette a kapusra, de nem tudott lőni, mert hátulról Herburger rácsapott ütővel a kezére, kiállítás lesz.

08:20
    E pillanatban kiegészültek a németek, teljes létszámban.

07:55
    Heinrich tüzelt középről, Endras is rajta volt, de Raffl ütőjéről pattant fölé végül.

07:30
    Lebler vitte be a korongot a bal oldalon, de a németek gyorsan ki tudták bombázni a harmadukból.

06:52
    Michael Raffl kapta középen a passzt balról, közelített a kapuhoz, majd lőtt, Endras hárított.

06:14
    Német kiállítás fogás miatt két percre, Kohl a ludas.

06:14
    Iberer balról, jó helyzetből lőhetett, kevéssel a kapu fölé!

05:40
    Rotter a jobb oldalon tört be a támadó harmadba, egyelőre nem sikerült lövéshez jutniuk az osztrákoknak.

05:05
    Wolf passza pontatlan, de Krueger hamarosan visszaszerzi a korongot, Hager viszont közben lesre csúszott.

04:20
    Schumnig tüzelt jobbról, de elakadt egy német védőben a kísérlet.

03:45
    Kiemelik a korongot az osztrákok, eddig a német válogatott jóval aktívabb támadásban.

03:05
    Plachtáé a nap harmadik lövése, ez erős volt, balról érkezett, de Starkbaum ezt a párharcot is nyerte!

02:35
    Cijan felé hosszú az indítás Ausztria részéről, így az ő harmadukban a bedobás.

02:10
    Krueger tüzelt középről, Starkbaumnak is bele kellett érnie, hogy hárítson.

01:20
    Pietta a bal oldalon került közel a kapuhoz, de Starkbaum megelőzte és rátenyerelt a korongra.

00:15
    Némi késéssel, de elkezdődött a találkozó, az első bulit az osztrákok hozták el.

00:01

Feketében a németek, fehérben Ausztria, azonnal kezdünk!

Németország: Endras (Pielmeier) – Krueger, Muller, Rieder, Wolf, Pietta – Baxmann, Kohl, Reimer, Ullmann, Hager – Krupp, Koppchen, Kink, Hospelt, Plachta – Daschner, Krammer, Seidenberg, Ehliz, Raedeke

Ausztria: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Lebler, Raffl M., Herburger – Altmann, Muhlstein, Raffl T., Latusa, Komarek – Schumnig, Iberer, Rotter, Geier, Hundertpfund – Mitterdorfer, Ganahl, Petrik, Fischer, Cijan

Játékvezetők: 21 BULANOV Viacheslav (RUS) , 24 OLENIN Konstantin (RUS) – 54 PIHLBLAD Henrik (SWE) , 66 SEFCIK Peter (SVK).

Folytatódik az A csoportban is a harc a kiesés ellen a csehországi A csoportos jégkorong világbajnokságon. Az utolsó két csoportmérkőzéses játéknaphoz érkezve még semmi sem dőlt el, sem a tabella első, sem a második felében. Németországnak jelenleg hat pontja van, így van némi lépéselőnye az első öt fordulóban mindössze három egységet gyűjtő Ausztriával szemben.

Lettország és Franciaország szintén nagyon közel, ez a négy csapat egymás közt rendezi le a kiesés kérdését. Egyelőre az osztrákok állnak a legrosszabbul, mivel a német meccs után még Kanada ellen kell megmérkőzniük, valós pontszerzési esély nélkül, így ezen a meccsen áll vagy bukik minden számukra alighanem. Óriási csatára lehet számítani.

A találkozó hétfőn 16:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 45. Wolf (Pietta, Muller), 58. Reimer (Kohl, Krammer) – 35. Raffl (Raffl, Heinrich), 55. Rotter (Muhlstein), utolsó bünt. Komarek