Finnország – Fehéroroszország 3:2 (3:1 szétlövés után) | Németország – Ausztria 2:3 (1:2 szétlövés után) | Szlovénia – Dánia 1:0 (vége)
Svédország – Franciaország 4:2 (vége)
Szlovénia
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Dánia
hétfő 11.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Szlovénia megnyerte becsületből az utolsó csoportmeccsét, bár már tegnap óta tudták, hogy az utolsó helyen végeznek, tehát kiesnek az A csoportból. A mérkőzés nagy részében jobban játszottak a szlovénok, a dánok a végén óriásit hajráztak, de végül nem sikerült a kapuba találniuk. Mindkét kapus igen jó napot fogott ki, egyetlen találat döntötte el a meccset, ami egyébként lendületes, jó hokit hozott rengeteg helyzettel és lövéssel és kevés megszakítással. Még két órán át sem tartott.

Dánia a hetedik helyen végzett a csoportban négy ponttal, Szlovénia pedig a nyolcadik pozícióban, három szerzett ponttal.

Szlovénia – Dánia: 1-0!
    ---- (22:18:15)

60:00

59:50
    Spelling hatalmas lövése után óriási kavarodás a szlovén kapu előtt, de végül nem sikerült a kapuba tuszkolni a dánoknak a pakkot!!

59:23
    Buli a semleges harmadban, most bent Dahm.

59:10
    Lesre csúszott Sabolic üres dán kapunál. Egyelőre nem tudja bevinni a döntő ütést Szlovénia.

58:40
    Kopitar is vihette előre a jobb oldalon, a dán kapu továbbra is üres, de nem jutott lövőhelyzethez.

58:15
    Jeglic szerezte meg a korongot, majd messziről a kapu felé csúsztatta, de mellé, az üres kapu mellé!

58:10
    Időt kér Dánia, vélhetően most jön a kapuslehozatal.

58:10
    Kroselj védi Björkstrand középről megeresztett lövését. Az utolsó két percben vagyunk, valószínűleg hamarosan lehozza a kapust Dánia.

57:45
    A dánok támadtak, nem jutottak lövéshez, kint a korong a harmadból.

57:00
    Hansen középen tört előre, takarásból lőtt is, Kroselj szépen védett.

56:30
    Robar lövése lepattan a blokkról, kiegészül közben Dánia.

55:50
    Kopitar a kapu mögött gyanús körülmények között tűnt el, de nincs újabb kiállítás. Kint a korong közben a harmadból.

55:00
    Robar tüzelt középről, lepattan, a korong pedig kikerül a harmadból.

54:31
    Staal üli le a dánok büntetését, túl sokan voltak a pályán egyszerre, két perc a jutalmuk. Ez nem jött jókor nekik.

54:00
    Sabolic jobbról tette középre nagy erővel, Gregorc lemaradt róla néhány centivel.

53:22
    Patrick Björkstrand a bal oldalon viharzott el, majd lőtt némileg éles szögből, Kroselj hárított.

52:50
    Pretnar vetődött bele egy dán lövésbe, most a dánok harmadában zajlik a játék időközben.

52:15
    Rodman próbált a zavarosban halászni és korongot szerezni, nem sikerült neki.

Gólok és gólpasszok: 10. Pance (Kovacevic, Kopitar)

Szlovénia: Kroselj (Kristan) – Robar, Kovacevic, Jeglic, Kopitar, Urbas – Gregorc, Kranjc, Pance, Ticar, Sabolic – Tavzelj, Pretnar, Razingar, Rodman, Verlic – Stebih, Pavlin, Vidmar, Music, Golicic
    Dánia: Dahm (Galbraith) – Nielsen, Lauridsen O., Madsen, Jakobsen, Hardt – Kristensen, Jensen J., Björkstrand P., Björkstrand O., Jensen J. – Boedker, Storm, Green, Jensen N., Spelling – Lauridsen M., Starkov, Staal, Poulsen, Hansen

Játékvezetők: 15 VINNERBORG Marcus (SWE) , 20 SINDLER Vladimir (CZE) – 61 CARNATHAN Paul (USA) , 65 SCHRADER Andre (GER)